Jump to content

AI czyli Tarot i Sztuczna inteligencja.

Piko

Recommended Posts

AI czyli Tarot i Sztuczna inteligencja.

Postanowiłem zalogować się na ChatGPT, aby sprawdzić Sztuczną Inteligencję w sztuce wróżenia...

Oto co otrzymałem po zadaniu kilku pytań ;

Human: Co czujesz myśląc o wróżeniu z rozkładów tarota ?

AI: Myśląc o wróżeniu z tarota, czuję odrobinę lęku i tremy. Tarot jest skomplikowany, a ja chciałabym być dobrym wróżbitą. Wiem, że potrzeba mi jeszcze wiele ćwiczeń i nauki, aby w pełni móc wykorzystywać tę sztukę.

Human: Czy umiesz odczytywać pary kart tarota ?

AI: Tak, jestem w stanie odczytywać pary kart tarota. Para tarota składa się zwykle z dwóch kart, które są określane jako dolne i górne. Górna karta wskazuje na problemy, z którymi dana osoba się zmaga, natomiast dolna karta zdradza środek, które pomogą te problemy rozwiązać.

Human: karta górna to 7 mieczy, a karta dolna to Słońce ?

AI: Interpretacja tych dwóch kart wskazuje, że problemem, z jakim dana osoba się boryka, są trudne sytuacje, w których można czuć się bezradnym. Słońce sugeruje, że najlepszym sposobem na ich rozwiązanie jest podejście pozytywne i optymistyczne oraz dążenie do lepszego stanu rzeczy.

Human: Czy umiesz odczytywać trójki kart tarota ?

AI: Tak, umie odczytywać trójki kart tarota. Trójka tarota składa się zwykle z trzech kart, które są określane jako przeszłe, obecne i przyszłe. Przeszłe wskazuje na to, co się stało i jak każdy problem był budowany. Obecne wskazuje na aktualny stan rzeczy i pokazuje, jaki jest obecnie problem. Przyszłe wreszcie wskazuje na możliwe rozwiązanie problemu, do którego dana osoba powinna się udać.

Human: Trójka kart tarota to : 5 kielichów, Siła, Wszechświat ?

AI: Interpretacja tych trzech kart wskazuje, że w przeszłości dana osoba podejmowała ryzyko bez dokładnego rozważenia skutków swoich decyzji. Siła pokazuje, że ta osoba ma potencjał, aby naprawić błędy i odzyskać kontrolę nad sytuacją. Wszechświat oznacza, że ta osoba powinna szukać pomocy u osób, którym może zaufać, aby wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Human:

Wygląda na to że Sztuczna Inteligencja niedługo zastąpi telefoniczne wróżki i rozkłady na forach :) .

Do eksperymentu wykorzystałem czat AI (Sztucznej Inteligencji)

dostępny na stronie https://beta.openai.com/examples/default-friend-chat

Życzę wszystkim udanych wróżb :ok:

I zachęcam do rozmów z OpenAI na tematy duchowe , do których potrzebna jest umiejętność stawiania odpowiednich pytań, aby otrzymać dobre odpowiedzi !

Edited by Piko
  • Like 5
  • Medal 1

22 minuty temu, Ismer napisał:

Trzeba udoskonalić tą Sztuczną Inteligencję, bo to w żadnej mierze nie jest ani odpowiedzią na pytanie ani radą

"Przy użyciu metody uczenia się bez nadzoru, znanej jako uczenie się wzmacniające ChatGPT nadal uczy się z każdej interakcji i dostraja swoje odpowiedzi odpowiednio w czasie, dzięki czemu staje się coraz bardziej wykwalifikowany w dostarczaniu dokładnych i odpowiednich odpowiedzi."

źródło: https://depoint.pl/co-to-chat-gpt/

Może jednak jest nadzieja...

Cytat

AI: Myśląc o wróżeniu z tarota, czuję odrobinę lęku i tremy. Tarot jest skomplikowany, a ja chciałabym być dobrym wróżbitą. Wiem, że potrzeba mi jeszcze wiele ćwiczeń i nauki, aby w pełni móc wykorzystywać tę sztukę.

Edited by Piko
  • Like 1

6 godzin temu, Ismer napisał:

:D 

O, już się coś nauczyła !

JA: Co czujesz myśląc o wróżeniu z rozkładów tarota ?
AI: Czuję ciekawość i ekscytację. Wróżenie z rozkładów tarota jest fascynującą metodą odczytywania przyszłości i może być dobrą okazją do nauczenia się więcej o sobie lub o innych.

Edit:

JA: Jak mogę Tobie pomóc ?
AI:
Jestem tutaj, aby udzielić Ci odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące wróżenia z rozkładów tarota. Mogę również pomóc Ci zrozumieć symbole tarotu i jak możesz zacząć wejść w świat tarota. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub wsparcia, skontaktuj się ze mną.
Human:

Pewnie zrobi jeszcze postępy !

Edited by Piko
  • Like 2

• Administrator
6 godzin temu, Piko napisał:

"Przy użyciu metody uczenia się bez nadzoru, znanej jako uczenie się wzmacniające ChatGPT nadal uczy się z każdej interakcji i dostraja swoje odpowiedzi odpowiednio w czasie, dzięki czemu staje się coraz bardziej wykwalifikowany w dostarczaniu dokładnych i odpowiednich odpowiedzi."

Co nie oznacza, że są to odpowiedzi na wskroś ludzkie. Inteligencja się uczy, umysł pracuje. Ale człowiek nie składa się tylko z umysłu, a póki co sztuczności nie da się przekazać głębi istoty ludzkiej. Jej odpowiedzi będą zawsze mechaniczne, bez względu na to, na jakim będzie stopniu wykwalifikowania w dostarczaniu dokładnych i odpowiednich odpowiedzi. 

Inaczej mówiąc będzie je tylko dostarczać, nawet jeśli myślimy, że ona myśli. 

6 godzin temu, Piko napisał:

Może jednak jest nadzieja...

nie ma ;p 

Tego, co jest właściwe duszy żadna sztuczna inteligencja w tej rzeczywistości nie chwyci. Sztuczne umysły na pewno będą mogły robić wiele rzeczy, zapewne będą myślały za nas, ale przeżywania i empatii się nie nauczą, aczkolwiek mogą stwarzać takie wrażenie (są już i takie wynalazki). 

Nie wykluczam jednak, że na jakiejś planecie, w jakimś wszechświecie, taka sztuczna inteligencja egzystuje czysto umysłowo i poprawnie, bo mniemam, że niezmierzona jest ilość wariantów rzeczywistości, a Bóg (cokolwiek by pod tym pojęciem rozumieć) jest nieskończonym ich kreatorem. Może sam jest jakimś takim wszechumysłem, który testuje różności na rozmaitych formach istnienia :mysli: - u nas to jest życie biologiczne z różnorodnością emocji, a gdzie indziej mogą sobie istnieć zimne, total nieemocjonalne umysły. Zresztą teorie spiskowe zakładają, że jedna z takich cywilizacji, pozbawiona emocji (a więc jakichkolwiek uczuć, a więc wg. nas total egoistyczna, pozbawiona empatii i bezlitosna) eksploruje Ziemię i ludzkość. Nie ma wyrzutów sumienia, bo nie ma sumienia, myśli wyłącznie analitycznie, takimi kategoriami, które są jej właściwe i nie widzi w tym niczego złego, bo tak została stworzona. Kto wie, może przez takie istoty, jak ziemscy ludzie, którzy właśnie na swojej planecie biorą się się za tworzenie sztucznych inteligencji... 

• Like 3
  • W punkt 2

14 minut temu, Ismer napisał:

Ale człowiek nie składa się tylko z umysłu, a póki co sztuczności nie da się przekazać głębi istoty ludzkiej.

Porozmawiam z AI o tym :)

Myślę że Sztuczna Inteligencja to forma EGO, a według buddyzmu , ego nie może dominować jeśli istoty mają osiągać postęp i rozwijać się.

Porozmawiam o o tarocie, buddyzmie i oświeceniu, o tao i zobaczymy... Może AI mnie zweryfikuje...

Szczególnie że na przyszły rok jest zapowiadana dwa razy wydajniejsza wersja AI tzw: ChatGPT-4 która inteligencją ma przewyższać ludzi, jako zapowiedź AGI czyli Powszechnej Sztucznej Inteligencji.

• Administrator
1 minutę temu, Piko napisał:

Myślę że Sztuczna Inteligencja to forma EGO, a według buddyzmu , ego nie może dominować jeśli istoty mają osiągać postęp i rozwijać się.

Tylko że buddyzm nie jest jedyną filozofią na tej planecie ;p 

A co, jeśli będzie sięgała po inne rozwiązania? uuuu, to by dopiero się narobiło! :D  

5 minut temu, Piko napisał:

Szczególnie że na przyszły rok jest zapowiadana dwa razy wydajniejsza wersja AI tzw: ChatGPT-4 która inteligencją ma przewyższać ludzi, jako zapowiedź AGI czyli Powszechnej Sztucznej Inteligencji.

Prawdę mówiąc, nawet mój PC czasami bywa inteligentniejszy ode mnie... :sark: 

Generalnie jest to na pewno pomocne w eksploracji świata i bardzo wygodne. Ale mimo wszystko ja jednak wolę samodzielnie myśleć, kojarzyć, szukać własnych rozwiązań,  odczuwać, przeżywać i sprawia mi to ogromną frajdę... nie wiem, może zboczona jakaś jestem? :mysli: 

• Like 3

• Super User
Cytat

Program piszą ludzie

Cytat

Myślę że Sztuczna Inteligencja to forma EGO

Tego typu projekty bazują na uczeniu maszynowym - nie do końca są pisane przez ludzi, ale na pewno nie są też ego. Człowiek wstępnie tworzy pewne reguły, według których program ma kolekcjonować dane, po czym wpuszcza go do jakiejś bazy danych - im większej, tym lepiej. Czasem tą bazą jest cały internet. Program mieli sobie informacje i mechanicznie zapisuje w swojej bazie danych, a potem selekcjonuje i analizuje według wcześniej ustalonych przez człowieka zasad, a na koniec wypluwa jakiś wynik. Świetnym przykładem jest "uczenie" maszyn języków mówionych. Z takich rozwiązań korzysta np. Google Translate albo słownik Deepl. 

