Skocz do zawartości

prawdziwa przyczyna skażenia Odry


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Ezojanusze i Ezograzyny połączmy swe siły, aby ustalić prawdziwa przyczynę skażenia Odry. Bo te glony są dość podejrzane. Wszystkie chwyty dozwolone włącznie z channelingiem i podpisaniem cyrografu. Do dzieła!

 

 

 

20220823-230320.jpg

 

myślicie ze ktos jakieś skapiradlo chcialo przyoszczędzić? Ktoś związany z branżą spożywcza?

I co tam wylał pod osłona nocy?

 

Edytowane przez Blackraven
hj
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • alieninside zmienił tytuł na prawdziwa przyczyna skażenia Odry

Wiesz, że karty pokazały Ci bardzo dokładnie. Nie stawiał abym na branżę spożywczą. Ale rzeczywiście wygląda to na próbę zaoszczędzenia. 

Ale Księżyc trochę to komplikuje. Może podkreślać, że zrobił to w nocy w tajemnicy, ale może to być też znak, że nie sprawa jest bardziej skomplikowana. As kielichów też kojarzy mi się z wodą, jako wylanie czegoś. 

Brawo Blackraven. Przypuszcza się, że to jest spowodowane niskim poziomem wody, a tu odkryłaś prawdę :oklaski:

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nastek96 napisał:

Wiesz, że karty pokazały Ci bardzo dokładnie. Nie stawiał abym na branżę spożywczą. Ale rzeczywiście wygląda to na próbę zaoszczędzenia. 

Ale Księżyc trochę to komplikuje. Może podkreślać, że zrobił to w nocy w tajemnicy, ale może to być też znak, że nie sprawa jest bardziej skomplikowana. As kielichów też kojarzy mi się z wodą, jako wylanie czegoś. 

Brawo Blackraven. Przypuszcza się, że to jest spowodowane niskim poziomem wdę :oklaski:

W tej zabawie chodzi o to żeby każdy użył dowolnej techniki wrozebnej aby się dowiedzieć co się stało naprawdę a nie interpretować moje karty ;p

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blackraven napisał:

Przypuszcza się, że to jest spowodowane niskim poziomem wdę

Nie tylko. Problem w tym, że wszyscy badają, analizują i nie mają żadnych, twardych dowodów. Jedynie gdybają. Czy ktoś zwrócił uwagę kiedy to się stało.  Służby odpowiedzialne nie od zaraz zrobiły alarm. Z początku sytuacja nie była groźna. Dopiero kumulacja złych warunków przyczyniła się do tragedii. Odra była zanieczyszczana od zawsze - zbyt niskie kary. Dopiero wysoka temperatura przyczyniła się do drastycznego obniżenia poziomu wody w Odrze, dopiero wtedy zasolenie dało o sobie znać.

 Moje karty;

Giermek Buław.... 7 Mieczy... Cesarz

 i drugie - Słońce...Rydwan...8 Kielichów

 8 Kielichów sugeruje powtórzenie się  tragedii.

 Sprawdziłam jeszcze wahadełkiem.

To nie człowiek przyczynił się do tego co się stało - pośrednio tak. To wysokie temperatury przyczyniły się do obniżenia poziomu wody w Odrze, a to do przekroczenia zasolenia wody. 

 W całej  Europie rzeki wysychają, tylko u nas brak odpowiednich zabezpieczeń, oczyszczalni przy istniejących obok zakładach.

 

 

Edytowane przez VildVoman
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blackraven napisał:

W tej zabawie chodzi o to żeby każdy użył dowolnej techniki wrozebnej aby się dowiedzieć co się stało naprawdę a nie interpretować moje karty

 

3 godziny temu, VildVoman napisał:

To nie człowiek przyczynił się do tego co się stało - pośrednio tak. To wysokie temperatury przyczyniły się do obniżenia poziomu wody w Odrze, a to do przekroczenia zasolenia wody. 

Używając intuicji mogę powiedzieć że to nie zasolenie, a doszło do "przyduchy" (brak tlenu w wodzie) spowodowanej wykwitem mikroorganizmów. Mam nieodnowioną kartę wędkarską i wiem że nie raz dochodziło tak w wielu jeziorach ,a pierwszy raz słyszę o rzece, które są z natury lepiej dotlenione. Pewnie przez niski poziom wody i wysychającą rzekę...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piko napisał:

Pewnie przez niski poziom wody i wysychającą rzekę...

Chyba że zrobił to Ruski Agent, chcący odciągnąć uwagę publiczną Niemiec i Polski od wojny na Ukrainie, wlewając coś (chlor ?) do rzeki...

W sumie to na ulicach swojego  miasta spotykam tylu rosyjsko języcznych mężczyzn, którzy w zasadzie powinni być na Ukrainie i bronić jej, że to możliwe... :kawka:

 

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2022 o 04:16, VildVoman napisał:

Giermek Buław.... 7 Mieczy... Cesarz

W tych karta h też widzę jakąś osobę, która dopuściła się oszustwa. Oszukała system i postawiła na swoim. Tak widzę twoje karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się :)

 

Arcykapłan, 6 mieczy, 4 buław 

 

Niejasne karty. Arcykapłan to trzymanie się zasad postępowania zgodnie z moralnością, tradycją...

A 6 mieczy to nowy krok, odcięcie się od czegoś. W tym wypadku porzuciliśmy zasady BHP, może jakieś badania tego co zrzucamy, jakieś odcięcie się od reguł. 

W zamian za to postawiliśmy na 4 buław. Świętowanie radość, sukces. 

To wygląda tak, jakbyśmy poczuli się zbyt pewnie, że nad wszystkim panujemy, nie musimy się trzymać zasad. Zbyt luzacko zaczęliśmy podchodzić do tematu rzek, zanieczyszczeń...

Nie widzę tu winy konkretnej osoby, ale raczej ogół społeczeństwa, który poczuł, że zapanował nad naturą i nie musi trzymać się żadnych zasad np: ile rzeki są w stanie oczyścić. 

Tutaj widzę wyraźne odcięcie się od nauki, zaprzestanie badań nad środowiskiem i postawę hulaj dusza, piekła nie ma...

Edytowane przez nastek96
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze "wychanellowała" się informacja że to niemiecki zakład produkcyjny zrzucił coś do Odry, co przy niskim stanie wód zaowocowało śnięciem ryb.

Dlatego Niemcy będą obstawiać na wykwit mikroorganizmów zabierających tlen z wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...