Jump to content

Wojna Rosja Ukraina

Hopefull
 Share

Recommended Posts

Jak wyżej, czy się obędzie? 

Król mieczy Królowa mieczy 5 pucharów 

Czytam że król mieczy to Putin, a krolowa to inne kraje dlatego że na mojej karcie pokazane są różne flagi. Król jest odwrócony od mieczowej, nie chce współpracować, wręcz ignoruje oczywiste sprawy. 

Nie wiem jak czytać 5 pucharów w tym przypadku bo może oznaczać że nie będzie wojny,  ale równocześnie może oznaczać że próby innych krajów zaniechania wojny spalą na panewce i będzie tylko wielkie rozczarowanie...kielichy się rozlały i jest wielki smutek. 

Mimo wszytko jako takiej wojny nie widzę w tych kartach . 

• Like 1
  • Super 1

Krol decyduje kieruje sie logika rozdaje karty. Krolowa jest podrzedna wobec krola juz raz zostala zraniona odebrano jej ziemie. Miecze niby sa symbolem walk ale wydaje mi sie w tym przypadku beda to wojny slowne. Nie ma tu bulaw mowiacych o dzialaniu i ataku. Krolowa nie widzi szans na zwyciestwo, 5 kielichow jest pasywna, oznacza, zal, smutek ogladanie sie na przeszlosc, strate(czy takze materialna?). Moze krolowa straci kolejne terytorium?

• Super 3

Ja nie sledze wszystkich info odnosnie tego konfliktu. Ale moze moralne? Bo z tego co wiem Rosji zalezy na obaleniu antyrosyjskich wladz. Moze cos zwiazanego z uczuciami patryjotycznymi/miloscia do kraju? Moze tutaj nowy rozklad jest potrzebny?

• Like 4

• Ekspert
2 godziny temu, Hopefull napisał:

Króle są energią męską,aktywną. Żaden Król nie przygląda się biernie akcji - nawet Monetowy wykonuje ruch. Mieczowy jest najmniej sentymentalny. Logiczny. Opiera die na realnych przesłankach i faktach. Obawiam się, że po tym rozkładzie może nastąpić atak - Król jest silny, stoi najwyżej w hierarchii dworu, od niego wszystko zależy i może „ukarać” jedli ktoś sobie na to zasłużył. A tu Rosja ma duży żal do nastawienia władz Ukrainy( 5 Kielichów). Było kiedyś tak fajnie, tak „sowiecko” a teraz Ukraina „romansuje” z kapitalistycznym Zachodem. 
O tym wszystkim mówi 5 Kielichów - o powodach napaści. 
Królowa tez nie ma sentymentów, odcina się jeśli to sprzyja jej interesom( Ukraina nie pójdzie na żadną ugodę z Rosją, liczy na pomoc z Zachodu). 
Jest to tylko kwestia czasu. 

• Like 2
  • W punkt 1
  • Super 3

11 hours ago, Blackraven said:

. Moze cos zwiazanego z uczuciami patryjotycznymi/miloscia do kraju

Szczerze powiedziawszy to przeszło mi przez myśl że Putin uważa że Ukraina powinna należeć to Rosji i że ma to sentymentalny odruch w tym przypadku. 

• Like 3

10 hours ago, Gringe said:

. Mieczowy jest najmniej sentymentalny. Logiczny. Opiera die na realnych przesłankach i faktach. Obawiam się, że po tym rozkładzie może nastąpić atak - Król jest silny, stoi najwyżej w hierarchii dworu, od niego wszystko zależy i może „ukarać” jedli ktoś sobie na to zasłużył

Tak ale on bardziej atakuje słowami i manipuluje słownie ale fizycznie tego nie widzę.  

Królówa mieczy i 5 pucharów - mieczowa odcina się od emocji bo jest do tego zmuszona z przyczyn zewnętrznych żeby sobie jakoś radzić w życiu. W tym wypadku to inne kraje już patrzą na straty i na to co mogą stracić w tej wojnie ale się od tego odcinają bo wiedzą że muszą działać logicznie. Putin ma to gdzieś. 

• Super 3

11 hours ago, Blackraven said:

Moze tutaj nowy rozklad jest potrzebny

Chyba tak i tylko na Putina.  

Mieczowy kalkuluje czy się opłaci, może atak będzie zależał od jakichś warunków? 

Osobiście uważam że to gra o władzę Putina, chce coś dla sobie ugrać, i ta gra o wladzę sprawia mu przyjemność i w ten sposób manipuluje światem. 

• Like 3
  • W punkt 1

• Ekspert
14 minut temu, Hopefull napisał:

Mieczowy kalkuluje czy się opłaci, może atak będzie zależał od jakichś warunków? 

Mieczowy nie kalkuluje od tego jest Król Monet. Mieczowy egzekwuje zasady i jest najchłodniejszy ze wszystkich Króli. Może być zraniony i stąd ten emocjonalny chłód. 
Jak każdy Król w negacji może „ukarać”- a Mieczowy najbardziej pasuje do wyciągania bolesnych konsekwencji. 
Obym się jednak myliła. 