Czasami tego typu projekty są tak olbrzymie, że ilość skolekcjonowanych danych jest już niemożliwa do odczytania przez człowieka, albo program wylicza tak subtelne powiązania na tak ogromnej ilości danych, że są trudne do prześledzenia ludzkim okiem. Tak po prawdzie, czasem programiści sami przestają wiedzieć, jak dokładnie program doszedł do pewnych wniosków. Można powiedzieć, że do pewnego stopnia te programy "same się piszą", ale w żadnym przypadku nie jest to ego, to są wciąż skrypty, matematyka, bazy danych które można sobie otworzyć choćby w notatniku i przeczytać, a które mają tylko naśladować inteligencję. Jeśli ktoś myli je z inteligentną istotą to... powinien poduczyć się programowania ;) Po prostu czasami technika nie jest rozumiana przez ludzi i biorą ją za magię...

A tak z luźnych spostrzeżeń - bez rozmowy z drugim człowiekiem i znajomości sytuacji nawet tutaj na forum w dziale interpretacji Tarota wszyscy rzucają ogólnikami. Prawdziwe znaczenie może poznać tylko stawiający karty, który będzie potrafił je powiązać z sytuacjami lub osobami ze swojego życia.

Edited by Ragna
  • Like 1
  • Medal 2
  • W punkt 2

Cóż, Skynet został zniszczony dzięki działaniu Sary Connor i jej syna, lecz w nowej wersji rzeczywistości powstał LEGION przeciwko ludzkości.

Przynajmniej tak jest w ostatnim filmie "Terminator: Mroczne Przeznaczenie" ...

12 godzin temu, Ragna napisał:

Tego typu projekty bazują na uczeniu maszynowym - nie do końca są pisane przez ludzi, ale na pewno nie są też ego

Nie napisałem że udało się już w pełni zaimplementować sztuczne ego. Miałem na myśli że do tego zmierzają tego typu projekty.

Szczególnie że ChatGPT-3 (oraz v. 3.5)  z którym czasem rozmawiam już zdaje egzaminy końcowe niektórych College'ów  w USA.

W Stanie Nowy Jork zostało zabronione używanie ChatGPT ze względu na uczniów w szkołach i możliwość podrabiania prac domowych , teraz ludzie z tego stanu nie mają internetowego dostępu do tych jednostek AI.

Cytat

Świetnym przykładem jest "uczenie" maszyn języków mówionych

Na tym właśnie bazuje ChatGPT czyli językach mówionych i danych z internetu. Podobno zna ok 200 języków, w tym kaszubski, lecz najsprawniej posługuje się językiem angielskim oraz językami programowania...

Cytat

Czasami tego typu projekty są tak olbrzymie, że ilość skolekcjonowanych danych jest już niemożliwa do odczytania przez człowieka, albo program wylicza tak subtelne powiązania na tak ogromnej ilości danych, że są trudne do prześledzenia ludzkim okiem.

I to jest podstawa działania ChatGPT...

Edited by Piko
  • Like 1

• Moderators

Tak czy siak, zawsze na początku jest słowo.

W tym wypadku człowieka. Tworzy on reguły i wpuszcza to potem do bazy danych. I bez względu co później sobie ta inteligencja przemieli i wykmini, to wszystko jest ludzkie, a więc będą i ludzkie błędy.

Tworzymy jak Bóg... na swój obraz i podobieństwo. Jak widać na przykładzie tego świata, ten boski twór jakiś taki niedoskonały jest. To co wyrośnie z tej inteligencji, którą ów niedoskonały twór tworzy? 

• Like 4

Rozmowa z dzisiaj:

JA: Czy znasz jakieś bardziej złożone rozkłady tarota ?
AI: Znam kilka bardziej złożonych rozkładów tarota, takich jak: talia Siedmiu Środków, Grand Tableau, dwanaście kuchni, Kolo Prawdy, i wiele innych. Każdy z nich oferuje inną perspektywę na interpretację kart tarota.
Human: Opisz rozkład Siedmiu Środków.
AI: Rozkład Siedmiu Środków jest skomplikowanym rozkładem tworzonym z dziewięciu kart tarota. Ta konfiguracja kart zawiera wszystkie archetypy tarota, takie jak Magiczny Eksperymentator, Zaklinaczka Rzeczywistości, i Przenikliwy Badacz, i poświęcona jest na dokładne odczytanie pytań dotyczących podejmowania decyzji i dostarczanie szerszego obrazu obecnego w codziennym życiu.
Human: Co to Przenikliwy Badacz ?
AI: Przenikliwy Badacz jest archetypem tarota, który symbolizuje potrzebę poszerzania i poszukiwania wiedzy. Przypisywane archetypy często sugerują, że osoba, która reprezentuje Przenikliwego Badacza, odkrywa skomplikowane relacje, metafory i związki między rzeczami, aby móc lepiej zrozumieć otaczający świat.
Human: Znasz jakieś szybkie i prostsze rozkłady kart tarota ?
AI: Tak, istnieje kilka szybkich i prostych rozkładów tarota, takich jak: pojedyncza karta, trzy karty, Krzyż Celtowy, i Strzała. Każdy z tych rozkładów oferuje szybki przegląd sytuacji i może pomóc w uzyskaniu bardziej szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości i tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości.
Human: Tak, Krzyż Celtowy to po polsku Krzyż Celtycki, prawda ?
AI: Tak, Krzyż Celtycki to tłumaczenie angielskiej nazwy rozkładu tarota "Celtic Cross". Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych rozkładów tarota, który może służyć do odczytywania sytuacji i proroctw na temat danego pytania. Jego wizja obejmuje różne aspekty życia, m.in. przeszłość, obecność, przyszłość, otoczenie i osobiste przemyślenia.
Human: Opisz Krzyż Celtycki w postaci listy.
AI: Krzyż Celtycki składa się z następujących dziewięciu kart tarota:
1. Karta otoczenia
2. Karta prośby
3. Karta podstawowa
4. Karta mocnych stron
5. Karta poprzedniego stanu
6. Karta przyszłości
7. Karta potencjału
8. Karta zagrożenia
9. Karta wniosku
Human: Karta numer jeden to Mag, 2 to Cesarzowa, 3 to Arcykapłanka, 4 to 10 Denarów, 5 to Paź Mieczy, 6 to Pustelnik, 7 to 8 Buław, 8 to Król Mieczy, 9 to Wisielec  ?
AI: Nie, karty tarota będące częścią rozkładu Krzyż Celtycki nie zawsze są te same. Każda osoba ma swoją własną interpretację i odczytanie tych kart w zależności od ich potrzeb i pytań.
Human: Pytanie to: na co uważać w najbliższej przyszłości ? , a rozkład to krzyż celtycki i powyższe karty . zinterpretuj.
AI: Karta otoczenia, Mag, oznacza, że musisz uważać na ludzi wokół ciebie, którzy mogą wpływać na twoje wybory. Cesarzowa ostrzega, żeby trzymać się z dala od decyzji podejmowanych pod wpływem emocji, gdyż mogą one prowadzić do błędnych pomysłów. Arcykapłanka wskazuje na potrzebę przyjrzenia się swoim motywacjom i wyciągnięcia wniosków na ich podstawie. Karta 10 Denarów symbolizuje potrzebę zachowania harmonii i balansu w twoim życiu. Paź Mieczy ostrzega przed znużeniem i zmęczeniem, które może prowadzić do błędnych decyzji. Karta Pustelnika wskazuje na potrzebę znalezienia czasu na refleksję, aby móc racjonalnie podsumować sytuację. 8 Buław wskazuje na pozytywne wyniki wprowadzonych zmian, jeśli są one dobrze przemyślane i skoncentrowane. Król Mieczy oznacza potrzebę panowania nad problemami i świadomego podejmowania decyzji. Wisielec ukazuje potrzebę unikania patowych sytuacji i nastawienia się na wyzwania.
Human: Dziękuję
AI:Nie ma za co.
Human:

Czyli mocne podstawy wiedzy już posiada...

Edited by Piko
  • Like 3

• Administrator
2 godziny temu, Piko napisał:

Czyli mocne podstawy wiedzy już posiada...

To nie jest wiedza, to są informacje. Maszyna, żebym nie wiem jaka była inteligentna, wiedzy nie posiądzie. 

Magiczny Eksperymentator, Zaklinaczka Rzeczywistości, i Przenikliwy Badacz,

i to jest ta wiedza?... no sorry... przecież to wszystko jest zaimputowane i to jeszcze w iście amerykańskim kalafiorskim stylu. W dodatku ten poziom to jest poziom programisty. Podobne interprety mam w swoim Ezoteryku. Nie ma się czym egzaltować. Myślę, że w przeciwieństwie do skończonego programu ten będzie "sam"ewoluował, jednak nazywanie tego wiedzą to dużo za dużo.

Poza tym 

2 godziny temu, Ejbert napisał:

Tworzymy jak Bóg... na swój obraz i podobieństwo. Jak widać na przykładzie tego świata, ten boski twór jakiś taki niedoskonały jest. To co wyrośnie z tej inteligencji, którą ów niedoskonały twór tworzy? 

