Jump to content

Bioterapia, czakry


frateranator

Recommended Posts

Bioenergoterapia to bardzo poważny problem. Należy o tym głosić. Przeszło już do klasyki, że istnieją tęczowe czakry, a czegoś takiego w ogóle nie ma. Żadne tradycje duchowe nie głoszą takich rzeczy. Ani w Tybecie, ani w Indiach, ani w Chinach, czy gdziekolwiek indziej.

Są one wytworem zachodnim.

Fakt, że bioenergoterapeuci umieją diagnozować ciało i to się sprawdza. Ale jeśli ktoś umie jedno, to nie znaczy, że potrafi wszystko.

Czakry są w pięciu barwach, a nie siedmiu, bo jest tylko pięć pran.

Ja już nie mówię, żeby zagłębiać się w jakąś tradycję duchową od strony praktycznej, wystarczy poczytać prawdziwą literaturę o Jodze czy tybetańskich tantrycznych naukach.

Te bzdury są bardzo niebezpieczne. Niby czakra nie istnieje, ale efekty mogą być opłakane, ponieważ psuje się prawdziwe, naturalne prany i ich kanały, których skrzyżowaniami są czakry.

I nikt nie ma mocy powiedzieć bioenergoterapii NIE. To bardzo niebezpieczna sytuacja, i powinniśmy podejść nad wyraz krytycznie do wszystkich nauczycieli i terapeutów tego "zawodu".

Nie ma prawdziwych badań nad bioenergoterapią, prawdziwej wiedzy naukowej, i to nie jest żaden zawód, mieszczący się w kategorii specjalistów d.s. zdrowia. Jego przesłanki płyną z wiary w tęczowe czakry, z tego, co nazywam tęczowym szaleństwem.

Objęło ono prawie cały świat, głównie zachodni, ale i powoli wschodni, bo widziałem nawet modlitewne flagi tybetańskie nie w pięciu, ale siedmiu barwach.

Można by się śmiać, gdyby ta herezja nie była śmiertelnie groźna. Powtórzę: śmiertelnie groźna.:nieee:

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, frateranator napisał:

Nie ma prawdziwych badań nad bioenergoterapią, prawdziwej wiedzy naukowej, i to nie jest żaden zawód, mieszczący się w kategorii specjalistów d.s. zdrowia. Jego przesłanki płyną z wiary w tęczowe czakry, z tego, co nazywam tęczowym szaleństwem.

To jest forum ezoteryczne a nie medyczne. Nad tarotem badan tez nie ma a jak widzisz go nagminnie staawiamy

  • Like 3
  • W punkt 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W dniu 16.02.2022 o 17:02, Lunaria napisał:

 

Według hinduizmu czakr głównych jest 7, a prana to wydech, więc napisz dokładnie o co chodzi

 

 

 

Czakr jest 7 głównych, przez które przebiega główny kanał Suszumna, a wokół niego wiją się Ida i Pingala dwa kanały żeński i męski + 2 boczne na ramionach + Soma dodatkowa  czakra, między 3 okiem - Ajna, a Sahasrara, tylko gwoli uzupełnienia, opisuje to wszystko Johari Harish jogin, Hidus, nie Europejczyk, największy autorytet współczesny odnośnie czakr. Może ktoś już przeskoczył autorytet Johariego i jest w "Innej rzeczywistości", której my nie znamy i nigdy nie poznamy, bo ona istnieje tylko w czyjejś wyobraźni?

 

Może komuś coś się pokręciło z tymi 5 ma kolorami, czakr głównych jest siedem, kolorów jest siedem i 7 przypisanych do nich dźwięków, może wg niego też jest 5 dźwięków. To jest klasyka wiedzy na ten temat. Tęcza to rozszczepienie białego światła, które daje 7 różnych kolorów światła.

 

Może ktoś spróbować z 5 ciu kolorów złożyć wiązkę światła białego, za przeproszeniem sfajda się we własne majty z wysiłku i nigdy mu nic z tego nie wyjdzie. To jest fizyka elementarna, która uczy zasady odwracania procesów. Takie idee mają ludzie, którzy byli na wagarach w trakcie doświadczenia na lekcji fizyki,  gdy nauczyciel demonstrował składanie z 7 rożnych kolorów wiązek światła, jednej wiązki białego światła.

 

Cytat

Jak więc jest w ogóle z tymi ćakramami? Są wirami prany, miejscami zakotwiczenia ciała fizycznego w oceanie prany – energii. Czyli nie ćakramy są w ciele, lecz jest odwrotnie.

 

Prana to energia, która przenika cały kosmos.

Edited by Białoksiężnik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...