Skocz do zawartości

Kamien ksiezycowy zmienia kolor


angeleyes33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kupliam kolczyki kamieniem księżycowym (jestem zodiakalnym raczkiem). Na samym początku kolorbyl jednolity czyli coś mlecznego z delikatna niebieska poświata, dziś zauważyłam że każdy z kamieni jest innego koloru. Kolczyk w lewym uchu ma ciemnozielona barwę z białym oczkiem po środku, a z lewego ma  ciemnoniebieska z perłowym oczkiem z lewej strony. Proszę o podpowiedź co mogą symbolizować te kolory i czy jest możliwe że pod wpływem mojego nastroju kamienie zmieniły barwe? Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

A gdzie te kolczyki kupiłaś?

To pytanie podstawowe, by pokombinować co może być tego przyczyną.

Ale wątpię, czy to Twoje nastroje wpływają na zmianę barwy. Takie coś może się zdarzyć przy minerałach wrażliwych na związki chemiczne. A reakcji na emocje nie widziałem, czytałem tylko, że to może zdarzyć się turkusowi.

Co do kolorów w ogóle to jest u nas opisane, co oznaczają - poszukaj :)

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam o kolorach i w sumie zgadzało by się to z moimi odczuciami i obecną sytuacja. Kolczyki kupiłam normalnie u jubilera, tak że nikt je przede mną nie nosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Nie zakładałem kupna używanych kolczyków, tylko źródło zakupu, np. na aliekspres czy na allegro można się nadziać na różne sztuczki. U jubilera podrasowanie jest prawie wykluczone.

W takim razie zmiana iryzacji może być naturalna, spowodowana mikroszczelinami i po jakimś czasie inaczej załamuje się światło.

Zielony i niebieski mogą przechodzić jeden w drugi, myślę tu o tym, że w tym samym miejscu, w zależności od oświetlenia i kąta padania światła, można widzieć raz jeden a innym razem drugi kolor. Tak mają np. turmaliny o ciemnych kolorach.

Jak jest to zmiana stała, niezależna od światła, to obstawiałbym przyczynę w tych mikropęknięciach.

Może po prostu zapytaj tego jubilera? Zn. wytwórcę, nie sprzedawcę, bo ten co tylko sprzedaje czyjeś wyroby nie musi się znać na fizycznych właściwościach kamieni.

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

@angeleyes33 to jak się czegoś dowiesz, to daj znać, jestem ciekaw co to jest.

Ismer kiedyś mówiła o tripletach, to coś takiego jakby naklejanie na siebie warstewek kamienia, żeby wydobyć z niego jak najlepszy efekt i cenę. Ale czy stosuje się to do kamienia księżycowego to nie wiem, rzecz dotyczyła chyba opali, księżycowy raczej nie jest tak cennym klejnotem, by się w to bawić.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...