Skocz do zawartości

Pytanie wybór możliwości postępowania w sytuacji


niustus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy pytaniu o to z której z dwóch możliwości postępowania w danej sytuacji w stosunku do pewnej osoby na jednej drodze pokazały mi się Diabeł, Kapłanka i 7 denarów. Na drugiej z kolei Rycerz Kielichów, Pustelnik i 6 Kielichów. Szczerze mówiąc to bardziej zastanawia mnie to połączenie na 1 drodze, nie wyczuwam od tego przychylności, być może się mylę, ale i rozkład 2 możliwości jest dla mnie dość zagadkowy, chociaż wydaje się bardziej przyjazny. Dodam, że chodzi o to jak postąpić w stosunku do mężczyzny, którym się interesuję, a który ostatnio zrobił się bardzo cichy i nie wiem czy podjąć jakąś aktywność w tej relacji czy zostawić na razie sytuację bez działania, każda droga wydaje mi się mieć wady i zalety. A karty są dla mnie również dość zagadkowe. Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza droga to podjęcie inicjatywy, aktywności w tej relacji, a druga to odwrotność - nie podejmowanie żadnych działań i zostawienie tego tak jak jest. Zapytałam dosłownie czy powinnam wybrać 1 możliwość czy 2

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przychyliła do drogi 1. Dwa arkana wielkie i 7 monet jako zbieranie plonów. Chociaź Diabel i Kapĺanka- czyżby pan był zajęty? 

Drugi wybór zapowiada życie wspomnieniami i takim chyba gdybaniem co było gdyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lirith napisał:

Ja bym się przychyliła do drogi 1. Dwa arkana wielkie i 7 monet jako zbieranie plonów. Chociaź Diabel i Kapĺanka- czyżby pan był zajęty? 

Drugi wybór zapowiada życie wspomnieniami i takim chyba gdybaniem co było gdyby.

 

Właśnie ten Diabeł i Kapłanka mnie tak zastanawiają. Z tego co mi wiadomo to nie ma nikogo, a nie jest człowiekiem nieszczerym czy ukrywającym takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

W obu rozkładach pojawia się napięcie między dwoma przeciwstawnymi siłami: Kapłanka-Diabeł i Rycerz-Pustelnik. Oba rozkłady zawierają w sobie dodatkowe, pomniejsze wybory, których należy dokonać, i postawy, zachowania, które można przyjąć wobec drugiej osoby. Diabeł - zaakceptowanie kłamstw i niezdrowych zachowań, ale też brak hamulców. Kapłanka to mówienie prawdy i czystość. Rycerz Kielichów to uczuciowa wylewność, a Pustelnik to stoicki spokój i zastanawianie się trzy razy, zanim się coś powie.

W obu rozkładach na końcu mamy także mały arkan, który tylko dopowiada pewne szczegóły.

 

Karta oznaczająca aktywność jest tylko jedna - Rycerz Kielichów. Reszta karta jest dosyć statyczna i tym samym to drugi rozkład mówi o tym, by faktycznie coś robić.

 

Jeśli czytać połączenia, to Diabeł + Kapłanka to może być femme fatale, ale też osoba skrywająca swoją seksualność. Prezentuje też kłamstwa, osobę która przestaje mówić co myśli i wie (kapłanka to wiedza). Może wskazywać na przytakiwanie drugiej osobie, nawet jeśli robi ona źle. 7 Denarów jest nieco podobna do Wisielca - pokazuje przyglądanie się sytuacji, czekanie na wynik, obserwację. W tym rozkładzie zasadniczo widzę przekaz o… nic nie robieniu. Można przyjąć punkt widzenia drugiej osoby i udawać przed światem, ze jest w porządku, i obserwować tylko rozwój wypadków. Trzeba się jednak liczyć z tym, że te wypadki mogą być lekko niezdrowe.

 

W drugim rozkładzie jest ciekawe połączenie Pustelnika i 6 Kielichów - postać Pustelnika to tak naprawdę Czas, a 6 Kielichów to przeszłość. Pustelnik wspomina miłe wydarzenia z przyszłości. Możliwe, że warto go trochę rozruszać zabraniem go w miejsca z przeszłości lub powspominać z nim dobre chwile. Trzeba tylko wyważyć sposób, w jaki się to robi, nie zalewać drugiej osoby swoimi emocjami jak to czyni Rycerz, ale też nie zachowywać się sztywno i dać jej ciepło. Jest tutaj praca z przeszłością, ale też dokopanie się do iskierki ciepła w sercu tej osoby.

 

 

Edytowane przez Ragna
  • Cool 1
  • Medal 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ragna napisał:

W obu rozkładach pojawia się napięcie między dwoma przeciwstawnymi siłami: Kapłanka-Diabeł i Rycerz-Pustelnik. Oba rozkłady zawierają w sobie dodatkowe, pomniejsze wybory, których należy dokonać, i postawy, zachowania, które można przyjąć wobec drugiej osoby. Diabeł - zaakceptowanie kłamstw i niezdrowych zachowań, ale też brak hamulców. Kapłanka to mówienie prawdy i czystość. Rycerz Kielichów to uczuciowa wylewność, a Pustelnik to stoicki spokój i zastanawianie się trzy razy, zanim się coś powie.

W obu rozkładach na końcu mamy także mały arkan, który tylko dopowiada pewne szczegóły.

 

Karta oznaczająca aktywność jest tylko jedna - Rycerz Kielichów. Reszta karta jest dosyć statyczna i tym samym to drugi rozkład mówi o tym, by faktycznie coś robić.

