Skocz do zawartości

Divina dla Emeryty, karty klasyczne


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Cytat

Niedługo mam sprawę w sądzie, będzie to pierwsza rozprawa, dlatego chcę zapytać jak się ona potoczy, tzn. nie pytam o wynik końcowy, czyli wyrok w sprawie, bo go jeszcze może nie być, a o to, czy sędzia będzie przychylna moim argumentom czy nie.

 

Karty na to pytanie wyszły takie: 

10 kier - odwr. 7 trefl - 9 trefl

 

Ponieważ nie wiem, czy Ci to wystarczy, tzn. jak je chcesz potraktować tylko na tak - nie, czy inaczej, to dociągnęłam jeszcze kontekst, czyli to co wpłynie na podejście tej sędzi -  jej kompetencje - czym się kieruje ferując wyroki i wyszło:

Król trefl - As pik - 10 karo.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 16:05, Ismer napisał:

czy sędzia będzie przychylna moim argumentom czy nie.

 

Karty na to pytanie wyszły takie: 

10 kier - odwr. 7 trefl - 9 trefl

 

Ponieważ nie wiem, czy Ci to wystarczy, tzn. jak je chcesz potraktować tylko na tak - nie, czy inaczej, to dociągnęłam jeszcze kontekst, czyli to co wpłynie na podejście tej sędzi -  jej kompetencje - czym się kieruje ferując wyroki i wyszło:

Król trefl - As pik - 10 karo.

 

10 kier - odwr. 7 trefl - 9 trefl

Myślę, że będzie patrzeć łaskawym okiem, są dwie sprzyjające karty, ale ta 9 treflowa wnosi jakiś zgrzyt, kłopot. 

"Ktoś pod tobą kopie dołek, lecz się nie bój to matołek" :D - matołek matołkiem, ale muszę się dobrze merytorycznie przygotować, bo to dobre nastawienie sędzi może się zmienić, jeśli będę, ogólnie mówiąc, nierozważna, muszę być ostrożna ale i spójna w tym co mówię. 

I rzeczywistość tak się pokazała - ja miałam inną linię argumentów, zamierzałam podnieść sprawę od tyłka strony, ale adwokat doradził mi na co trzeba w takich sprawach zwracać uwagę i teraz jestem argumentacyjnie przestawiona. Co z tego wyniknie - już niedługo się okaże.

 

Król trefl - As pik - 10 karo.

Chyba jest dokładna i sprawiedliwa, kieruje się rzeczową argumentacją i to jest decydujące w sprawach, które prowadzi. 

 

Jak ktoś coś chciałby jeszcze dopowiedzieć, to bardzo proszę :) 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 13:18, Emeryta napisał:

10 kier - odwr. 7 trefl - 9 trefl

Myślę, że będzie patrzeć łaskawym okiem, są dwie sprzyjające karty, ale ta 9 treflowa wnosi jakiś zgrzyt, kłopot. 

 

Jeszcze kilka dni, ale już wiem, że ta treflowa to psuja jest, już przyniosła mi kłopot. Da sądu pójdę, bo muszę, ale nie wiem, czy zdołam zweryfikować nastawienie sędzi, bo się rozprawa może nie odbyć, z powodu czyjegoś niestawiennictwa. Shit! Wyszło też, że nie jestem dobrze przygotowana i moja niewiedza, właściwie niedopatrzenie mogłoby położyć sprawę. No nigdy się z nikim nie sądziłam i nie wiedziałam, że każde słowo, żeby nie wiem jak było zgodne z prawdą, może być zinterpretowane na niekorzyść. 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki @Emeryta, to już jest weryfka - zapytałaś o to, jak się sprawa potoczy i o nastawienie sędzi. Trzy karty ładnie opisały sytuację: nastawienie sędzi okej, a jak się sprawa potoczy - 9 trefl dopowiedziała. Pojawiły się trudności. Ale pełna ocena jest przed Tobą, bo jeszcze nie wiesz nic o sędzi; jak wyjdziesz z sali sądowej to wbijaj na forum :D 

  • Lubię to! 1
  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, no porażka z tą sprawą, weszłam i wyszłam, sędzia odroczyła rozprawę, ze swojej własnej winy, bo czegoś tam nie dopilnowała i odpisu strony nie dostały. Przejrzała tylko, czy wszyscy co powinni być są i to wszystko, 10 czy 15 minut jej to zajęło. W tej sytuacji nie było mowy by ocenić jej nastawienie, ale odniosłam wrażenie, że jest bardzo formalna.

