Jump to content

Koniunkcja Słońca z Aldebaranem - co sądzicie?


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Znalazłam na Elle taki artykuł, co sądzicie o tym? Jest tu sens czy to wyssane z palca plotki? Czy koniunkcja z Aldebaranem ma jakieś znaczenie w astrologii?

 

Cytat

 

Zbliża się koniunkcja Słońca z Aldebaranem, która otworzy Portal Srebrnej Bramy. Co teraz zrobić, żeby uwolnić karmę i zamanifestować marzenia?

 

Za chwilę wydarzą się rzeczy niesamowite, będące ukojeniem po sezonie zaćmień. Dotknie nas koniunkcja Słońca z Aldebaranem, ulubioną gwiazdą starożytnych astrologów. Duchowo przekroczymy Portal Srebrnej Bramy, aby wstąpić w obfitość, oświecenie i miłość. Doświadczymy również karmicznych sytuacji, by przypomnieć sobie o misji swojej duszy.

 

Koniunkcja Słońca z Aldebaranem
W maju wydarzy się bardzo ważna koniunkcja Słońca z Aldebaranem. Aldebaran jest najjaśniejszą gwiazdą konstelacji Byka, która symbolizuje jego oko. Oryginalne nazewnictwo zawdzięcza arabskiemu słowu al-dabarān, czyli "podążający za" kosmicznymi Plejadami i Hiadami. Starożytne kultury uważały jej miejsce na niebie za święte. Wierzono, że Aldebaran przynosi fortunę, odwagę oraz wytrzymałość. Energię gwiazdy porównywano do roli Anioła Stróża, który czuwa i chroni. Powiadano też, że Aldebaran aktywuje czakrę trzeciego oka, przyspieszając wzrost świadomości duchowej. 

 

Aldebaran to gwiazda oświecenia obdarzająca inspiracjami do zamieniania marzeń w rzeczywistość.

 

Portal Srebrnej Bramy - reinkarnacja dusz
W astrologii Aldebaran jest również uważany za Portal Srebrnej Bramy, przez którą przedostają się dusze reinkarnujące z powrotem na Ziemię. Każdego roku pomiędzy 28 a 31 maja Słońce przecina gwiazdę Aldebaran, aktywując jej energię i pozwalając nam skąpać się w jej blasku. Już wkrótce możemy użyć mocy Aldebaran, aby spełnić swoje cele, przyspieszyć swoją drogę do oświecenia, znaleźć w sobie poczucie bezpieczeństwa czy nawet przypomnieć sobie, dlaczego wybraliśmy reinkarnację w tym życiu. Jeśli kiedykolwiek chciałaś zrobić regresję z poprzedniego wcielenia, ten przedział czasowy bardzo temu sprzyja. Możesz też nieświadomie doświadczyć snów lub wizji, które niosą informacje o twoim przeszłym życiu i kontrakcie duszy. Ponieważ Aldebaran jest związany z obfitością, koniecznie zabierz się za manifestacje.

 

Aldebaran, czyli róg obfitości
Gdy otworzy się Portal Srebrnej Bramy, wizualizuj wszystko, czego pragniesz dla siebie, swoich bliskich i otoczenia. Pozwól swojemu umysłowi przenieść się na nowe wyżyny. Ponieważ energia Aldebarana jest potężna, szczególnie na poziomie mentalnym, możesz poczuć się przytłoczona lub niespokojna, zwłaszcza gdy masz skłonność do nadmiernego myślenia. W tym czasie warto pomedytować i sporządzić listę rzeczy, za które jest się wdzięcznym. Wtedy niepokojące myśli dotyczące przeszłości oraz przyszłości powinny się rozproszyć, a ty bardziej docenisz moment, w jakim znajdujesz się właśnie teraz.

 

4 rytuały współpracujące z energią Aldebaran

 1. Zamiast intensywnie myśleć o swoich celach, pobaw się w "wolne skojarzenia". Wycisz swój umysł i wizualizuj, co próbujesz zamanifestować. Gdy uzyskasz wyraźny obraz swojej wizji, zapisz ją na kartce. Nie pomijaj żadnych szczegółów. Dzięki temu rozpoznasz swoje pragnienia. Ta metoda może też ujawnić, w jakiej sferze narzucasz na siebie blokady i co stoi na przeszkodzie do realizacji twoich podstawowych potrzeb. 
 2. Wycisz się. Pomedytuj, a gdy ta praktyka dobiegnie końca, weź do ręki długopis i zapisz na kartce trzy rzeczy, które chciałabyś przywołać w swoim życiu w czasie koniunkcji Słońca z Aldebaran. Następnie wyrecytuj je na głos. Wyobraź sobie, jak wibracja twoich pragnień z prędkością światła wędruje przez Wszechświat. Pisanie dzienników jest punktem wyjścia do kreatywnej wizualizacji i prawa przyciągania. Zapisane czy wypowiedziane intencje to już połowa drogi do sukcesu.
 3. Często przeszłość utrudnia pójście do przodu. Kiedy karmiczne sytuacje, złe nawyki lub przeszłe związki powrócą podczas majowej retrogradacji Merkurego, popracuj nad tymi kwestiami. Widocznie nadal odrabiasz swoje lekcje.
 4. Zajrzyj do swoich dawnych zapisków manifestacyjnych. Może zdasz sobie sprawę, że życzyłaś sobie wtedy czegoś, co masz właśnie teraz. Pamiętaj, że to, czego chcesz, zawsze ewoluuje. Ćwicz wzmacnianie swoich intencji i nie wahaj się marzyć o nowych rzeczach. Poświęć trochę czasu na skonfrontowanie się ze swoją przeszłością. Idź naprzód z jasnością oraz głębszym zrozumieniem swoich pragnień

