Skocz do zawartości

Jaki zawód wybrać?


kirsty16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam ciągły dylemat, z wyborem kierunku w jakim chciałabym się rozwijać i przez to stoję w miejscu. Mam też zawężone pole opcji do wyboru, bo w grę wchodzi tylko nauka w trybie ekaternistycznym. Więc poszłam z pytaniem do tarota, że może w nim znajdę jakieś wskazówki, bo sama nie umiem wybrać.

 

No to zadałam pytanie:

W jakim kierunku, w jakim zawodzie powinnam się kształcić? Co mi się będzie podobać i będę z tego zadowolona?

 

Pociągnęłam tylko jedną kartę i wyszła :

MOC-pierwsze moje skojarzenie to wojsko, żadnym trenerem fitness nie mam zamiaru być, tylko ten temat wydaje mi się w miarę atrakcyjny

 

później poprosiłam o doprecyzowanie:

CESARZOWA-i to mnie zbiło z tropu, bo jak połączyć MOC z CESARZOWĄ?, cesarzowa kojarzy mi się z zabiegami upiększającymi, z rolnictwem, gastronomią

 

to poprosiłam jeszcze ostatnią kartę:

4 BUŁAW-w kontekście do poprzednich najbardziej nasuwa mi się na myśl cość z bezpieczeństwem i dobrobytem jednocześnie.

 

Czy ktoś ma jakieś inne pomysły, jak to zinterpretować, albo doświadczenie w tego typu pytaniach?

Edytowane przez kirsty16
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kirsty16 napisał:

Cześć, mam ciągły dylemat, z wyborem kierunku w jakim chciałabym się rozwijać i przez to stoję w miejscu. Mam też zawężone pole opcji do wyboru, bo w grę wchodzi tylko nauka w trybie ekaternistycznym. Więc poszłam z pytaniem do tarota, że może w nim znajdę jakieś wskazówki, bo sama nie umiem wybrać.

 

No to zadałam pytanie:

W jakim kierunku, w jakim zawodzie powinnam się kształcić? Co mi się będzie podobać i będę z tego zadowolona?

 

Pociągnęłam tylko jedną kartę i wyszła :

MOC-pierwsze moje skojarzenie to wojsko, żadnym trenerem fitness nie mam zamiaru być, tylko ten temat wydaje mi się w miarę atrakcyjny

 

później poprosiłam o doprecyzowanie:

CESARZOWA-i to mnie zbiło z tropu, bo jak połączyć MOC z CESARZOWĄ?, cesarzowa kojarzy mi się z zabiegami upiększającymi, z rolnictwem, gastronomią

 

to poprosiłam jeszcze ostatnią kartę:

4 BUŁAW-w kontekście do poprzednich najbardziej nasuwa mi się na myśl cość z bezpieczeństwem i dobrobytem jednocześnie.

 

Czy ktoś ma jakieś inne pomysły, jak to zinterpretować, albo doświadczenie w tego typu pytaniach?

Przy takich kartach poszłabym raczej w kierunku fizjoterapia, masaż, kosmetologia i zdecydowanie coś w kierunku własnej dzielności gospodarczej.

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Moc to jest praca wykonywana siłowo, albo praca z ciałem. Jak wskazałaś trenerzy fintess ale również masażyści, sportowcy, różne prace po AWF, to mogą być wszelkiego rodzaju prace fizyczne, w których trzeba używać siły. 

 

Moc z Cesarzową wskazuje na pracę z kobietami, albo urodą, czyli właśnie fintness, masaże w SPA, może różne treningi odchudzające. 

 

Sama Moc to bardzo szeroka karta. Wskazuje po prostu, że masz predyspozycje do pracy w ruchu. 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 23:58, kirsty16 napisał:

Czy ktoś ma jakieś inne pomysły, jak to zinterpretować, albo doświadczenie w tego typu pytaniach?

To ja się odniosę do tej części, ponieważ uważam, że źle zadałaś pytania - a prawidłowo zadane pytanie jest "kluczem do sukcesu" w interpretacji kart.

 

W dniu 28.11.2022 o 23:58, kirsty16 napisał:

W jakim kierunku, w jakim zawodzie powinnam się kształcić?

Na tak zadane pytanie karty nie odpowiedzą - one nie decydują za Ciebie. Karty mogą pokazać jakie masz predyspozycje / w jakim kierunku. Decyzje podejmujesz Ty.

