Skocz do zawartości

Warsztaty średniowiecznej astrologii


Ariesza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super User

Podrzucam Wam ogłoszenie, które znalazłam w sieci, szukając ezo-wydarzeń w Krakowie. Nie mam związku z Muzeum Krakowa o którym mowa w poniższym linku ani nie mam powiązań z organizatorami - wrzucam, bo wydało mi się to po prostu ciekawe.

 

*************************

 

Link -----> https://muzeumkrakowa.pl/kalendarium/warsztaty-sredniowiecznej-astrologii

 

Warsztaty średniowiecznej astrologii
21.01.2023  godz. 12:00
Miejsce: Rynek Podziemny, Kraków


Współcześnie astrologia kojarzona jest przede wszystkim z przesądem, szarlataństwem i zabobonem. Warto więc opowiedzieć, że kiedyś było inaczej. Klaudiusz Ptolemeusz z Aleksandrii, twórca obowiązującego przez ponad 1000 lat modelu wszechświata, był również kodyfikatorem starożytnej wiedzy astrologicznej. W średniowieczu (a także w renesansie) astrologia cieszyła się dużą estymą, a do jej apologetów należeli św. Tomasz z Akwinu, filozof Roger Bacon czy też św. Albert Wielki, doktor Kościoła katolickiego, który był autorem dzieł astrologicznych. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się więcej o dawnej astrologii oraz nauczą się podstaw interpretowania wpływu planet według klasycznych źródeł.

Prowadzenie: Filip Rekucki-Szczurek (Oficyna Wydawnicza Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)


Uwaga: uczestnicy podczas zapisów będą proszeni o podanie daty urodzenia, która będzie potrzebna do przygotowania zindywidualizowanych materiałów astrologicznych na warsztaty.

 

Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, tel. 12 426 50 60, [email protected]

Cena: 15 zł

 

*************************

 

Wydarzenie jest częścią programu "Drążenie miasta. Eter. 10 stycznia - 5 lutego 2023"

Więcej informacji o wykładach i wydarzeniach wchodzących w skład na: https://muzeumkrakowa.pl/oddzialy/drazenie-miasta-eter

  • Super 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...