Jump to content

objawienia w fatimie a Rosja i jej mordercze dzialania


Blackraven
 Share

Recommended Posts

Co Rosja ma wspólnego z objawieniami w Fatimie? Ważny gest papieża Franciszka już 25 marca
Oprac.: Aleksandra Waleczek  Dzisiaj, 19 marca (06:21)

 

 

"Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi" - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Stanie się to 25 marca i wtedy też w Fatimie podobnego aktu poświęcenia dokona kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Dlaczego papież Franciszek decyduje się na taki krok w czasie wojny na Ukrainie?

Papież Franciszek zaniepokojony wojną w Ukrainie poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi /Agencja FORUM

 

Vatican News przypomina, że na podobny gest decydowali się już w przeszłości poprzednicy papieża Franciszka, a inicjatywa ma związek z objawieniami Matki Boskiej w Fatimie.

Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi

Jak podaje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi w piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra. Poświęcenie obu krajów odbędzie się o godz. 17.00.

Dowiadujemy się również, że "tego samego aktu, tego dnia dokona w Fatimie Jego Eminencja Kardynał Krajewski, jałmużnik Jego Świątobliwości, jako wysłannik Ojca Świętego". 

 
Rosja a trzecia tajemnica fatimska

Jak przypomina Vatican News, Matka Boska podczas objawienia w dniu 13 lipca 1917 roku w Fatimie miała prosić o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Powiedziała ponoć, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć "swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła". Maryja miała wyjaśnić m.in., że w przypadku braku wypełnia jej woli, dobrzy ludzie będą cierpieć, a różne narody zostaną zniszczone. 

W 1929 roku Maryja ponownie objawiła się św. Łucji. Tym razem, konkretnie wyjaśniając, o jaki akt poświęcenia Rosji chodzi.  

Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję Memu Niepokalanemu Sercu. Bóg obiecuje uratować ją za pomocą tego środka.

- przekazała Matka Boska św. Łucji w Tuy 13 lipca 1929 roku

Po objawieniach w Fatimie miały miejsce różne akty poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaczęło się od Piusa XII, który 31 października 1942 r. poświęcił cały świat, a 7 lipca 1952 r. w liście apostolskim Sacro vergente anno poświęcił narody Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Tak jak kilka lat temu poświęciliśmy cały świat Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, tak teraz, w sposób szczególny, poświęcamy wszystkie narody Rosji temu samemu Niepokalanemu Sercu

- brzmiały słowa Piusa XII

Niestety ten akt poświęcenia Rosji Niepokalanemu sercu Maryi był niekompletny, ponieważ Pius XII nie zwrócił się do biskupów całego świata, aby również w nim uczestniczyli. Do podobnej sytuacji doszło 21 listopada 1964 roku podczas pontyfikatu Pawła VI. Papież Jan Paweł II postarał się bardziej niż jego poprzednicy i samodzielnie ułożył modlitwę w formie aktu zawierzenia z 7 czerwca 1981 roku. 
 

 
Papież Franciszek /AFP

Ponadto 25 marca 1984 roku na placu św. Piotra  pod figurą Matki Boskiej przywiezioną z Fatimy, pozostając w duchowej jedności z biskupami świata, których wcześniej poinformował, Jan Paweł II ponownie zawierzył wszystkie narody Niepokalanemu Sercu Maryi. 

I dlatego, o Matko ludzi i narodów, Ty, która znasz wszystkie ich cierpienia i nadzieje, która po macierzyńsku odczuwasz wszystkie zmagania między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, które wstrząsają współczesnym światem, przyjmij nasze wołanie, które poruszeni Duchem Świętym kierujemy wprost do Twego Serca: ogarnij miłością Matki i Służebnicy Pańskiej ten nasz ludzki świat, który Ci powierzamy i poświęcamy, pełni troski o ziemski i wieczny los ludzi i narodów. W sposób szczególny powierzamy i poświęcamy Ci tych ludzi i narody, którzy tego powierzenia i poświęcenia najbardziej potrzebują

- powiedział wówczas Jan Paweł II

W 2000 roku ujawniono oficjalnie trzecią część tajemnicy fatimskiej i wtedy też ówczesny arcybiskup Tarcisio Bertone wyznał, że siostra Łucja w liście z 1989 roku potwierdziła, że ostatni akt poświęcenia odpowiadał temu, czego rzekomo pragnęła Matka Boża. 

Papież Franciszek wskaże na Rosję jako agresora?

Dlaczego zatem - mimo teoretycznie poprawnego poświęcenia - Rosja nadal wszczyna wojny? Niektórzy sugerują, że skoro wówczas nie padło głośno słowo "Rosja", to i ten akt poświęcenia nie jest kompletny. Do takich wniosków dochodzi m.in. Filip Obara w artykule opublikowanym w tygodniku "Do rzeczy". 

Czy papież Franciszek 25 marca użyje słowa "Rosja" w kontekście agresora, który zaatakował Ukrainę? Trudno powiedzieć. Zwłaszcza że jak do tej pory papież unikał jednoznacznego wskazania winnego wojny.


 

  • Like 1
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Swoja droga to ciekawe czy ta 3 tajemnica fatimska naprawde zawierala taki przekaz czy moze kosciol uzywa jej do swoich  celow, wplywania na wiernych a w konsekwencji moze na sytuacje miedzynarodowa.

  • Like 1
  • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę to co jakiś czas używają tego aktu poświęcenia, a potem znajduje się jakieś "ale" dlaczego nie pykło. Po mojemu to jest całkiem wygodne wyjście z sytuacji, tak sobie wyjaśniać dlaczego rosja dalej jest jaka jest ;p .

  • Like 1
  • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Saman napisał:

Z tego co widzę to co jakiś czas używają tego aktu poświęcenia, a potem znajduje się jakieś "ale" dlaczego nie pykło. Po mojemu to jest całkiem wygodne wyjście z sytuacji, tak sobie wyjaśniać dlaczego rosja dalej jest jaka jest ;p .

Skoro papiez nie chcial ujawniac tych tajemnic od razu to pewnie podstawiaja sobie pod nie dowolne wartosci adekwatne do czasow i swoich celow

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...