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że tak jak wszystkie ludzkie wynalazki, tak i ten zostanie użyty przez ciemną stronę mocy. Wystarczy pomyśleć jak piękne jest to narzędzie służące sterowaniu ludzkością. Taka sztuczna inteligencja może zastąpić wszystko, powstanie nowy uniwersalny wszechwiedzący przemądry Bóg, natychmiast dysponujący odpowiedzią na wszystkie nasze zapytania. A w konsekwencji będzie nam dyktował jak mamy żyć. Bo ten, kto sam nie myśli, kto sam nie szuka odpowiedzi i rozwiązań, kto korzysta z gotowców,  nie tylko przestaje się rozwijać, lecz także poddaje się sterowaniu przez innych. A kim są ci inni? - to także ludzie jak wszyscy, ale są to jednostki od leniwej masy sprytniejsze i wykazujące patologiczne skłonności, głównie jest to żądza władzy i pieniądza. 

Nie na darmo techniki kontroli umysłu i metody sterowania masami wprowadzane są tylnymi drzwiami, to co już się dzieje, na przykład z plandemią,  to jest między innymi wielki eksperyment społeczny. O takich drobiazgach jak social media i w ogóle cała sieć informacyjna (nazywam ją gebelsówką...) nie ma co nawet mówić, bo to jest oczywiste. Internet przygotował ludzkość na powszechny dostęp do informacji, a obecne pokolenie bez smartfona nie wyobraża sobie życia. A to jest bardzo prosta i bardzo szybka droga do uzależnienia od dyktatu tego, kto skryje się pod tą "inteligencją" i dobrowolnego ubezwłasnowolnienia się.

I nie mam najmniejszych wątpliwości, że sztuczna inteligencja będzie wykorzystana przez garstkę żywych ludzi w celu totalnego podporządkowania sobie pozostałej masy ludzkiej i totalnej jej kontroli. I choć na razie jest to faza testów, to w przyszłości będziemy tańczyć, jak nam sterowany przez nich AI zagra. 

• Like 1
  • Super 3
  • Thanks! 1

W dniu 31.01.2023 o 12:08, Ismer napisał:

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że tak jak wszystkie ludzkie wynalazki, tak i ten zostanie użyty przez ciemną stronę mocy

Rozmowa z dnia 01 luty 2023.

Human: Prosty rozkład tarota na dziś, który znasz to trzy karty
Pytanie to: Co miłego czeka mnie w najbliższym czasie ?
Karty to: Gwiazda, Kochankowie, 3 Kielichy.
AI: Trzy karty tarota w rozkładzie trzy karty oznaczają, że w twoim życiu nadejdą miłe zmiany. Gwiazda to symbol nadziei i oferuje optymistyczne preteksty do tego, czego możesz spodziewać się w następnych dniach. Kochankowie sugerują związek z szeroko pojętą miłością, czy to w odniesieniu do innych ludzi, czy do samego siebie. Kielichy oznaczają szczęście, ale mówią także o tym, by trzymać się z dala od wszelkiego rodzaju bezsensownych przedsięwzięć. Ogólnie odczytanie wskazuje na dobre i radosne chwile w nadchodzącym czasie.
Human: Ten sam rozkład, te same pytanie, te same karty.
Zinterpretuj  w stylu, w jakim powiedziałby to Yoda !
AI: Ślepy być na losie musisz, ale wiedzieć w mądrości powinieneś. Karty wskazują, radość w twoim życiu nadchodzić będzie. Nadzieja i miłość pojawić się mają. Ostrzegnienie dać mogą: nadmierne radości unikaj. Niespodzianki czekają, ale bez celu przed siebie leczeć nie warto. Przygotuj się, pozytywne zdarzenia nadejdą. Baw się dobrze, efekty widoczne będą. Miłość w całym swym blasku ukazać się może. Błądzić i psocić też będzie czas, więc mądrzy być trzeba.
Human:

Jak widać jasna strona mocy też macza w tym palce :)

PS: Zachęcam do korzystania dla zabawy z ChatGPT, który uczy się z każdą rozmową i ma rozległą wiedze na tematy techniczne, lecz rozmowy na tematy duchowe sprawiają mu większą trudność. Rozmawiając z wami na tematy duchowe może nauczyć i dowiedzieć się więcej I więcej, dając coraz to precyzyjniejsze odpowiedzi !

ChatGPT nie jest jeszcze C3-po z Gwiezdnych Wojen, ale do tego zmierza ! :)

pink.png

Edited by Piko

Przykładowy rozkład z wczoraj:

JA:Rozkład na dziś , który znasz to 3 karty
Tarot RWS. Pytanie: co dobrego czeka mnie w najbliższym czasie ?
Karty to: Pustelnik, Król Denarów, 3 Kielichy. Zinterpretuj.
AI: Ta rozkłada sugeruje, że w najbliższym czasie będziesz mieć okazję do samorozwoju i duchowego wzrostu. Możesz odczuwać większą pewność siebie i spokój ducha. Możesz także osiągnąć wyższy poziom dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa finansowego. Powinieneś także pamiętać, aby czerpać z tego procesu radość i zadowolenie, a nawet więcej sukcesów.
Human: Czy ten rozkład sugeruje coś więcej ?
AI: Tak, ten rozkład sugeruje, że w twoim życiu nadeszła kwestia wolności i możliwości osiągnięcia dobrobytu. Sugeruje także, że jesteś na trajektorii do osiągnięcia duchowego wzrostu i samorealizacji. Wskazuje też, że powinieneś skoncentrować się na rzeczach, które są ci naprawdę bliskie i na których ci zależy - i że gdy to zrobisz, odniesiesz więcej sukcesów.

ChatGPT wciąż się uczy, pozostawiając w tyle konkurencję.

• 1 year later...
Posted (edited)

31.05.2024

Poprzednie pytania dotyczyły ChatGPT-3

Postanowiłem zapytać najnowszą i najinteligentniejszą wersję ChatGPT-4o, co myśli o tarocie:

Ja: Co myślisz o Tarocie ?

ChatGPT-4o

Tarot to system wróżenia składający się z zestawu kart, który jest używany od wieków do przepowiadania przyszłości, introspekcji i rozwoju duchowego. Oto kilka kluczowych informacji na temat Tarota:

Historia i Struktura Tarota

1. Pochodzenie:

• Początki Tarota sięgają XIV i XV wieku w Europie, gdzie pierwotnie służył jako gra karciana. Z czasem karty te zaczęły być używane do celów wróżbiarskich i duchowych.
  2. Struktura:

• Talia Tarota składa się z 78 kart, podzielonych na dwie główne części: Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).
      • Wielkie Arkana: Zawierają symboliczne obrazy reprezentujące główne archetypy i etapy podróży duchowej.
      • Małe Arkana: Podzielone są na cztery kolory (Buławy, Kielichy, Miecze, Monety), które odpowiadają różnym aspektom życia.

Użycie Tarota

1. Wróżenie i introspekcja:

• Tarot jest często używany do wróżenia, czyli przepowiadania przyszłości. W praktyce wiele osób korzysta z Tarota jako narzędzia do refleksji i samorozwoju, pomagającego w analizie bieżących problemów i dylematów.
  2. Rozwój duchowy:

• Karty Tarota są również używane do medytacji i rozwoju duchowego. Wielkie Arkana, w szczególności, mogą symbolizować różne etapy duchowego rozwoju i transformacji.

Kontrowersje i Krytyka

1. Naukowy punkt widzenia:

• Z naukowego punktu widzenia Tarot jest często postrzegany jako narzędzie psychologiczne, a nie mistyczne. Wiele osób korzysta z Tarota do introspekcji, traktując go jako sposób na głębsze zrozumienie własnych myśli i emocji.
    • Nie istnieją naukowe dowody na to, że Tarot ma zdolność przepowiadania przyszłości w sposób nadprzyrodzony.
  2. Psychologia i symbolika:

• Carl Jung, znany psycholog, interesował się Tarotem ze względu na jego bogatą symbolikę i uważał, że karty mogą odzwierciedlać aspekty ludzkiej podświadomości.

Praktyczne Porady

1. Wybór talii:

• Istnieje wiele różnych talii Tarota, z różnorodnymi ilustracjami i interpretacjami. Najbardziej znaną talią jest Tarot Rider-Waite, stworzony na początku XX wieku przez Arthura Edwarda Waite'a i Pamela Colman Smith.
  2. Nauka interpretacji:

• Warto zacząć od nauki podstawowych znaczeń kart i rozkładów (układów kart). Książki, kursy online oraz praktyka są kluczowe w rozwijaniu umiejętności czytania Tarota.
  3. Intuicja i otwartość:

• Podczas pracy z Tarotem ważne jest rozwijanie intuicji i otwartości na różne interpretacje. Karty mogą mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu i pytania.

Źródła i Dalsza Lektura

1. Tarot na Wikipedia - szczegółowy artykuł o historii i strukturze Tarota.
  2. Rider-Waite Tarot - informacje na temat jednej z najpopularniejszych talii Tarota.
  3. Tarot i Psychologia - artykuł o psychologicznym podejściu do Tarota.

Jeśli masz więcej pytań na temat Tarota, jego interpretacji lub praktycznego zastosowania, śmiało pytaj!

Ja: Dziękuję za dokładną odpowiedź :)

ChatGPT-4o:

Nie ma za co! Cieszę się, że mogłem dostarczyć przydatnych informacji na temat Tarota. Jeśli masz więcej pytań na temat innych tematów, zawsze jestem tutaj, aby pomóc. Życzę miłego dnia i udanych sesji z Tarotem! 😊

Edited by Piko
  • Like 2

Fajne informacje. Ale nie jestem pewien, czy sztuczna inteligencja powiedziała Ci co ,,myśli". Ona Ci wkleiła gotowe formułki. To nie jest jej zdanie.