Chyba karty są aktualne mimo nowego terminu, za... pół roku. Albo dłużej, bo jedna ze świadków nie może być w tym terminie. A mi chodzi na razie tylko o to, czy ona będzie przychylna moim argumentom czy nie, więc chyba bezsens jest kłaść nowe karty na to samo, skoro na razie żadne argumenty nie doszły do głosu i nikt nie był słuchany? 

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 godzin temu, Emeryta napisał:

Nieeee, no porażka z tą sprawą, weszłam i wyszłam, sędzia odroczyła rozprawę, ze swojej własnej winy, bo czegoś tam nie dopilnowała i odpisu strony nie dostały.

 

Czyli wyszło na to, że 9 treflowa kiepści (tak jak i w mojej interpretacji klasyków) i zadziałała także w wersji komputerowej. Dzięki za weryfkę, bo program to program i cały czas go testuję. Na razie wyniki są nieoczywiste, bo za mało mam tych weryfikacji. 

 

14 godzin temu, Emeryta napisał:

Chyba karty są aktualne mimo nowego terminu, za... pół roku. Albo dłużej, bo jedna ze świadków nie może być w tym terminie. A mi chodzi na razie tylko o to, czy ona będzie przychylna moim argumentom czy nie, więc chyba bezsens jest kłaść nowe karty na to samo, skoro na razie żadne argumenty nie doszły do głosu i nikt nie był słuchany? 

 

Trudno mi to ocenić, gdyż sędzia nie odniosła się do Twoich argumentów, bo nie zaistniała taka możliwość, ale z kolei sytuacja / jej nastawienie za pół roku może być już inne.

Możemy zapytać kart, wówczas zobaczymy, czy będą podobnie wskazywać jak te teraz, czy inaczej - to jest w sumie eksperyment. 

Zostawiłabym jednak te karty dopowiadające - co wpłynie na podejście tej sędzi, czym się kieruje ferując wyroki, bo to raczej jest niezmienne i powinno wyjść w toku sprawy.

Decyzja oczywiście jest Twoja, program działa i jest gotowy do użycia :) 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zbliża się kolejna rozprawa, to eksperymentujmy dalej :) 

Pytanie 1 - nastawienie sędzi do moich argumentów. Mogę tego nie obczaić jednak i wówczas z weryfki nici. 

Pytanie 2 - wynik tej rozprawy. Też może jeszcze nie być wyroku i mam tego świadomość, ale powinno już coś się wyjaśnić, chyba tym razem nie wejdę i wyjdę :D 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 6.08.2023 o 08:03, Emeryta napisał:

Pytanie 1 - nastawienie sędzi do moich argumentów. Mogę tego nie obczaić jednak i wówczas z weryfki nici. 

 

karta główna: odwr. 2 trefl.

okoliczności / opis sytuacji: 6 trefl - 7 karo - As pik

 

W dniu 6.08.2023 o 08:03, Emeryta napisał:

Pytanie 2 - wynik tej rozprawy. Też może jeszcze nie być wyroku i mam tego świadomość, ale powinno już coś się wyjaśnić, chyba tym razem nie wejdę i wyjdę :D 

 

karta główna: 3 pik

okoliczności / opis sytuacji: odwr. 4 karo - 10 kier - odwr. Walet trefl 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecę:

