Jump to content

Paralele


shamansblues
 Share

Recommended Posts

Witam!

Czy ktoś ma tu wiedzę na ten temat i chciałby się nią podzielić?

Póki co trafiłam tylko na ogólne, luźne informacje w tym temacie, według których paralela w synastrii ma działać podobnie do koniunkcji, ale bez negatywnych cech charakterystycznych dla danej koniunkcji, a kontr-paralela ma działać podobnie do opozycji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
W dniu 7.09.2022 o 12:27, shamansblues napisał:

Póki co trafiłam tylko na ogólne, luźne informacje w tym temacie, według których paralela w synastrii ma działać podobnie do koniunkcji, ale bez negatywnych cech charakterystycznych dla danej koniunkcji, a kontr-paralela ma działać podobnie do opozycji. 

 

Informacji o paralaeli i kontrparaleli w ogóle jest jak na lekarstwo, a w synastrii to biały kruk.

 

Też czytałam gdzieś, że działają "bez negatywnych cech charakterystycznych dla koniunkcji / opozycji",  ale wierzyć mi się w to nie chce, bo żaden aspekt, ani w natalu, ani w porównawczym nie działa tylko dobrze lub tylko źle. Ich działanie zależy od tego jakie planety, w jakich znakach i w jakich miejscach je tworzą i to jest punktem wyjścia do analizy czegokolwiek. Ale nie mogę powiedzieć, że wiem to na pewno, bo w porównawczym aż tak nie dłubię i po prostu nad tymi aspektami akurat się nie pochylam.

W natalach natomiast bardziej się temu przyglądam, jeśli coś nie do końca jest oczywiste. Punktem zwrotnym w spojrzeniu na te aspekty był mój horoskop, który normalnie nie wyjaśnia wszystkich moich zawirowań życiowych, lecz po przyjrzeniu się co bierze udział w moich paralelach wyjaśniło się, co mi jeszcze ognia dokłada.

 

Prengel twierdzi, że koniunkcja / opozycja i paralela/ kontrparalela zależą od planet, działają - mają znaczenie - całe życie; paralela / kontrparalela działa tak jak koniunkcja/ opozycja ale ma najmniejszą moc ze wszystkich wielkich aspektów, chyba, że zaznacza się równocześnie z jakimkolwiek aspektem, to wówczas jej cała siła idzie na wzmocnienie tego aspektu, niezależnie od jego natury.

Ważne jest także to, że koniunkcję powszechnie uważa się za korzystną a opozycję nie, lecz to także zależy od znaków i planet je tworzących, ponieważ koniunkcja może być niekorzystna a opozycja nie taka zła jak diabli na samym dnie piekła. 

  • Cool 2
  • Medal 1
  • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Dzieki! 

A jak w takim razie można by zinterpretować taką sytuację: dwie planety w koniunkcji i jednocześnie w kontrparaleli? :obled:

Bo to chyba byłaby właśnie taka sytuacja, jak piszesz, tylko nie rozumiem, jak ta kontrparalela miałaby wzmacniać tutaj działanie. Zwłaszcza że chodzi o koniunkcję wenus, co w synastrii ogólnie jest super, a już opozycja wenus w synastrii nie jest za dobra. 

Edit: może na potrzeby tego przykładu dodam, że ogólnie w całej synastrii nie ma żadnych złych aspektów do żadnej z wenus, same pozytywne. No i tu ta kontrparalela. 

 

Edit2: czy w takiej sytuacji ta kontrparalela zamiast wzmacniać będzie właśnie osłabiać fajne działanie tej koniunkcji? Sprawiać, że np te dwie osoby pomimo podobnego języka miłości będą np rozjeżdżały się czasowo z okazywaniem sobie miłości czy coś w tym stylu? Tak na chłopski rozum próbuję to sobie przetłumaczyć xd

Edited by shamansblues
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...