Jump to content

zmarła babcia znow


iwonawokal

Recommended Posts

Dobry wieczór,

trafilam na to forum ponieważ od jakiegoś czasu zaczela pojawiać się w snach moja babcia. Babcia nie żyje już od 12 lat. Bardzo ja kochałam. Śniłam o niej czasami, zazwyczaj były to sny przyjemne, pytałam co u niej, była piekna i raczej zadowolona. Od jakiegoś czasu sny zmieniły formę.

1 sen, który nie daje mi spokoju wyglądał tak:

babcia leży na łóżku, jest dość gęsta atmosfera, ciemno. Wstała i zaczela się do mnie zbliżać. Kazałam jej iść. Potem zobaczyłam ja piekna, wesoła. Ona zaczela mnie ciągnąć do wielkich, starych, drewnianych drzwi i powiedziała „już jestes gotowa”. Ja jej odparlam, ze „pójdę w swoim czasie, ze na mnie nie czas” i zeby sobie poszła i mnie zostawiła. Pomachalam jej i się pozegnalam. Obudziłam się wystraszona w środku nocy.

2 sen miałam kilka dni temu. Byłam w domu, gdzie mieszkała. Atmosfera gęsta. Strych. Zeszłam na dol i zobaczyłam babcie w salonie. Sprzatala i mnie obserwowała. Byłam z bratem. Powiedziałam do niego, ze „ona tu jest.” On odparł: „wiem, ale przecież nie żyje”. Ja do niego „nie wolno tego mówić” i zaczęłam uciekać z nim z tego domu, nocą, zamknęłam nawet furtkę ale zawsze mnie coś powracało i znajdowałam się tam znowu. Uciekałam kilka razy, na boso, w kałużach. Nawet zmieniłam drogę - nie w lewo, a w prawo. Czułam, ze nie chciała mnie wypuścić. Sen się skończył i znów jestem trochę wystraszona.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, jak piszesz jest zmiana snów z babcią z przyjemnych na dość mocne i traumatyczne. 

Napisze jakie mam luźne skojarzenia z tymi snami. 

 

Na pierwszy rzut oka wyglądają jakby babcia chciała Cię zabrać stąd ale to pokazuje wg mnie strach. I te interpretacje podciągnąłbym właśnie zamiast kolejnych elementów na ogólne Twoje poczucie bezpieczeństwa i stabilność emocjonalną. Przyjrzyj sie sama sobie czy coś sie nie zmienia w Tobie, czy otoczenie jest takie jak do tej pory, czy coś Cię wytrąca z równowagi, może coś w rodzinie sie dzieje. Ogólnie poczucie bezpieczeństwa to sie tu rzuca w oczy najbardziej. A może chcesz sie wyrwać i uciec. 

 

Takie bardzo ogólne skojarzenia mam, być może cokolwiek Ci przyjdzie do głowy i jakoś uporasz sie z tym snem. 

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Masz jakieś problemy? Głównie na płaszczyźnie enmocjonalnej i/lub rodzinnej? Odnoszę wrażenie, że babcia zwyczajnie chce Cię uchronić przed problemami lub sytuacją, której Ty nie akceptujesz, a w rzeczywistości nie możesz zmienić (gęsta mgła, ciężkie powietrze).

Moim zdaniem powinnaś spojrzeć na własne życie z dystansem.
Pamiętaj jednak, by traktować sen wyłącznie jako wskazówkę lub ostrzeżenie, nigdy nie gódź się,  by iść z Babcią. 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...