• Like 3
  • Thanks! 1

1 hour ago, Gringe said:

Mieczowy nie kalkuluje od tego jest Król Monet

Myślę że oboje kalkukują.  Tylko każdy na swój sposób. 

1 hour ago, Gringe said:

Może być zraniony i stąd ten emocjonalny chłód

Tak może ale nie musi. Może być zwyczajnie arogancki i zadufany w sobie. Mam kolegę mieczowego w pracy.  Zwyczajny cham, arogant, patrzy na każdego z góry, narcyz. A jedyne czego nie dostał od rodziców to brak uwagi. Nie szufladkuje mieczowego ale to że mieczowy to nie znaczy że zraniony. Podobnie może być z innymi królami i krolowymi. 

• Like 1
  • Super 1

• Moderator
16 godzin temu, Hopefull napisał:

5 Kielichów to karta strat, która przy okazji jest w Mieczowym otoczeniu. Obawiam się, że dojdzie do wojny... karty nie napawają optymizmem. Mieczowy bierze to co do niego należy, oba kraje są do siebie źle nastawione (Miecze). Jeden jest w pozycji wyższej w stosunku do drugiej strony 

• Like 3
  • Sad 1
  • Super 1

Król i Królowa to spieranie się obu stron. Ustalanie taktyki, rozmowy, wykazywanie się sprytem. Jednak 5 kielichów pokazuje, że nie będzie żadnej wojny. 

Raczej tzw zimna wojna: np Rosja kombinuje w jaki sposób uzależnić do siebie Europę i Ukrainę...

Co do energii Króla. Nie zgodzę się, że jakikolwiek Król jest osobą aktywną w tarocie. On rządzi, ale sam nic nie robi. On siedzi na tronie w bezruchu. Bez odpowiednich kart nie oznaczają ataku. A dodatkową kartę mamy 5 kielichów, czyli karta mówiąca o emocjach, ale nie o jakiś działaniach. Być może będzie jakaś ugoda, która dla Ukrainy będzie dość niekorzystna. 

Edited by nastek96
  • Like 1
  • Super 1

44 minutes ago, nastek96 said:

Co do energii Króla. Nie zgodzę się, że jakikolwiek Król jest osobą aktywną w tarocie. On rządzi, ale sam nic nie robi. On siedzi na tronie w bezruchu

On może siedzieć na tronie ale to nie znaczy że nic nie robi. Mieczowy a tym bardziej Putin ma władzę w słowach więc wystarczy że "kiwnie palcem" a będzie mieć co chce. Nie mówię że zaatakuje, tak dla jasności, ale jego "bierność" nie oznacza nic nie robienia, i od tego ma innych pod sobą. 

• Like 2

Szkoda, ze do tej 5 pucharów nie ma dolozonej karty - łatwiej byłoby to zinterpretować. Król mieczy to bardzo pasywna karta, sprawiedliwego i logicznego myślenia, bez emocji, królowa mieczy się odgradza i broni, ma cięty język i atakuje słowem. 5 kielichow to często plany spalone na panewce. Coś się nie udało. Myślę, że to zbyt pasywne karty, żeby doszlo do ataku, będzie dużo dyskusji i agresywnej argumentacji. Poczatkowo podjęte działania nie dojdą do skutku. 

• Like 3
  • Super 1

Ja myśle , ze przy konkretnie tych kartach wojny to nie będzie , ale może zapaść jakaś decyzja lub zrobiony jakiś mocno niekorzystny ruch, który doprowadzi do nieszczęścia. Miecze są okropne , chłodne , wyrachowane straszne te karty…

• Like 1
  • W punkt 1
  • Super 1

Brakuje mi troche ram czasowych. Bo konflikt bedzie napewno wracal w przyszlosci.

Edited by Blackraven
  • Like 2

1 hour ago, Blackraven said:

Brakuje mi troche ram czasowych. Bo konflikt bedzie napewno wracal w przyszlosci.

Wojska rosyjskie są już przy granicy Ukrainy więc stwierdziłam że skupię się na teraźniejszości. Jeśli ktoś ma ochotę, niech zada inne pytanie wyjaśniające w tym wątku. 

• Like 2

10 hours ago, panna.marta said:

Miecze są okropne , chłodne , wyrachowane straszne te karty…

Tak masz rację. Może w 5 pucharów pokazały się straty emocjonalne ludności w Ukrainie. 

• Like 3

• Ekspert

Tak mi przyszło do głowy, że Król Mieczowy jak żaden inny pasuje do wojny - bo Mieczowy to strateg. On obmyśla plan. Wiadomo, że nie wyjdzie w Buławach ani w Monetach a tym bardziej w Kielichach. 
Abstrahując już od kart i rozkładu, prognozy na ten rok nie są za ciekawe a wręcz z tego, co słyszałam ma być to rok smutku( pomimo tego Jowisza w Rybach teraz i na jesieni). Astrologowie z niepokojem obserwują ruchy Neptuna i Jowisza, gdzie obie planety złącza się w koniunkcji na gwieździe Markab( 23 stopień Ryb)- gwiazda smutku i tragedii. Do koniunkcji dojdzie w kwietniu tego roku. 

