Skocz do zawartości

10 trefl na początku rozdania


Magdalena0904

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Byłam dzisiaj u wróżki.Na początku rozłożenia kart jako pierwsza wyszła 10 trefl i pani powiedziała mi,że to oznacza, że jestem "wiedźmą" osobą, która "wszytsko wie" i że jest taka zasada,że jak wyjdzie ta karta jako pierwsza to odmawia się dalszej wróżby.Pomimo tego kontynuowałysmy.

Szukalam informacji na ten temat ale niestety nic nie znalazłam.Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, czy faktycznie tak jest?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Romualda de Kocurko napisał:

No to czemu wróżyła Ci jednak, skoro w takim wypadku odmawia się wróżby? :D

Dlatego właśnie się zdziwiłam.Powiedziala dokładnie, że jeśli byłabym u innej wróżki a już na pewno u Cyganki to ta na pewno by odmówiła.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ismer napisał:

 

Tak jest, u tej pani. U innych nie, w literaturze nic nie ma o wiedźmiństwie 10 trefl ani o tym, że jeśli wypadnie ta karta jako pierwsza, to odmawia się dalszej wróżby.

Jeśli ta pani tak tę kartę interpretuje, to jest to jej własny system. Nie znaczy to, że niewłaściwy, po prostu to jest tak, że jej karty = jej odczyt i skoro poszłaś do niej, to kieruj się tym, co powiedziała. 

Chociaż mam wątpliwości co do jakości tej wróżki, bo konsekwentna nie jest. Jeśli u niej ta 10 oznajmia, że odmawia się dalszej wróżby, to się jej odmawia a nie kontynuuje. Dla mnie to niepoważne jest. Może jest zbyt głodna kasy i dlatego tak zrobiła, lecz jeśli tak, to tym bardziej jest nieodpowiedzialna.

Ta Pani to osoba bardzo doświadczona i ceniona.Nie wiem dlaczego tak powiedziała i nie daje mi to spokoju.Jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że po omówieniu wszystkich kart i po rozmowie zrobiła jescze jedno rozdanie takie jakby " na przyszłość"  i znów jako pierwsza wyszła 10trefl. A teraz czytam,że to karta która raczej nie mówi nic dobrego i zaczęłam się jescze bardziej nad tym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na 10 trefl na początku rozdania
21 minut temu, Ismer napisał:

 

Jedyna sensowna ocena wróżki to sprawdzalność jej prognoz. Jeśli ta jest wysoka (u mnie margines błędu dla "cenionej i doświadczonej" to max. 10 % z całej prognozy) to bym nie miała zastrzeżeń do podjętej przez nią decyzji. Powyżej tego zaczynam węszyć komercję: chęć zysku. 

 

 

Bzdura. Karty klasyczne mają to do siebie, że chodzi tu kilka systemów, mam na myśli interpretacje pochodzące z różnych stron świata i od osoby wróżącej zależy, jaki system przyjmie. Jeśli chodzi o 10 trefl to w większości tych systemów ma ona niezbyt dobrą opinię, w skrócie: jest to karta kłopotów, choroby (jeśli sama to krótkiej), agresji, sporu, niezgody i awantur. Ale w niektórych innych wykładniach ma pozytywną wykładnię: zapowiada przypływ kasy, wzrost zamożności, ogólnie dobrze w sprawach finansowych i zdrowotnych, zawodowych, może także oznaczać podróż. Tak więc odczyt zależy od tego, kto jaką formulę przyjmie. 

Natomiast u Cyganek, istotnie, 10 trefl to "choroba, kłopoty, zdrada" i nie spotkałam się z inną wykładnią u tej nacji, jak też z niewróżeniem, jeśli jako pierwsza karta wypadnie ta 10. Owszem, nie było to korzystne, bo karta przyjemna nie jest, lecz Cyganki jednak nie miały zwyczaju rezygnowania z zarobku i tylko naprawdę odczytane wielkie nieszczęście mogło je od wróżby odwieść albo jak powróżyły, to delikatnie, tak na pół gwizdka lecz nie brały za to zapłaty a takie zachowanie jest podyktowane ich wierzeniami. 

Ale fakt, że były to Cyganki, które znałam 20 - 30 lat temu, może się u nich coś zmieniło do tej pory. 

Co ciekawe w niektórych kartach cygańskich (tych obrazkowych) odpowiednikiem 10 trefl jest karta "napad". 

