Skocz do zawartości

Mnich buddyjski


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może rzucić szybką interpretację ?

 

Ostatnio miałem nietypowy krótki sen, a mianowicie...

 

Byłem mnichem buddyjskim maszerującym w korowodzie innych mnichów buddyjskich, gdy zauważyłem że szkiełko moich okularów pękło. Pochyliłem się nad pękniętymi okularami i uświadomiłem sobie że to sen. Okulary scaliły się razem a ja się wybudziłem.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Nie wiem czy znasz tę historyjkę, ale była opowiastka o praktykującej tybetance, która niosła wodę w dzbanie. Po drodze upuściła dzban, rozbił się a ona doznała oświecenia, bo zrozumiała, że tak jak przestrzeń w dzbanie i po za nim jest jednym, tak podobnie jest ze wszystkim innym.

 

Ot, myślę, że miałeś po prostu przebłysk przytomności umysłu tu i teraz, wszak zdałeś sobie z iluzji wokół siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2022 o 17:57, Ragna napisał:

Ot, myślę, że miałeś po prostu przebłysk przytomności umysłu tu i teraz, wszak zdałeś sobie z iluzji wokół siebie.

Podoba mi się że zauważyłaś , że ćwiczenie "tu i teraz" mogło mieć realny wpływ na przebieg snu... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnich pojawiający się w marzeniach sennych przypomina śniącemu o nieuchronnej potrzebie wyrzeczeń i rezygnacji z pewnych rzeczy. Jeżeli śniący wciela się w postać mnicha, oznacza to, że niebawem będzie musiał zrezygnować z czegoś, co ma dla niego wielką wartość, zazwyczaj niematerialną. Natomiast okulary we śnie są symbolizują słabości i wady śniącego. Niektórzy psychoanalitycy uważają okulary za symbol przenikliwości śniącego. Kiedy spadają  dzieje się odwrotnie. Śniący może dostrzec to, co do tej pory błędnie oceniał. Reasumując; sen mógł zwiastować  przewartościowanie Twoich poczynań, poglądów w jakiejś dziedzinie życia. Zaryzykuję twierdzenie; Twoje poświęcanie się w jakiejś sprawie, wierze, może okazać się niepotrzebne, błędne. Przejrzysz na oczy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...