• Sad 4
  • Cool 1
  • Super 3

Gringe, ja rozumiem, że można prognozować losy pojedynczych osób. 

Ale czy rzeczywiście prognozy stawiane dla całego świata się sprawdzają? 

Czy weryfikowałaś kilka lat wstecz jak się sprawdzały światowe prognozy? 

Bo szczerze mówiąc nie przekonuje mnie horoskop dla mas.

• Like 2

• Ekspert
12 godzin temu, nastek96 napisał:

Gringe, ja rozumiem, że można prognozować losy pojedynczych osób. 

Ale czy rzeczywiście prognozy stawiane dla całego świata się sprawdzają? 

Czy weryfikowałaś kilka lat wstecz jak się sprawdzały światowe prognozy? 

Bo szczerze mówiąc nie przekonuje mnie horoskop dla mas.

Prognozy dla świata sprawdzają się. Polecam poczytać artykuły naszych polskich astrologów- jak wpływa to na sytuację w Polsce i na świecie. Bardzo ciekawie pan Wojciech Jóźwiak pisał w swoim artykule o koniunkcji Saturna i Neptuna na przestrzeni lat i jakie wtedy zadziały się ważne sprawy. 
A tak z najbliższych wydarzeń - patrząc niedaleko wstecz, przejście Plutona, Saturna i Jowisza przez znak Koziorożca, napawało olbrzymim lękiem bo szykowało się coś, co odmieni światową sytuację. Główną obawą było narzucenie a wręcz wymuszenie olbrzymiej kontroli na obywatelach. Wzmocnienie pozycji rzadu w stosunku do obywateli, narzucenie przysłowiowego „kagańca”. I wyskoczył nam Covid. Osobiście przyznam, że nie spotkałam się z prognozą mówiącą o szalejącym wirusie w przyszłości ale było wiadome dla zawodowych astrologów, że wydarzy się coś mocno niefajnego i będziemy musieli zastosować się do odgórnych zasad. Nie będzie taryfy ulgowej. 
W maju Jowisz przejdzie do znaku Barana gdzie włada Mars. Każdy będzie chciał w mniejszym lub większym stopniu zawalczyć o swoje szczęście. Baran to nie jest znak idący na kompromisy czy myślący zanim przejdzie do akcji. 
Oczywiście czas pokaże. 

Edited by Gringe
  • Cool 1
  • Super 5

Wstepna weryfka :

Prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o uznaniu niepodległości samozwańczych republik w Donbasie - Donieckiej i Ługańskiej.

• Like 1

49 minut temu, Gringe napisał:

Weryfikacja: czyli miałam rację. Król Mieczy to strateg bez sentymentów. 

Kto jak nie mieczowy ? Pucharowy uczucia denarowy kasa  bulawowy  sex .Mieczowy umysł ścisły bez sentymentow. 

U mnie w talii 5 pucharów to kobieta która płacze łzy sa krwawe. 

Więc już na Ukrainie polała się krew żal gorycz ludzi straty. 

• Like 2
  • W punkt 2

Zapytałam jak długo będzie trwała ta wojna. 

7 mieczy 6 pucharów - dołożone Rycerz mieczy 5 denarów 7 denarów

Może być 7 dni, ta karta wcale nie kojarzy mi się z czymś na długą metę ale 6 pucharów jak najbardziej z czymś dłuższym. Oby nie 6 miesięcy. Wszystkie karty to 5 ki 6ki i 7ki więc jednak wydaje mi się że nie długo. 

Czytając karty razem, to widzę tu bardziej taktykę by wrócić do przeszłości, rycerz mieczy jak najbardziej wojna, dalej straty materialne które trzeba będzie długo odbudowywać. 

• 2 weeks later...
  • Maestro
W dniu 27.02.2022 o 10:53, Hopefull napisał:

Zapytałam jak długo będzie trwała ta wojna. 

7 mieczy 6 pucharów - dołożone Rycerz mieczy 5 denarów 7 denarów

Może być 7 dni, ta karta wcale nie kojarzy mi się z czymś na długą metę ale 6 pucharów jak najbardziej z czymś dłuższym. Oby nie 6 miesięcy. Wszystkie karty to 5 ki 6ki i 7ki więc jednak wydaje mi się że nie długo. 

Czytając karty razem, to widzę tu bardziej taktykę by wrócić do przeszłości, rycerz mieczy jak najbardziej wojna, dalej straty materialne które trzeba będzie długo odbudowywać. 

Może być do początku znaku Bliźniąt..Choc mi osobiście wychodzi, że na koniec marca, ale życie to zweryfikuje..

• Like 1
  • Super 1

A dla mnie to ta 7 denarów odciąga mocno e czasie , to nie skończy się tak szybko 

• Sad 1