Jump to content

zmarła babcia znow

iwonawokal
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór,

trafilam na to forum ponieważ od jakiegoś czasu zaczela pojawiać się w snach moja babcia. Babcia nie żyje już od 12 lat. Bardzo ja kochałam. Śniłam o niej czasami, zazwyczaj były to sny przyjemne, pytałam co u niej, była piekna i raczej zadowolona. Od jakiegoś czasu sny zmieniły formę.

1 sen, który nie daje mi spokoju wyglądał tak:

babcia leży na łóżku, jest dość gęsta atmosfera, ciemno. Wstała i zaczela się do mnie zbliżać. Kazałam jej iść. Potem zobaczyłam ja piekna, wesoła. Ona zaczela mnie ciągnąć do wielkich, starych, drewnianych drzwi i powiedziała „już jestes gotowa”. Ja jej odparlam, ze „pójdę w swoim czasie, ze na mnie nie czas” i zeby sobie poszła i mnie zostawiła. Pomachalam jej i się pozegnalam. Obudziłam się wystraszona w środku nocy.

2 sen miałam kilka dni temu. Byłam w domu, gdzie mieszkała. Atmosfera gęsta. Strych. Zeszłam na dol i zobaczyłam babcie w salonie. Sprzatala i mnie obserwowała. Byłam z bratem. Powiedziałam do niego, ze „ona tu jest.” On odparł: „wiem, ale przecież nie żyje”. Ja do niego „nie wolno tego mówić” i zaczęłam uciekać z nim z tego domu, nocą, zamknęłam nawet furtkę ale zawsze mnie coś powracało i znajdowałam się tam znowu. Uciekałam kilka razy, na boso, w kałużach. Nawet zmieniłam drogę - nie w lewo, a w prawo. Czułam, ze nie chciała mnie wypuścić. Sen się skończył i znów jestem trochę wystraszona.

Witaj, jak piszesz jest zmiana snów z babcią z przyjemnych na dość mocne i traumatyczne. 

Napisze jakie mam luźne skojarzenia z tymi snami. 

Na pierwszy rzut oka wyglądają jakby babcia chciała Cię zabrać stąd ale to pokazuje wg mnie strach. I te interpretacje podciągnąłbym właśnie zamiast kolejnych elementów na ogólne Twoje poczucie bezpieczeństwa i stabilność emocjonalną. Przyjrzyj sie sama sobie czy coś sie nie zmienia w Tobie, czy otoczenie jest takie jak do tej pory, czy coś Cię wytrąca z równowagi, może coś w rodzinie sie dzieje. Ogólnie poczucie bezpieczeństwa to sie tu rzuca w oczy najbardziej. A może chcesz sie wyrwać i uciec. 

Takie bardzo ogólne skojarzenia mam, być może cokolwiek Ci przyjdzie do głowy i jakoś uporasz sie z tym snem. 

• Thanks! 1

Masz jakieś problemy? Głównie na płaszczyźnie enmocjonalnej i/lub rodzinnej? Odnoszę wrażenie, że babcia zwyczajnie chce Cię uchronić przed problemami lub sytuacją, której Ty nie akceptujesz, a w rzeczywistości nie możesz zmienić (gęsta mgła, ciężkie powietrze).

Moim zdaniem powinnaś spojrzeć na własne życie z dystansem.
Pamiętaj jednak, by traktować sen wyłącznie jako wskazówkę lub ostrzeżenie, nigdy nie gódź się,  by iść z Babcią. 

Pozdrawiam