Jump to content

Ascendent w Pannie i Księżyc w Skorpionie


aniusia206

Recommended Posts

Zastanawia mnie kwestia Ascendentu w Pannie i Księżyca w Skorpionie, gdy są w tym samym horoskopie. Wiem, że horoskop interpretuje się całościowo, ale te elementy są całkowicie różne. Co o tym myśleć?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest truskawka

Ascendent w Pannie:

 

Masz odczucie, że musisz się jeszcze dużo nauczyć i wciąż doskonalić siebie. Poświęcasz dużo energii drobnostkom i szczegółom. Widać to po skrupulatnym doborze potraw, sposobie ubierania się, towarzystwa, tematów rozmów. Unikasz wszystkiego, co mogłoby wprawić Cię w niepokój.

 

Wobec ludzi, nawet z najbliższego otoczenia, zachowujesz rezerwę i dystans. W kontaktach osobistych nie ulegasz gwałtownym namiętnościom, u partnera cenisz sobie lojalność i higienę osobistą.

 

Pracodawcy cenią u Ciebie punktualność, dokładność i zorganizowanie. Posiadasz zmysł porządku, systematycznie układasz swoją pracę. Masz jednak tendencję do rozdrabniania się, zajmowania tysiącem spraw i pracy w nadgodzinach. Masz talent do wykrywania rzeczy drobnych, których nie zauważyli inni. Można tę cechę wykorzystać w księgowości lub innym zawodzie gdzie kontrola kolumny cyfr, albo jakości produktów jest niezbędna.

 

Źródło - Ascendent w znakach Pro Astro

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Księżyc w Skorpionie:

 

Cechuje Cię silna i głęboka emocjonalność, duże poczucie niezależności oraz intensywność przeżyć. Masz niebywałą zdolność koncentracji, posiadasz wiele siły wewnętrznej i samokontroli. Odważnie podejmujesz ryzyko, wytrwale realizujesz swoje plany. Doprowadzasz sprawy i wrogów do końca ;-) Jesteś osoba niezwykle zmysłową i namiętną. Cechuje Cię samowolność, impulsywność i upór.

 

W kontaktach z ludźmi brakuje Ci czasem subtelności, wypowiadasz się zwięźle i szybko działasz. Reagujesz intensywnie, choć gdy wymaga tego sytuacja potrafisz kontrolować swoje emocje. Dzięki głębi uczuć i skrytości unosi się wokół Ciebie atmosfera tajemniczości i charyzmy. Wobec ludzi, którzy zranili Twoje uczucia postępujesz bezwzględnie, mściwie i długo pamiętasz swoje krzywdy. Groźby nie robią na Tobie wrażenia. W związkach osobistych cechuje Cię zazdrość, zaborczość i chęć kontroli. Z matką i innymi ważnymi dla Ciebie kobietami łączą Cię bardzo silne uczucia. Zazwyczaj rozumiesz ludzkie motywacje i bezbłędnie rozszyfrowujesz emocje swoich rozmówców.

 

Dzięki swojej przenikliwości i intuicji masz talent do pracy polegającej na „rozszyfrowywaniu” ludzi i motywów ich postępowania.

 

Źródło - Księżyc Pro Astro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

na przykład łatwość ulegania wpływom otoczenia, zmienność, czasami infantylność, czasami kapryśność, złośliwość, intensywność reakcji...

Link to comment
Share on other sites

Na infantylność i intensywność reakcji ludzie mi zwracają uwagę. Ale nie zgodzę się, bym była infantylna!

 

Może dlatego zwracają Ci uwagę, że coś w tym jest?! A po za tym horoskop rozpatruje się CAŁOŚCIOWO, bo to jest wyrwane z kontekstu......... ile raz można pytać o to samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
a ja mam odwrotnie :)

ascendent w Skorpionie a Słońce w Pannie :) czy zatem wszystko mam wspak ;)

 

Dlaczego wspak?

 

Jeśli Asc wypada w Skorpionie to znaczy, że władcą Twojego horoskopu jest Pluton, który symbolizuje wszystko to co ukryte, nieświadome, reprezentuje głębokie instynkty, które czasami mogą przejawić się w sposób niespodziewany i gwałtowny. To planeta transformacji i obsesji, planeta śmierci i odrodzenia. Trzeba odszukać w jakim domu jest on położony, jakie odbiera aspekty od planet osobistych.

 

 

niestety Księżyc w 11 domu

dlaczego niestety?

Księżyc w XI domu może symbolizować wielu przyjaciół, serdeczne i dobre stosunki z kobietami, zrozumienie kobiecej duszy...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

o super dzięki :)

Pluton nam w XI :) skoligacony z Wagą tzn waga jest w XI i XII domu

 

a może mi powiedzieć co z tym MC ??

ja mam w Lwie a dziesiąty dom przypada na Lwa i Pannie a Panie też jest Mercury i Słońce

Link to comment
Share on other sites

Czyli w X domu masz Słońce i Merkurego? Duże skupienie na karierze zawodowej.

Wg K.Konaszewskiej-Rymarkiewicz - lew na szczycie MC może mówić o potrzebie władzy, popularności... ale może też być sygnałem, że zbytnie pchanie się na afisz moze skończyć się lekcją pokory. Jednocześnie przy Asc w Skorpionie "musisz nauczyć się zrozumienia innych bez przymusu i poprzez miłość".

 

Pluton przebywa bardzo długo w jednym znaku, więc całe pokolenia mają go np. w Wadze... Instotne jest jakie odbiera aspekty np. od Wenus? czy też innych planet osobistych.

XI dom odpowiada za/mówi o/odpowiada za: cele, nadziei, życzeniom, miłości otrzymanej, grupom zainteresowań, dom przyjaciół.

Co symbolizuje Pluton już wiesz... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...
Czy to prawda, że osoby z Księżycem w Skorpionie doprowadzają sprawy i wrogów do końca?

hehe ciezko sobie odpuscic :) Czasami warto jednak pomyslec o karmie i pozwolic swiatu samemu wyrownac rachunek. Generalnie to ciezko czasami pozostawac w emocjnalnych ryzach.

 

Tez mam AS w Pannie i Ksiezyc w Skorpionie w koniunkcji do Plutona w 3 domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Bethany

Osoby z Księżycem w Skorpionie przeżywają wszystko intensywnie. Skorpion to jest znak wodny, także duża emocjonalność, dobra intuicja. Czasem Skorpiony działają na zasadzie wszystko- albo nic. Księżyc to jest nasza sfera uczuciowa. Skorpiony często chowają swoje prawdziwe uczucia, są wrażliwe, ale przeważnie przeżywają wszystko w sobie. Wiele zależy też od aspektów Księżyca, domu w jakim się znajduje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...