Jump to content

Interpretacja snów


Szczygaa.

Recommended Posts

W dniu 23.03.2022 o 00:59, Szczygaa. napisał:

Śniło mi się że mialam stado psów którymi ja dowodziłam. 

Co to może oznaczać proszę o interpretację

Zanim przystąpimy do samodzielnego badania i interpretowania marzeń sennych, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące uwagi, które mogą być wielce pomocne w zapamiętywaniu treśćci wizji pojawiających się we śnie;

 

1 - Natychmiast po przebudzeniu należy zapisać motyw snu, starając się unikać upiększeń i ozdóbek, a poprzestać na bardzo dosłownej i rzetelnej relacji.

 

2- Pamiętajmy że to co pozostało z marzenia sennego w naszej pamięci lub raczej świadomości, jest tylko niewielkim fragmentem jego całości. Mamy zatem do czynienia jedynie z ułamkiem tego, o czym pragnie "poinformować" nas podświadomość.

 

3- Snów które wciąż powracają lub stanowią kontynuację innych marzen sennych, nie należy traktować jako odrębnej i zamkniętej całości, a raczej jako swoisty serial.

 

4- Podczas analizy marzenia sennego powinno się brać pod uwagę większą ilość symboli, gdyż interpretacja tylko jednego z nich, wyodrębnionego z kontekstu, może zafałszować obraz całego motywu.

 

5- Opisy symboli stanowią jedynie propozycję, która ma wskazać waszej fantazji odpowiedni kierunek. Nie zapominajcie, że treści marzeń sennych wywodzą się z indywidualnych doświadczeń i wspomnień oraz odzwierciedlają osobiste nadzieje, lęki i problemy.

 

6- Każdy symbol występujący w marzeniach sennych jest wieloznaczny i może byc tłumaczony na kilka sposobow. Z tego wzgledu, osoby mające taki sam sen, bedą go interpretować w calkowicie odmienny sposób.

 

7- Podczas tłumaczenia snów jesteśmy zdani na subiektywne wypowiedzi i odczucia osoby, która miała sen, dlatego też powinniśmy dokładnie poznać jej sytuację życiową, a zwłaszcza istotne dla niej problemy i zdarzenia, gdyż to pozwoli nam na bardziej przejrzyste zrozumienie obrazu sennego. Pomocne mogą byc odpowiednio dobrane pytania, które ułatwią nam wniknięcie w psychikę osoby zainteresowanej, co umożliwi właściwą , to znaczy najbliższa prawdzie interpretację symboli

 

8- Najlepiej jeśli będziemy postępować w następujacy sposob; Po wysłuchaniu treści marzenia sennego, poprośmy osobę która miała sen, aby opowiedziała o swojej aktualnej sytuacji życiowej, koncentrując się na wydarzeniach poprzedzających sen. Jeśli strategia ta okaże się mało skuteczna, warto sięgnąć do przeszłości śniącego, gdyż właśnie w niej znajduje się najprawdopodobniej punkt wyjścia wizji sennej.

Po tym zabiegu należy raz jeszcze wysluchać uważnie treści snu, uwzgledniając wszystkie istotne szczegóły. Po zinterpretowaniu poszczególnych symboli, powinniśmy nawiązac do realnych zdarzeń z życia naszego rozmówcy, wskazując na widoczne paralele.

 

opracowane na podstawie- WIELKA KSIĘGA SNÓW.-Georg Fink

11 godzin temu, Białoksiężnik napisał:

Psy to najbliżsi przyjaciele

Niektórzy nie lubią psów, wolą koty. Wprawdzie w większości kulturach tak się przyjęło, jednak w snach, prawidłowo opisanych, mogą oznaczać kompletnie coś odwrotnego.Pies jest symbolem bardzo wieloznacznym. Seksualne znaczenie tego motywu ma z pewnością swoje żródło we wrodzonej psom rozwiązłości, która skłania przedstawicieli tego gatunku do uprawiania miłości na oczach wszystkich bez jakiegokolwiek skrępowania. Przy tej interpretacji mogą zatem wychodzić na jaw perswazje seksualne. Niekiedy pies przybiera postać krwiożerczego potwora, który pragnie zatopić kły w ciele śniącego; jest to jeden z klasycznych koszmarów, będących przejmującą ilustracją nieczystego sumienia. Pies uchodzi też za symbol śmierci, bowiem to właśnie on strzegł cmentarzy i zejść w podziemia. Suka jest symbolem macierzyństwa, ale w niektórych przypadkach może być również symbolem "potwornej matki". pożerającej własne potomstwo. Pies od wieków oznacza wierność i przywiązanie oraz niewolniczą uległość. Jeżeli towarzyszy nam w marzeniach sennych, jest to znak, że nie opuszcza nas czujność. Ten, kto we śnie uwiązuje psa na łańcuchu, albo co gorsza- dręczy go z rozmysłem, cierpi na kompleks niższości i zdolny jest do rozmaitych podłości. Duże psy wzmacniają wymowę obrazu, natomiast małe- osłabiają. W snach może też znaleźć odbicie powiedzenie" zejść na psy"; ten kto jest uważnym obserwatorem, odnajdzie je z pewnością pośród wielu symboli. Jeżeli śniący niesie psa na rękach, oznacza to, że trzyma w karbach swoje instynkty. Martwy pies symbolizuje zamierające uczucia- nie tylko miłość czy przyjażń, ale również wiarę, nadzieję, entuzjazm, które na dobre opuściły śniącego. Wilhelm Stekel (1868- 199390) ( analizujący sny w ramach badań nerwic) utrzymywał, że ugryzienie przez psa w nogę, stanowi ostrzeżenie przed zwierzęcymi instynktami lub jest wyrazem prozaicznego zgoła lęku przed infekcją. W niektórych przypadkach motyw ugryzienia psa, stanowi dalekie echo nieuświadomionego lęku przed kastracją. Artemidor uwazał, że ten, do kogo we śnie łasi się obcy pies, na jawie powinien strzec się przed oszustami, natomiast szczekające i gryzące psy miały według niego dowodzić, że ktoś zamierza przysporzyć nam kłopotów- zwłaszcza finansowych.

