Skocz do zawartości

Wróżba?


jolaola2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiem czy trafiłam na dobry dział, jeśli nie to przepraszam ale nie wiedziałam gdzie dokładnie o to zapytać. Chodzi o wróżbę którą dostała kilkanaście lat temu moja mama. Gdy miała jakieś 22 lata była na wycieczce ze swoją koleżanką i coś je naszło żeby ot tak pójść do wróżki która była w pobliżu, wiecie ot tak z ciekawości. Ponoć była to wróżka pokroju tych 'cygańskich'. Moja mama zawsze mówiła że ona przepowiedziała im przyszłość, że mąż koleżanki zginie i ona będzie wdową a moja mama zginie w wypadku samochodowym. Obie w to nie wierzyły jednak po ponad 20 latach faktycznie mąż koleżanki zginął a ona jest wdową od 5 lat. Po tym zdarzeniu moja mama się przestraszyła, strasznie to przeżyła... i niestety rok temu moja mama zginęła w wypadku samochodowym... tak jak przewidziała wróżka. Co ciekawe mojej siostrze na tydzień przed śmiercią śniło się 3 dni pod rząd że mama siedziała w samochodzie i źle gdzieś zaparkowała a moja siostra się jej pytała czemu tutaj na co ona nic nie odpowiedziała i sen się urywał. Tydzień potem mama zginęła... Po jej śmierci zaczęłam szukać czy to był przypadek czy faktycznie to możliwe... Natknęłam się na informacje że wróżka nie może przepowiedzieć śmierci, tak dokładnej. Że taka wróżka ma związek z jakąś czarną magią. Stąd moje pytanie... czy to mogła być klątwa czy ta wróżka jednak to widziała i mimo że nie powinna to powiedziała to mojej mamie i jej koleżance? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Klątwa to raczej nie była. Natomiast wróżki, zwłaszcza te będące z urodzenia jasnowidzkami, mogą zobaczyć śmierć. Raczej dobrą praktyką jest, że wróżki o niej nie mówią, ta najwyraźniej nie miała oporów. Po prostu w świecie ezo dobrze jest przyjęte, aby nie straszyć klienta śmiercią, i wręcz czasem się mówi, że to niemożliwe. Opis każe przypuszczać, że to była osoba naprawdę uzdolniona, chociaż szkoda, że ograniczyła się tylko do powiedzenia co widzi, a nie szukała sposobów na uniknięcie tych zdarzeń. Ciężko powiedzieć dlaczego - może sama myślała, że to coś,czego się nie da uniknąć, bo tak np. została nauczona przez otoczenie, w którym rozwijała swoje zdolności. Unikanie tego typu zdarzeń JEST TRUDNE (BARDZO), ale jeśli jest to młody wiek, i jest to wynikiem wyłącznie niefortunnnego zdarzenia a nie np. ciągnącej się choroby na starość, to jednak jest możliwe, albo przyjemniej przesunięcie tego w czasie. Jaki wniosek? Mama trafiła na prawdziwego jasnowidza, ale który nie umiał jej pomóc.

 

Po za tym moje kondolencje, przykro mi z powodu mamy :( Jednak uspokajam, że klątwy w tym nie było. Choćby z prozaicznego powodu - wróżce bardziej by się opłacało przewidzieć pozytywne rzeczy i zyskać powracającego klienta (i pieniądze), niż na przypadkowe osoby rzucać klątwy.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że żadna klątwa. Są osoby które mają ogromny dar przepowiadania. 

Śmierć jest wpisana nam w życie nikt nie wie kiedy i jak. Uważam że to co się ma zdarzyć i tak się zdarzy bez wzgledu na wszystko. 

Ale osobiście nie chcialabym czegoś takiego usłyszeć. 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ragna napisał:

Klątwa to raczej nie była. Natomiast wróżki, zwłaszcza te będące z urodzenia jasnowidzkami, mogą zobaczyć śmierć. Raczej dobrą praktyką jest, że wróżki o niej nie mówią, ta najwyraźniej nie miała oporów. Po prostu w świecie ezo dobrze jest przyjęte, aby nie straszyć klienta śmiercią, i wręcz czasem się mówi, że to niemożliwe. Opis każe przypuszczać, że to była osoba naprawdę uzdolniona, chociaż szkoda, że ograniczyła się tylko do powiedzenia co widzi, a nie szukała sposobów na uniknięcie tych zdarzeń. Ciężko powiedzieć dlaczego - może sama myślała, że to coś,czego się nie da uniknąć, bo tak np. została nauczona przez otoczenie, w którym rozwijała swoje zdolności. Unikanie tego typu zdarzeń JEST TRUDNE (BARDZO), ale jeśli jest to młody wiek, i jest to wynikiem wyłącznie niefortunnnego zdarzenia a nie np. ciągnącej się choroby na starość, to jednak jest możliwe, albo przyjemniej przesunięcie tego w czasie. Jaki wniosek? Mama trafiła na prawdziwego jasnowidza, ale który nie umiał jej pomóc.

 

Po za tym moje kondolencje, przykro mi z powodu mamy :( Jednak uspokajam, że klątwy w tym nie było. Choćby z prozaicznego powodu - wróżce bardziej by się opłacało przewidzieć pozytywne rzeczy i zyskać powracającego klienta (i pieniądze), niż na przypadkowe osoby rzucać klątwy.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli dobrze rozumiem że każda wróżka może zobaczyć śmierć i o niej powiedzieć? A czy to klient musi o nią zapytać czy po prostu czasem bez pytania można coś takiego usłyszeć? Pytam z ciekawości bo mama nigdy nie chciała zdradzić nic więcej:/ a ja nigdy nie byłam niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
32 minuty temu, jolaola2 napisał:

Czyli dobrze rozumiem że każda wróżka może zobaczyć śmierć i o niej powiedzieć? A czy to klient musi o nią zapytać czy po prostu czasem bez pytania można coś takiego usłyszeć? Pytam z ciekawości bo mama nigdy nie chciała zdradzić nic więcej:/ a ja nigdy nie byłam niestety

 

Nie każda wróżka. Zależy od talentu i wrażliwości. Sama zresztą wróżę z kart, ale "od tak" niczyjej śmierci nie widzę. Natomiast co klient usłyszy to już zależy od tupetu i odwagi, charakteru i wyczucia samej wróżki jako osoby: jedna będzie skryta i nie będzie chciała ranić klienta, druga będzie paplać o wszystkim. Twoja mama trafiła najpewniej na wrażliwego jasnowidza, ale który się nie cackał w mówieniu.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...