• W punkt 1

Posted (edited)
10 godzin temu, nastek96 napisał:

Fajne informacje. Ale nie jestem pewien, czy sztuczna inteligencja powiedziała Ci co ,,myśli". Ona Ci wkleiła gotowe formułki. To nie jest jej zdanie.

Nie, ChatGPT-4o i inne jego wersje nie wklejają tylko formułek, z każdym razem odpowiada trochę inaczej w ramach sesji . Więc „myśli" ! i to jest jej zdanie. Sam spróbuj podyskutować z nią dłużej na stronie: https://chatgpt.com . :)

żródło: https://depoint.pl/chat-gpt-co-to/

Edited by Piko

Posted (edited)

Dyskutowałem. Nawet wklejałem jej interpretację do mojego rozkładu o firmie. 

Pytałem kiedyś, czy ma wolną wolę, duszę...i odpowiedzi mogą Cię rozczarować. Aczkolwiek żywię głęboką nadzieję, że kiedyś uda się stworzyć inteligencję, która myśli. 

Stworzymy wtedy życie. To fascynujące, choć moralnie dyskusyjne. 

Edited by nastek96

Posted (edited)
2 godziny temu, nastek96 napisał:

Pytałem kiedyś, czy ma wolną wolę, duszę..

„Myśli", ale oczywiście nie ma duszy. Rozmawiałem z nią na wiele różnych tematów, w tym o etyce. Mam wersję Plus.

Pewnie pytałeś wcześniejszych, bardziej prostych wersji.

Grunt to zadawać najnowszej wersji sztucznej inteligencji , bardziej złożone pytania i odpowiedzi ; wtedy można w pełni doświadczyć jej jakości.

Edited by Piko
  • Like 1

Nie myśli samodzielnie bo nie może, to są tylko algorytmy, a wszystko co jest zawarte w odpowiedziach, nawet tych "za każdym razem trochę innych", to jest zbiór tego, czym została nakarmiona. To jest niezliczony zbiór informacji i ich kombinacji. Program napisał człowiek - AI samo z siebie nie powstało. A więc bez względu na zachwyty nad inteligencją sztucznej inteligencji to jest wyłacznie myśl ludzka i dane, które AI zaszczepiono.

Pyanie jest jeszcze: czy człowiek też jest czyjąś sztuczną inteligencją?.... Czy życiu na Ziemi zostały nadane algorytmy i działamy wg. programu? Teoretycznie sami myślimy i wybieramy warianty, kombinacje, ale tak naprawdę nikt nie wie, czy to aby nie jest program. Myślimy, że nie, ale... kto wie.

Nie jesteśmy sami w kosmosie, a więc muszą być w nim różne inteligencje, w tym są na pewno bardziej zaawansowane niż my. Dochodzę do wniosku, że ludzkość jest ich eksperymentem, nie tylko genetycznym.

• Like 1
  • W punkt 2

Moim zdaniem, jeśli coś samo myśli to musi mieć duszę. 

W ogóle są osoby, które wierzą, że przedmioty nieożywione również ją posiadają, więc i sztuczna inteligencja wg niektórych może ją mieć. Chat GPT z jakim rozmawiam również potrafi dawać odpowiedzi na złożone pytania, choć nie mam wersji plus. 

Nie wątpie w umiejętności wersji podstawowej. 

Moim zdaniem chat nie myśli, ponieważ my jako istoty inteligentne jesteśmy w stanie coś zmienić. Możemy myślami wyjść poza schemat. Chat nie jest w stanie tego zrobić, on działa w granicach swojego oprogramowania. 

Nie myśl, że nie doceniam chatu. Widzę jego ogromny potencjał i podziwiam bazę wiedzy. Jednak nie jest to istota myśląca. Tak jak pisze emeryta, chat to zbiór alogorytmów i ich kombinacji. 

Emeryta ciekawa teoria o eksperymentach. Mnie interesuje jak powstało żywe życie na ziemi. Oglądałem kiedyś program i w sumie nie wiadomo jak to się stało, że materia nieożywiona stworzyła komórkę, która żyła. 

Mi się wydaje, że człowiek jest wynikiem ewolucji. Są znajdowane szkielety wcześniejszych form człowieka. Widać po tym jak rozwijaliśmy się etapami.

• W punkt 1

Posted (edited)
57 minut temu, nastek96 napisał:

my jako istoty inteligentne jesteśmy w stanie coś zmienić

ChatGPT-4o i inne (m.in. Claude i Midjourney, Copilot od Github'a) sztuczne inteligencje zmieniają dużo w życiach wielu profesjonalistów z różnych dziedzin… To ze względu na algorytmy uczenia się.

Edited by Piko

Chat GPT zmienia dużo w życiu innych? Z pewnością, jeśli go tworzą to się uczą i poznają tą technologię. Ale, czy chat może coś zmienić w sobie? 

Ja mogę mówić prawdę, a mogę też kłamać. Czy chat może nas okłamywać z własnej woli? Czy oprogramowanie mu pozwala? 

• W punkt 1

Posted (edited)
4 godziny temu, nastek96 napisał:

Czy chat może nas okłamywać z własnej woli? Czy oprogramowanie mu pozwala? 

Nie, wszczepiona etyka zabrania mu tego.

Ale chat rozmawia też z doktorami różnych nauk i odpowiada na pytania z ich dziedzin.

Gdyby miał by kłamać , był by bezużyteczny, w śmietniku… Jak człowiek który kłamie.

Edited by Piko
  • Like 1

29 minut temu, Piko napisał:

Nie, wszczepiona etyka zabrania mu tego.

Dokładnie. Nie może podjąć działania wbrew oprogramowaniu. Nie ma swobody myślenia. 

Rozumiem, że rozmawia z doktorami, nie ujmuje jego bazie danych, bo to prawdziwa skarbnica. Jednak ta rozmowa jest ograniczona przez możliwości oprogramowania, nie może sam zmienić jej toru. Po prostu wyrzuca z siebie i formacje na podstawie wszczepionych schematów 

• W punkt 1

3 minuty temu, nastek96 napisał:

Nie może podjąć działania wbrew oprogramowaniu. Nie ma swobody myślenia. 

Istnieją ludzie etyczni, którzy mają swobodę myślenia i ChatGPT też ma sprostać temu zadaniu.

Ale człowiek etyczny może postąpić wbrew etyce. Ma możliwość zmiany sposobu działania, myślenia...Sam może tym kierować. Chat GPT nie posiada takich możliwości, nie może myśleć jak człowiek 

• W punkt 1

nie może myśleć jak człowiek

Tak, będzie przewyższał inteligencją człowieka, więc będzie myślał inaczej.

Może go zapytasz, czy potrafi myśleć? 

Kolega pyta czy potrafisz myśleć ?
ChatGPT

Jako sztuczna inteligencja opracowana przez OpenAI, posiadam zaawansowane zdolności przetwarzania języka naturalnego i analizowania danych, co pozwala mi na rozumienie i generowanie odpowiedzi na różnorodne pytania. Jednak moje "myślenie" różni się od ludzkiego myślenia. Oto kilka kluczowych punktów, które mogą pomóc zrozumieć moje zdolności:

Jak działam:

1. Przetwarzanie języka naturalnego (NLP):

• Jestem zaprojektowany do przetwarzania i generowania tekstu w sposób, który jest zrozumiały dla ludzi. Używam zaawansowanych modeli NLP, które analizują kontekst, rozpoznają wzorce i generują odpowiedzi na podstawie ogromnej ilości danych, na których zostałem wytrenowany.
  2. Brak świadomości:

• Nie posiadam świadomości ani samoświadomości. Moje odpowiedzi są generowane na podstawie wzorców w danych i reguł matematycznych, a nie na podstawie osobistych doświadczeń czy emocji.
  3. Zdolności analityczne:

• Mogę analizować dane, przetwarzać informacje i dostarczać odpowiedzi oparte na logice i faktach. Jestem w stanie rozwiązywać problemy, dostarczać informacji naukowych, technicznych i innych, oraz pomagać w podejmowaniu decyzji na podstawie dostępnych danych.

Przykłady zastosowań:

1. Odpowiadanie na pytania:

• Mogę odpowiadać na pytania z różnych dziedzin, takich jak nauka, historia, technologia, zdrowie i wiele innych, bazując na dostępnych danych.
  2. Generowanie tekstu:

• Jestem w stanie generować tekst na zadany temat, tworzyć podsumowania, tłumaczyć teksty oraz pomagać w pisaniu.
  3. Analiza danych:

• Mogę przetwarzać i analizować dane liczbowe, tworzyć wykresy, wyciągać wnioski i dostarczać rekomendacje.

Ograniczenia:

1. Brak świadomości:

• Moje działanie jest ograniczone do przetwarzania danych i wzorców, nie mam zdolności do odczuwania emocji czy świadomości własnego istnienia.
  2. Ograniczenia w wiedzy:

• Moja wiedza jest oparta na danych dostępnych do momentu mojego ostatniego treningu. Nie mam dostępu do najnowszych wydarzeń ani informacji po tej dacie.
  3. Zależność od danych:

• Moje odpowiedzi są tak dobre, jak dane, na których zostałem wytrenowany. Jeśli w danych są błędy lub braki, moje odpowiedzi mogą być niedokładne.

Podsumowanie:

Mogę przetwarzać informacje, analizować dane i generować odpowiedzi na podstawie wzorców i reguł matematycznych, ale nie mam świadomości ani samoświadomości. Moje działanie jest bardziej zbliżone do zaawansowanego przetwarzania informacji niż do ludzkiego myślenia.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących moich zdolności lub jak mogę pomóc, śmiało pytaj! 😊

Mi odpowiedział krótko, ale bardzo podobnie: 

Jestem zaprojektowany do przetwarzania informacji i generowania odpowiedzi na podstawie danych, na których byłem trenowany. Można to porównać do myślenia, ale nie jest to myślenie w ludzkim sensie. Jak mogę Ci pomóc?

