Skocz do zawartości

"Wszelka pomyślność"


PeJot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o odpowiedź doświadczonych użytkowników czy układ:

 

Uruz Fehu Gebo

 

Jest poprawny na tzw. "wszelką pomyślność". Czy jest poprawnie skomponowany. Zdrowie, finanse i miłość - czy nie zbyt ogólnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, PeJot napisał:

Dzień dobry ponownie,

Czy ten skrypt jest tak zły lub dobry, że nikt nie chce go skomentować?

Jest opcja 3 - aktualnie nie zaglądał tu nikt kto zna się na runach i skryptach runicznych.

W dniu 27.01.2022 o 11:24, PeJot napisał:

Jest poprawny na tzw. "wszelką pomyślność". Czy jest poprawnie skomponowany. Zdrowie, finanse i miłość - czy nie zbyt ogólnie?

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "wszelka pomyślność",jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego

  • Lubię to! 2
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lunaria napisał:

Jest opcja 3 - aktualnie nie zaglądał tu nikt kto zna się na runach i skryptach runicznych.

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "wszelka pomyślność",jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Przede wszystkim dziękuję za reakcję, dlatego napisałem w cudzysłowie "wszelka pomyślność". Czy ten skrypt można bezpiecznie nosić przy sobie, jest poprawnie  zbudowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Sprawa jest taka, że zrobiłem (własnoręcznie), z zamiarem noszenia cały czas, obrączkę z miedzi z grawerem: Uruz Fehu Gebo

czy mogę dodać na końcu Ingwaz oraz Wunjo? Czy lepiej tę zniszczyć i zrobić od nowa w takim ciągu: Uruz - Fehu - Gebo - Ingwaz - Wunjo?

y4mc80FnjzhsLvP-gxeUdiMaXVLFRaGdFTwOhzt4o9IOYXHkPcE1bTcCvPMvZ0CMxJxnrIg_L6BZPSDdaoMVeu9tnddCBXUmtN3YEAYhBC3CsN5WG6RMY_S-dWR1wcZImyxIk_3eN3d0dW_Qk11tGVR0RA3zZaNOkGdBTQWGg6UPJsoswQNa98ZwFY8bMchENtYlhqCD7QR6x7LQlYVN9SGJnJjZpA8T7NIHuFgY0YThDA.jpg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i cenne wskazówki. Rozumiem. To co wygrawerowałem wydaje mi się OK.

 

Zdaję sobie doskonale sprawę, że również w magii jest tak, że "szczęściu" trzeba pomóc, o "zdrowie" dbać itd. Rozumiem teraz również, że ten sam skrypt, składający się z tych samych znaków, może działać inaczej dla jednej osoby, a inaczej dla innej?

Stąd - proszę wybaczyć, że nadużywam cierpliwości - musi pojawić się pytanie nowicjusza, czy istnieje coś takiego jak gramatyka, sposób łączenia symboli runicznych rozumianych w tym przypadku jako zasób leksykalny?

Edytowane przez PeJot
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze, bardzo cenne informacje. Chyba zacznę od pojedynczej runy.

Nowy grawer to nie problem ;) Czy pokazaną wyżej obrączkę z grawerem można ewentualnie włożyć do szuflady i zapomnieć? Czy należałoby ją zniszczyć i w ten sposób dezaktywować?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 5.02.2022 o 23:45, PeJot napisał:

Czy pokazaną wyżej obrączkę z grawerem można ewentualnie włożyć do szuflady i zapomnieć? Czy należałoby ją zniszczyć i w ten sposób dezaktywować?

 

Ja bym postąpił tak, jak należy z magicznymi napisami runicznymi postępować, czyli zniszczyć. Nienoszenie nie oznacza, że skrypt nie działa, a skoro na to samo chcesz teraz inny, to poprzedni wypadało by dezaktywować. Nie wiem co prawda, jak by działały oba, bo tak nie robiłem i w kręgu zainteresowanych też nikt tak nie robił. Ciekawe to mogłoby być doświadczenie, lecz nie wiem, czy wywołany efekt byłby zgodny z zamierzeniami. Ze zdawałoby się prostymi rzeczami, jak np. afirmacje, też bywają kłopoty, a z runami, które mają swoją historię i działają w przestrzeni kilkaset lat mogą być kłopoty większe.

Nie odważyłbym się tego sprawdzać na własnej skórze, bo by się narobiło, gdyby pani małżonka nagle zaczęła grzać runą Gebo pod samo niebo? :D 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
W dniu 5.02.2022 o 16:56, Malakim napisał:

Natomiast nie lepiej by było zacząć od jednej runy? Przeanalizować czego potrzebujesz najbardziej i na to znaleźć jakąś runę. Ze wszystkich run jeślibym miał polecić jedną to Sowilo, z jednej strony przynosi nadzieję, pomaga się nie pogubić w życiu i znaleźć w nim światło. I chyba też powoduje że ludzie nas zaczynają postrzegać w pozytywnym świetle - mnie jak ją nosiłem raz na ulicy zaczepił jakiś headhunter i proponował statystowanie w reklamach i filmach XD

 

Tak z innej beczki, mi przed oczami stanęło SS, które użyło do swojego znaku podwójnej runy Sowilo :p

 

Po za tym chyba aż wypróbuję na sobie samo Sowilo, zawsze chciałam na sobie przetestować runy, a teraz znalazł się fajny pomysł na to :D Fajna historia @Malakim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 17:40, Ismer napisał:

Poza tym Fehu jest w porzo, to nie jest zły skrypt, tylko trzeba mieć świadomość, że trzeba doglądać inwentarza, ale tak po prawdzie w życiu jest tak samo - jeśli sam nie zadbasz o swoje zdrowie, finanse czy związek, to po prostu prędzej czy później to się i tak zszarzeje, zasyfi, podupadnie - bo takie jest życie.

 

Dodam jeszcze dwa swoje doświadczenia z runą Fehu w skryptach, które sam tworzyłem nieumiejętnie.

 

Pierwszy - sprawa o odszkodowanie dla członka rodziny. Udało mi się wywalczyć dopłatę od ubezpieczalni i nie robiłem tego dla siebie - idealnie koresponduje z tym co napisała Ismer.

Drugi - skrypt na sprzedaż auta, zamiast sprzedać auto zapłaciłem mandat (Fehu w portfelu) :D kara wydaje się śmiesznie niska patrząc na obecne stawki, można by powiedzieć że to była wręcz "nagroda". Podłożyłem się jak dzieciak pod policyjną suszarkę a pieniążki poszły w eter. Skrypt zniszczyłem, auto sprzedałem za znacznie mniejsze pieniądze niż chciałem otrzymać. Jeżdzę zgodnie z przepisami.

 

Od tego czasu runy zostawiły mnie w spokoju :D

Edytowane przez Artanis
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...