Skocz do zawartości

taniec ze zmarłym dziadkiem


Priestess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji snu :prosi:

 

Śniło mi się, że byłam w dużej, balowej sali. Po lewej stronie siedzieli żałobnicy, starsze osoby ubrane na czarno. Wśród nich siedział mój zmarły dziadek. Zaprosiłam go do tańca. Zaskoczyło mnie, że był w tym śnie bardzo wysoki (za życia był postawnym, silnym mężczyzną, ale nie aż tak wysokim, przed samą śmiercią był schorowany i wątły, ale całe życie był osobą postawną, raczej otyłą). Tańczyliśmy, chyba jakiegoś walca albo tango, dziadek mnie prowadził w tańcu bardzo konkretnie, zdecydowanie, miał dużo energii, werwy. 

 

Dodam, że wczoraj urodziny obchodziła moja babcia, która obecnie już jest w bardzo zaawansowanym wieku, przebywa w domu starców ze znaczną demencją... miałam takie skojarzenie, że dziadek "obchodzi" jej urodziny, lub wręcz przygotowuje się na jej powitanie.

 

Istotne jest też to, że zaraz po śmierci dziadka śniło mi się, że dziadek oprowadza mnie po sali balowej i mówi "Zobacz, jak tu pięknie, jest muzyka, wszyscy się bawią", lubił zabawę, muzykę, taniec, kobiety. Tamten sen rozumiałam tak, że znalazł się w pięknym miejscu, w którym jest szczęśliwy, pełnym zabawy, radości, towarzystwa (zwłaszcza pań ;))

 

Zdarza się, że miewam sny o zmarłych z mojej rodziny, szczególnie o kobietach (druga babcia, ciocia). Te sny są zwykle przerażające i stanowią ostrzeżenie i zapowiedź nieszczęśliwych wydarzeń. Ten sen był inny, spokojny, radosny.

 

Poproszę o pomoc w interpretacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Priestess napisał:

 

Dodam, że wczoraj urodziny obchodziła moja babcia, która obecnie już jest w bardzo zaawansowanym wieku, przebywa w domu starców ze znaczną demencją... miałam takie skojarzenie, że dziadek "obchodzi" jej urodziny, lub wręcz przygotowuje się na jej powitanie.

 

11 godzin temu, Priestess napisał:

Zdarza się, że miewam sny o zmarłych z mojej rodziny, szczególnie o kobietach (druga babcia, ciocia). Te sny są zwykle przerażające i stanowią ostrzeżenie i zapowiedź nieszczęśliwych wydarzeń. Ten sen był inny, spokojny, radosny.

Jeśli jest tak jak piszesz, to wygląda to na niedalekie w czasie, odejście babci... Co przyniesie jej ulgę w jej cierpieniu...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to może być jakiś znak. Poznałam osobę, której śnili się zmarli przed negatywnymi zdarzeniami. Wierzy, że do niej przychodzą. Czasem się jednak zastanawiałam, czy nie jest to wynik naszej własnej intuicji i tego, że podświadomie spodziewamy się czegoś, w wyniku czego śnią nam się zmarli i szukamy znaków potwierdzenia naszych przeczuć.

 

Jakby jednak nie było, z Twojego opisu wynika, że dziadkowie mogli mieć dobrą relację i stąd przyjemny sen. A może jednak dziadek faktycznie czeka? To również niewykluczone :)

 

NIe zaszkodzi jeśli pojedziesz odwiedzić babcię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...