Skocz do zawartości

Chiński horoskop


Emeryta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie z czego właściwie składa się horoskop chiński? Zapytałam tutaj, bo na horoskopach z różnych stron są tylko ogólne charakterystyki, przeważnie miesiąca urodzenia. A na chińskim nie ma nic. Niemożliwe, żeby tak mądra nacja jak Chińczycy opierali charakterystyki i prognozy tylko na roku, wiem, że są tam jakieś podziały tego zodiaku, ale co dalej? I co z planetami? No ja nie wyobrażam sobie horoskopu bez planet :D

Ciekawa jestem jak wobec tego wygląda horoskop sporządzony przez chińskiego astrologa, ktoś wie?

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
3 minuty temu, Emeryta napisał:

Czy ktoś wie z czego właściwie składa się horoskop chiński? Zapytałam tutaj, bo na horoskopach z różnych stron są tylko ogólne charakterystyki, przeważnie miesiąca urodzenia. A na chińskim nie ma nic. Niemożliwe, żeby tak mądra nacja jak Chińczycy opierali charakterystyki i prognozy tylko na roku, wiem, że są tam jakieś podziały tego zodiaku, ale co dalej? I co z planetami? No ja nie wyobrażam sobie horoskopu bez planet :D

Ciekawa jestem jak wobec tego wygląda horoskop sporządzony przez chińskiego astrologa, ktoś wie?

 

Chiński "kosmogram" nazywa się Ba Zi i to jest dosyć skomplikowana tabela z różnymi zależnościami. Pewnie o to pytasz.  Na przykład tu sobie można zrobić wykres: https://bazi-calculator.com/pl/

Jednak co do interpretacji to jest to mało znana sztuka w Polsce i książek nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałam jak to wygląda. Dla mnie to chińszczyzna :D Znane mi są tylko nazwy zwierząt chińskiego zodiaku i żywiołów; wiem, że to się ze sobą łączy i to wszystko co wiem.

To płatny kalkulator, ale zaciekawiło mnie i jeśli jest tam jakakolwiek interpretacja to się skuszę. Na razie wyczaiłam opcje samego wyliczenia elementów.

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Emeryta nie widzę tam interpretacji, a same wyliczenia i dla mnie są prawdziwą chińszczyzną. Na interpret też bym się skusiła, ale raczej obejdziemy się smakiem i pozostanie nam kminienie z charakterystyki tego zodiaku w odniesieniu do miesiąca i ascendentu i ew. skrzyżowanie tego z naszą astrologią :D 

Ja nawet troszkę tego próbowałam, na zasadzie zapoznania się z elementami charakterystyki chińskiego zwierzyńca - tu są trzy cechy osobowościowe i sparowanie ich z planetami w znakach. Szału nie było, wyszło coś na kształt wybrania z opisu chińskiego tego, co pasuje do charakterystyki planet w znakach i ich aspektów ze sobą. Ale już o prognostyce nie ma co mówić. 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Ja miałam interpretację w Katowicach, na wykładzie na ten temat, dotyczył w sumie nadchodzącego (wtedy chyba 2018 czy 2019) roku. Przy okazji można było poprosić o analizę swojego Ba Zi na najbliższy rok. Później jeszcze mnie analizowała trochę koleżanka i podrzuciła mi książki, ale że były po angielsku i kosztowały fortunę (jakiś autor azjatyckiego pochodzenia, który się na Zachodzie wybił z tym tematem i doi siano aż miło), to ani nie przeczytałam ich, ani nie kupiłam własnych ;p

 

Można popytać ludzi od medycyny chińskiej, czasem się zajmują też tego typu rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Znalazłam info czym są te wykresy i do czego się odnoszą. I jestem coraz bardziej ciekawa na ile informacje wyciągnięte z horoskopu chińskiego będą zgodne z informacjami wyciągniętymi z horoskopu zachodniego i które bardziej odpowiadają życiu Włh. 

