Skocz do zawartości

Rok numerologiczny „4”


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Wrzucam rozkład na kolejny rok numerologiczny który według jednych rozpocznie się od nowiu w Pannie( 25 września) a według innych - od nowego roku 2023. 
Osobiście skłaniam się ku teorii „wrześniowej”. 
 

1. Aura roku - As Monet 

 

uff…. Na szczęście czas 8 Mieczy odszedł do lamusa i rok zapowiada się bardziej konkretny i na plus. 
As Monet to karta brama - duże możliwości nie tylko materialne. Szanse, których będzie więcej niż w ostatnich latach. Możliwość rozpoczęcia nowego etapu w życiu. 
 

 

2. Najważniejsze wydarzenia - Śmierć

 

Niewesoła karta choć niekoniecznie jest negatywna. 
Zaliczana do jednej z pięciu najsilniejszych kart transformujących w Tarocie, przynosi koniec pewnego cyklu. Tutaj nie ma powrotu do przeszłości. 
Uważam więc, że rok może być przełomowy dla naszego wspólnego mieszkania z siostrą( możny się rozdzielić) a zwłaszcza, że na dalszej pozycji mam Rydwan( druga transformująca karta) - i jest on na pozycji „co mnie zaskoczy”. 
 

3. Co mnie czeka w sferze uczuciowej - Umiar 

 

Zwykle uważam, że jest to bardzo dobra karta  i zapowiada upadek na cztery łapy, wyjście obronną ręką. Sytuacja może zakończyć się lub rozwinąć z lepszym skutkiem niż można się było tego spodziewać na początku. 
Jednak wciąż wg mnie nie jest to karta zmian. 
Będę zatem szczęśliwa z tego, co mam lub pogodzę się z życiem singla. 
 

4. Co mnie czeka zawodowo?  Rycerz Kielichów 

 

Można by pomysleć, że randkowe klimaty w pracy a przynajmniej, że ktoś tu będzie „smalić cholewki” - tyle, że nie ma komu bo towarzystwo mocno młodsze ode mnie( nie licząc trzech szefów kuchni). 
W Kielichach jest emocjonalne podejście do tematu o który pytamy choć sam Rycerz Kielichów nie powinien mieć większych problemów w pracy czy z pracą. 
 

5. Zdrowie - Paź Buław 

 

Przyznam, że nie wiem. Pozytywna karta wiec stawiam, że nawet jak coś będzie nie tak to finał będzie na plus. 
Dobre wiadomości. 
 

6. Co mnie zaskoczy?  Rydwan 

 

U mojej mamy karta ta zapowiedziała odejście męża i faktycznie po jego śmierci musi zająć się całym życiem sama. 
Stąd wnioskuję, że wspólne mieszkanie z siostrą może dobiec końca w tym roku numerologicznym i będę musiała wiele spraw ogarnąć sama( które do tej pory robiła siostra). 
Będę musiała sama przejąć ster i podejmować indywidualne decyzje. 
 

7. Nowe perspektywy - 6 Mieczy 

 

Jakby to nie wyglądało - perspektywy są dobre. 
Lubię 6 Mieczy bo pokazuje możliwość przejścia ze stanu smutku i przygnębienia do poczucia „nabrania wiatru w żagle”.

Plus zmiana sposobu myślenia, skupienie się na czymś nowym, co wpływa pozytywnie na nastrój i budzi optymizm. 
6 Mieczy to karta też podróży i zmian miejsca zamieszkania- pasuje zatem do Śmierci i Rydwanu( który tez może mówić o podróży). 
 

8. Co odejdzie? 2 Monet 

 

Kolejny rok ta sama karta na tej samej pozycji - czyli kolejny rok do pozbycia się uczucia rozbijania na drobne.

Wzrost poczucia wartości. 
 

9. Co zostanie?  8 Monet 

 

Praca. Szkolenie się, zwłaszcza w astrologii i Tarocie - nabywanie wiedzy i doświadczenia choć drogą nieustannej pracy i powtarzalności pewnych schematów 

 

Rada - Diabeł 

 

A to ciekawe. 
Tarot radzi by się „nie szczypać” i dać upust swoim popędom,  korzystać z życia na maksa. 