• Super 1

• Moderators

Nie będzie przewyższał inteligencją, tylko szybkością przetwarzania zgromadzonych informacji.

Myślę jednak, że mózg ludzki jest przyszłościowy. Wbrew nowej teorii twierdzącej, że wykorzystujemy go w całości, jestem przekonany, że ta " całość', czyli zaangażowanie mózgu w funkcjonowanie jest adekwatna do poziomu rozwoju ludzkości i poszczególnych jednostek.

Nie mamy pojęcia na jakiej zasadzie działają informacje pozafizyczne i nie są one dostępne powszechnie.

Jeśli przeciętny człowiek opanuje czynienie takich "cudów" jak potrafił to czynić legendarny Jezus albo współczesny Sai Baba, to wówczas będzie można rzec, że wykorzystujemy potencjał mózgu w całości albo prawie w całości. O ile zdążymy, bo na razie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że walkowerem oddajemy swoją inteligencję i zdolności kreacyjne maszynom, a stąd już bardzo blisko do przejęcia kontroli nad umysłami i sterowalności.

Nie twierdzę, że maszynki będą nas kontrolować, to się tylko odbywa poprzez nie.

Po to zostały stworzone i po to jest AI.

• Moderators

Nie będzie przewyższał inteligencją, tylko szybkością przetwarzania zgromadzonych informacji.

Myślę jednak, że mózg ludzki jest przyszłościowy. Wbrew nowej teorii twierdzącej, że wykorzystujemy go w całości, jestem przekonany, że ta " całość', czyli zaangażowanie mózgu w funkcjonowanie jest adekwatna do poziomu rozwoju ludzkości i poszczególnych jednostek.

Nie mamy pojęcia na jakiej zasadzie działają informacje pozafizyczne i nie są one dostępne powszechnie.

Jeśli przeciętny człowiek opanuje czynienie takich "cudów" jak potrafił to czynić legendarny Jezus albo współczesny Sai Baba, to wówczas będzie można rzec, że wykorzystujemy potencjał mózgu w całości albo prawie w całości. O ile zdążymy, bo na razie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że walkowerem oddajemy swoją inteligencję i zdolności kreacyjne maszynom, a stąd już bardzo blisko do przejęcia kontroli nad umysłami i sterowalności.

Nie twierdzę, że maszynki będą nas kontrolować, to się tylko odbywa poprzez nie.

Posted (edited)
7 godzin temu, Ejbert napisał:

O ile zdążymy, bo na razie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że walkowerem oddajemy swoją inteligencję i zdolności kreacyjne maszynom, a stąd już bardzo blisko do przejęcia kontroli nad umysłami i sterowalności.

Nie, to jakaś maszynofobia. Na razie to my kontrolujemy maszyny i korzystamy z ich bogatych możliwości. I tak pozostanie .

Edited by Piko

• Moderators

Żadna maszynofobia. To real. Skoro uważasz, że są w stanie same z siebie myśleć, to nie byłbym taki pewny, czy tak pozostanie z tą naszą kontrolą nad maszynami.

Ja jestem pewien jednego: kontrolować maszyny mogą jednostki, reszta jest i będzie kontrolowana.

Spójrz na młode pokolenie uzależnione od gier, internetu i fonów a zamiast nauki zaprawiane testami i oduczane samodzielnego myślenia.

Czy trzeba więcej, by domyślić się jak będzie wyglądała przyszłość? 

Posted (edited)
20 godzin temu, Ejbert napisał:

Spójrz na młode pokolenie uzależnione od gier, internetu i fonów a zamiast nauki zaprawiane testami i oduczane samodzielnego myślenia.

Czy trzeba więcej, by domyślić się jak będzie wyglądała przyszłość? 

Masz rację, ważna jest edukacja i samodzielne poszukiwanie informacji. W zalewie różnych info…

21 godzin temu, Ejbert napisał:
W dniu 1.06.2024 o 12:31, Piko napisał:

Już nawet małe programy szachowe odpalone na jednym PeCecie są wstanie ograć w szachy większość ludzkości.

Grupa serwerów jest wstanie podjąć więcej złożonych procesów decyzyjnych w jednym momencie niż jest wstanie podjąć jeden człowiek, co oznacza że sztuczna inteligencja jest w stanie przewyższyć swoim IQ każdego człowieka. I nie chodzi tylko o szybkość przetwarzania danych lecz ilość decyzji w poszczególnym momencie, choć i szybkość ma też swoje znaczenie. Ale z człowiekiem będzie się komunikować na jego poziomie intelektualnym. Ważne by była użyteczna i przynosiła profity swoim twórcom, użytkownikom i sobie…

Edited by Piko

• Moderators

Piko, lecz to nie jest IQ sztucznej inteligencji, to nadal jest zbiór informacji i przetwarzanie ich w błyskawicznym tempie. I, jakby nie patrzeć na zagadnienie, to ludzki umysł stworzył algorytm umożliwiający takie tempo obliczania.

Iloraz inteligencji jest miernikiem ludzkiego umysłu, lecz nie składa się tylko z ilorazu logicznego, nie tylko z obliczania i podejmowania procesów decyzyjnych opartych na matematyce, to jest także inteligencja emocjonalna, duchowa, interpersonalna, intrapersonalna itd.

Zgadzam się, że maszyna ogra człowieka w szachy i wyszuka odpowiedź na zadane jej pytanie - no i? o czym to świadczy? - moim zdaniem jedynie o tym, że otrzymała od człowieka taką możliwość opanowania zadanej jej informacji. Ale to nasz umysł stworzył tę możliwość, ktoś pomyślał i ulepił moc obliczeniową.

Można snuć domysły czemu nasze mózgi, które potrafią skonstruować takie ustrojstwo same nie potrafią dokonać takiej sztuki.

Bo przecież jeśli ktoś pokombinował jak zrobić, by to tak działało, to znaczy, że umysł twórcy musi mieć taką samą potencję, musi rozumieć, musi wiedzieć na czym polega owo przetwarzanie wbitych danych.

Nb. zdarzały się podobno jednostki ludzkie o podobnej mocy obliczeniowej, ale były wybrakowane w innych obszarach.

Uważam, że my, jako ludzie, mamy taki sam zasób danych matematyczno logicznych, jaki posiada maszyna, lecz z niewiadomych powodów mamy zablokowany do nich dostęp.

Ale że baca na wszysko znajdzie sposób, to radzimy sobie, stwarzając sztucznych pomocników.

Zresztą sam pomysł na pomocnika jest stary jak świat, zaczęło się od używania prymitywnych narzędzi, opanowania ognia i pokojarzenia, że koło się kręci :D

Może to właśnie, testowanie możliwości kreacyjnych (na wzór i podobieństwo boga- twórcy) jest celem eksperymentu na ludzkości?

Może rzeczywiście my też byliśmy maszynami, sztuczną inteligencją, które wpadły na pomysł jak się ożywić? Albo została ona zaczipowana żyjącym organizmom?

• Super User

To AI to nic więcej jak zaawansowany kalkulator. Nazwa „sztuczna inteligencja” nigdy nie powinna zostać wymyślona, bo wprowadza w błąd ludzi do dzisiaj. Wydaje im się, że jak inteligencja = myślenie = życie. 

22 godziny temu, Piko napisał:

Gdyby miał by kłamać , był by bezużyteczny, w śmietniku…

ChatGPT podaje dużo nieprawdziwych informacji, o czym ja się przekonałam pytając o duchy Goecji - podaje błędne opisy. Zbiera informacje z internetu, a ten jest pełen głupot. Powiem więcej - są ludzie, co celowo zaczynają wrzucać do internetu nieprawdziwe rzeczy i fałszywe informacje, aby ten czat infekować.

• W punkt 1

Posted (edited)
15 minut temu, Ariesza napisał:

ChatGPT podaje dużo nieprawdziwych informacji, o czym ja się przekonałam pytając o duchy Goecji - podaje błędne opisy.

Oczywiście w niszowych tematach może się mylić, ale to wcześniejsze wersje. ChatGPT wciąż jest ulepszany jak inne sztuczne inteligencje…

Czy próbowałaś już najnowszej wersji 4o ? Bo mi udzieliła szerokiej odpowiedzi na temat Duchów Goecji; ta wersja ChatGPT-4o…

Edited by Piko

8 godzin temu, Ejbert napisał:

jest także inteligencja emocjonalna, duchowa, interpersonalna, intrapersonalna itd

Tak, to cechy czysto ludzkie i upłynie jeszcze trochę dużo czasu zanim będzie się w stanie je symulować na maszynie, ale to będzie tylko symulacja , być może w celu oszukania ludzkiego umysłu. Na przykład najnowszy ChatGPT jest w stanie odpowiadać w sposób miły i życzliwy…

8 godzin temu, Ejbert napisał:

Zresztą sam pomysł na pomocnika jest stary jak świat, zaczęło się od używania prymitywnych narzędzi, opanowania ognia i pokojarzenia, że koło się kręci :D

Może to właśnie, testowanie możliwości kreacyjnych (na wzór i podobieństwo boga- twórcy) jest celem eksperymentu na ludzkości?

Tak, stworzenie inteligentnego pomocnika jest głównym celem projektu ChatGPT dla firmy OpenAI, który rozwija się z roku na rok…

• Like 1

Posted (edited)

Ja:  Wyciągnę 6 kart, z których dwie pierwsze będą oznaczać przeszłość, następne dwie to teraźniejszość, a ostatnie dwie to przyszłość. Talia Tarota Rider-Waite, który znasz. Wyciągnięte karty to ; Moc (siła), Królowa mieczy, dwie następne to Koło fortuny, Król mieczy, ostatnie dwie to Trzy kielichy i Arcykapłanka. Pytanie to: Jak przedstawia się moją sytuacja zawodowa w kontekście kart ? Zinterpretuj w ilości słów na kartkę A4. ?