 

Astrologia chińska spełnia dwie ważne funkcje: odszyfrowuje przeznaczenia człowieka i daje informacje o tym, jak optymalnie je wypełnić. Posiadając wiedzę o ziarenku, możemy dokładnie określić, jaka roślina z niego wyrośnie oraz jakie są jej potencjalne możliwości. Możemy tego dokonać, ponieważ posiadamy dane o wbudowanym programie, który ma nasienie. Znamy jego genotyp i potrzeby do tego, aby wzrastało i spełniło swoje przeznaczenie. Wiemy jak dużej ilości światła i wody należy mu dostarczyć i w jakiej glebie dobrze się rozwinie. Nie ma tu mowy o przypadkowości. Skoro wiemy, że z ziarna trawy nie wyrośnie sosna to trzeba sobie zadać pytanie: jakie informacje są zawarte w zarodku człowieka w chwili, gdy trafia do łona matki? Odpowiedzią na to pytanie zajmuje się właśnie Prawdziwa Astrologia!

 

Chińskie sztuki Ming dostarczając wiedzę o magnetycznym wizerunku człowieka są cennym narzędziem służącym świadomej realizacji ludzkiego losu.
Naturę człowieka można badać na wiele sposobów. Jednym z nich jest sztuka Ba Zi, będąca perełką wśród metod klasycznej chińskiej astrologii. Ba oznacza osiem, Zi tłumaczy się jako znak, charakter lub jakość. Termin Ba Zi pochodzi od ilości czynników, które są podstawą sporządzenia matrycy urodzeniowej, a następnie jej precyzyjnego odczytu. Sztuka ta rozpowszechniana jest również pod nazwą Si Zhu – Cztery Filary Przeznaczenia, co koreluje z poszczególnymi jednostkami czasu, jakimi są: rok, miesiąc, dzień i godzina urodzenia. Każdy z filarów ma dwie składowe. Jedna z nich dotyczy czasu, druga przestrzeni, a razem tworzą miarę określającą potencjał w danym punkcie czasoprzestrzeni. W tej metodzie wykorzystana została koncepcja Jia Zi dotycząca notowania czasu za pomocą 10 Niebiańskich Pni i 12 Ziemskich Konarów, która jest omówiona szerzej na stronie: Fundamenty.

 

Zamieszczony schemat [widoczny na stronie] ilustruje wykres przygotowany do uzupełnienia informacjami o konkretnym czasie. Stanowi bazę ekspertyzy i służy analizie przepływu Qi między poszczególnymi elementami wzorca energii urodzeniowej danej osoby.

Punktem wyjścia w kompleksowej analizie Ba Zi jest energia Niebiańskiego Pnia panująca w dniu urodzenia. Nazwana została Mistrzem Dnia.

Każdy z nas jest zdefiniowany przez konkretną Qi związaną z momentem przyjścia na świat. To sprawia, że osobowość człowieka zabarwia się cechami niesionymi przez żywioł dominujący w chwili jego urodzin.

Badanie matrycy urodzeniowej polega na interpretowaniu wielu przenikających się komunikatów płynących z koncepcji Pięciu Przemian Wu Xing i teorii binarnego modelu Yin Yang.
Ogólnie ujmując Niebiańskie Pnie wyrażają cechy człowieka widoczne i oczywiste dla świata. Informacje o tym, co skryte i niejednoznaczne zawarte jest w Ziemskich Konarach – zodiaku chińskim. Filar roku i miesiąca mówi o pierwszej połowie życia i powiązaniach ze światem zewnętrznym, a więc dotyczy relacji społecznych, zawodowych oraz związków z tzw. drugim domem to znaczy dziadkami, rodzicami i rodzeństwem. Reprezentuje lewą stronę ciała. Filar dnia i godziny koresponduje z wiekiem dojrzałym i starością. Obrazuje nasz świat wewnętrzny a więc nasze pragnienia i pasje, więzi z partnerami w życiu osobistym, dziećmi i podopiecznymi. Filar dnia odpowiada za centrum ciała a prawą stroną zarządza filar godziny. Warto poznać kod urodzeniowy swój i swoich bliskich a także osób, z którymi wchodzimy w relacje zarówno towarzyskie jak i biznesowe.

