Skocz do zawartości

Prośba o interpretację snu( ząb,wypadanie zębów )


Szczygaa.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2022 o 22:27, Szczygaa. napisał:

Witam

Śniło mi się że zęby zaczęły mi się ruszać i wyciągnęłam cały czarny i zgnity ząb.

Co moze oznaczać taki sen.

 

Czy ktoś w Twojej rodzinie choruje?

 

Mnie niestety taki sen pokazał śmierć. Ale nie chcę Cię straszyć, zapewne są inne znaczenia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 22:27, Szczygaa. napisał:

Witam

Śniło mi się że zęby zaczęły mi się ruszać i wyciągnęłam cały czarny i zgnity ząb.

Co moze oznaczać taki sen.

 

Ja bym jakos specjalnie nie wierzyla w senniki. Warto zapoznac sie w tej kwestii z dorobkiem Junga. Oto co znalazlam w necie:

  • Dla Sigmunda Freudasen o utracie zębów wiąże się z nadmiernym tłumieniem naszej seksualności. To pragnienie pojawia się ponownie w obrazie wyrywania zębów, który może oznaczać strach przed utratą penisa lub łechtaczki.
  • Dla Carla Gustava Junga utrata zębów we śnie jest niezaprzeczalnym znakiem zmiany związanej z renowacją. Wskazuje, że faktyczna utrata zęba dla dziecka jest pierwszym doświadczeniem utraty fizycznej. Dziecko musi zrozumieć tę stratę i poradzić sobie z nią. To zębowa wróżka czyni tę stratę symboliczną i pełną sensu. Sen o wypadających zębach pokazuje, że potrzebujemy wsparcia w obliczu naszej osobistej ewolucji.

Pod tym adresem znajdziesz caly wachlarz interpretacji: https://pieknoumyslu.com/sen-co-oznaczaja-wypadajace-zeby/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Ja bym Freuda i Junga w tym wypadku zostawił w spokoju. Freuda szczególnie, tym bardziej, że ten zaburzony facet wszystko przerabiał na seks.  A dzisiaj jego teorie, choć nadal są przedmiotem wykładowym, to budzą spore kontrowersje.

Zwróć uwagę na początek tego artykułu, on jest najbardziej zgodny z tradycyjnym i do tego trafnym tłumaczeniem snu o zębach.

 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 21:14, Ejbert napisał:

Freuda szczególnie, tym bardziej, że ten zaburzony facet wszystko przerabiał na seks. 

Nie do końca. Jakby nie oceniać Freuda i Junga, wnieśli nowocześniejsze podwaliny w psychologii. Nie ma ludzi idealnych. Crowley też ma wątpliwą opinię, a jednak przysłużył się w zrozumieniu magii, tarota. 

 

W dniu 27.11.2022 o 20:01, Blackraven napisał:

Ja bym jakos specjalnie nie wierzyla w senniki. Warto zapoznac sie w tej kwestii z dorobkiem Junga. Oto co znalazlam w necie:

No właśnie, w necie jest najwięcej pomieszania z poplątaniem. Sny podobnie jak karty tarota, mają swoją symbolikę. I trudno jest prawidłowo zinterpretować sen człowieka, którego dobrze nie znamy. Nie wiemy jakie wydarzenia poprzedzały taki czy inny sen. Z jaką kulturą się utożsamia, bo każda z nich ma inne archetypy. W sumie to najtrafniej interpretowano sny w kulturze ludowej danej osoby. Jeżeli chodzi o ogólną i dawną kulturę, to Egipcjanie, Artemidor .... wyciągali trafne wnioski.

Na przykład mojej dawno zmarłej babci na rok przed śmiercią dość często śniły się zęby.

 

W dniu 25.11.2022 o 22:27, Szczygaa. napisał:

Śniło mi się że zęby zaczęły mi się ruszać i wyciągnęłam cały czarny i zgnity ząb.

Co moze oznaczać taki sen.

Pierwsze skojarzenie, to czeka Cię czyjaś śmierć, niestety. Może nie już zaraz, jednak jest to jakiś sygnał, znak ostrzegawczy. Być może ktoś z Twoich bliskich jest chory i trzeba zaciągnąć go do lekarza lub pomóc w inny sposób. 

Z drugiej strony, tej z psychologicznego punktu widzenia - być może jest coś w Twoim życiu, czego chciałabyś się pozbyć, zapomnieć. Jakiś niezbyt fajny uczynek. Być może obawiasz się jakiejś kompromitacji - Twoja osoba może być poddana surowej ocenie i niekoniecznie sprawiedliwej.

 To tak pokrótce ;)

  • Cool 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Co do Freuda - podtrzymuję swoją opinię. To, że coś wniósł do psychologii, nie oznacza, że jest to kanon absolutny. Dziś wiele z jego teorii jest podważanych, moim zdaniem słusznie, gdyż błędy poznawcze są rzeczą ludzką.

Co do tłumaczenia snu o zębach w kontekście śmierci - to właśnie jest kanon. Do tego taki, który niepotrzebnie straszy ludzi. 

W moim życiu żaden sen z wypadającymi zębami nie oznajmił niczyjej śmierci, a śniło mi się to wiele razy. Straty bywały, przede wszystkim typu emocjonalnego. 

Kojarzę też to w konieczności zmiany, przemiany, coś co jest chore, zepsute, niepotrzebne powinno zostać usunięte, bo zatruwa życie. Czyli może to być śmierć w bardzo symbolicznym znaczeniu.

  • Medal 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...