 

 

Źródło: https://www.elle.pl/artykul/zbliza-sie-koniunkcja-slonca-z-aldebaranem-ktora-otworzy-portal-srebrnej-bramy-co-teraz-zrobic-zeby-uwolnic-karme-i-zamanifestowac-swoje-cele

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert
2 godziny temu, Ragna napisał:

Znalazłam na Elle taki artykuł, co sądzicie o tym? Jest tu sens czy to wyssane z palca plotki? Czy koniunkcja z Aldebaranem ma jakieś znaczenie w astrologii?

Uważam, że warto zwrócić uwagę na koniunkcję Gwiazd Stałych z planetami osobistymi lub na osiach. Jeśli się nie mylę to pan Leon Zawadzki kładł mocny nacisk by brać pod uwagę położenie tych gwiazd w analizowanym horoskopie. 
Plus, często cytowane jest opracowanie pana Vivian Robson( książka z 1923 roku) na temat tychże gwiazd. 
 

 • Like 3
 • W punkt 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Astro.com nie pokazuje tranzytow  tej gwiazdy. Stoi w miejscu nie zaleznie od daty :(  tranzytuje pozycje natalna. Albo ja cos zle robie.

Edited by Blackraven
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • Moderator
Godzinę temu, Blackraven napisał:

Astro.com nie pokazuje tranzytow  tej gwiazdy. Stoi w miejscu nie zaleznie od daty :(  tranzytuje pozycje natalna. Albo ja cos zle robie.

Dobrze patrzysz, Aldebaran to tzw. Jedna z gwiazd stałych . To inne planety krążą wokół niej. Tak jak Ragna pisała zbliża się koniunkcja Słońca z Aldebaranem, ale następuje to raz do roku, bo tyle czasu potrzebuje Słońce, aby przewędrować przez cały zodiak

 

 • Like 1
 • Haha 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Wszystko teraz można napisać, jakie czasy takie chwyty. Aldebaran jest ważną gwiazdą i jeśli ktoś ma z nim związek w swoim horoskopie i przy tym aktualne jakieś kontakty, no to może na coś liczyć, tylko pytanie na co? Jakoś nie przekonuje mnie portal srebrnej bramy, zwłaszcza że każda gwiazda wykazuje mieszane wpływy a jej działanie zależy od tego, z jaką planetą jest związana i może dać tak to co ma najlepszego jak i to co najgorsze.

Według Wesołowskiego Aldebaran ma naturę Marsa i Wenus, wg. Ptolemeusza naturę Marsa, a wg. Vehlowa charakter Marsa i Neptuna, tak więc może wykazywać działanie natury wojowniczej (walki, kłótnie, przemoc, odwaga, brawura, zwycięstwo) i jednoczenie sukcesy finansowe, a dokładając naturę Neptuna (pewnie stąd ten portal :sark:) to jeszcze zagubienie i deprawacje każdego rodzaju, fizyczne czy duchowe albo ezoteryczne. Jeśli działa dobrze, to fantazje inspirują i zamieniają się w działanie, które przynosi wymarzone efekty, w różnych sferach.

W tym artykuliku wyraźnie nawiązują do tej neptunicznej natury gwiazdy i git, niech im ta będzie, ale nie samym cudnym Neptunem żyje Aldebaran i wypadałoby wspomnieć chociaż o neptunicznych pułapkach, a tani chwyt: "Aldebaran to gwiazda oświecenia obdarzająca inspiracjami do zamieniania marzeń w rzeczywistość" jest normalnie niesmaczny, bo to nie jest gwiazda oświecenia (jeśli już, to inteligencji) a w astrologii nie ma mowy o tym, że "Aldebaran jest uważany za Portal Srebrnej Bramy, przez którą przedostają się dusze reinkarnujące z powrotem na Ziemię". :obled:

New age komuś znów w dekiel walnęło i tyle.

 • Medal 2
 • Super 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...