 

Jeśli czytać połączenia, to Diabeł + Kapłanka to może być femme fatale, ale też osoba skrywająca swoją seksualność. Prezentuje też kłamstwa, osobę która przestaje mówić co myśli i wie (kapłanka to wiedza). Może wskazywać na przytakiwanie drugiej osobie, nawet jeśli robi ona źle. 7 Denarów jest nieco podobna do Wisielca - pokazuje przyglądanie się sytuacji, czekanie na wynik, obserwację. W tym rozkładzie zasadniczo widzę przekaz o… nic nie robieniu. Można przyjąć punkt widzenia drugiej osoby i udawać przed światem, ze jest w porządku, i obserwować tylko rozwój wypadków. Trzeba się jednak liczyć z tym, że te wypadki mogą być lekko niezdrowe.

 

W drugim rozkładzie jest ciekawe połączenie Pustelnika i 6 Kielichów - postać Pustelnika to tak naprawdę Czas, a 6 Kielichów to przeszłość. Pustelnik wspomina miłe wydarzenia z przyszłości. Możliwe, że warto go trochę rozruszać zabraniem go w miejsca z przeszłości lub powspominać z nim dobre chwile. Trzeba tylko wyważyć sposób, w jaki się to robi, nie zalewać drugiej osoby swoimi emocjami jak to czyni Rycerz, ale też nie zachowywać się sztywno i dać jej ciepło. Jest tutaj praca z przeszłością, ale też dokopanie się do iskierki ciepła w sercu tej osoby.

 

 

Bardzo ciekawa sprawa, że przy drodze, na której intencją była aktywność i działanie jest pokazany właśnie brak ruchu, jakaś bierność, a więcej ruchu pojawia się przy drodze, na której moją intencją był właśnie bezruch i czekanie, bierność. Czy mogę z tego wnioskować, że tak naprawdę mój brak działania przyniesie więcej ruchu w tej relacji niż podjęcie przeze mnie działań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
8 minut temu, niustus napisał:

Bardzo ciekawa sprawa, że przy drodze, na której intencją była aktywność i działanie jest pokazany właśnie brak ruchu, jakaś bierność, a więcej ruchu pojawia się przy drodze, na której moją intencją był właśnie bezruch i czekanie, bierność. Czy mogę z tego wnioskować, że tak naprawdę mój brak działania przyniesie więcej ruchu w tej relacji niż podjęcie przeze mnie działań?


Tak, może być dokładnie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną interpretację 

 

Diabeł, Kapłanka, 7 monet 

Widzę tutaj seksualne zainteresowania ze strony pana, ale nie będzie to już. 7 monet pokazuje, że długa droga przed Tobą, aby coś uzyskać. 

Poza tym Diabeł to też taka toksyczna sytuacja kiedy o czymś intensywnie myślimy, ale nie możemy tego dostać. 

Arcykapłanka też jest bierna. 

On może myśleć i nic nie robić, a ty również podbijając jego serce nie wykażesz się wielką aktywnością i może to trwać wieki. 

 

Rycerz kielichów, Pustelnik, 6 kielichów. 

Rycerz kielichów szybko pójdzie w swoją stronę i możliwe, że zwróci sie ku innej pannie z przeszłości. 

Ogólnie pustelnik raczej wróży samotność, jeśli wybierzesz tą drogę. 

I 6 kielichów oznacza powrót do poziomu wcześniejszej relacji: przyjaźń, koleżeństwo bez uczuć, albo powrót jakiejś osoby sprzed lat. 

 

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
7 godzin temu, niustus napisał:

Witam, przy pytaniu o to z której z dwóch możliwości postępowania w danej sytuacji w stosunku do pewnej osoby na jednej drodze pokazały mi się Diabeł, Kapłanka i 7 denarów. Na drugiej z kolei Rycerz Kielichów, Pustelnik i 6 Kielichów

Jeśli zatem zadałaś pytanie: Co robić? Czy przyjąć postawę aktywną( pierwszy rozkład) czy bierną( drugi rozkład), to odpowiedzi nie będą tutaj jednoznaczne. 
W sumie wyszły trochę pytania zamknięte bo rozumiem, że intencją Twoją było pytanie: czy przyjąć postawę aktywną( Diabeł, Kapłanka, 7 Denarów) czy bierną( Rycerz Kielichów, Pustelnik, 6 Kielichów). 
 

Ja bym to widziała tak, że jeśli będziesz aktywna, to najlepsze, co możesz uzyskać to zaspokojenie żądzy(Diabeł to czysty sex bez żadnej refleksji) po kryjomu( Kapłanka odcięta od otoczenia, sama w domu) plus - znów czekanie i to bez określonego terminu( w 7 Monet czas się ogromnie dłuży). 
 

Jeśli nic nie zrobisz i pozostawisz sprawy swojemu biegowi, pan może delikatnie „podbijać” do Ciebie( Rycerz Kielichów będzie szukał emocjonalnego zaspokojenia) choć może to być zabawa w ciepło-zimno i pan do końca nie zdradzi się ze stanem swojego serca - Pustelnik się zamyka i separuje, zmęczenie życiem. 
6 Kielichów nie jest kartą przełomów a wracania z sentymentem do przeszłości - przy Pustelniku to jest tylko samo rozmyślanie bez wcielania w życie( jak kiedyś było milo). 
 

Oba rozkłady pokazały, że nie jest to czas sprzyjający na rozwój relacji. W najlepszym razie musisz poczekać choć - nie wiadomo do kiedy. 

Edytowane przez Gringe
  • Medal 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...