Skocz do zawartości

Pani doktor


panna.marta

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec kwietnia mam wizytę u pewnej lekarki koleżanka mnie namówiła pani doktor jest ginekologiem emdokrynologiem. Nie mam parcia. Pytanie czy będę zadowolona z wyboru tej lekarki?

 

rycerz kielichów, słońce XIX, głupiec dołożone 10 monet 

 

raczej tak dobre karty.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@panna.marta zadowolona możesz być nawet bardzo, przy czym Głupiec to taka radość mocno na wyrost( może ona zbyt optymistycznie podejść do Twojej sprawy lub przysłowiowo naobiecywać „gruszek na wierzbie”). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gringe napisał:

@panna.marta zadowolona możesz być nawet bardzo, przy czym Głupiec to taka radość mocno na wyrost( może ona zbyt optymistycznie podejść do Twojej sprawy lub przysłowiowo naobiecywać „gruszek na wierzbie”). 

Tez mi to przeszło przez myśl, ze taka zajarana jak dziecko hehe

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@panna.marta - ja przy Głupcu jestem ostrożna bo nie raz pokazał, że człowiek widział sprawę przez mocno różowe okulary. Oczywiście obok jest Słońce które wg teorii ma niwelować negatywny wpływ kart przy których leży - ale wciąż jednak poczekałabym na rezultaty leczenia( kontakt z lekarką oczywiście może być super, co też dobre i pożądane z perspektywy pacjenta :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2023 o 07:57, Gringe napisał:

@panna.marta - ja przy Głupcu jestem ostrożna bo nie raz pokazał, że człowiek widział sprawę przez mocno różowe okulary. Oczywiście obok jest Słońce które wg teorii ma niwelować negatywny wpływ kart przy których leży - ale wciąż jednak poczekałabym na rezultaty leczenia( kontakt z lekarką oczywiście może być super, co też dobre i pożądane z perspektywy pacjenta :) 

Powiem Ci szczerze, ze zastanawiam się czy nie zrezygnować może ten głupiec oznacza spontaniczna decyzje o zapisie a potem rezygnacje ?

Edytowane przez panna.marta
.
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@panna.marta wiesz co, ja jak kładę karty to skupiam się na pytaniu i staram się nie analizować kart pod kątem pytań zbieżnych ;) 

Pytałaś o swoje zadowolenie( zakładam stan emocjonalny :)  więc to Ci karty pokazały. 
Inna para kaloszy jak przebiegnie leczenie czy jaki wynik da kuracja u tej lekarki. 
 

Tak na marginesie, już poza kartami: jakie opinie ma ta babka? Ktoś z polecenia? Ma ona wyrobioną opinię wśród pacjentów?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 21:32, panna.marta napisał:

Pod koniec kwietnia mam wizytę u pewnej lekarki koleżanka mnie namówiła pani doktor jest ginekologiem emdokrynologiem. Nie mam parcia. Pytanie czy będę zadowolona z wyboru tej lekarki?

 

rycerz kielichów, słońce XIX, głupiec dołożone 10 monet 

 

raczej tak dobre karty.

Owszem będziesz zadowolona, bo lekarz nie stwierdzi żadnej poważnej choroby u Ciebie. Może, tyle abyś zadbała o siebie  - stricte mniej stresu więcej dobroczynnego dystansu do życia. Ot poczujesz się lekko, i nasycisz materię ducha ciekawości. 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gringe napisał:

@panna.marta wiesz co, ja jak kładę karty to skupiam się na pytaniu i staram się nie analizować kart pod kątem pytań zbieżnych ;) 

Pytałaś o swoje zadowolenie( zakładam stan emocjonalny :)  więc to Ci karty pokazały. 
Inna para kaloszy jak przebiegnie leczenie czy jaki wynik da kuracja u tej lekarki. 
 

Tak na marginesie, już poza kartami: jakie opinie ma ta babka? Ktoś z polecenia? Ma ona wyrobioną opinię wśród pacjentów?

Ma bardzo dobre, że jest bardzo miła, empatyczna i pomogła. Także ogólnie bardzo dobre.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@panna.marta - nie zaszkodzi może dać jej szansę? Zawsze możesz zasięgnąć opinii drugiego specjalisty - tak mi się wydaje, że empatyczny lekarz w Polsce to rzadkość.

 

Masz też w rozkładzie Słońce - tego bym się trzymała. 

Edytowane przez Gringe
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 7.04.2023 o 21:32, panna.marta napisał:

Pytanie czy będę zadowolona z wyboru tej lekarki?

 

rycerz kielichów, słońce XIX, głupiec dołożone 10 monet 

Bardzo będziesz zadowolona, bo powinna wprowadzić przyjazna atmosfere, wszystko wyjaśni (Slonce) dodatkowo wprowadzi system leczenia, tzn powie Ci krok po kroku jak wyprowadzić hormony na prostą (Ryc Kielichów + 10 Denarów)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Weryfikacja - średnio i się podobało. Bardzo sympatyczna, ale mało badań i nacisk ze jeszcze nie mam dzieci mimo, ze przyszłam prosić o pomoc przy innych objawach a nie to, ze chce mieć dzieci.  Spodziewałam się lepszego wyniku z takimi kartami. 