Edited by Elie-1
Link to comment
Share on other sites

Elie masz rację, pisząc, że każdy symbol zawiera wielość znaczeń. W tym przypadku dla mnie oznacza to co napisałem. Pies oznacza również targające nami namiętności, wszystko zależy od kontekstu jaki pojawia się we śnie. Na coś przy interpretacji trzeba się zdecydować, bo inaczej mówimy o wszystkim, czyli o niczym.

  • Like 1
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Stilla

Powołam się na Ewę Seydlitz: w swojej książce wspominała, że zwierzęta ogólnie symbolizują osoby nam znane. Śnią nam się pod postacią zwierząt, których charakter jest do nich najbardziej zbliżony, także o kogo dokładnie chodzi musi już osądzić sam śniący. Ale generalnie psy rzeczywiście uchodzą za symbol przyjaciela człowieka, więc mogły w tym śnie oznaczać po prostu wszelkich znajomych oraz przewodzenie im i z ta interpretacją zgadzam się z Białoksiężnikiem.

 

Czasami zwierzę może pokazać nasze własne cechy charakteru.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałem wchodzić, aż tak głęboko w ten sen, ale to również oznacza naszych wewnętrznych przyjaciół, czyli Ona w tej sytuacji będzie próbowała zapanować nad "stadem" swoich pozytywnych cech, bo we śnie nie ma mowy o tym czy zapanowała, ale podjęciu próby. każdy sen ma znaczenie zewnętrzne i wewnętrzne dla człowieka i tak należy go prawidłowo interpretować.

 

Jest jeden problem, który mówi o tym, że pies może się w ułamkach sekund zamienić nagle w naszego wroga, jeżeli popełnimy błąd, bo to poziom instynktu, a nie rozumowego podejścia

Edited by Białoksiężnik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zaintrygował mnie ten sen nie z powodu treści, lecz z niewłaściwego przedstawienia snu. W poście jest jakby stwierdzenie bez opisu potrzebnych do interpretacji pozostałych okoliczności snu oraz własnej interpretacji. Nie wiemy czy autorka ma psy, może pracować z psami, może....... można tak wyliczać. 

 Sny miewamy różne; mentalne, emocjonalne, prorocze, zwykłe koszmarki... można wyliczać w nieskończoność,  w zależności kto będzie oceniał sen - inaczej psycholog, a jeszcze inaczej na przykład starsi ludzie, którym ...o dziwo... interpretacja symboli się sprawdza.

Oboje macie rację; Ragna i Czarnoksiężnik. Ja ze swej strony dodam - sen może może wskazywać na przerost ego lub odwrotnie - na niską samoocenę. Stąd we śnie dowodzenie  stadem psów. Uważam za dziwne milczenie autorki posta. Mogłaby nam ułatwić interpretację informując jakie zazwyczaj ma sny, ewentualnie czy po owym śnie wydarzyło się w jej życiu  coś powiązanego ze snem czy też nie.

 Przy okazji podam link do niezwykle ciekawego bloga o snach. Jak zauważyłam, Ragna też czeka na dalszy ciąg :yes:

 

 

Edited by Lunaria
Reklama strony internetowej
  • W punkt 1
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Poprostu śniło mi się że mialam stado psów którymi dowodziłam.

(Psów nie posiadam bo bardziej wolę kot).psy były bardzo duże wyglądały mi na wilki były całe białe z szarymi łatkami. Poprostu stałam przy stadzie i mówiłam ty biegnij tam a ty z nim masz biec tam.

Przepraszam za brak szczegółów 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Masz byc może takie sytuacje które musisz poukładać żeby nad wszystkim zapanować. Musisz zaprowadzić porzadek w swoim życiu. Musisz być bardziej asertywna. Może trzeba wyjaśnić jakies kwestie sporne. Psy były duże więc i Twoje obawy do czegoś lub kogoś też sa nie małe .

 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jest jeden aspekt, o którym nie mówimy, jaką role pełnią psy w jej życiu oraz jakie ma w podświadomości z nimi relacje wynikające z nabytych wzorców. Tych czynników może być masa. dlatego najlepszy odczyt ze snu i interpretacyjna wynika z intuicyjnego wglądu, który daje jedno i zazwyczaj trafne rozwiązanie problemu. Nie można chwytać się za wielość rozwiązań, bo to wprwadza chaos. Na coś trzeba się zdecydować!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Moze chodzic o zapanowanie i "dowodzenie"swoimi instynktami i ta nieswiadoma czescia Ciebie.

 

Edited by alieninside
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...