Skocz do zawartości

Czy zwolnią mnie z pracy?


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problemy w związku z tym, że pracodawca mnie oszukuje na pieniądze. Jestem na 99% pewien. 

 

Czy zwolnią mnie z pracy, jeśli pójdę do inspekcji pracy? 

Rydwan, 8 mieczy, paź monet 

 

Myślę, że nie. Jest mało pracowników. A teraz przyjeżdża jeszcze więcej osób i jest problem, bo nie ma kto ich obsłużyć, więc nawet będzie zapotrzebowanie na nadgodziny(płatne mniej niż mam na godzinę). 

Myślę, że w Rydwanie bardzo szybko zadziałają i nawet w tej 8 mieczy będą próbowali mnie jakoś przygwoździć abym teraz nie odszedł z tej pracy. 

Zastanawia mnie, czy ten paź monet nie jest jakaś propozycją, pójściem na jakiś układ? Jak wy to widzicie? 

Edytowane przez nastek96
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś już, jak długo będziesz tam pracował - wyszła Ci wtedy karta Sprawiedliwości, która już podpowiadać mogła negocjacje lub skorzystanie z pomocy np. inspekcji pracy.

To pytanie, moim zdaniem, mimo podania konkretnej okoliczności, zawiera się w poprzednim.

W tym rozkładzie, myślę, że nie ma kart zwolnienia z pracy. Ale pytanie zaczyna się od "czy..." co może już wprowadzać wątpliwości interpretacyjne.

Gdyby skupić się na tej interwencji inspekcji - z poprzedniego rozkładu można by pokusić się o interpretację, że pracodawca wypłaci Ci dotychczasowe należności (2 Monet + 9 Monet) i z tego rozwiązania będziesz zadowolony (9 Monet) ale... czytając ten rozkład 8 Mieczy + Paź Monet może podpowiadać, że więcej tych nadgodzin pracodawca Ci nie zleci i zostaniesz z "łysym" wynagrodzeniem.

Moja interpretacja opiera się na założeniu, że masz podpisaną standardową umowę o pracę (a nie np. umowę zlecenie).

 

Co do inspekcji pracy - możesz w każdym momencie złożyć skargę na naruszenie praw pracowniczych - nic Cię to nie kosztuje, a inspekcja pracy musi zapewnić Ci anonimowość (chyba, że zgodzisz się na ujawnienie). Tu krótkie info w temacie:

https://www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne/inne/16773,w-jaki-sposob-nalezy-zglosic-do-panstwowej-inspekcji-pracy-skarge-na-naruszanie-praw-pracowniczych-czy-pip-zapewni-osobie-zglaszajacej-skarge-anonimowosc-.html

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale sprawiedliwość to również może być zwolnienie przy niekorzystnym układzie. Tak mi kiedyś powiedziała wróżka i tak mi zostało w głowie. 

Myślę, że masz rację, że poprzedni rozkład by wystarczył. Ale co tu kryć. Po prostu trochę panikuje. Przyznaję się. 

Teraz też już nie mam nadgodzin, ale znów coś zaczyna przebąkiwać. 

Wiesz zostanie z ,,łysym wynagrodzeniem" nie jest tragiczne. 

Mam umowę o pracę. 

Właśnie, jeśli chodzi o tą anonimowość to chciałbym najpierw skorzystać z darmowej pomocy prawnej i jeszcze raz spróbować się dogadać. Choć n, czy jest sens. Na tej anonimowości wcale mi tak nie zależy. Nawet przez wzgląd na innych pracowników wolałbym, żeby sprawdzili tylko moje wynagrodzenie. Bo są tam takie ,,kwiatki prawne", że nie chciałbym, aby wyrzucili kogoś ze współpracowników. A mogliby, gdyby ktoś się przyjrzał bliżej...

Dziękuję bardzo :)

 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 27.06.2022 o 16:43, nastek96 napisał:

Czy zwolnią mnie z pracy, jeśli pójdę do inspekcji pracy? 

Rydwan, 8 mieczy, paź monet 

Jako tako nie ma tu kart zakończeń jednak 8 Mieczy pokazuje pewną bezsilność wobec zaistniałej sytuacji. I gdyby nie ta karta a coś bardziej optymistycznego, sprawy potoczyłyby się szybko i skutecznie - z zyskiem dla Ciebie. Wg mnie ta 8 Mieczy blokuje trochę pozytywny wydźwięk Rydwanu - nie do końca masz wpływ na sytuację. 
Zwolnic Cię nie zwolnią ale też nie uzyskasz tego, co chcesz w 100%. 
Aha, Paź Monet jest pomocny, życzliwy. Jest posłannikiem wiec jest szansa, że trafisz na kogoś w tej inspekcji kto będzie chciał ( i umiał) Ci pomoc. 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 17:43, nastek96 napisał:

Witajcie. Mam problemy w związku z tym, że pracodawca mnie oszukuje na pieniądze. Jestem na 99% pewien. 

