Skocz do zawartości

Czy dostanę dotacje na Nową działalność?


majmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, staram się o pieniądze na firmę.

Zadałam pytanie z dużych Arkan

Czy dostanę pieniądze z PUP?

Siła

Gwiazda

Kochankowie

Na spodzie: Mag

1 karta z małych arkan

10 monet

Jestem przy nadziei ,że tak będzie? Jakiś mężczyzna dodatkowo w tym pomoże ,że dostanę?

 

Edytowane przez majmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że są na to duże szanse. Nie widzę tu żadnej negatywnej karty. Chociaż kochankowie to takie trochę "na dwoje babka wróżyła", ale ogólnie skłaniam się do tego, że dostaniesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majmaj napisał:

Witam, staram się o pieniądze na firmę.

Zadałam pytanie z dużych Arkan

Czy dostanę pieniądze z PUP?

Siła

Gwiazda

Kochankowie

Na spodzie: Mag

1 karta z małych arkan

10 monet

Jestem przy nadziei ,że tak będzie? Jakiś mężczyzna dodatkowo w tym pomoże ,że dostanę?

 

Ja może napiszę w sposób niezwiązany z tematyką forum. Dotacje z PUP przyznawane są poprzez ocenę wniosków, od projektodawców innych niż PUP, należy napisać biznesplan z prognozą (pieniądze są większe i jest możliwość otrzymania wsparcia pomostowego).
Jeżeli we wniosku opisałaś siebie pod kątem posiadanych umiejętności, wykształcenia zbieżnego z branżą, doświadczenia (czy to pracując dla konkurencji czy w firmie rodzinnej), opisałaś swoją konkurencję (pokazałaś, że ogarniasz rynek), wskazałaś koszty stałe jakie będą na Ciebie czekały prowadząc firmę, wyceniłaś realnie produkty, które chcesz sprzedawać, opisałaś reklamę firmy, to powinnaś dostać pieniążki. Z mojego doświadczenia uważam, że z PUP dość łatwo można otrzymać wsparcie finansowe, bo oni bardziej trzymają się swoich wytycznych (po otrzymaniu przeczytaj regulamin i czas jaki masz na wydatkowanie środków) niż oceny rynkowej kandydata i jego faktycznych możliwości (napisałam to w kontekście osób otrzymujących pieniądze z PUP na firmy, które po roku zamykają i zostają ze sprzętem z dotacji do użytku domowego).


Powodzenia, będzie dobrze!

Edytowane przez Arta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arta napisał:

Ja może napiszę w sposób niezwiązany z tematyką forum. Dotacje z PUP przyznawane są poprzez ocenę wniosków, od projektodawców innych niż PUP, należy napisać biznesplan z prognozą (pieniądze są większe i jest możliwość otrzymania wsparcia pomostowego).
Jeżeli we wniosku opisałaś siebie pod kątem posiadanych umiejętności, wykształcenia zbieżnego z branżą, doświadczenia (czy to pracując dla konkurencji czy w firmie rodzinnej), opisałaś swoją konkurencję (pokazałaś, że ogarniasz rynek), wskazałaś koszty stałe jakie będą na Ciebie czekały prowadząc firmę, wyceniłaś realnie produkty, które chcesz sprzedawać, opisałaś reklamę firmy, to powinnaś dostać pieniążki. Z mojego doświadczenia uważam, że z PUP dość łatwo można otrzymać wsparcie finansowe, bo oni bardziej trzymają się swoich wytycznych (po otrzymaniu przeczytaj regulamin i czas jaki masz na wydatkowanie środków) niż oceny rynkowej kandydata i jego faktycznych możliwości (napisałam to w kontekście osób otrzymujących pieniądze z PUP na firmy, które po roku zamykają i zostają ze sprzętem z dotacji do użytku domowego).


Powodzenia, będzie dobrze!

No tak to co napisałaś to wszystko mam. Teraz chodzi czy już to jest gdzieś energetyczne i zapisane czy nie.. bo na moje z kart można już coś zczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dziś złożyłam dokumenty do PUP co do dotacji.

Zapytałam kart jaka będzie decyzja komicji.

Mam : król buław, królowa buław, koło Fortuny, As Kielichów

Moim zdaniem pozytywna. Król i królowa buław to chyba znajomi mojego chłopaka, małżeństwo które może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz. Oba rozkłady są bardzo dobre. Kochankowie mogą mówić o powiązaniu z kimś kto pomoże lub o tym, ze może być jeszcze coś do zrobienia np. dodatkowy dokument, ale jak dla mnie wszystko na tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majmaj napisał:

witam, dziś złożyłam dokumenty do PUP co do dotacji.

Zapytałam kart jaka będzie decyzja komicji.

Mam : król buław, królowa buław, koło Fortuny, As Kielichów

Moim zdaniem pozytywna. Król i królowa buław to chyba znajomi mojego chłopaka, małżeństwo które może pomóc ?

Pytanie rozumiem, jak napisane - czyli jaka będzie ich decyzja. Ich czyli ich komisji, nie Twoja reakcja na decyzje. 

 

Hmm, nie chcę pisać smętów, ale trochę się podpieczesz, uleją coś z całości. Uszczkną dotację, na niepełną jaką złożyłaś we wniosku.  

Podobnie mówi pierwszy rozkład kart.  

 

Niemniej powodzenia na całość dotacji. :tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adamandium napisał:

Pytanie rozumiem, jak napisane - czyli jaka będzie ich decyzja. Ich czyli ich komisji, nie Twoja reakcja na decyzje. 

 

Hmm, nie chcę pisać smętów, ale trochę się podpieczesz, uleją coś z całości. Uszczkną dotację, na niepełną jaką złożyłaś we wniosku.  

Podobnie mówi pierwszy rozkład kart.  

 

Niemniej powodzenia na całość dotacji. :tak:

czyli Twoim zdaniem nie dostanę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, majmaj napisał:

czyli Twoim zdaniem nie dostanę?

Napisałam o tym jw. interpretacja. Nie, że nie dostaniesz. Nie dostaniesz w takiej wysokości jaką złożyłaś we wniosku. 

Notabene rzecz jest o dotacji, czyli pomocy fiansowej bezzwrotnej. 

Edytowane przez adamandium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.01.2023 o 17:15, adamandium napisał:

Pytanie rozumiem, jak napisane - czyli jaka będzie ich decyzja. Ich czyli ich komisji, nie Twoja reakcja na decyzje. 

 

Hmm, nie chcę pisać smętów, ale trochę się podpieczesz, uleją coś z całości. Uszczkną dotację, na niepełną jaką złożyłaś we wniosku.  

Podobnie mówi pierwszy rozkład kart.  

 

Niemniej powodzenia na całość dotacji. :tak:

Masz rację zabrakło mi 3 punktów aby dostać dotację. W maju znów mam szansę aby składać wniosek. Może wtedy dostanę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...