Skocz do zawartości

Latanie w nocy


Lunula_85

Rekomendowane odpowiedzi

Często śniło mi się, że latam. Unoszę się w powietrzu ponad budynkami itd. Czasami przysiadam gdzieś lub zaglądam do okna i podglądam innych ludzi, ale oni mnie nie widzą. Czasem czułam, że blisko jest jakieś niebezpieczeństwo i wtedy wzbojalam się na tyle wysoko, że nikt mnie nie dosięgnął. Czasami wiedziałam, że to sen, ale dalej chciałem latać. Zawsze w tych snach była noc. 

   Czy to możliwe, że to podróże astralne czy poprostu powielał się schemat snu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu.... wiadomo święta ... a ja na ostatnią chwilę troje się i dwoje, wklejam fajny gotowiec.

 

"LATANIE;
Obraz ten należy do "klasyki'' marzeń sennych.Z częstotliwości snów o lataniu wynika mnogość ich interpretacji, od genetycznej pamięci sięgającej czasów, kiedy nasi praprzodkowie byli ptakami, po "projekcję astralną ", kiedy to ciało astralne ma opuszczać ciało fizyczne i wybierać się na dalekie wyprawy.
Podobny sen można również traktować jako wyraz pragnienia wolności. Częściej jednak za sprawą tego motywu podświadomości sygnalizuje nam istnienie pewnych zagrożeń dla naszych "urządzeń " pomocniczych.
Według Freuda latanie jest symbolem seksualnego uniesienia ( orgazmu ). W istocie, wielu ludzi latających we śnie, odczuwa ten stan jako rodzaj ekstazy, odurzenia, który już w starożytności był interpretowany jako upojenie miłosne.
Współcześni badacze snów utrzymują, że latanie odzwierciedla niebezpieczeństwo kryjące się w przesadnie wysokiej samoocenie.
Jeżeli śniący kończy swój lot upadkiem z dużej wysokości, wniosek jest nader prosty;Ten kto za wysoko mierzy, może spaść w bezdenną przepaść,z której trudno mu się będzie wydostać.
Obraz ten może być jednak ilustracją uskrzydlonej duszy śniącego, która oderwała się od ziemi i szybuje wysoko. uwolniona od codziennych trosk.
Ten, kto unoszony jakąś dziwną siłą, wzbija się w powietrze i leci przed siebie w nieznaną dal. pragnie uciec od gnębiących go problemów w świat marzeń, dając w ten sposób wyraz skłonnościom eskapistycznym.
Starożytni Egipcjanie wierzyli, że śniący, który leci ponad chmurami ze zwinnością sokoła, wkrótce znajdzie wyjście z niezwykle skomplikowanej sytuacji życiowej.
W innych okolicznościach prawdziwa jest, być może, interpretacja Artemidora, który w śnie o lataniu widział zapowiedź sławy i wywyższenia się nad innych, ale nade wszystko marzenie o nieśmiertelności.

Na pdst. książki - Wielka Księga Snów."

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...