 

Czy zwolnią mnie z pracy, jeśli pójdę do inspekcji pracy? 

Rydwan, 8 mieczy, paź monet 

 

Myślę, że nie. Jest mało pracowników. A teraz przyjeżdża jeszcze więcej osób i jest problem, bo nie ma kto ich obsłużyć, więc nawet będzie zapotrzebowanie na nadgodziny(płatne mniej niż mam na godzinę). 

Myślę, że w Rydwanie bardzo szybko zadziałają i nawet w tej 8 mieczy będą próbowali mnie jakoś przygwoździć abym teraz nie odszedł z tej pracy. 

Zastanawia mnie, czy ten paź monet nie jest jakaś propozycją, pójściem na jakiś układ? Jak wy to widzicie? 

Nie, sam będziesz chciał odejść, ale na tę chwilę nie ma takiej opcji.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że trafienia kogoś kto będzie chciał mi pomóc. Być może wejdę w sytuację w jakiej ugrzęznę.

 

Tak, na ten moment nie mam innej propozycji, aby odejść. 

 

Dziękuję Wam bardzo :)

  • O.K 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
W dniu 27.06.2022 o 17:43, nastek96 napisał:

Rydwan, 8 mieczy, paź monet 

 

Moim zdaniem nic się nie zmieni, 8 Mieczy + Paź Monet to pozostawienie Ciebie, uwiązanie, na podstawowym stanowisku. W moich książkach znalazłam też informacje, że Paź Denarów to także naiwność w sprawach finansowych. W Rydwanie widzę ich wygraną i umiejętność wykorzystania Twojej niewiedzy i bycia świeżakiem. Ale czy Cię zwolnią? Nie.

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to możliwe, że będą próbowali wykorzystać moją niewiedzę jak tylko się da. Tak jak do tej pory i tak jak wykorzystują innych pracowników. Na każdy możliwy sposób. 

Miejmy nadzieję, że jednak tak nie będzie. Dziękuję bardzo :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Wydaje mi się, że Twoje działania (Rydwan) nie przyniosą efektu, stąd blokada i ty w paziu, jako jednak osoba o małym wpływie. Obawiam się, że pracodawca nie zmieni swojej postawy, ale też nie zwolni Ciebie. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, szkoda by było gdybym nic nie ugrał. Ale dziękuję :)

 

Czyli może nie powiniennem pytać, czy mnie zwolnią, ale czy skarga przyniesie efekt. 

Edytowane przez nastek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull
On 6/27/2022 at 4:43 PM, nastek96 said:

Czy zwolnią mnie z pracy, jeśli pójdę do inspekcji pracy? 

Rydwan, 8 mieczy, paź monet

Myślę że sam siebie zablokujesz. Sprawa może się oddalić z powodu twoich obaw. Paź monet nie wygląda mi na takiego co skarży. Ciekawa jestem co było za tym paziem. Tam mogłaby dla ciebie jakaś wiadomość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :)

Jak narazie już napisałem do PIP. Jeszcze nie zgłosiłem skargi, ale napisałem o pomoc prawna, aby napisali, czy moje żądania są słuszne. 

Jeśli okaże się, że nie to rzeczywiście będę musiał zrezygnować z tego kroku. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy zwolnią mnie z pracy, jeśli pójdę do inspekcji pracy? Rydwan, 8 mieczy, paź monet 

możliwe, że będziesz tam raczej kimś w rodzaju więźnia niż osoby, którą wywalili

w Rydwanie działasz szybko i zdecydowanie

8 mieczy - przez internet(?)

w 8 mieczach i paziu denarów widziałabym oczekiwanie na wiadomość, którą pewnie dostaniesz (denar w ręce tego ostatniego)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się tak tam czuje, jakbym był uwięziony. Ale wiem, że narazie muszę tam pracować, aby mieć wpis do CV, że mam doświadczenie w zawodzie. 

Ja wysłałem wiadomość do PIP, ale minęło dużo czasu i już nawet nwm, czy oni to rozpatrują, czy nie. Więc w przyszłym tygodniu będę dzwonił i pytał. Dziękuję bardzo :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzyskałem poradę prawną z inspekcji. Napisali, że mi się należy i dziś złożyłem skargę. Ciekawe jak to się potoczy. Może jednak ten paź to nowa umowa? 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Weryfikacja:

Pracuje nadal w tej samej firmie. Sprawa się częściowo zakończyła, jak narazie z pozytywnym skutkiem. 

 

Rydwan to korzystne zmiany.

8 mieczy to może być zamknięcie w tej firmie. Częściowo w tym momencie z własnej woli z powodu tych zmian. 

Paź monet pokazał nową umowę do podpisania. 

 

Wszystkim bardzo dziękuję :)

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...