 

Jestem ciekawa waszych pomysłów na interpretację :) 
Zwłaszcza tego Diabła ;) 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Aura roku - As Monet 

Rok czwarty będzie obfitował w okazję do zarobienia pieniędzy i poprawienia sytuacji materialnej. 

Ale to rok 4, więc pewnie nic nie spadnie z nieba, tylko trzeba będzie na to zapracować. To też rok, w którym będziesz miała szansę wcielić w życie swoje plany z lat poprzednich. Myślę, że czeka Cię tu duża szansa. Nie przegap jej.

 

 

 

2. Najważniejsze wydarzenia - Śmierć

Tak jak zauważyłaś: nie taka śmierć straszna jak ją malują. 

Coś w twoim życiu się zakończy. Coś musi odejść. Z pewnością nie będziesz chciała tego zakończyć, puścić tego, więc życie zrobi to za Cb. 

 

 

 

3. Co mnie czeka w sferze uczuciowej - Umiarkowanie

Też wydaje mi się, że nie będzie tu dużych zmian. Za to widać duże zadowolenie i akceptację pewnego stanu rzeczy. Nawet powiedziałbym, że będzie to dla Cb relaksujące. Umiarkowanie nie wyklucza flirtów, czy bliższych przyjaciół, więc kto wie. 

 

 

4. Co mnie czeka zawodowo? Rycerz Kielichów 

To nie jest jakaś szczególnie pracowita karta. Zaznacza się tu jakiś mężczyzna. Czyli ktoś Cię może podrywać. Albo sama będziesz miała emocjonalny stosunek do pracy. 

 

 

5. Zdrowie - Paź Buław 

Wydaje mi się, że będziesz miała dużo energii i werwy do życia. 

 

 

6. Co mnie zaskoczy? Rydwan 

Mamy Śmierć i Rydwan. Myślę, że to co Cię zaskoczy będzie najważniejszym wydarzeniem. 

Zaskoczą Cię zmiany i bardzo szybki rozwój wypadków. Wiele spraw pójdzie do przodu.

 

 

7. Nowe perspektywy - 6 Mieczy 

To taka mała Śmierć. Coś zostawiasz, a w zamian dostajesz coś innego. 

Jak zauważyłaś rozwój i dokształcanie się. 

Czegoś tu brakowało. Śmierć, Rydwan - widać zmiany, ale w sumie nwm konkretnie co się stanie. Takie ogólniki. 6 mieczy jak sama zauważyłaś może oznaczać przeprowadzkę. 

Może w tym roku jednak wyjedziesz z UK, albo zmienisz miasto? Myślę, że to może być to. 

 

 

 

8. Co odejdzie? 2 Monet 

Odejdzie kalkulowanie co Ci się opłaca, a co nie...już nie będziesz musiała wszystkiego tak dokładnie rozważać. 

 

 

9. Co zostanie? 8 Monet 

No tak, a jednak czwarty rok da o sobie znać. Praca, praca, praca. Nadal będziesz musiała dużo i ciężko pracować. 

 

 

Rada - Diabeł 

Korzystaj z życia. Nie duś w sobie wszystkiego, bo inaczej wybuchniesz. 

Daj się ponieść fantazji. Może czasem omiń zasady i pójdź na około? Droga na skróty. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może to być rok wielu zmian.

As Monet to taki "dar od losu", dar, którego często się nie spodziewamy, a więc mogą pojawić się sytuacje / okoliczności bardzo korzystne dla Ciebie (ta karta zawsze interpretowana jest pozytywnie). Asy to potencjały, więc czy skorzystasz z nowych możliwości - będzie zależało od Ciebie (a Diabeł podpowiada, żeby korzystać).