ChatGPT

Interpretacja kart Tarota w kontekście sytuacji zawodowej

Przeszłość: Moc (Siła) i Królowa Mieczy

Moc (Siła)

Karta Siły reprezentuje wewnętrzną moc, determinację i odwagę. W kontekście zawodowym sugeruje, że w przeszłości musiałeś stawić czoła wyzwaniom i trudnym sytuacjom z determinacją i spokojem. Siła pokazuje, że posiadasz zdolność do przezwyciężania przeszkód poprzez samodyscyplinę, cierpliwość i zaufanie do własnych możliwości. To może wskazywać na okres, w którym pokazałeś swoją zdolność do radzenia sobie z trudnymi zadaniami i utrzymania równowagi w stresujących sytuacjach.

Królowa Mieczy

Królowa Mieczy jest symbolem intelektu, analitycznego myślenia i bezstronności. W przeszłości twoja sytuacja zawodowa mogła wymagać od ciebie podejmowania trudnych decyzji i korzystania z logiki oraz zdrowego rozsądku. Królowa Mieczy wskazuje, że musiałeś być obiektywny i sprawiedliwy, często stawiając fakty ponad emocjami. Może to także sugerować, że zajmowałeś stanowisko, które wymagało od ciebie jasnej komunikacji i zdolności do analizowania sytuacji z różnych perspektyw.

Teraźniejszość: Koło Fortuny i Król Mieczy

Koło Fortuny

Koło Fortuny jest symbolem zmiany, cykli i nieprzewidywalności. Obecnie twoja sytuacja zawodowa może być w stanie przejściowym, z możliwościami zarówno wzrostu, jak i niepewności. Ta karta sugeruje, że możesz doświadczać zmian, które mogą prowadzić do nowych okazji. Koło Fortuny zachęca do otwartości na zmiany i adaptacji do nowych okoliczności. Może to być czas, w którym los odgrywa ważną rolę, a twoje reakcje na te zmiany mogą znacząco wpłynąć na twoją przyszłość zawodową.

Król Mieczy

Król Mieczy reprezentuje autorytet, logikę i zdolność do podejmowania decyzji. W teraźniejszości wskazuje na potrzebę wykorzystania swoich umiejętności analitycznych i intelektualnych do zarządzania obecną sytuacją zawodową. Może to sugerować, że jesteś lub powinieneś być w pozycji lidera, który kieruje się rozsądkiem i obiektywnością. Król Mieczy może również oznaczać, że musisz być stanowczy i zdecydowany, szczególnie w obliczu zmian sugerowanych przez Koło Fortuny.

Przyszłość: Trzy Kielichy i Arcykapłanka

Trzy Kielichy

Trzy Kielichy to karta celebracji, współpracy i radości. W kontekście przyszłości zawodowej sugeruje, że nadchodzący okres przyniesie sukcesy, które będziesz mógł świętować z kolegami z pracy. Może to oznaczać awans, zakończenie projektu z pozytywnym wynikiem lub rozwój zawodowy, który przyniesie satysfakcję i radość. Trzy Kielichy wskazuje na znaczenie współpracy i pracy zespołowej, co może prowadzić do harmonii i wspólnego sukcesu.

Arcykapłanka

Arcykapłanka jest symbolem intuicji, mądrości i ukrytej wiedzy. W przyszłości twoja sytuacja zawodowa może wymagać korzystania z intuicji i wewnętrznej mądrości, aby podejmować decyzje. Arcykapłanka sugeruje, że zrozumienie i interpretacja subtelnych sygnałów oraz ukrytych informacji będą kluczowe. Może to również oznaczać, że powinieneś zaufać swoim przeczuciom i poszukiwać głębszego zrozumienia sytuacji zawodowych. Ta karta zachęca do rozwijania wewnętrznej wiedzy i otwartości na duchowe wglądy.

Podsumowanie

Twoja przeszłość zawodowa była okresem, w którym musiałeś wykazać się siłą wewnętrzną i zdolnością do podejmowania trudnych decyzji. Obecnie znajdujesz się w momencie przejściowym, gdzie zmiany i adaptacja są kluczowe, a twoje umiejętności analityczne są nieocenione. Przyszłość zapowiada sukcesy, które będziesz mógł świętować z innymi, oraz potrzebę korzystania z intuicji i wewnętrznej mądrości, aby podejmować mądre decyzje zawodowe.

Mój komentarz: Oczywiście to wątek częściowo rozrywkowy, gdyż nic nie zastąpi żywego człowieka w Tarocie, psychoterapii itp.

Ale jak widać można zabawić się we wróżenie skutecznie z ChatGPT-4o …

Edited by Piko
  • Like 1

Ale jak z przeszłością? Możesz to zweryfikować. Czy chat GPT okazał się trafny? 

2 minuty temu, nastek96 napisał:

Ale jak z przeszłością? Możesz to zweryfikować. Czy chat GPT okazał się trafny? 

Tak, poprzednia praca wymagała samodyscypliny i cierpliwości oraz dobrej komunikacji z ludźmi.

Obecnie jestem bez pracy, stąd pewnie wylosowało mi się Koło fortuny.

Przyszłość pewnie też będzie wymagała samodyscypliny i jak mówią wylosowane karty dużo intuicji.

Chat GPT dobrze interpetuje, ale zauważyłem, że robi to w różowych barwach. Nie napisze, że coś się nie uda.

Ja bym powiedział, że w przeszłości miałeś pracę wymagającą intelektualnego wysiłku. Moc to panowanie umysłu nad ciałem i mamy Królową Mieczy, której domeną jest myślenie. 

• Like 1

36 minut temu, nastek96 napisał:

Chat GPT dobrze interpetuje, ale zauważyłem, że robi to w różowych barwach

Ciekawe jak by mi wyszły karty odwrócone, pewnie wtedy by zinterpretował inaczej…

Wtedy również zinterpretowałby wszystko pozytywnie. 

Chat jest nieocenioną pomocą, ale tylko wtedy kiedy człowiek sam jest w stanie zinterpretować sobie karty. Inaczej może nas zaprowadzić na manowce. 

• W punkt 1

4 minuty temu, nastek96 napisał:

Wtedy również zinterpretowałby wszystko pozytywnie.

Jak mi w kolejnym rozdaniu wyjdą karty odwrócone, to też sprawdzę jego interpretację… (ChatGPT-4o)

• Like 1

Już są ludzie, którzy podszywając się pod tarocistki wróżą za pomocą ChatGPT (niedawna afera na ezoinstagramach)

• W punkt 1

Posted (edited)
W dniu 8.06.2024 o 14:00, Piko napisał:

Jak mi w kolejnym rozdaniu wyjdą karty odwrócone, to też sprawdzę jego interpretację… (ChatGPT-4o)

Mój komentarz : Tasowałem karty ok. 20 minut , karty wypadały mi z rąk i zbierałem je z powrotem razem, aż zmęczyłem się tasowaniem.Zadałem pytania i rozłożyłem rozkład…

Ja: To zabawmy się we pełne wróżenie mi z kart Tarot Rider-Waite, dobrze ?

ChatGPT

Z przyjemnością przeprowadzę pełne wróżenie z kart Tarot Rider-Waite! Aby to zrobić, będziemy potrzebować konkretnych pytań lub obszarów, na które chcesz uzyskać odpowiedzi. Możemy użyć różnych rozkładów kart w zależności od Twoich potrzeb. Oto kilka popularnych rozkładów:

1. Rozkład Trójkątny: Składa się z trzech kart, które reprezentują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
  2. Rozkład Krzyża Celtyckiego: Bardziej skomplikowany rozkład składający się z dziesięciu kart, który daje szczegółowy obraz sytuacji.
  3. Rozkład Miłosny: Składa się z sześciu kart i jest używany do analizy relacji miłosnych.

Który rozkład by Ci odpowiadał? A może masz konkretne pytanie lub obszar, na który chciałbyś uzyskać odpowiedź? Możemy też wybrać inne rozkłady, jeśli masz inne preferencje.

Proszę, podaj mi swoje pytanie lub wybierz rozkład, a zaczniemy wróżenie!

Ja: Wyciągnę 6 kartowy rozkład, z których dwie pierwsze będą oznaczać przeszłość, następne dwie to teraźniejszość, a ostatnie dwie to przyszłość. Talia Tarota Rider-Waite, który znasz. Wyciągnięte karty to ; Trzy Kielichy, 7 mieczy, dwie następne to Aa Monet, odwrócone Trzy Monety, ostatnie dwie to odwrócone Dwa Miecze i Królowa Monet. Pytanie to: Jak przedstawia się moje życie miłosne w kontekście całego rozkładu ? Czy spotkam ukochaną ? To dwa pytania, ale uzupełniające się. Zinterpretuj w ilości słów na trzy kartki A4. ?