Pytanie 1 - nastawienie sędzi do moich argumentów. Mogę tego nie obczaić jednak i wówczas z weryfki nici. 
karta główna: odwr. 2 trefl.
ufff, treflowa znowu :D ale odwraca się, więc czytam ją że nastawienie drugiej strony jest życzliwe, pomocne mojej sprawie.
okoliczności / opis sytuacji: 6 trefl - 7 karo - As pik.
6 na początku kiepsko wypadnę albo inaczej popłynę niż zamierzałam - może być, że zeznanie nie wyjdzie mi jak chciałam, ale w 7 karo jest szansa na sukces, obróci się to na moją korzyść (i super, bo tego sobie życzę).
As pik, typowy przy sprawach urzędowych i sądowych podsumowuje, że sędzia poważnie i skrupulatnie podejdzie do mojej sprawy, jej nastawienie jest chłodne ale rozsądne, nie przesądza z góry, po czyjej stronie jest racja, opiera się na faktach.

 

Pytanie 2 - wynik tej rozprawy. 

karta główna: 3 pik
okoliczności / opis sytuacji: odwr. 4 karo - 10 kier - odwr. Walet trefl.

Ta 3 pik to od razu mi się skojarzyła z 3 rozprawą, czyli wyroku jeszcze nie będzie, a 3 pik w ogóle to jest sprzeczność z oczekiwaniami i rozstanę się z nadzieją na rozstrzygnięcie w tym postępowaniu :kwas: 
4 karo odwrócona to blokada już na wejściu, niezaspokojenie i potwierdza kartę główną. 10 kier jest kartą szczęśliwą, jakby odblokowuje tę 4, co całością może oznaczać odroczenie, ale zarazem stabilną pozycję sprawy.
Jakby popatrzeć na nią przez pryzmat ślubu (bo to jej podstawowe znaczenie) to mogłoby znaczyć, że biorę ślub z tą sprawą, czyli w przełożeniu na sytuację - jest to związek utrwalony. Szansy na wyrok więc tym bardziej nie będzie :sark:
i ten odwrócony Walecik treflowy to pieczętuje, przy 10 kier nie jest to strata, ale oddalenie od wyniku sprawy.
Kuźwa, no!

 

No zobaczymy. W sumie ani dobrze ani źle nie wypadło, jeśli ta sędzia mnie od początku nie skreśli to powinno być w miarę dobrze. Adwokat mówił mi, że jest bardzo dłubiąca, ale to dobrze podobno, jeśli strona jest faktycznie pokrzywdzona. 

 

Zapraszam do rozkminki, weryfka będzie wkrótce :)  

Edytowane przez Emeryta
  • Medal 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

@Emeryta jestem podobnego zdania co Ty.

W 1 pytaniu o nastawienie sędzi 2 treflowa to, jak każda dwójka, jakaś relacja, dialog.

W treflach jest to ziemska relacja, sucha, praktyczna, ziemska, rzeczowa, oparta na konkretach, trudno tu o zrozumienie, porozumienie, dogadanie się itp. ale tu się to odwraca, a w rezultacie oznacza to, że sędzia uzna Ciebie czy też Twoje zeznania za wiarygodne.

Może na początku nie będzie łatwe przekonanie jej, bo 6 trefl wnosi niezbyt korzystne wrażenie, ale z kolei 7 jest kartą jakiegoś sukcesu i tu działa na Twoją korzyść.

As pik dokłada powagi sprawie, przy której stoi, więc tu widzę go jako umacniającego Ciebie / Twoją sprawę w kierunku pozytywnym.

On zresztą wyszedł już drugi raz przy tym pytaniu i myślę, że facetka jest profeską i rozważa argumenty stron bardzo rzeczowo. Jej nastawienie do Twoich argumentów w tych kartach wypadło pozytywnie.

 

Pytanie 2

Uważam, że sprawa nie skończy się wyrokiem.

3 pik to oddalenie w czasie (piki to także karty opisujące czas) a dalsze karty są typu utrwalającego, każda jedna.

