Skocz do zawartości

Ortopeda ZWERYFIKOWANE


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, byłem dziś u ortopedy. Skierował mnie na badanie, ale stwierdził, że mogę mieć uszkodzoną łękotkę. 

 

Czy diagnoza jest trafna? 

Głupiec, Rycerz Monet, 6 mieczy 

 

Głupiec - ma uniesioną nogę i zgięte kolano. Odczytuje to jako tak. Pokazuje też, że najprawdopodobniej uszkodziłem kolano w dzieciństwie podczas nieuważnej zabawy. 

Rycerz denarów - dobry lekarz, który stawia trafne diagnozy

6 mieczy - rozpoczęcie leczenia

 

Moim zdaniem diagnoza jest trafna. Co sądzicie? 

 

 

Jeszcze zapytałem, czy będzie konieczna operacja? (Są dwie opcje: zastrzyki lub w ostateczności operacja).

 

Rycerz Buław, 4 denary, Rycerz kielichów 

Myślę, że obędzie się bez operacji, która wymaga długiej rehabilitacji. 

Rycerz buław to szybkie działanie i szybkie efekty, jakie właśnie dają zastrzyki z kwasu hialuronowego. 

4 denary - stały schemat postępowania w takich sprawach 

Rycerz Kielichów - kojarzy mi się z płynami, więc raczej zastrzyki. 

 

Ale z drugiej strony, Rycerze to ruch, a pomiędzy nimi karta blokująca. Co sądzicie? Operacja, czy zwykłe zastrzyki? 

 

 

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Gość Hopefull
21 hours ago, nastek96 said:

, ale stwierdził, że mogę mieć uszkodzoną łękotkę. 

 

Czy diagnoza jest trafna? 

Głupiec, Rycerz Monet, 6 mieczy

Nie znam się za bardzo ale w głupcu może być że wystawił pochopną decyzję, 6 mieczy może być zmiana diagnozy. 

 

21 hours ago, nastek96 said:

Jeszcze zapytałem, czy będzie konieczna operacja? (Są dwie opcje: zastrzyki lub w ostateczności operacja).

 

Rycerz Buław, 4 denary, Rycerz kielichów

Nie wygląda na operację moim zdaniem.  

 

A tak bez kart, kolega miał problemy z kolanem, miał operację i teraz jakoś sobie radzi. Ja też miałam problemy ostatnio ale zaczęłam pić olej z ryby, łyżeczka dzień plus inne witaminy, robię yogę, rozciągam się i bólu w kolanach już nie mam. Czasem to zwyczajna sztywność kości nas boli. Dlatego dają kwas hialuronowy. Trzeba się rozciągać i kupić jakieś suplementy a  ból może zniknąć sam. Zaznaczam, że lekarzem nie jestem.

Odnośnik do komentarza

Myślę że diagnoza będzie inna niż opinia lekarza że być może łekotka. Ale powoli może po innych badaniach dowiesz sie co ci jest. 

 

Ale widze być może rehabilitację która może dac pozytywne skutki. 

Czemu myślisz od razu o operacji to ostateczność 

  • Lubię to! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam bardzo :)

 

Myślę o operacji, bo mi przedstawiono taki plan leczenia, zastrzyki lub operacja. Wolałbym uniknąć operacji. 

 

U mnie nie chodzi o ból kolana. Mam problem z ruchomością, jakby przyblokowany staw. To nie jest zwykły ból. 

 

Ale rzeczywiście może Głupiec to pochopna decyzja i diagnoza będzie inna. 

Przypuszczam, że do lekarza uda mi się dostać na koniec lutego lub początek marca, wtedy będzie weryfikacja. 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Hmmm... myślę, że diagnoza nie jest ostateczna - Głupiec może podpowiadać, że albo jest ona "na czuja" (nie potwierdzona badaniami) albo że jest to wstępny "pomysł" lekarza, który ostatecznie się nie potwierdzi.

Patrząc na drugi rozkład - myślę, że operacja nie będzie konieczna.

Długo już masz ten staw przyblokowany? Pytam, bo ja też miałam problem z kolanami - między innymi przyblokował mi się staw - nie mogłam zgiąć nogi w kolanie. Lekarz (chirurg ortopeda) stwierdził, że to w wyniku kontuzji (nawet nie wiem, kiedy to się stało) - zrobił się stan zapalny, obrzęk, zebrał się płyn, który skutecznie ten staw zablokował. Stan zapalny minął, kolano się odblokowało, a ponieważ miałam bóle kolana i "efekty dźwiękowe" - tak jakby się jakiś piasek przesypywał, po usg kolana (na standardowej wizycie) lekarz stwierdził, że wytwarza się za mało "mazi" w tym kolanie. Przepisał Structum (na receptę lek), który brałam przez 3 miesiące, rehabilitację (miałam pole magnetyczne i lasery). I pomogło :) Powiedział mi też, że gdyby to nie pomogło - to wtedy zastrzyki z kwasu hialuronowego, których wolałam uniknąć, bo raz, że to droga impreza, którą trzeba czasem powtórzyć, a dwa, że byłam przerażona wizją zastrzyku w kolano - cóż podświadomość pewnie też zrobiła swoje ;) na szczęście nie wspominał nic o operacji... ja w ogóle mam "kolana sportowca" jak to stwierdził (cóż wiele treningów i maratonów rowerowych zrobiło swoje) po obejrzeniu na usg, które teraz nie bolą ale czasem nadal mam "efekty dźwiękowe" np. przy schodzeniu po schodach (to ponoć nic groźnego i dopóki nie boli, to nic się z tym nie robi).

Sorry za trochę prywaty - ale tak myślę, że operacje to ostateczność i można najpierw zawalczyć o kolana mniej inwazyjnymi sposobami. Powodzenia i dużo zdrowia :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza

Pani doktor zrobiła USG kolana i nie była pewna, czy to łękotka. To prawda co mówicie, że to wstępna diagnoza. Przy łękotce mam miejsce, które wygląda ,,specyficznie", Dlatego dostałem skierowanie na rezonans, który ma wszystko wyjaśnić. 

 

Ja już mam ten staw przyblokowany kilka lat, ale to zaniedbałem. Ja myślę, że odezwała mi się kontuzja z podstawówki. Tak często jest, że coś przechodzimy, a potem za kilka lat się odzywa. 

Być może u Cb uraz również wystąpił wiele lat wcześniej. U mojej babci odezwała się zwichnięta kostka, którą zwichnęła minimum 20 lat wcześniej. 

Na pewno mam za mało mazi, bo jak skacze to kostki mi strzykają. Również mam nadzieję, że nie dojdzie do operacji. Tobie również życzę dużo zdrowia.

 

Dziękuje Wam bardzo :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Lunaria zmienił tytuł na Ortopeda ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...