Skocz do zawartości

Tendencje samobójcze w horoskopie


Stella111

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam poruszyć dość trudny temat sygnifikatorow samobójstwa w horoskopie. Skłoniła mnie to tego niedawna  samobójcza śmierć pewnej osoby, która bardzo mną z wielu względów wstrząsnęła. Powodem była wieloletnia  depresja, mechanizm śmierci - powieszenie.

Cały czas zadaję sobie pytanie, czy można było tego uniknąć.

Wracając do tematu : nie znalazłam do tej pory ani w literaturze ani w internecie jakiś szczegółowych materiałów na ten temat, powtarzają się takie wskazówki jak  uszkodzone światła bez wsparcia ze strony benefikow ( Jowisz), " trudne aspekty" z Saturnem w roli głównej, uszkodzone malefiki w 8 i 12 domu , Księżyc w znakach takich jak Wodnik, Rak, Skorpion, Koziorożec.

 

Wracając do tego konkretnego horoskopu ( tranzyty i progresje ustawione na dzień śmierci ) :
* W natalnym władca domu 8 jest położony w 12 domu  Merkury, w koniunkcji z Uranem. Wszystko to w mrocznym znaku Skorpiona. Ryzyko problemów mentalnych ( koniunkcja z Uranem może dawać geniusz ale te chorobę psychiczną ), niewidocznych dla innych bo w domu 12 właśnie  ( tak było ), trudno modyfikowalnych ( Skorpion jest stałym znakiem ).

Wszystko to zostało aktywowane przez tranzyt Urana ( opozycja do tej natalnej koniunkcji). Merkury symbolizuje też drogi oddechowe a Uran wszystko co gwałtowne, może ide za daleko w interpretacji ale biorąc pod uwagę, że Merkury jest w tym horoskopie m.in. sygnifikatorem śmierci, odejście przez uduszenie pasuje . Dla mnie to zasadniczy powód tego tragicznego wydarzenia.


- W samym natalnym horoskopie zwraca uwagę dość duża ilość napięciowych aspektów :1. kwadratury , które są trudne do przepracowania , podobno  trudniejsze, niż opozycje, bo ciężko  uświadomić sobie i przepracować energię, którą za sobą niosą 2. polkrzyze, w tym jeden angażujący Światła z Marsem na wierzchołku.  Niby to nie jest źle , polkrzyże wg literatury bywają " motywujące " , ale tutaj nie widzę istotnych, harmonijnych  aspektów równoważących te uszkodzone Światła. Osobę tę cechowała niekontrolowana wybuchowość , przeciwstawne dążenia w życiu (Słońce opozycja Księżycu czyli ego kontra uczucia,marzenia ) , konfliktowość ( kwadratury z Marsem ), kłótliwość , która potrafiła doprowadzić nawet do  rękoczynów. Trudne relacje z matką i partnerem oraz dzieckiem też miały miejsce .
Jakie jest wasze zdanie w tym przykrym temacie ? Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

 

tu horoskop natalny + tranzyty i progresje ustawione na dzień odejścia z tego materialnego świata:

 

xxads..thumb.jpg.b312e4420250d8a9abe94688a99c0b48.jpg

 

Horoskop natalny, z uwzględnieniem Punktu Fortuny wg. liczenia standardowego (PF jest w Byku) i jeszcze są wklejone poniżej aspekty do tego punktu liczonego z uwzględnieniem urodzenia wg. metody dzień / noc - wówczas PF znajduje się w 7 domu 00º52' Bliźniąt.

 

XXninu.thumb.jpg.fcf4ac86cf07abec90a2fa06ee3bac36.jpg

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Stella111 powiem tak, ciekawy choć ciężki temat. Z horoskopu można wyczytać tendencje do problemów psychicznych( z resztą, horoskop służy jako mapa naszego potencjału do wszystkiego w naszym życiu). 
Sama interesowałam się delikatnie tym tematem bo spotkałam się w różnych źródłach, że Mars w 12 domu( a mam takowego) może być wskazówką, że osoba może mieć tendencje samobójcze. Ale… nie ma czegoś takiego w astrologii, że: „jak masz to i to, to wydarzy się to i tamto”. Astrologia nie jest czarno-biała, a horoskopu nie da się czytać w zero jedynkowy sposób. 
Na pewno jest tak jak piszesz, że przy obciążonym Merkurym jest coś na rzeczy. Tutaj muszą dojść odpowiednie tranzyty i progresje by ten potencjał „ruszyć”. 
Spotkałam się z informacją, że Słońce w 3 domu Solariusza może zapowiadać problemy mentalne( od obniżonego nastroju po depresję), jest zatem zaznaczony dom władany klasycznie przez Merkurego. Albo coś się musi „dziać” z tym 3 domem lub jego władcą( w Solariuszu na ten krytyczny rok). 
Spotkałam się z jedną próbą samobójczą w moim życiu, gdzie mam tez pełne dane horoskopu. U danej osoby Neptun w tranzycie aplikował do Merkurego( orba 2 stopnie). Próba była poprzez przedawkowanie leków na ciśnienie i antydepresantów( Słońce urodzeniowo w Rybach, Merkury w znaku upadku i wygnania). 
I znów - nie jazdy z Merkurym na słabej pozycji, podejmie się próby odbierania dobie życia. Wracamy zatem do punktu wyjścia i analizy całego horoskopu. 
U wspomnianej wyżej osoby, urodzeniowo Księżyc w opozycji z Plutonem, w Solariuszu na rok z próbą samobójczą, władca 3 domu solarnego jest w kwadraturze z Plutonem. 
Także tutaj zadziałał potencjał urodzeniowej opozycji Księżyc/Pluton a motorem do podjęcia takich działań były relacje z matką. 
 

Tak na marginesie, w nawiązaniu, że jazdy horoskop jest inny: Charli Chaplin i Adolf Hitler urodzili się w tym samym roku i miesiącu, dzieli ich różnica tylko 2 dni(!). 
Gdzie zabawny Charli ma Asc w Skorpionie a psychopata Adolf - Asc w znaku wdzięcznej Wagi. 
 

 

  • Lubię to! 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...