Zestawienie kart Śmierci - Rydwanu - 6 Mieczy może pokazywać możliwości zmiany miejsca zamieszkania - być może nawet w innym kraju. A jeśli to nie ta droga - to coś tu będzie się kończyć, odchodzić do przeszłości, przy czym nie będzie to nagłe zdarzenie (w przeciwieństwie do Wieży, w karcie Śmierci zdarzenia występują powoli i mamy tego świadomość, że coś mija bezpowrotnie). Złapiesz wiatr w żagle, będziesz wiedziała czego chcesz, a As Monet (okoliczności) będzie Cię w tym wspierał. Karta Śmierci i 6 Mieczy podpowiadają, że trzeba będzie się z czymś pożegnać, zostawić za sobą (nie będzie to dla Ciebie zaskoczenie), po to, by ruszyć dalej - i w tym kontekście ta 6 Mieczy nie musi oznaczać zmiany kraju / lokalizacji tylko zostawienie przeszłości za sobą, coś na zasadzie: "to już za mną, już do tego nie wracam". Nie będzie to dla Ciebie trudne, bo karta 2 Monet mówi o wątpliwościach, rozważaniach kilku opcji - ale w tym rozkładzie jest na pozycji "co odchodzi", więc znowu fajnie łączy się z poprzednimi kartami - będziesz bardziej zdecydowana, niż dotychczas. I znów 2 Monet czasem pokazuje, że lubimy wracać w myślach do przeszłości - więc w tym miejscu w rozkładzie (no i oczywiście w połączeniu z kartami wymienionymi wcześniej) ta karta pokazuje to zamknięcie przeszłości.

Rycerz Kielichów - kielichy to emocje i kielich, który nam ten rycerz niesie to zaproszenie = możliwość podjęcia pracy w zawodzie lub okolicznościach, w których po prostu będziesz się dobrze czuć (tą możliwość podkreśla As Monet).

Umiarkowanie to karta stabilizacji, osiągnięcie równowagi - pokazuje nam stan, który trwa ale przy tym takie poczucie bezpieczeństwa, czujemy się dobrze. Uczuciowo będzie dobrze i stabilnie - brak tu sztormów i fajerwerków ale nie wyklucza to sytuacji, że poprzez pracę może pojawić się "ktoś" (Rycerz Kielichów jako "zaproszenie do miłości" w pozycji mówiącej o sytuacji zawodowej).

Nie znam się za bardzo na interpretacji kart pod kątem zdrowia ale Paź Buław intuicyjnie podpowiada mi dobre zdrowie (paź jako młoda, świeża energia) i dużo powera (buławy). Gdyby rozpatrywać tą kartę pod kątem żywiołu - ogień czasem interpretowany może być jako stany zapalne, przy czym jest tu paź, a więc niegroźne i takie, z którymi łatwo i szybko możemy sobie poradzić.

8 Monet może być interpretowane na różnych płaszczyznach - dla mnie jest to karta stabilnego, powolnego działania, takiego zgodnie z planem, konsekwentnej realizacji swoich celów, dosłownie: pracy nad tym, by je osiągnąć.

Diabeł jako rada - korzystaj z pojawiających się możliwości / okazji, nie analizuj zbytnio, jeśli masz na coś ochotę - zrób to.

Dobrego roku :slonko::koniczynka::slonko:

 

Ps. jestem zwolenniczką teorii lat kalendarzowych, choć energię danej wibracji możemy zaczynać odczuwać nieco wcześniej :)

 

 

 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aura roku - As Monet 


Ogólnie aura pozytywna, dająca szansę na nowe możliwości 

 

2. Najważniejsze wydarzenia - Śmierć

 

Koniec pewnego etapu w życiu 

 

3. Co mnie czeka w sferze uczuciowej - Umiar 

 

Zastój, będzie stabilnie, tak jak jest teraz
 

4. Co mnie czeka zawodowo?  Rycerz Kielichów 

 

Nowa szansa na rozwój - propozycja doszkolenia, może jakiś kurs; a może tylko miła atmosfera w pracy
 

5. Zdrowie - Paź Buław 

 

Wygląda mi to na choroby zapalne - przeziębienia itp
 

6. Co mnie zaskoczy?  Rydwan 

 

Przeprowadzka?
 

7. Nowe perspektywy - 6 Mieczy 

 

Nowe życie w innym miejscu, w nowym otoczeniu? 

 

8. Co odejdzie? 2 Monet 

 

Niezdecydowanie

 

9. Co zostanie?  8 Monet 

 

Praca stabilna, solidna, z odpowiednim wynagrodzeniem. 

 

Rada - Diabeł 

 

Bądź egoistką. Dbaj przede wszystkim o siebie.

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aura roku - As Monet 

okazja

szansa

nowa praca

dodatkowy "grosz"

chyba ta karta była jako ostatnia w poprzednim rozkładzie... czyżby ciąg dalszy?

