Jump to content

Niechęć do amuletów itp.


Regis_

Recommended Posts

Nie wiem skąd się to u mnie bierze, ale choćbym chciała to nie mogę nosić amuletów, talizmanów itp. (jeśli wiem że dany symbol ma jakieś znaczenie). Coś we wnętrzu mnie od nich odpycha, nigdy też nie miałam słonika czy maskotki na szczęście. Nie mam oporu do noszenia biżuterii lubię duże, ładne pierścionki i wisiorki :icon_smile2:, ale np. jakbym miała założyć pierścień atlantów to chyba siłą musieliby mi go na palec wsadzić:412yk9:.

 

Może ktoś wytłumaczyć dlaczego tak mam? Dodam że nigdy nie byłam przesądna ani bardzo religijna.. Wg was ten wstręt będzie miał dobre czy negatywne skutki?

Link to comment
Share on other sites

Wg was ten wstręt będzie miał dobre czy negatywne skutki?

Moim zdaniej jedynie dobre :)

 

Wygląda na to, że podświadomie nie chcesz poddawać się wpływom sił, których nie znasz.

A brak zaufania do nieznajomych i nie wchodzenie z nimi w bliskie kontakty, za zarówno w świecie materialnym, jak i duchowym pozwala nam na zapewnienie sobie określonego bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

Guest User2

Zgadzam się z moim przedmówcą. Choć nie zawsze musi to oznaczać, że tak jest zawsze. U mnie niektóre symbole, których genezy nie znam sprawiają bardz dobre wrażenie, więc czuję, że mnie przyciągają. Zaznaczę, że nie każdy. Wydaje mi się, że poza aspektem wskazanym przez mojego przedmówcę ma tu też znaczenie: "po co talizman"? Jeśli osoba, chce talizman po to by strzegł przed tzw. "złym okiem, zawiścią, zazdrością" to wydaje mi sie, że nawet nie znając genezy takowego talizmanu, może przyciągać daną osobę. Po co Ci w ogóle talizman? W jakim celu zawsze chciałaś mieć talizman? Jaka jest/była intencja noszenia przez Ciebie talizmanu/amuletu?

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zamiaru nosić żadnego talizmanu, czy czegokolwiek co by wpływało na moje życie... ale niedawno spodobał mi się taki wisiorek który chciałam kupić (za względów estetycznych, jako część biżuterii bo lubię takie badziewie) i później wygooglowałam że to talizman jakiśtam, (szczęście, pieniądze itp.). Od razu nabrałam jakby wstrętu do tego i nie kupiłam wisiorka.. Po prostu coś mnie blokuje.. wiem że talizman i nie założę. Jakbym nie wiedziała to pewnie bym nosiła.. choć przeczuwam instynktownie że niektóre symbole (choć o nich nie czytałam) oddziałują na otoczenie, do tych też mam wstręt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...