Skocz do zawartości

Dlaczego nie mogę dostać nigdzie pracy?


halyna

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko:

 

Od ponad roku jestem bezrobotny (odszedłem z tamtej pracy, ponieważ jest tam nieludzko już teraz).

Robiłem już wszystko co mogłem (nie robiłem jeszcze rytuału ze świecami, ponieważ nie wiem jak je zrobić)

Używałem już skryptów runicznych - jedyne co to tylko zapraszano mnie na rozmowy, po których nikt się nie odezwał (zazwyczaj na stanowiska, które mi się podobały). Raz spóźniłem się na test - jak się okazało - słusznie. Nie zdałem poza tym testów do Wojska.

Modliłem się do Wyższej Jaźni - nic.

Poprosiłem kilka osób o dwupunkt - też nic.

Wykorzystałem już z ojcem wszystkie kontakty jakie mieliśmy - nic.

 

 

Nie wiem naprawdę, dlaczego tak się dzieje? Nawet kilka lat temu nie było to takie trudne, zawsze po miesiącu coś się znajdywało, nawet byle co. A teraz kompletnie nie mogę nigdzie dostać pracy.

Doradzi ktoś dlaczego tak jest? Co mogę zrobić by wreszcie mieć jakaś pracę?

 

Nie wiem czy imię i data urodzenia ma znaczenie, ale ok:

Piotr 19.08.1994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo działań magicznych, ale w jakich branżach szukasz? Czy szukasz prostych prac typu call center, czy coś bardziej zaawansowanego? Czy działałeś, aby stać się specjalistą w jakiejś dziedzinie? Certyfikaty, kursy, portfolio, dokształcanie się na własną rękę?

 

Bo magia może pomóc, ale nie wtedy, kiedy nie ma warunków...

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio bardziej psychologia sie interesuje niz ezo i moge powiedziec ze dobrze zastanowic sie nad swoimi przekonaniami, bo one moga miec istotny wplyw na rzeczywistosc. Moze w glebi serca nie chcesz znalezc pracy bo jest ci dobrze jak jest? Albo nie wierzysz ze znajdziesz bo masz niskie poczucie wlasnej wartosci? Pamietaj ze przyciagasz to czym jestes.

A z takich przyczyn bardziej prozaicznych to warto pomyslec czego moze brakowac Twojej kandydaturze.  Moze dodatkowe kursy (sa bezplatne czesto z unii dla bezrobotnych) albo popracuj nad cv albo nad lepsza  prezentacja swojej osoby. Mysle ze mozesz wiedziec w srodku dlaczego pracodawcy odrzucaja twoja kandydature. 

 

Ps: Chyba masz karty. Uzyj ich do lepszego poznania siebie i przyczyn obecnej sytuacji.

 

 

 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moze w glebi serca nie chcesz znalezc pracy bo jest ci dobrze jak jest?

Trochę, ponieważ nie muszę wstawać rano i mam dużo czasu, który mogę zagospodarować np. na rozwój (i tak przeznaczam na granie w gry).

Ale i tak mam potrzebę by mieć pieniądze i tak.

Poza tym mam warunek, że kiedy będę mieć nową pracę to zmienię konto w banku - jak na razie podświadomość mi tylko podpowiedziała, że mogę w tej chwili przez internet otworzyć konto i nie muszę za nie płacić.

 

Cytat

 Albo nie wierzysz ze znajdziesz bo masz niskie poczucie wlasnej wartosci?

Trochę.

 

 

Ale kilka lat temu nie myślałem o tym praktycznie wcale i praca sama do mnie przyszła. A miałem kwalifikacje o wiele mniejsze.

 

 

Cytat

A z takich przyczyn bardziej prozaicznych to warto pomyslec czego moze brakowac Twojej kandydaturze.

 

Mnóstwa rzeczy.

 

Cytat

Moze dodatkowe kursy (sa bezplatne czesto z unii dla bezrobotnych)

Niestety - kurs finansowany czy to z UE czy PUP mogę odbyć tylko jeśli jakiś pracodawca napisze oświadczenie, że po tym kursie mnie zatrudni. Jak na razie - nikt na ten temat nie chce rozmawiać.

Tak samo staż - obie kobiety mówią, że załatwią wszystko byleby ktoś mnie chciał.

 

Cytat

albo popracuj nad cv albo nad lepsza  prezentacja swojej osoby

skróciłem CV do konkretów

 

Co do prezentacji osoby - mogę, ale jeszcze nwm.

 

 

Cytat

Ps: Chyba masz karty. Uzyj ich do lepszego poznania siebie i przyczyn obecnej sytuacji.