10 kier mnie rozbawiłaś z tym ślubem ze sprawą :D

ale to celny wniosek tego zestawienia na konkretną sytuację, nie związaną przecież ze sprawą uczuciowo matrymonialną :medal:

 

  • Medal 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Weryfikacja, na tyle ile mogłam wyczaić sędzię:

 

W dniu 10.08.2023 o 11:13, Emeryta napisał:

Pytanie 1 - nastawienie sędzi do moich argumentów. Mogę tego nie obczaić jednak i wówczas z weryfki nici. 
karta główna: odwr. 2 trefl.
ufff, treflowa znowu :D ale odwraca się, więc czytam ją że nastawienie drugiej strony jest życzliwe, pomocne mojej sprawie.
okoliczności / opis sytuacji: 6 trefl - 7 karo - As pik.
6 na początku kiepsko wypadnę albo inaczej popłynę niż zamierzałam - może być, że zeznanie nie wyjdzie mi jak chciałam, ale w 7 karo jest szansa na sukces, obróci się to na moją korzyść (i super, bo tego sobie życzę).
As pik, typowy przy sprawach urzędowych i sądowych podsumowuje, że sędzia poważnie i skrupulatnie podejdzie do mojej sprawy, jej nastawienie jest chłodne ale rozsądne, nie przesądza z góry, po czyjej stronie jest racja, opiera się na faktach.

 

Co do nastawienia sędzi to jest ocena bardziej mojego adwokata niż moja. Ja odniosłam wrażenie, że nie jest nieżyczliwie znudzoną wiedźmą, która feruje wyrok aby odklepać. Sędzia opiera się na faktach jak najbardziej i kopie do samego dna. 

Nie wyszło mi jak chciałam, trzepnęłam coś co uważałam, że źle wyszło, ale podobno to bardzo dobrze zadziałało.

 

W dniu 10.08.2023 o 11:13, Emeryta napisał:

Ta 3 pik to od razu mi się skojarzyła z 3 rozprawą, czyli wyroku jeszcze nie będzie, a 3 pik w ogóle to jest sprzeczność z oczekiwaniami i rozstanę się z nadzieją na rozstrzygnięcie w tym postępowaniu :kwas: 
4 karo odwrócona to blokada już na wejściu, niezaspokojenie i potwierdza kartę główną. 10 kier jest kartą szczęśliwą, jakby odblokowuje tę 4, co całością może oznaczać odroczenie, ale zarazem stabilną pozycję sprawy.
Jakby popatrzeć na nią przez pryzmat ślubu (bo to jej podstawowe znaczenie) to mogłoby znaczyć, że biorę ślub z tą sprawą, czyli w przełożeniu na sytuację - jest to związek utrwalony. Szansy na wyrok więc tym bardziej nie będzie :sark:
i ten odwrócony Walecik treflowy to pieczętuje, przy 10 kier nie jest to strata, ale oddalenie od wyniku sprawy.

 

Jasne, że się nie skończyło wyrokiem, zostało zarządzone dalsze postępowanie, termin następnej rozprawy nie został wyznaczony, to się nazywa jakoś tak, że wznowienie nastąpi w czasie nieokreślonym, jak są ściągnie dodatkową dokumentację. No trudno, chyba słowo ciałem się stało i wzięłam ślub z tą sprawą :sark:

 

@Ejbert - dziękuję za celne uwagi - to oddalenie w czasie właśnie się dzieje, a As pik dodał i czasu i powagi, bo ściąganie dodatkowych dokumentów nie każdemu się trafia, teoretycznie wszystko co potrzebne było dostarczone, ale skrupulatność sędzi sięgnęła zenitu :D

Może dobrze, bo nie będzie żadnych wątpliwości ani uzasadnienia odwołania strony przeciwnej, jak wygram. 

Ono pewnie będzie, lecz strona przeciwna nie ma nic więcej do dodania, więc to tylko może przedłużyć sprawę. 

 

@Ismer wrócę tu z prośbą o następne karty, sprawdza się w moim przypadku komputerowa wróżka :ok:

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...