 

2. Najważniejsze wydarzenia - Śmierć

zmiana

transformacja

podróż?

 

3. Co mnie czeka w sferze uczuciowej - Umiar 

rutyna

status quo

na tej karcie postać tętni spokojem, ale kielichy są z sobą połączone (jakbyś była tylko dla siebie czy wąskiego grona), a energia musi płynąć jak to jest np. u XVII Gwiazdy (dla innych)

 

4. Co mnie czeka zawodowo?  Rycerz Kielichów

propozycja

ewentualnie sama zaczniesz wychodzić z ofertą 

 

5. Zdrowie - Paź Buław 

skupienie na dziecku

energii nie zabraknie

pozytywne nastawienie też dużo robi :)

 

6. Co mnie zaskoczy?  Rydwan 

wyjazd

oferta

zmiana

 

7. Nowe perspektywy - 6 Mieczy 

to właśnie karta mówiąca o nowych perspektywach :)

na pewno coś się pojawi (jeszcze do tego XIII Śmierć i VII Rydwan powyżej)

 

8. Co odejdzie? 2 Monet 

dyplomacja

jakaś relacja/związek

umowa

 

9. Co zostanie?  8 Monet 

praca

 

Rada - Diabeł

uważaj na coś co na pierwszy rzut oka wydaj się wyglądać dobrze

uważaj na porady

 

Ogólnie:

As monet -> Śmierć -> Umiarkowanie -> Rycerz Kielichów -> Paź Buław -> Rydwan -> 6 mieczy -> 2 monet -> 8 monet -> XV Diabeł

 

- zmiana za zmianą goni

- będzie okazja do transformacji

- uważałabym na wszystko co ma związek z pracą, rutynowym działaniem czy dodatkowym zarobkiem: Diabeł przy 8 monetach

- moim zdaniem dziecko i praca będą wiodły główny prym

- też nie wykluczam wyjazdu

- w tych kartach nie ma za dużo spokoju, jak już to tylko na chwilę, a tak to będzie się działo

- XIV Umiarkowanie i 2 monet są do siebie podobne i otaczają tutaj karty propozycji, działania, wyjścia z strefy komfortu (jestem ciekawe jak się to zrealizuje) -> może to jakaś "lekka" blokada

- w pierwszych trzech kartach widać stabilizację i przewidywalność, a później coś jest wprawione w ruch, zmienia się grunt pod nogami i kończy się na Diable... przemyślałabym każdą decyzję (nawet najdrobniejszą) 10 razy

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
21 godzin temu, Venilia napisał:

Aura roku - As Monet 

okazja

szansa

nowa praca

dodatkowy "grosz"

chyba ta karta była jako ostatnia w poprzednim rozkładzie... czyżby ciąg dalszy?

Tak, faktycznie w poprzednim rozkładzie( rok numerologiczny „3”), As Monet bye na ostatniej pozycji, w miejscu „rada”. 
Tak sobie myślę, że jak najbardziej może to być kontynuacja tylko jeszcze bardziej namacalna, odczuwalna przeze mnie. 
Na pewno wrócę z weryfikacją za rok :) 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak jeszcze wracając do tej części

"- XIV Umiarkowanie i 2 monet są do siebie podobne i otaczają tutaj karty propozycji, działania, wyjścia z strefy komfortu (jestem ciekawe jak się to zrealizuje) -> może to jakaś "lekka" blokada"

 

Ogólnie:

As monet -> Śmierć -> Umiarkowanie -> Rycerz Kielichów -> Paź Buław -> Rydwan -> 6 mieczy -> 2 monet -> 8 monet -> XV Diabeł

 

w tarocie mamy taką kolejność: XIV Umiarkowanie -> XV Diabeł -> XVI Wieża -> XVII Gwiazda

na początku mamy spokój, rutynę, stabilizację, ale też obwód przepływu energii nie jest do końca otwarty; niby jest to połączenie anioła z ziemią i wodą, ale bardziej takie, jakby to on czerpał z tego połączenia korzyści

W XVII Gwieździe jest już większa otwartość, nie ma odzienia (prawda jest naga), nie ma nic do ukrycia, zasila wodę i ziemię, energia płynie

trochę to może być tak, że to co miało XIV Umiarkowanie XVII Gwiazda przekazuje/oddaje