Chciałbym, tylko trochę się boję (zobaczymy, napisze o tym osobny temat).

 

 

 

 

 

 

 

 

Cytat

 ale w jakich branżach szukasz?

 

nie ma to znaczenia - po prostu pracę biurową (choć nie zawsze precyzuję - po prostu - pracę).

 

Cytat

 Czy działałeś, aby stać się specjalistą w jakiejś dziedzinie?

 

Mam kurs specjalisty ds. informatyki

 

 

Cytat

Certyfikaty, kursy, portfolio, dokształcanie się na własną rękę?

nie mogę podjąć się kursów dopóki nie mam pracy

j.w. PUP mi nic nie zorganizuje, ponieważ nikt nie chce o tym rozmawiać.

 

 

Cytat

Bo magia może pomóc, ale nie wtedy, kiedy nie ma warunków...

 

Często zapraszali mnie na rozmowę na stanowiska, które mi się podobały

tylko ciule nie chciały później rozmawiać albo za plecami zatrudnili kogoś innego, bo "większe doświadczenie" itd.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z dziewczynami i z tym, co napisały.

Od siebie dodam, że szukanie pracy to... ciężka praca. Im dłużej jesteśmy bezrobotni, tym trudniej pracę znaleźć - i tu z psychologicznego punktu widzenia - zaczynamy tracić wiarę w siebie, przestaje nam "się chcieć", zanika nam poczucie odpowiedzialności i systematyczności - po prostu się rozleniwiamy - coraz później wstajemy (wypadamy z tego rytmu, który mieliśmy, gdy pracowaliśmy) i tak jak piszesz np. zaczynamy czas poświęcać na gry, zamiast rozwijać się i nadal szukać.

Nie wiem, gdzie mieszkasz - czy jest to duża czy mała miejscowość, czy jesteś gotowy na zmianę miejsca zamieszkania, czy nie, jaka to część kraju - mam świadomość, że to też wpływa na to, jaką pracę realnie jesteś w stanie otrzymać, czy jesteś gotowy zmienić branżę / przekwalifikować się, czy jesteś w stanie pójść na ustępstwo pt. "zacznę od darmowej praktyki / wolontariatu / stażu / umowy zlecenia", czy poszukujesz pracy etatowej, czy jesteś gotów założyć działalność (nie chodzi mi o to, żebyś tutaj o tym pisał, myślę, że warto sobie zadać takie pytania).

Ale posiadając internet - wystarczy wpisać w google hasło - jak szukać pracy i znajdziesz tam dużo podpowiedzi.

Warto śledzić rynek pracy, choćby poprzez portale poświęcone pracy, żeby wiedzieć, jakie branże potrzebują pracowników, z jakimi kwalifikacjami - i w tym kierunku działać,  warto pozakładać konta na portalach typu goldenline, linkedln, pracuj.pl, jobs.pl itd.

Przyznam, że jestem zaskoczona, że PUP nie podpowiedział Ci, w jaki sposób skutecznie szukać pracy ale cóż, nie ma miejsc idealnych - ale może warto skontaktować się z WUP z doradcą zawodowym - często jest możliwość doradztwa online - więc nawet nie musisz tam jechać, by uzyskać wsparcie. WUP-y też często organizują szkolenia / kursy dla bezrobotnych, realizują różne programy dla osób poszukujących pracy. Funkcjonują różne, nazwę to ogólnie: biura kariery zawodowej, biura pośrednictwa pracy, biura pracy tymczasowej - z nimi też warto się kontaktować.

Możliwości szukania pracy jest naprawdę sporo.

Wiem, że czasy nie są najłatwiejsze, sytuacja na rynku pracy jest zupełnie inna, niż kilka lat temu ale statystyki z roku 2021 pokazują, że ludzie w Twoim wieku przy intensywnym poszukiwaniu pracy tą pracę dostają w ciągu 6 miesięcy...

Szeroko pojęte praktyki magiczne mogą pomóc ale nie zrobią nic za nas.

Patrząc na Twoją datę urodzenia - nie widać w niej przeszkód związanych z pracą. Widać apetyt na dobre zarobki i możliwości, by tak było - jednak trzeba się do tego przyłożyć. A najbliższy rok sprzyja temu, by się "lansować", pokazywać, w sferze zawodowej - wysyłać CV gdzie się da, chodzić na rozmowy kwalifikacyjne wszystkie, jakie się pojawią (nawet jeśli wiesz, że to nie dla Ciebie). Jeśli dobrze wykorzystasz ten czas - szanse na znalezienie dobrej pracy są naprawdę duże.

Powodzenia :koniczynka:

  • O.K 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...