Jump to content
Sign in to follow this  
Vril

Wilkołactwo

Recommended Posts

Vril

W pewnej wiosce żyła kobieta, której na imię było Trine. Była ona od dłuższego już czasu wdową. Żyła bardzo skromnie, ale pomimo tego zawsze była w stanie pożywić tych, którzy by ją odwiedzili.

 

Pewnego razu z wizytą przybył do niej jej krewny. Na posiłek podała mu dobre, świeże mięso. „Powiedz mi, Trine, gdzie dostałaś tak dobrą baraninę?”, spytał ją mężczyzna. „Pokażę ci.”, odpowiedziała, „Musisz tylko wspiąć się na dach po drabinie opartej o ścianę z tyłu domu.” Mężczyzna zrobił, co mu kazała.

 

Patrząc przed siebie, w oddali zobaczył stado owiec. Niespodziewanie na pastwisko wbiegł wilk i wpadł pomiędzy owce, próbując którąś z nich pochwycić. Jednak pastuch w czas to zauważył i razem ze swoim psem pobiegł, by ratować swoje zwierzęta. Wilk zaczął się bronić. Widząc to wszystko i zdając sobie sprawę z tego, co to był za wilk, mężczyzna na dachu krzyknął: „Trine, uważaj!” I nagle na pastwisku stanęła Trine w swojej prawdziwej formie. Pastuch tak bardzo się zdenerwował, że nawrzeszczał na Trine tak okrutnie, że ta ledwo co dowlokła się później do domu.

 

Na podstawie: F. Asmus, O. Knoop, Kolberg: Druck und Verlag der C. F. Post’schen Buchhandlung und Buchdruckerei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...