Jump to content

Ewokacja


Nimrodus
 Share

Recommended Posts

Ewokacja to przyzywanie ducha, anioła lub demona bez pojawienia się, aż do częściowego lub całkowitego pojawienia się w celu komunikacji, przydzielenia zadania, zawarcia umowy itp. Wezwanie do trójkąta manifestacji jest najczęstszym przykładem ewokacji.

 to jest główna metoda demonologii. W istocie jest eksperymentalna, gdyż w obu przypadkach jest działaniem wielokrotnego użytku, nakierowanym na rezultat, który analizowany jest przez pryzmat wiedzy i rozumienia ogólnej teorii, subiektywnych doznań z komunikacji z duchem i otrzymywanych od niego informacji .

Studiując współczesne źródła, można zauważyć, że wielu autorów nie traktuje ewokacji w sposób kompleksowy lub ogranicza się do rozważania materiałów ze starych grimuarów. Tam, gdzie pojawiają się zalecenia, są one obciążone obawami i zastraszeniami czytelnika. Teraz mówimy o klasycznych ewokacjach w stylu zachodnim, a nie wezwaniach do diabłów na rozdrożu i ich odpowiednikach. W rezultacie ludzie boją się ewokacji lub skupiają się na drugorzędnych i niepotrzebnych aspektach.

Jednocześnie, w niektórych źródłach, ewokacje są traktowane z udziałem religijnego lęku i czci, ale pragmatycznie, gdy istnieje pewien cel lub potrzeba maga, w którym należy zdecydować, co jest słuszne.
Należy rozumieć, że w całej historii ludzkości ewokacja w różnych formach była i pozostaje głównym i głównym sposobem komunikowania się z duchami, demonami, aniołami. Jednocześnie ewokacja jest procesem bardziej złożonym i wymagającym dla przestrzeni świątyni i umiejętności adepta niż inwokacja. Jest to również wymagające dla zdrowia psychicznego i fizycznego operatora i ma pewien próg wejścia w zakresie wiedzy teoretycznej.

 

Jednocześnie za pomocą ewokacji można rozwiązać bardzo szeroki wachlarz problemów. Od najprostszych, jeśli chodzi o przydzielanie zadań małemu duchowi, po otrzymywanie ważnych informacji okultystycznych i nieokultystycznych od wyższych demonów i aniołów, zawieranie z nimi układów i tak dalej.

Wymieniamy podstawowe zasady bezpieczeństwa mające na celu zachowanie życia i zdrowia psychicznego maga podczas praktyki ewokacji/inwokacji.


1. Obowiązkowe posiadanie wszelkich możliwych informacji o dzwoniącym.
2. Pełne zrozumienie etapów i mechaniki odprawianego rytuału.
Pełne zrozumienie, dlaczego i dlaczego ten lub inny element praktyki znajduje się właśnie tutaj i jak powinien działać.
3. Magiczna Wola i przejaw należytego szacunku dla powołanych.
Bez koniecznego wyrażenia Woli ewokacja nie będzie miała miejsca. Wiele duchów, aniołów czy demonów ma obsesję na punkcie szacunku dla siebie i żąda go w różnych przejawach itp.
4. Wystarczająca ochrona.
Oznacza to dobrze ugruntowaną ochronę osobistą, ochronne lameny i obecność anioła / demona patrona. Na przykład w praktykach teurgicznych mag zawsze miał na szyi Wielki Heksagram Salomona, który pochodzi z strojów żydowskich arcykapłanów.
5. Komunikacja z duchem, aniołem lub demonem to handel i polityka.
Jest tylko jego zainteresowanie i twoje zainteresowanie. Nie ma tu kwestii zaufania, a istota nigdy nie pomoże magowi bez osobistych korzyści.
6. Nie możesz opuścić kręgu podczas ewokacji.
Magiczny krąg zapewnia operatorowi pewną ochronę i żywy system dostarczania energii. W przypadkach, gdy konieczne jest wlanie kadzidła do kadzielnicy, stosuje się dodatkowe urządzenie.
7. Nie możesz stracić kontroli nad sytuacją w procesie przywoływania lustra, korytarza lub kryształowej kuli.
Jakiekolwiek obrazy zobaczysz, to wszystko może być iluzją.
8. Niewskazane jest wykonywanie inwokacji do własnego ciała bez asysty.
Taka praca może prowadzić do skurczów, nudności, drgawek itp. Asystent powinien monitorować stan nośnika i rejestrować otrzymane informacje. Zmieniaj również świece i dodaj kadzidła.
9. Nie używaj mocnego alkoholu i narkotyków syntetycznych przed lub podczas pracy rytualnej.
Powodują utratę kontroli nad własnymi działaniami oraz odpowiedniego wyczucia miejsca i czasu.
10. Umiar i zimnokrwistość.
Brak gwałtownej reakcji na obelgi, straszne formy astralne i inne obrazy tworzone przez ducha w celu przestraszenia maga lub sprowokowania go do określonych działań.
11. Bez paniki.
Nawet jeśli nie jest jasne, co się dzieje i wydaje się, że wszystko stracone, trzeba pamiętać, jakie działania podjąć w tej chwili i jak zakończyć pracę tak szybko i bez konsekwencji, jak to możliwe.
12. Ostrożność w zawieraniu umów i posługiwaniu się własną krwią.
Oddając swoją krew możesz bez Twojej wiedzy zawrzeć niekorzystną umowę, zdobyć pokój lub stały kanał od silnej istoty, która grozi poważnymi problemami.
13. Właściwy wybór miejsca na ewokacje lub inwokacje.
Nie jest pożądane ich popełnianie, ale otwieranie Bram w miejscach, w których ludzie stale mieszkają. Po pracy należy całkowicie posprzątać pomieszczenie.
14. Przeciwwskazania medyczne.
Nie zaleca się wykonywania ewokacji w stanie głębokiej depresji oraz w obecności chorób psychicznych (diagnozy grupy F20 itp.) Ponadto ewokacja/inwokacja zwiększa obciążenie serca i naczyń krwionośnych.

 

jeśli zbierze się co najmniej 5 zainteresowanych osób, wygłoszę szczegółowy wykład na ten temat

 

 

Edited by Nimrodus
  • Like 2
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Wszystko przygotuję i podam godzinę. Wygłoszę wykład w messengere telegram

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...