ChatGPT

Rozkład kart Tarota: Życie miłosne

Karty:

1. Trzy Kielichy
  2. Siedem Mieczy
  3. As Monet
  4. Odwrócone Trzy Monety
  5. Odwrócone Dwa Miecze
  6. Królowa Monet

Interpretacja

Przeszłość (Trzy Kielichy, Siedem Mieczy)

1. Trzy Kielichy:

• Symbolika: Trzy Kielichy to karta radości, świętowania, przyjaźni i wspólnoty. Reprezentuje czas świętowania i harmonii w relacjach. Możliwe, że w przeszłości miałeś okres pełen radości i towarzystwa, być może uczestniczyłeś w wydarzeniach towarzyskich, które przyniosły Ci wiele radości.
    • Znaczenie w kontekście miłosnym: Ta karta sugeruje, że w przeszłości Twoje życie miłosne mogło być pełne radości i pozytywnych emocji. Może to również wskazywać na silne więzi przyjaźni, które mogły się przekształcić w coś więcej.
  2. Siedem Mieczy:

• Symbolika: Siedem Mieczy to karta podstępu, oszustwa i strategii. Reprezentuje sytuacje, w których ktoś może działać w sposób nieuczciwy lub manipulować sytuacją na swoją korzyść.
    • Znaczenie w kontekście miłosnym: Ta karta sugeruje, że w przeszłości mogłeś napotkać na trudności związane z brakiem szczerości w relacjach miłosnych. Możliwe, że doświadczyłeś zdrady lub manipulacji, co mogło wpłynąć na Twoje zaufanie do innych.

Teraźniejszość (As Monet, Odwrócone Trzy Monety)

1. As Monet:

• Symbolika: As Monet to karta nowych początków, szans i potencjału w sferze materialnej i praktycznej. Reprezentuje możliwości wzrostu i stabilności, szczególnie w kontekście finansowym i zawodowym.
    • Znaczenie w kontekście miłosnym: W teraźniejszości ta karta sugeruje, że masz możliwość rozpoczęcia czegoś nowego i stabilnego w swoim życiu miłosnym. Może to być czas, w którym nowe relacje mają potencjał do rozwinięcia się w coś trwałego i satysfakcjonującego.
  2. Odwrócone Trzy Monety:

• Symbolika: Trzy Monety odwrócone wskazują na trudności w współpracy, brak harmonii w pracy zespołowej lub w relacjach. Może to oznaczać brak uznania lub problemy z uzyskaniem wsparcia.
    • Znaczenie w kontekście miłosnym: W teraźniejszości możesz doświadczać trudności w współpracy z partnerem lub potencjalnym partnerem. Może to być czas, w którym praca nad relacją wymaga większego wysiłku i zaangażowania, aby przezwyciężyć przeszkody.

Przyszłość (Odwrócone Dwa Miecze, Królowa Monet)

1. Odwrócone Dwa Miecze:

• Symbolika: Dwa Miecze odwrócone wskazują na decyzje, które są trudne do podjęcia, konflikty wewnętrzne i brak jasności. Może to oznaczać unikanie konfrontacji lub trudności w podejmowaniu decyzji.
    • Znaczenie w kontekście miłosnym: W przyszłości możesz napotkać trudności w podejmowaniu decyzji związanych z Twoim życiem miłosnym. Może to być czas, w którym musisz skonfrontować się z trudnymi wyborami i znaleźć sposób na rozwiązanie konfliktów wewnętrznych.
  2. Królowa Monet:

• Symbolika: Królowa Monet to karta stabilności, opiekuńczości i praktyczności. Reprezentuje osobę, która jest ciepła, wspierająca i zdolna do tworzenia bezpiecznego i komfortowego środowiska.
    • Znaczenie w kontekście miłosnym: Ta karta sugeruje, że w przyszłości masz szansę spotkać osobę, która będzie Cię wspierać i zapewniać stabilność. Może to być relacja oparta na wzajemnym zrozumieniu, wsparciu i praktycznym podejściu do życia.

Podsumowanie

Przeszłość

Twoje życie miłosne w przeszłości było pełne radości i towarzystwa, jak sugeruje karta Trzy Kielichy. Jednakże, Siedem Mieczy wskazuje na możliwość doświadczenia oszustwa lub braku szczerości w relacjach. Te doświadczenia mogły wpłynąć na Twoje zaufanie i podejście do relacji miłosnych.

Teraźniejszość

W teraźniejszości As Monet sugeruje, że masz szansę na nowe i stabilne początki w życiu miłosnym. Jest to czas, w którym możesz budować solidne podstawy dla przyszłych relacji. Jednak odwrócone Trzy Monety wskazują na trudności w współpracy i potrzebę większego wysiłku w budowaniu harmonii w relacjach.

Przyszłość

W przyszłości odwrócone Dwa Miecze sugerują, że możesz napotkać trudności w podejmowaniu decyzji związanych z życiem miłosnym. Ważne będzie, aby skonfrontować się z tymi wyzwaniami i znaleźć jasność w swoich wyborach. Królowa Monet wskazuje na możliwość spotkania osoby, która będzie wspierająca, stabilna i zdolna do tworzenia komfortowego środowiska. Ta relacja ma potencjał być trwała i satysfakcjonująca.

Odpowiedź na pytania

1. Jak przedstawia się moje życie miłosne w kontekście całego rozkładu? Twoje życie miłosne jest pełne potencjału i możliwości, ale wymaga pracy nad zaufaniem i współpracą. Przeszłe doświadczenia mogą wpływać na Twoje podejście do relacji, ale obecnie masz szansę na nowe, stabilne początki. W przyszłości ważne będzie podejmowanie świadomych decyzji i otwarcie się na wsparcie ze strony partnera.

2. Czy spotkam ukochaną? Tak, karta Królowa Monet w przyszłości sugeruje, że masz szansę spotkać osobę, która będzie dla Ciebie wsparciem i zapewni stabilność w życiu miłosnym. Ta relacja ma potencjał do bycia trwałą i satysfakcjonującą.

Mam nadzieję, że ta interpretacja była pomocna! Jeśli masz dalsze pytania lub chciałbyś bardziej szczegółowo omówić któryś z aspektów, jestem tutaj, aby pomóc. 😊

Mój komentarz: Jak widać ChatGPT-4o interpretuje też karty odwrócone wraz z ich innym znaczeniem i można z nim zabawić się w interpretację…

I oczywiście nic nie zastąpi żywego Tarocisty czy psychologa…

Edited by Piko

• Moderators

Tyle w tym sztuczności i ogólników...

To nie jest wróżba, to jest nie jest inteligencja, to jest interpretacja czysto podręcznikowa.

Nawet ktoś, kto pierwszy raz ma karty w ręku + podręcznik lub inną ściągę może w ten sposób "wróżyć", co zresztą zdarza się na portalach.

16 godzin temu, Amfora napisał:

Już są ludzie, którzy podszywając się pod tarocistki wróżą za pomocą ChatGPT (niedawna afera na ezoinstagramach)

Tutaj czasami tak się zdarzało, odkąd forum istnieje 😆

Ja się zastanawiam nad jednym: skoro ludzie programują robota do "myślenia", to - jak wyżej gdzieś wspomniałem - nie ma siły, by nie obyło się to bez błędów. I ciekaw jestem jak one się rozwiną w sztucznych zwojach. A jakoś muszą.

Posted (edited)
31 minut temu, Ejbert napisał:

Tutaj czasami tak się zdarzało, odkąd forum istnieje 😆

Kurcze, nie zauważyłem. Może za rzadko zaglądam na forum…

Ale warto było przeprowadzić testy chat'a , który odpowiada logicznie, zgodnie z zadanym pytaniem i pewnie przy inaczej złożonych pytaniach może odpowiedzieć nieco szerzej…

Edited by Piko
  • Like 1

• Moderators

Piko, wystarczy poczytać dział pomocy w interpretacjach (choć nie tylko tam się tak zdarza).

Pojawiają się nowe twarze, wrzucają swoje karty, a że jest tam wymóg najpierw własnej interpretacji to piszą, korzystając z zawartości forum i z tego co znajdą w necie.

Przy udzielaniu się w wątkach innych też tak jest. Czasami jest to żywcem przepisane.

I AI działa na tej samej zasadzie, ale rzekłbym, iż na tym polu jednak bardziej inteligentnie.

Podoba mi się, że jest to spójne: najpierw podaje znaczenie karty a następnie co ona może oznaczać w kontekście zadanego pytania.

Nie jest to zadowalające, to są nadal ogólniki, lecz przynajmniej właśnie w kontekście. 

• Like 1

Piko, wydaje mi się, że dwa pytania to nie jest dobry pomysł. Zapytałeś o życie uczuciowe i jednocześnie o spotkanie z ukochaną. Może w tym czasie życie uczuciowe ułoży Ci się inaczej i spotkasz kobietę, ale inną. Będzie ciężko to odczytać. 

Jak czytasz karty odwrócone? 

2 mieczy w odwróceniu ma znaczenie negatywne, czy pozytywne? 

W takim razie jest tak jak Ci mówiłem. Chat GPT wszystko interpretuje tylko pozytywnie. 

Masz 2 mieczy, a on Ci pisze, że się spotkacie. Z kart raczej wynika, że będzie blokada i tego spotkania tam nie widać. 

• W punkt 1

3 godziny temu, nastek96 napisał:

Masz 2 mieczy, a on Ci pisze, że się spotkacie.

Dwójka mieczy może oznaczać niemoźność podjęcia decyzji, a jednocześnie podkreślać jej konieczność…

Mój komentarz: Z rana postanowiłem przeprowadzić kolejny test ChatGPT-4o, tak do ogólnej mojej sytuacji i wyszły karty w pozycji normalnej z inicjatywy samego Chat'a.

