Skocz do zawartości

Human design - rys wstępny i o historii słów kilka


Lunaria

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Human design, czyli od nowa napisana instrukcja obsługi człowieka. Jest to kompilacja:

* astrologii zachodniej i wedyjskiej,

* I - ching 

* hindusko- birmańskiego systemu czakr

* kabały

 

Dzięki podaniu daty, godziny i miejsca urodzenia otrzymujemy tzw. Body graph - wykres pokazujący: 

- jakim jesteś typem, 

- co jest Twoją strategią (jak powinieneś działać w zgodzie ze sobą)

- autorytet, czyli sposób z którego powinieneś podejmować decyzje (wyróżnia się zewnętrzny i wewnętrzny)

- definicję i otwartość 

-przepływ energii w Twoim ciele

-  plan działania 

- sposób interakcji ze światem 

- krzyż inkarnacyjny, który określa cel na Ziemi

 

Kto to stworzył i dlaczego?

Alan Krakower znany pozniej jako Ra Uru Hu wcześniej pracował jako dyrektor ds. reklamy, wydawca czasopism, producent mediów.

W 1983r. postanowił porzucić dotychczasowe życie, chciał podróżować. Osiadł na Ibizie, gdzie w styczniu 1987r. za pośrednictwem chanellingu przez 8 dni Głos przekazał mu wiedzę. Skutkiem czego w 1989r. Ra Uru Hu napisał książkę "Rave I ching", a następnie w 1992 Human design, te dwie pozycje uznaje się za fundament, na którym opiera się Human design. 

Resztę życia Ra Uru Hu spędził na propagowaniu wiedzy oraz rozwoju koncepcji.

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 godzin temu, Lunaria napisał:

Kto to stworzył i dlaczego?

 

Tą instrukcję stworzył ww. facet.

Ale pomysł nie jest jego - takie kompilacje uskutecznia coraz więcej osób, zajmujących się ezoteryką. Jest to, można powiedzieć kompleksowy obraz człowieka, takie podejście holistyczne. W Polce podobnym, holistycznym modelem zajmowano się w PTP. 

Co do channelingu - trudno ocenić, na ile był to jego wewnętrzny głos, czyli wiedza, która jest w każdym z nas a na ile to, co jest zwyczajnie dostępne, bowiem użyte tu klucze nie są objęte wiedzą tajemną. 

N.D. Walsh (ten od "rozmów z Bogiem") również doświadczył czegoś podobnego, chociaż u niego poszło w stronę wyjaśnień jak to wszystko się kręci. 

 

Ja jestem zwolenniczką takiej kompleksowej analizy, stosuję ją w praktyce (oczywiście, za pomocą metod, które znam, gdyż mi nikt niestety niczego nie dyktował, a i nie programu nikt nie napisał), bo to jest przyszłość diagnostyki i terapii nie tylko duchowej w XXI w. 

  • Lubię to! 3
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Ismer napisał:

Co do channelingu - trudno ocenić, na ile był to jego wewnętrzny głos, czyli wiedza, która jest w każdym z nas a na ile to, co jest zwyczajnie dostępne, bowiem użyte tu klucze nie są objęte wiedzą tajemną

Myślę, że trzeba było użyć chwytliwego ezo-marketingowego chwytu dlatego w niektórych źródłach piszą o chanellingowych rozmowach z Głosem :)

 

1 godzinę temu, Ismer napisał:

Ja jestem zwolenniczką takiej kompleksowej analizy, stosuję ją w praktyce (oczywiście, za pomocą metod, które znam, gdyż mi nikt niestety niczego nie dyktował, a i nie programu nikt nie napisał), bo to jest przyszłość diagnostyki i terapii nie tylko duchowej w XXI w. 

Uważam, że to ciekawa koncepcja i rzeczywiście ta wielowymiarowość jest potrzebna, bo człowiek jest całością. Natomiast rozłożenie swojego bodygraphu na czynniki składowe... zabawa na ładnych parę dni :p

 

Przez ten holizm miałam problem do jakiego działu human design pasuje.

