Skocz do zawartości

Paralele


shamansblues

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś ma tu wiedzę na ten temat i chciałby się nią podzielić?

Póki co trafiłam tylko na ogólne, luźne informacje w tym temacie, według których paralela w synastrii ma działać podobnie do koniunkcji, ale bez negatywnych cech charakterystycznych dla danej koniunkcji, a kontr-paralela ma działać podobnie do opozycji. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 7.09.2022 o 12:27, shamansblues napisał:

Póki co trafiłam tylko na ogólne, luźne informacje w tym temacie, według których paralela w synastrii ma działać podobnie do koniunkcji, ale bez negatywnych cech charakterystycznych dla danej koniunkcji, a kontr-paralela ma działać podobnie do opozycji. 

 

Informacji o paralaeli i kontrparaleli w ogóle jest jak na lekarstwo, a w synastrii to biały kruk.

 

Też czytałam gdzieś, że działają "bez negatywnych cech charakterystycznych dla koniunkcji / opozycji",  ale wierzyć mi się w to nie chce, bo żaden aspekt, ani w natalu, ani w porównawczym nie działa tylko dobrze lub tylko źle. Ich działanie zależy od tego jakie planety, w jakich znakach i w jakich miejscach je tworzą i to jest punktem wyjścia do analizy czegokolwiek. Ale nie mogę powiedzieć, że wiem to na pewno, bo w porównawczym aż tak nie dłubię i po prostu nad tymi aspektami akurat się nie pochylam.

W natalach natomiast bardziej się temu przyglądam, jeśli coś nie do końca jest oczywiste. Punktem zwrotnym w spojrzeniu na te aspekty był mój horoskop, który normalnie nie wyjaśnia wszystkich moich zawirowań życiowych, lecz po przyjrzeniu się co bierze udział w moich paralelach wyjaśniło się, co mi jeszcze ognia dokłada.

 

Prengel twierdzi, że koniunkcja / opozycja i paralela/ kontrparalela zależą od planet, działają - mają znaczenie - całe życie; paralela / kontrparalela działa tak jak koniunkcja/ opozycja ale ma najmniejszą moc ze wszystkich wielkich aspektów, chyba, że zaznacza się równocześnie z jakimkolwiek aspektem, to wówczas jej cała siła idzie na wzmocnienie tego aspektu, niezależnie od jego natury.

Ważne jest także to, że koniunkcję powszechnie uważa się za korzystną a opozycję nie, lecz to także zależy od znaków i planet je tworzących, ponieważ koniunkcja może być niekorzystna a opozycja nie taka zła jak diabli na samym dnie piekła. 

  • Cool 2
  • Medal 1
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! 

A jak w takim razie można by zinterpretować taką sytuację: dwie planety w koniunkcji i jednocześnie w kontrparaleli? :obled:

Bo to chyba byłaby właśnie taka sytuacja, jak piszesz, tylko nie rozumiem, jak ta kontrparalela miałaby wzmacniać tutaj działanie. Zwłaszcza że chodzi o koniunkcję wenus, co w synastrii ogólnie jest super, a już opozycja wenus w synastrii nie jest za dobra. 

Edit: może na potrzeby tego przykładu dodam, że ogólnie w całej synastrii nie ma żadnych złych aspektów do żadnej z wenus, same pozytywne. No i tu ta kontrparalela. 

 

Edit2: czy w takiej sytuacji ta kontrparalela zamiast wzmacniać będzie właśnie osłabiać fajne działanie tej koniunkcji? Sprawiać, że np te dwie osoby pomimo podobnego języka miłości będą np rozjeżdżały się czasowo z okazywaniem sobie miłości czy coś w tym stylu? Tak na chłopski rozum próbuję to sobie przetłumaczyć xd

Edytowane przez shamansblues
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...