 

W dniu 28.11.2022 o 23:58, kirsty16 napisał:

Co mi się będzie podobać i będę z tego zadowolona?

To 2 pytania - to, że coś Ci się podoba, nie oznacza, że będziesz z tego zadowolona. Dla przykładu: może Ci się podobać jakaś określona praca ale możesz nie być zadowolona, bo ten zawód może nie przynosić oczekiwanych przez Ciebie zysków itp.

 

W sumie mamy 3 pytania i 1 kartę - nie rozumiesz jej, kładziesz kolejne, co powoduje jeszcze większy zamęt.

 

Rozbiłabym to na 2 pytania:

Jakie mam predyspozycje?

Jaki zawód w przyszłości da mi zadowolenie (przy czym doprecyzowałabym, czy chodzi o pasje czy o zadowolenie finansowe).

Na podstawie kart możesz wtedy zdecydować, którą drogę wybrać.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mesi napisał:

Karty mogą pokazać jakie masz predyspozycje / w jakim kierunku

Faktycznie, celna uwaga. Choć niektórzy wierzą w przeznaczenie, ale ogólnie się z Tobą zgadzam. 

 

7 godzin temu, Mesi napisał:

To 2 pytania - to, że coś Ci się podoba, nie oznacza, że będziesz z tego zadowolona.

Tu chyba ostatecznie wyjdzie na to samo. Jak przez jakiś czas nie będzie potrafiła się utrzymać to z czasem zawód przestanie się jej podobać. Ale z reguły zadajemy jedno pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wyszedł taki miszmasz, bo niedoprecyzowałam. Swoje predyspozycje znam, ale kilka kierunków wydaje mi się atrakcyjnych kilka powiązanych z umiejętnościami, a kilka bardziej obcych i stawiając karty, chodziło o to co najbardziej da mi zadowolenie emocjonalne.

 

Spróbuje drugiej metody i dam znać co mi wyszło.

Edytowane przez kirsty16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zadałam pytania:

 

Jakie mam predyspozycje zawodowe(cechy charaktery, talenty)?

Rycerz buław, As mieczy, Rycerz mieczy

 

Jaka praca da mi na przyszłość najwięcej satysfakcji, spełnienia emocjonalnego i szybko się nie znudzi?

Królowa kielichów, Paź buław, Cesarz, 4 buław

 

Hmm ewidentnie karty pokazują, że nie powinnam iść w stronę wojska, że predyspozycje pewne mam, ale dla mnie lepiej jakbym skupiła się na budowaniu czegoś bardziej stabilnego, produktywnego co będzie wymagało kontaktu z drugim człowiekiem(królowa kielichów jako praca z kobietami) i pracą w grupie. Nie ma w tych trzech rozkładach żadnych kart denarowych, ale wydają się mi one mocno ziemskie. 

 

Edytowane przez kirsty16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 11:50, kirsty16 napisał:

No to zadałam pytania:

 

Jakie mam predyspozycje zawodowe(cechy charaktery, talenty)?

Rycerz buław, As mieczy, Rycerz mieczy

 

Jaka praca da mi na przyszłość najwięcej satysfakcji, spełnienia emocjonalnego i szybko się nie znudzi?

Królowa kielichów, Paź buław, Cesarz, 4 buław

 

Hmm ewidentnie karty pokazują, że nie powinnam iść w stronę wojska, że predyspozycje pewne mam, ale dla mnie lepiej jakbym skupiła się na budowaniu czegoś bardziej stabilnego, produktywnego co będzie wymagało kontaktu z drugim człowiekiem(królowa kielichów jako praca z kobietami) i pracą w grupie. Nie ma w tych trzech rozkładach żadnych kart denarowych, ale wydają się mi one mocno ziemskie. 

 

1.   Szybkie przystosowywanie się do zmieniających warunków, dobrze by ci też poszło w komunikacji, zbieraniem informacji, redagowaniem ich, przekazywaniem dalej.

2. Terapeuta, nauczyciel, osoba prowadząca szkolenia,

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XI Mox + III Cesarzowa + 4 buław

dla mnie ten komplet kart kojarzy mi się z gospodynią domową, matką

inne:

- zawód wykonywany w czterech ścianach

- coś związanego w okiełznaniem temperamentu

- tryb siedzący

- bycie nad kimś

- mało stresująca posada

- ewentualnie miejsce, gdzie jest dużo kobiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...