 

a teraz karty ogólne

Rycerz Kielichów, Paź Buław, Rydwan, 6 mieczy

to karty zmiany, informacji, ruchu, przemieszczania się

dwie ostatnie tworzą XIII Śmierć 

nie zatrzymują nic dla siebie

są otwarte, a ten rycerz z paziem to można by ich posadzić o spontaniczność czy podążanie za głosem serca

 

tutaj właściwie jest kilka ograniczeń

1 - As monet -> Śmierć -> Umiarkowanie - ta część może nawet będzie przyjemna; coś jakby zakaz opuszczania wsi w czasie jej pięknych dni

2 - Umiarkowanie -> Rycerz Kielichów -> Paź Buław -> Rydwan -> 6 mieczy -> 2 monet - młodzieńczy zapał, prostolinijność, otwartość, luz, żywiołowość nie mają dużego pola do działania

3 - 8 monet -> XV Diabeł - coś toksycznego w pracy

 

tak się zastanawiam czy to Ty będzie miała ograniczone pole manewru, czy będziesz musiała kogoś ograniczać

 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
5 godzin temu, Venilia napisał:

tak się zastanawiam czy to Ty będzie miała ograniczone pole manewru, czy będziesz musiała kogoś ograniczać

Nie czuję tych kart jako ograniczających moje działanie - miałam takie w poprzednich latach( chyba ostatnie 4 lata to był Eremita na przemian z 8 Mieczy :obled:

Mam wrażenie, że mówią o dużej samodzielności - zwłaszcza Rydwan.
W 6 Mieczy też jest ruch - zmiana perspektywy, a zwłaszcza zmiana stanu umysłu( Miecze przede wszystkim odnoszą się do myśli). 
Tak mi przyszło na myśl, że rada w Diable to być po prostu egoistką, podporządkować wszystko temu, czego ja chcę. 
Bardzo podoba mi się ten pomysł - zobaczymy jak będzie z wykonaniem bo do tej pory moje potrzeby jakby nie istniały. 
Umiar z kolei pokazywał mi do tej pory, że sprawy same się jakoś układały i to lepiej niż mogłabym się spodziewać. Wracał balans. 
Doczytałam o Umiarze, że mówi o sprawach które przyjdą w odpowiednim momencie i aby dać czas na wszystko - powolny rozwój ale zakończony  sukcesem. 
Jak dla mnie to przede wszystkim spokój - i to mnie bardzo cieszy :) 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 18:20, Gringe napisał:

 

1. Aura roku - As Monet 

 

Może pojawić się szansa na dobry pieniądz albo prace ewentualnie w coś zainwestujesz 
 

2. Najważniejsze wydarzenia - Śmierć

 

Jeśli obok był rydwan to ta śmierć może być np szansa na przeprowadzkę zaczęcie czegoś od nowa. 
 

3. Co mnie czeka w sferze uczuciowej - Umiar 


może to być zaakceptowanie tego co masz, ale na plus jest to, ze możesz się z rym stanem pogodzić i dobrze czuć. Nie będzie żadnego żalu, smutku czy cierpienia. Harmonia i spokój.

 

4. Co mnie czeka zawodowo?  Rycerz Kielichów 

 

Może ktoś będzie cię do czegoś namawiał , pokazywał, że warto w coś wejść, ale na kielichowego bym uważała. 
 

5. Zdrowie - Paź Buław 

 

Może pojawić się jakiś stan zapalny, możesz tez poszukiwać konsultacji w jakiejś sprawie 
 

6. Co mnie zaskoczy?  Rydwan 

 

Przeprowadzka lub podróż  
 

7. Nowe perspektywy - 6 Mieczy 

 

Rozpocznie się jakiś nowy etap, dla mnie osobiście to tez karta szans na nowa prace, stanowisko, może propozycja zamieszkania. 
 

8. Co odejdzie? 2 Monet 

 

Może staniesz się bardziej stanowcza w podejmowaniu decyzji? 

 

9. Co zostanie?  8 Monet 

 
Nadal będziesz pracowita tzw solidna firma. 

 

Rada - Diabeł 

 

Być bardziej spontaniczna , żyć bawić się chociaż z diabelskiem to ostrożnie xD 

 

 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...