 

Co do samej odmowy wróżby, to są jeszcze inne zwyczaje:

- jeśli układzie 3 rzędowym (po 8 kart) jeśli sygnifikator jest pierwszą lub ostatnią kartą to nie wróżymy - tej osobie należy odłożyć seans co najmniej na kilka godzin albo i kilka dni
- jeśli karta/ karty wypadną z ręki na podłogę - dla osoby pytającej nie jest to odpowiedni czas na wróżbę.
- jeśli mamy wybraną "kartę zamykającą" i wypadnie ona jako ostatnia przy przełożeniu (to już sugestia z Tarota, J.W.Suliga

 

Można też równie dobrze ustalić sobie własną kartę i być może u tej pani jest to właśnie 10 trefl, lecz wracam tu do bycia konsekwentną: jeśli ma się ustaloną zasadę, jakąś żelazną regułę, to się od niej nie odstępuje.

Tutaj jest jeszcze jeden czynnik:

 

Istotnie, niektóre osoby nie chcą wróżyć "wiedźmom", z różnych powodów, więc może po prostu o to tylko jej chodziło. 

Ale też dość często spotyka się tzw. zanęcanie klienta, rozbudzanie jego ciekawości, podkręcanie napięcia, budowanie zaufania i wiary w umiejętności wróżki i to może być jedna z takich metod. Takie łapanie na pieszczot lep :D 

Nie znam jednak tej osoby, więc trudno mi ocenić jej wiarygodność, stąd podaję tylko przykłady z życia wzięte, z którymi sama się zetknęłam. 


 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Co do wiarygodnosci wróżki nie mam raczej wątpliwości, gdyż jest to osoba bardzo doświadczona i ceniona.

Tak jak pisałam, dziwi mnie tylko,że tej karty nie przedstawiła mi jako czegoś co zwiastuje być może jakieś kłopoty.Zaraz za 10trefl była dama pik i wtedy pojawiły się pytania czy w dzieciństwie nie byłam odtrącona przez matkę, wychowywana przez nianię lub pozostawiona bez opieki ale takie sytuacje nie miały miejsca.

Kartą końcową była za to 9 trefl i to też jakoś niezbyt dobrze na moje oko wygląda ale jestem tylko laikiem i zaufałam słowom tej pani.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Magdalena0904 każda wróżąca kieruje się swoją wykładnią. Nie wiem jaki rozkład Tobie zaserwowała, bo czytanie zależy też od tego czy rozkłada kart kilka czy robi full wypas, gdzie powiązania są liczne i ścieżki dość zawiłe, ale tak czy inaczej, to ona go interpretuje. 

 

Dla mnie wymienione karty jako zwiastun zdarzeń nie są zachwycające, ale niektórzy Damę pik czytają jako osobę tajemniczą, co w pozytywnym znaczeniu można czytać jako kogoś, kto zajmuje się jakąś dziedziną wiedzy tajemnej (niezależnie od tego, jak i do czego tą wiedzę wykorzystuje), albo mentorkę, terapeutkę czy osobę, która bierze kogoś pod swe skrzydła, lecz z treflami, jeśli te trefle u tej pani nie są pozytywne (a nie są, sądząc po reakcji na 10 trefl) to trudno o optymizm, bo w najlepszym wypadku pomoc Damy pik  nie jest bezinteresowna, poza tym może kontrolować i zdominować swego podopiecznego. 

Może to także oznaczać osobę, samotną, zgorzkniałą, chorą, w złym stanie psychicznym, w depresji - ale naprawdę nie wiem, do czego lub do kogo ta wróżka odniosła ową Damę.

Jeśli jednak Twojej wróżącej wyszło pozytywnie, to - raz jeszcze podkreślam - jest to jej system, jej interpretacja, która ma prawo być inna niż to, co nam się wydaje.

 

Z kolei doświadczenie i cenienie przez innych nie równa się skuteczności, wróżka może być popularna, lecz jej skuteczności nie sprawdzisz - nie masz takiej możliwości, oprócz tego, co sprawdzi się u Ciebie. Z reguły opinie opierają się na tym, co się komu sprawdziło, ale tak to wygląda, że ludzie pamiętają to właśnie, natomiast tego co się nie sprawdziło na ogół już nie. To czysta psychologia a oprócz tego jest jeszcze takie coś, jak rachunek prawdopodobieństwa, czyli np. jeśli sprawdzi się 30 - 50 %, to jest to wynik bardzo przeciętny i przewidywalny u sporej ilości wróżek nie dysponujących większymi zdolnościami predykcyjnymi.

Za jakiś czas będziesz mogła zweryfikować jej wróżbę i sama ocenisz, ile z tego Ci się sprawdziło :) 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...