Skocz do zawartości

Ulubione filmy, seriale i kreskowki z dziecinstwa :D


Reina

Rekomendowane odpowiedzi

Co ogladaliscie, co lubiliscie, co zapadlo Wam w pamiec i takze dzisiaj byscie do tego wrocili?

 

U mnie:

- serial "Dotyk Aniola"

- serial "Dwa swiaty"

- serial "Tajemnica Sagali"

- kreskowka "Zukosoczek" (ach, niezapomniana psychodelia)

- "Muminki"

- "Krecik"

- anime "Czarodziejka z Ksiezyca" :D

- anime "Mikan"

- film "Heidi"

- "Kevin sam w domu" ogladany co roku, czym po kilku(nastu) latach doprowadzalam rodzicow do szalu :D

- "Zakonnica w przebraniu", j/w, po za tym uwielbiam Whoopie Goldberg

 

Nie moge sobie wiecej przypomniec na razie, ale taka lista na pewno wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziecinstwa pamietam Muminki i cala reszte wieczorynek typu Smerfy, Brygada RR i czasem Krecik w czeskiej TV i Z Archiwum X (bylam jedynym dzieckiem w bloku ktore moglo to ogladac :D). Ogladalam tez Domowe Przedszkole :D Ale tylko do 7 roku zycia, bo uznalam ze jako pierwszoklasistka jestem za stara na to i wstyd mi bylo ogladac. Wkurzala mnie tam ta stara baba ktora ciagle grala na cymbalkach, za to uwielbialam te ktora lepila z plasteliny. Uwielbialam Domek na Prerii, Kojaka, te niedzielne stare filmy, Matki, zony i kochanki. Czarodziejka z Ksiezyca przyszla potem, kiedy bylam juz starsza i nie badzo mnie to rajcowalo, dopiero kiedy odkrylam mange i anime w wieku 12 lat i zaczela sie u mnie faza fascynacji wszystkim co Japonskie, czyli Hello Kitty, Kapitan Daimos i Dragon Ball (bylam najwieksza fanka Piccolo). Pamietam ze duzo tego lecialo na Polonii 1 kiedy bylam mala, Transformersy chyba tez. O, i Zorro!

 

Teraz jednak powrocilam do korzeni i znow lubie Muminki (tak, ogladam, sa fajne i nigdy nie jest sie za starym na fajna bajke, zwlaszcza ze juz nie boje sie Buki i oglada sie lajtowo :D). Wloczykij rzadzi...

 

Z rzeczy ktorych nie lubialam w dziecinstwie, to najgorszy byl Diabel Piszczalka. Nie wiem jaki psychol wymyslal mu charakteryzacje do filmu dla dzieci, ale mialam straszne jazdy po obejrzeniu tego serialu, balam sie isc spac i takie inne. Koszmar.

 

Od wczesnych lat boje sie tez clownow, bo za zgoda siostry obejrzalam kiedys "TO" Stephena Kinga i od tamtej pory oblewa mnie zimny pot kiedy widze ktoregos z tych wymalowanych palantow :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Bajka: "Muminki" - pamiętam, że bałam się buki :D i tej czarownicy na miotle :D

Serial: "Fiorella (Pobre Diabla) - mój nick jest skrótem od imienia głównej bohaterki - Fiorelli ;) uwielbiałam ten serial... wzbudzał we mnie wielkie emocje, i ta para (Fiore i Andreas) - która się tak przyciągała i odpychała zarazem, a miłość wieeelka i taka gorąącaa!! Związek karmiczny jak nic hehe ;)

Edytowane przez fiore86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Ja dzieciństwo spędziłem na kanale Polonia 1:

 

Yataman

General Dajmos

Kapitan Tsubasa

Gigi

 

i telenowele Maria celeste czy jakoś tak

 

teraz oglądam Zbuntowanego Anioła na Pulsie 2 przypomina mi młode lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Vianne 22

"Muminki", "Gumisie", "Flinstonowie", "Myszka Miki", "Smerfy", "Krecik","Pszczółka Maja", "Reksio", "Strażak Sam"

"Zbuntowany Anioł", "Fiorella"też i te inne telenowele :D. "Z Archiwum X", "Ostry dyżur", "Herkules". "Matki, żony i kochanki" też pamiętam, poza tym "Co ludzie powiedzą", "Domowe przedszkole", "Ciuchcia", "Robert Błażeja". Był też taki program "Twój problem- nasza głowa", "Decyzja należy do Ciebie", "Telefoniada".

Jeszcze "Beverly Hills 901210" leciało, "Dynastia" xD

 

Miłe wspomnienia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ulubiony film z dzieciństwa to "Tajemnica Sagali" czesto leciał w ferie ,oglądaliśmy z bratem wszystkie odcinki a potem leciały powtórki to też oglądaliśmy

"akademia Pana Kleksa"

"Żółwie Ninja"

"Power Rengers"

"Pokemony"

"Z archiwum X"

"Cudowne lata"

"Beverly Hills 90210"

"Słoneczny Patrol"

"Posłaniec szczęścia"

"Mari Mar"

 

Programy rozrywkowe to: tic-tac

domowe przedszkole

5-10-15

Mama i ja

Lato z czarodziejem - leciał w wakacje

monika i kulfon :)

ale heca

szalone liczby - teleturniej matematyczny dla dzieci

Porozmawiajmy o dzieciach - poradnik/program dla rodziców, ale ja to zawsze oglądałam

Ziarno - religijny program dla dzieci

Od przedszkola do opola

Polskie zoo - program rozrywkowy o polityce dla widzów dorosłych, ale oglądałam

Z kamerą wśród zwierząt

Koło fortuny

 

Bajki: Duszek Kacper

Muminki

Czarnoksiężnik z krainy Ozz

przygody Kota Filemona

Bałwanek Buli ;)

Smerfy

Wilk i Zając

Gumisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
MrSzczesny2878

Szalone liczby - jej. Daria i January to była moja ulubiona para prezenterów za dzieciaka ;)

PAmiętam jeszcze Waltera Melona na TVN no i potem Szalony świat Ludwiczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałam "Czarodziejkę z księżyca". Ewentualnie Gumisie też były fajne - bardzo ładna grafika, więc chyba nie mogły się nie podobać. Pamiętam, że na wzór mangi oglądałam też bajkę o takim mówiącym kocie. Ale nie jestem pewna tytułu; chyba "Mikado"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja oglądałam "smerfy" i "gumisie", bajki Disneya i inne bajki, których już nie pamiętam. Za to pamiętam jak nigdy nie znosiłam "Pszczółki Mai". Obecnie zasiadam od czasu do czasu przed tv z młodszym rodzeństwem i oglądam jakieś bajki z nimi. Ośmielam się twierdzić, iż niektóre bajki są lepsze od niektórych filmów i wszystkich seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfuje sobie po necie i znalazłam fajne filmiki, ukazujące kreskówki z lat 80 i 90. Naprawdę łezka się kręci w oku jak się to ogląda, wracają wspomnienia. Pamiętam, że jako jedyna we wsi miałam satelitę i oglądałam wszystkie te bajki po niemiecku i angielsku. Wiem, że Bolka i Lolka, Reksia itp. nic nie przebije, bo na nich też się wychowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Tajemnice Sagali fajny serial zwłaszcza jak na tamte czasy, Bajki uwielbiałem polskie ale te które kiedyś były później troszkę starszy zacząłem gustować a Anime i tak w zasadzie już mi zostało choć nie do końca bo gdy jestem u rodziny i maluchy oglądają jakieś Polskie kreskówki chcętnie zerkne okiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...