Skocz do zawartości

Czy decyzje inspekcji wpłyną tylko na mnie, czy na wszystkich?


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Jak wiecie poszedłem do PIP. Nie mam odwagi zapytać o wynik sprawy, ale chciałbym wiedzieć jak w pytaniu, czy decyzje inspekcji pracy wpłyną tylko na mnie, czy obejmą wszystkich? 

 

Świat, 6 buław, Kochankowie 

 

Po pierwszej karcie Świat myślę, że wpłyną na wszystkich wokół mnie, czyli przebadają też sprawę oszukiwania innych pracowników i wydadzą decyzję dla wszystkich i widać, że wszyscy będą się z tego faktu cieszyć. 

Na końcu mamy Kochanków, który może mówić o części pracowników. 

 

Rozumiem to tak: faktycznie Świat rozciąga wpływy na inne osoby. Ale Kochankowie trochę to ograniczają i niestety nie wszyscy otrzymają pomoc. Faktycznie nie wszyscy się łapią pod ustawę i myślę, że niektórzy mogą być dalej oszukiwani, ale mój zespół już nie. Chyba, że Kochankowie to po prostu przełom w firmie.

Jak wy to widzicie? 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 07:56, nastek96 napisał:

Witajcie, 

Jak wiecie poszedłem do PIP. Nie mam odwagi zapytać o wynik sprawy, ale chciałbym wiedzieć jak w pytaniu, czy decyzje inspekcji pracy wpłyną tylko na mnie, czy obejmą wszystkich?

Ale poszedłeś tam porozmawiać, czy złożyłeś konkretny wniosek na piśmie ?

 

W dniu 26.07.2022 o 07:56, nastek96 napisał:

Świat,

To wielki arkan powinno objąć całą firmę...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw otrzymałem pomoc prawną, gdzie się dowiedziałem, czy moje żądania są słuszne. A teraz już złożyłem skargę. 

 

Dziękuję bardzo :)

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej na wszystkich - pokrzywdzonych. PIP doględnie przetrzepie powody które  zawarłeś w skardze. I wyda odpowiednią decyzję - tu Kochankowie.  

Będzie dobrze. Pochwalam takie kroki jak Twoje. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo.

Właśnie najbardziej mnie interesowało znaczenie Kochanków, bo jakoś tak mi nie pasowała ta karta. Może to i jest decyzja.

 

Ktoś się w końcu musiał odważyć. Choć i tak myślę, że zastraszą tych Ukraińców i oni nie będą mieli z tego pożytku. Wystarczy, że zeznają, że mają płacone jak w papierach. 

 

Edytowane przez nastek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

W Tarocie marylskim, poprzedzającym RW, karta kochanków jest bardzo ciekawa, ale trzeba się jej przyjrzeć dość głęboko. W marsylu ta karta to wybór - na obrazku mężczyzna wybiera między kobietami personifikującymi przyjemność b(młoda w wianku) i zwycięstwo (starsza w wieńcu laurowym) - z kontekstu układu Tarota można się domyślić, że bohater wybiera triumf nad przyjemnościami (następna karta to rydwan), ale akurat ten szczegół już nie jest taki ważny. 

 

W takim kontekście można karty rozpatrywać jako dotarcie informacji do całej firmy (świat) o potencjalnym zwycięstwie (6 buław), ale pracownicy będą podejmować osobiste decyzje czy iść na łatwiznę czy jednak zawalczyć - jednym słowem reakcje będą różne.

 

Na marginesie ciekawy jest sam układ rozkładu, 6 buław rozdziela wielkie arkana i stawia podział pomiędzy jednomyślnością a byciem niezdecydowanym. To jak wyrocznia się układa i wskazuje na dwojakie rozwiązania moim zdaniem wskazuje, że losy się jeszcze ważą, a ewentualne decyzje dopiero zostaną podjęte. Na razie babka na dwoje wróżyła :p

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa interpretacja. Dziękuję :)

 

Wiem, że ostatnim razem namawiali pracowników, żeby przedstawiali inny stan rzeczy. Nwm co znaczy ,,namawiali". Teraz Kochankowie rzeczywiście mogą mówić o tym, że każdy pracownik podejmie własną decyzję. W sumie każdy to za dużo powiedziane, bo wezmą wyrywkowo tylko kilku. 

Kontrola jeszcze nie została zapowiedziana. Myślę, że weryfikacja zajmie około 30 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Weryfikacja: 

 

Świat: decyzje wpłynęły na wszystkie firmy. 

6 buław: zwycięstwo, sprawa ułożyła się korzystnie. 

Kochankowie: tutaj ciężko mi powiedzieć co to może znaczyć. Jak narazie jeszcze nie zrobiono wszystkiego co firma zrobić powinna, więc czekam dalej. Może teraz każdy będzie musiał osobiście zdecydować, czy walczy o swoje, czy jest zadowolony z tego co dostał. 

 

Dziękuję wszystkim :)

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...