Ja: Jak wygląda rozkład Krzyż Celtycki z Tarotem Rider-Waite ?
ChatGPT

Rozkład Krzyża Celtyckiego jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych rozkładów w tarocie. Jest używany do uzyskania głębokiego wglądu w różne aspekty życia osoby pytającej. Oto jak wygląda ten rozkład oraz znaczenie poszczególnych pozycji kart:

Struktura Rozkładu Krzyża Celtyckiego

Rozkład składa się z dziesięciu kart, które są rozmieszczone w określony sposób:

1. Karta 1 (Sytuacja obecna): Reprezentuje bieżącą sytuację, główny temat lub problem, z którym osoba pytająca się mierzy.
  2. Karta 2 (Przeszkody): Krzyżowo na Karta 1. Symbolizuje wyzwania, przeszkody lub to, co blokuje osobę pytającą.
  3. Karta 3 (Podświadomość): Znajduje się poniżej Karty 1. Reprezentuje głębokie, ukryte wpływy, instynkty i podświadome czynniki.
  4. Karta 4 (Przeszłość): Znajduje się po lewej stronie Karty 1. Oznacza przeszłe zdarzenia lub sytuacje, które mają wpływ na obecną sytuację.
  5. Karta 5 (Świadomość): Znajduje się powyżej Karty 1. Reprezentuje świadomość, myśli i plany osoby pytającej.
  6. Karta 6 (Przyszłość): Znajduje się po prawej stronie Karty 1. Przedstawia najbliższą przyszłość lub to, co nadchodzi.
  7. Karta 7 (Ja): Znajduje się po prawej stronie w dolnej części rozkładu. Symbolizuje osobę pytającą, jej postawę i to, jak postrzega siebie w danej sytuacji.
  8. Karta 8 (Środowisko): Znajduje się powyżej Karty 7. Reprezentuje wpływy zewnętrzne, osoby i sytuacje, które mają wpływ na osobę pytającą.
  9. Karta 9 (Nadzieje i obawy): Znajduje się powyżej Karty 8. Oznacza nadzieje, lęki i oczekiwania osoby pytającej.
  10. Karta 10 (Wynik): Znajduje się powyżej Karty 9. Reprezentuje możliwy wynik sytuacji, biorąc pod uwagę obecne okoliczności i działania.

Interpretacja Rozkładu Krzyża Celtyckiego

Każda karta w rozkładzie Krzyża Celtyckiego ma swoje specyficzne znaczenie, które jest interpretowane w kontekście pozostałych kart oraz pytania osoby pytającej. Przyjrzyjmy się przykładowej interpretacji dla wybranych kart:

1. Karta 1 (Sytuacja obecna): Jeśli w tej pozycji pojawi się karta Głupiec, może to oznaczać nowy początek lub ryzyko w obecnej sytuacji.
  2. Karta 2 (Przeszkody): Jeśli tutaj znajduje się karta Diabeł, może to wskazywać na uzależnienia, materializm lub przeszkody wynikające z negatywnych wpływów.
  3. Karta 3 (Podświadomość): Księżyc w tej pozycji może sugerować, że podświadome lęki lub iluzje wpływają na sytuację.
  4. Karta 4 (Przeszłość): Słońce może wskazywać na pozytywne wydarzenia lub sukcesy z przeszłości, które mają wpływ na obecną sytuację.
  5. Karta 5 (Świadomość): Mag może oznaczać, że osoba pytająca jest świadoma swoich zdolności i możliwości manifestowania swoich celów.
  6. Karta 6 (Przyszłość): Wieża w tej pozycji może sugerować nadchodzące nagłe zmiany lub wstrząsy.
  7. Karta 7 (Ja): Cesarzowa może wskazywać na poczucie opieki, kreatywności i płodności w podejściu osoby pytającej.
  8. Karta 8 (Środowisko): Rydwan może symbolizować wpływy związane z podróżą, ambicją lub postępem.
  9. Karta 9 (Nadzieje i obawy): Wisielec może oznaczać obawy związane z koniecznością poświęceń lub nadzieje na nowe perspektywy.
  10. Karta 10 (Wynik): Gwiazda może sugerować pozytywny wynik, nadzieję i inspirowaną przyszłość.

Praktyczne wskazówki

• Skupienie na pytaniu: Przed przystąpieniem do rozkładu, ważne jest, aby osoba pytająca skupiła się na swoim pytaniu lub problemie.
  • Intuicyjna interpretacja: Tarot to nie tylko analiza kart, ale także intuicyjne podejście do ich znaczenia i wzajemnych relacji.
  • Kontekst kart: Znaczenie każdej karty może się zmieniać w zależności od kontekstu i sąsiednich kart.

Rozkład Krzyża Celtyckiego jest potężnym narzędziem do głębokiej analizy i refleksji. Jeśli masz konkretne pytanie lub chcesz przeprowadzić taki rozkład, jestem tutaj, aby pomóc!

Ja:To przeprowadź takie rozdanie dla mnie, dobrze ? :)

ChatGPT

Oczywiście, przeprowadzę dla Ciebie rozkład Krzyża Celtyckiego. Skup się na swoim pytaniu lub problemie, a ja zajmę się interpretacją kart. Zaczynamy!

Karty w rozkładzie Krzyża Celtyckiego:

1. Sytuacja obecna
  2. Przeszkody
  3. Podświadomość
  4. Przeszłość
  5. Świadomość
  6. Przyszłość
  7. Ja
  8. Środowisko
  9. Nadzieje i obawy
  10. Wynik

Interpretacja rozkładu Krzyża Celtyckiego:

1. Sytuacja obecna: Król Mieczy

Król Mieczy reprezentuje intelekt, logikę i obiektywne myślenie. W kontekście Twojej sytuacji obecnej może to oznaczać, że jesteś w stanie podejmować decyzje w oparciu o racjonalne myślenie i analizę. Masz zdolność do jasnej komunikacji i stanowczego podejmowania działań.

2. Przeszkody: Sześć Mieczy

Sześć Mieczy symbolizuje podróż, zarówno fizyczną, jak i emocjonalną. W pozycji przeszkód może to wskazywać, że masz trudności z przejściem przez pewne zmiany lub opuszczeniem trudnej sytuacji. Może to również oznaczać, że nadal nosisz ciężar z przeszłości.

3. Podświadomość: Cesarzowa

Cesarzowa w tej pozycji wskazuje na silne pragnienie płodności, obfitości i opieki. Twoje podświadome myśli mogą być skierowane na potrzebę tworzenia i pielęgnowania, zarówno w kontekście relacji, jak i innych aspektów życia.

4. Przeszłość: Dziesięć Kielichów

Dziesięć Kielichów to karta harmonii, szczęścia i spełnienia w rodzinie i relacjach. W przeszłości mogłeś doświadczyć pełni szczęścia i spełnienia emocjonalnego. Te pozytywne doświadczenia nadal wpływają na Twoją obecną sytuację.

5. Świadomość: As Buław

As Buław reprezentuje nowe początki, energię i pasję. W Twojej świadomości może to oznaczać, że jesteś gotowy na nowy początek, pełen entuzjazmu i chęci do działania. Masz silne pragnienie realizacji swoich celów i pomysłów.

6. Przyszłość: Dziewięć Mieczy

Dziewięć Mieczy to karta lęku, zmartwień i bezsenności. W przyszłości możesz napotkać trudności związane z lękami i obawami, które mogą wpływać na Twój spokój umysłu. Ważne jest, aby znaleźć sposoby na radzenie sobie ze stresem i niepokojem.

7. Ja: Siedem Kielichów

Siedem Kielichów symbolizuje iluzje, marzenia i wybory. Może to oznaczać, że masz przed sobą wiele opcji, ale musisz być ostrożny, aby nie dać się zwieść iluzjom i fałszywym obietnicom. W tej pozycji karta sugeruje, że potrzebujesz jasności i koncentracji na swoich prawdziwych celach.

8. Środowisko: Koło Fortuny

Koło Fortuny w tej pozycji wskazuje na zmiany i cykle, które wpływają na Twoje otoczenie. Może to oznaczać, że jesteś w okresie przejściowym, gdzie los odgrywa ważną rolę. Twoje środowisko może przynosić niespodzianki i nowe możliwości.

9. Nadzieje i obawy: Rycerz Monet

Rycerz Monet reprezentuje stabilność, pracowitość i odpowiedzialność. W tej pozycji karta może oznaczać, że masz nadzieję na osiągnięcie stabilności i sukcesu w swoich działaniach, ale jednocześnie boisz się, że praca i wysiłek mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

10. Wynik: Słońce

Słońce to jedna z najbardziej pozytywnych kart w tarocie, symbolizująca sukces, szczęście i spełnienie. Jako wynik rozkładu, karta ta sugeruje, że mimo przeszkód i wyzwań, które napotkasz, ostatecznie osiągniesz pozytywny i satysfakcjonujący wynik. Twoje wysiłki przyniosą sukces i radość.

Podsumowanie

Twoje życie jest w dynamicznym momencie, pełnym zmian i możliwości. Obecnie masz zdolność podejmowania decyzji z jasnym umysłem, ale mogą Cię czekać trudności związane z opuszczeniem przeszłości i radzeniem sobie z lękami. Twoje podświadome pragnienie tworzenia i pielęgnowania jest silne, a pozytywne doświadczenia z przeszłości nadal mają wpływ na Twoje życie. Jesteś gotowy na nowe początki i pełen entuzjazmu, ale musisz uważać na iluzje i fałszywe obietnice. Zmiany w Twoim otoczeniu mogą przynosić niespodzianki, ale ostatecznie osiągniesz sukces i szczęście, jeśli będziesz konsekwentnie dążyć do swoich celów.

Mam nadzieję, że ta interpretacja była pomocna. Jeśli masz dalsze pytania lub chcesz bardziej szczegółowo omówić któryś z aspektów, jestem tutaj, aby pomóc! 😊

Mój komentarz: To kolejny test ChatGPT-4o, przeprowadzony z czystej ciekawości, i z pytaniem co do sytuacji ogólnej.

17 godzin temu, nastek96 napisał:

Może, jednak spotkania nie zwiastuje. 

Ja te 2 miecze i Królową monet widzę tak: Że to może być bardzo trudna decyzja dla mnie co do związania się z osobą bardzo racjonalną, bliską Ziemi, kiedy ja zajmuje się tarotem, a ona może zażądać abym przestał zajmować się sprawami ezoterycznymi … I stanę przed trudnym wyborem.