Skocz do zawartości

Rozmowa o pracę vol. 2


Stella111

Rekomendowane odpowiedzi

Niedlugo czeka mnie drugi etap rozmowy kwalifikacyjnej ( online, bedzie na niej obecnych kilka osob) Pytanie jak przebiegnie rozmowa w schemacie 1 karta - jak wypadne, 2 karta przebieg rozmowy,3 karta - wynik. Wyciagnelam 8 denarow - Ksiezyc - 2 miecze. Nie podoba mi sie ten rozklad. 8 denarow - zostane odebrana jako osoba pracowita, ambitna, konkretna, wytrwala. Nie wiem, jak interpretowac Ksiezyc w tej sytuacji, w kontekscie pracy kojarzy mi sie z oszustwem/ nieszczeroscia osob prowadzacych rozmowe. 2 miecze... beda jakies watpliwosci co do mojej osoby, sprzeczne opinie(?) na moj temat e zespole, ktory bedzie mnie ocenial w wyniku czego nie dostane tej pracy. Co sadzicie moi drodzy? 

Edytowane przez Stella111
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
14 minut temu, Stella111 napisał:

Pytanie jak przebiegnie rozmowa w schemacie 1 karta - jak wypadne, 2 karta przebieg rozmowy,3 karta - wynik. Wyciagnelam 8 denarow - Ksiezyc - 2 miecze. Nie

8 Denarów to karta osoby pracowitej i wytrwałej. Osoby które będą Cię oceniać zobaczą w Tobie człowieka który podnosi swoje kwalifikacje, jest ambitny i wytrwały. Według mnie jest to fajna karta na pracę - człowiek szlifuje w niej swoje umiejętności, nie poddaje się łatwo pod wpływem niepowodzeń. 
Księżyc jako przebieg rozmowy - tu coś jeszcze wyskoczy, tak jakby interview nie było tylko rozmową kwalifikacyjną tylko czymś jeszcze, czymś, czego na ten moment jeszcze nie widzisz.
2 Miecze jako wynik spotkania - wahanie. Brak decyzji, za mało informacji. Tak jakby to nie było spotkanie przesądzające czy dostaniesz pracę czy nie.   

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Stella111 napisał:

jak przebiegnie rozmowa w schemacie 1 karta - jak wypadne, 2 karta przebieg rozmowy,3 karta - wynik. Wyciagnelam 8 denarow - Ksiezyc - 2 miecze.

8 Denarów w pytaniu o to jak wypadniesz mówi o Twoim rzetelnym podejściu do pracy, metodyczności, ale też może wskazywać, że mogą Cię odebrać jako szarą myszkę. Oczywiście to nie jest złe, pod warunkiem, że pasuje do stanowiska na jakie aplikujesz. Przebieg rozmowy Księżyc - myślę, że przybieże nieoczekiwany obrot, tzn. możesz mieć problemy z łączem lub pojawi się jakieś nieporozumienie pomiędzy Tobą a rekruterami, możliwe, że coś zatają lub będą pewne niejasności np. dotyczące zatrudnienia. Wynik rozmowy, czyli 2 Mieczy możliwe, że będzie jeszcze jeden etap lub sama będziesz miała mieszane uczucia przez co nie podejmiesz ostatecznej decyzji lub w ogóle zrezygnujesz z tej firmy. 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maly update : rozmowa sie odbyla, wyniki za 2-3 tyg. Jezeli chodzi o przebieg to atmosfera byla srednia (jedna osoba przeprowadzajaca rozmowe niezbyt mila, alé to pewnie typowa korporacyjna zagrywka) , pytania trudniejsze, niz myslalam zarowno sprawdzajace wiedze w tej dziedzinie jak i "profilujace" ( momentami czulam sie jak na egzaminie) , jakos dalam rade - reasumujac uwazam, ze wypadlam troche lepiej niz "tak sobie" ale bez szalu. Kolejnego etapu nie bedzie. W miedzy czasie mam podpisac inna umowe, takze o ile odpowiedz bedzie pozytywna to stane przed powaznym, zyciowym wyborem ( 2 mieczy?). Na pewno poinformuje o ostatecznym wyniku. :)

Edytowane przez Stella111
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update: Oferty pracy nie przyjelam. Wynagrodzenie za niskie, poza tym pare osob uswiadomilo mi, ze z moim wyksztalceniem moge spokojnie aplikowac na wyzsze stanowisko. Pozdrawiam :)

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...