W przyszłości planuję rozbudowanie i przetłumaczenie bodygraphu, a może kiedyś, kiedyś w przyszłości będziemy sobie interpretować bodygraphy tak jak teraz interpretujemy horoskopy i karty :D

  • Lubię to! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim typem jestescie?ja generatorem. Zastanawiam sie czy generatorZy to nie sa poprostu znaki ogniste.

 

Tu sa opisy po polsku:

https://www.humandesignpopolsku.pl/autorytety-authorities/sacral-authority-autorytet-sakralny

 

oczywiscie nie wszytskie ale podstawowe.

Edytowane przez Blackraven
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, Blackraven napisał:

Jakim typem jestescie?ja generatorem. Zastanawiam sie czy generatorZy to nie sa poprostu znaki ogniste.

 

Tu sa opisy po polsku:

https://www.humandesignpopolsku.pl/autorytety-authorities/sacral-authority-autorytet-sakralny

 

oczywiscie nie wszytskie ale podstawowe.

Generatorów jest najwięcej, więc chyba inne kryterium było brane pod uwagę, ale sprawdzę xD

Też jestem generatorem :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendencje do łączenia pokawałkowanej wiedzy jest rzeczą naturalną szczególnie w Erze Wodnika.

 

Dlatego takich kompilacji będzie wyrastać jak grzyby po deszczu.

 

W Erze Barana była ona rozbita i rozczłonkowana i umiejscowiona w różnych kulturach, na rożnych kontynentach.

 

W Erze Była była jeszcze całością czym charakteryzuje się Byk.

 

O tym wspomina Eduard  Schure w Wielkich Wtajemniczonych. Chociaż pobieżnie.

 

Wg pewnej koncepcji to rozczłonkowanie wiedzy o całościowym człowieku nastąpiło pod wpływem określonego kryzysu wartości w postaci depozytów duchowych ukryto rzeczywistą wiedzę po kawałku w rożnych systemach rozwojowych i wg tej koncepcji, aby całościowo rozumieć siebie jako człowieka, należy zbierać z rożnych miejscach i systemach rozwojowych. Problem polega na tym, że są potrzebne klucze pokazujące czym się te depozyty różnią i gdzie czego szukać. Ludzie z duża intuicją wyczuwają taką potrzebę, stąd mamy wiele prób łączenia w jedna całość różnych kierunków, pozostaje pytanie co jest autentykiem, a co nim nie jest?

 

Human design to nie jest problem indywidualny, my jesteśmy pod wpływem świadomości zbiorowej ludzkości, która zaczyna generować tego typu tendencje i popycha nas w tę stronę, problem leży w tym na ile jesteśmy w tym autentyczni i trafiamy w istotę rzeczy. Wszyscy jesteśmy temu poddani w Erze Wodnika.

 

New Age jest faktem i nikt od niego nie ucieknie, tyle, że będzie powielał schematy, lub przedrze się do sfery tworzenia. Dlatego Human design nie jest czymś wyjątkowym i oryginalnym dla naszych czasów jest to norma, która się rozwija.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak moja teoria upadla:)

Po przeczytaniu tego krotkiego opisu stwoerdzam ze juz lepiej do.mnie pasuje opis zodiaku i 1 numerolo. A najlepiej enneagram.

Edytowane przez Blackraven
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Blackraven napisał:

Czyli jednak moja teoria upadla:)

Po przeczytaniu tego krotkiego opisu stwoerdzam ze juz lepiej do.mnie pasuje opis zodiaku i 1 numerolo. A najlepiej enneagram.

Tylko, że to najlepiej zebrać wszystko razem, bo czytanie jednego małego wycinka to jak przeczytanie jednego zdania np. o numerologicznej 6, że: "6 są rodzinne", czyli co pozostałe liczby nie są rodzinne? Wtedy wszystkie 1 byłyby indywidualistkami. Co do Human design widzialam gdzieś koncepcję z kolorami aury. Generatorzy niby "świecą" na czerwono, wydaje mi się to zbyt naciągane, aby ok. 70% miało czerwoną aurę :)

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazka humandesign kosztuje 120-130zl w polskich ksiegarniach i to  po angielsku. Ciekawe czy sa tam wyjasnione numerki czy jakies ogolniki jak w przypadku ksiazek o numerologii.

Edytowane przez Blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...