 

Struktura Czterech Filarów Przeznaczenia pozostaje niezmienna. Aby poznać rzeczywistą dynamikę życia konkretnej osoby, w sztuce Ba Zi stosuje się głębszą interpretację dzięki analizie wykresu Filarów Szczęścia. Takie podejście umożliwia dokładne prześledzenie losu w poszczególnych dziesięcioletnich cyklach i stanowi kompletną interpretację astrologiczną.

Wydarzenia w życiu są wynikiem relacji, do jakich dochodzi pomiędzy składnikami w matrycy statycznej, wykresie dynamicznym oraz w filarach przychodzącego czasu np. filaru bieżącego dnia, miesiąca czy roku. Poszczególne Pnie i Konary wchodzą ze sobą w mniej lub bardziej pożądane układy, zwane kombinacjami, zderzeniami, zranieniami, destrukcjami i wiele innych. To wszystko składa się na wnikliwą interpretację badanej sytuacji.

Pamiętajmy, że mamy do czynienia z potencjalnymi możliwościami. Aby dane zdarzenie mogło zaistnieć musi zostać uruchomionych wiele czynników.
Siła korzystnego lub niepożądanego zjawiska zależy od nagromadzenia się danego oddziaływania. Dodatkowo trzeba pamiętać, iż podobnie jak z nasionkiem, wszelkie wpływy środowiskowe a w przypadku człowieka, dodatkowo wolna wola a więc nasze wybory będą także istotnym determinantem określonego zjawiska.

 

Chińska astrologia nie daje ustalonego czy absolutnego odczytu. Informuje natomiast, co się wydarzy, jeżeli będziemy realizowali nieświadomie program zapisany w naszym DNA. Zmiana zachowania oraz przemyślane i odpowiednie działania mogą kształtować w pewnym zakresie nasz los. W tym celu ustala się konkretne parametry, służące poprawie sytuacji i redukcji niepożądanych efektów, jakie mogą być skutkiem wszelakich ludzkich zmagań.

 

Używanie wiedzy płynącej z naszego Ba Zi, aby modyfikować przebieg życia, jest najwyższym zastosowaniem tej starożytnej sztuki. To kwalifikuje ją do miana inteligentnej metody interpretowania przeznaczenia.


Reasumując ekspertyza Ba Zi:
- zaprezentuje prawdziwy wizerunek człowieka i jego potencjał,
- umożliwi poznanie przebiegu życia, w tym: lepszych i słabszych okresów,
- poda konkretny czasu personalnej „pustki” (godzinę, dni, miesiące i lata),
- określi umiejętności, predyspozycje i ukryte talenty,
- zdefiniuje słabości, wady, wszelkie niedobory i nadmiarowości,
- ujawni jakość związków z członkami rodziny i bliskimi osobami,
- poinformuje o zdrowiu i da wskazówki dla jego wzmocnienia,
- odczyta relacje zawodowe, ułatwi dobór pracowników i partnerów biznesowych,
- zdefiniuje ograniczenia utrudniające realizację planów i podjętych przedsięwzięć,
- wyjaśni jak zbudować prestiż, dobrą markę i właściwą reputację,
- rozkoduje czynniki powodujące trudne i ryzykowne sytuacje,
- wskaże, gdzie pojawiają się blokady w doświadczaniu powodzenia,
- określi kierunki i sposoby redukowania problemów,
- dostarczy informacji, co do zrównoważenia energii urodzeniowej człowieka.

 

źródło: China Art Ba Zi

 

  • Super 2
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...