Edytowane przez panna.marta
.
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@panna.marta - karty niby wyszły fajne ale: tak jak pisałam, ten Głupiec mógł przynieść taki „hurra” optymizm( mi zwykle pokazuje dozę naiwności w sprawie, przecenianie czegoś- możliwe, że miałaś zbyt wygórowane oczekiwania wobec lekarki kierując się opiniami o niej). 
Z kolei Rycerz Kielichów lubi grać na emocjach, tutaj dodatkowo Słońce pokazało po prostu dziecko - i nawiązanie lekarki do tego tematu( u mnie Słońce w rozkładzie tocznym w miejscu miłość pokazało właśnie skupienie emocji na dziecku a nie rozwój jakiejkolwiek relacji męsko-damskiej). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gringe napisał:

@panna.marta - karty niby wyszły fajne ale: tak jak pisałam, ten Głupiec mógł przynieść taki „hurra” optymizm( mi zwykle pokazuje dozę naiwności w sprawie, przecenianie czegoś- możliwe, że miałaś zbyt wygórowane oczekiwania wobec lekarki kierując się opiniami o niej). 
Z kolei Rycerz Kielichów lubi grać na emocjach, tutaj dodatkowo Słońce pokazało po prostu dziecko - i nawiązanie lekarki do tego tematu( u mnie Słońce w rozkładzie tocznym w miejscu miłość pokazało właśnie skupienie emocji na dziecku a nie rozwój jakiejkolwiek relacji męsko-damskiej). 

Szczerze Ci powiem, ze nie miałam jakiś specjalnych oczekiwań i nie cieszyłam się jak dziecko.

Edytowane przez panna.marta
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałam jeszcze kart co będzie jeśli u niej zostanę i dam jej szanse:

 

5 monet, paz monet, as monet dołożone 9 monet 

 

Same monety , ale sekwencja ze złego do dobrego. Może warto ?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panna.marta napisał:

Zapytałam jeszcze kart co będzie jeśli u niej zostanę i dam jej szanse:

 

5 monet, paz monet, as monet dołożone 9 monet 

 

Same monety , ale sekwencja ze złego do dobrego. Może warto ?


 

Czy takiego dobrego ? 9 monet -karta 100% self care nie widac tutaj za wiele wsparcia innych osob, jest suckes osiagniety wzieciem spraw w swoje rece. Paz monet moze symbolizowac ta kobiete w jej zawodzie, wtedy wciaz jej moze pozostac to nieprofesjonalne podejscie do pacjenta czego zreszta doswiadczylas wczesniej z odbieganiem od sedna problemu i pytaniami o dzieci. As monet w ogole moze mowic o zmianie lekarza. 5 monet raczej bedziesz zalowac wydanych pieniedzy, w rzeczywistosci nie dostaniesz takiego wsparcia jak Ci sie wydawalo ze dostaniesz. Moim zdaniem widac takie pojscie w zupelnie inna strone i dopiero zaczyna sie "to dobre" przy tym pytaniu.

Karty z pierwszego rozkladu byly szczesliwe az na wyrost. Przez powszechne dobre opinie o tej pani moglas miec podstawy zeby byc dobrze nastawiona i zadowolona i to Ci karty pokazaly. Ale Glupiec i nawet Rycerz Kielichow (ta karta mi sie kojarzy z jakims chlopcem amantem) wskazywaly na potrzebe weryfikacji tego wszystkiego, taka energia- one moga byc dosyc zwodzace. Niby w porzadku wizyta, sympatycznie... ale z drugiej strony pani doktor okazala sie byc zbyt pewna siebie (moze nawet nahalna) na tyle zeby Ci popsuc troche to dobre wrazenie.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, panna.marta napisał:

Zapytałam jeszcze kart co będzie jeśli u niej zostanę i dam jej szanse:

 

5 monet, paz monet, as monet dołożone 9 monet 

 

Same monety , ale sekwencja ze złego do dobrego. Może warto ?

Co będzie jeśli...? dwojako rozumiem pytanie.  

Co będzie dla Ciebie, jaka korzyść zadowolenie. Ja tak rozumiem pytanie. 

 

Ano nic szczególnego. To samo co pierwszym razem, nic w kierunku rzetelnej diagnostyki. Zostaniesz sama  'obdarowana' po ew. następnej wizycie -  przepraszam byle czym w  dalszym z wyborem co dalej. Ale u kogo innego, bo dobre u tej akurat przeszło koło nosa. Sama sympatyczna aparycja pani doktor to nie wszystko, a właściwie nic, w przełożeniu na leczenie. 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 9 denarów to karta zdrowia i zadowolenia w połączeniu z Asem Denarów daje szanse na dobre leczenie. 

Może powinnaś dać jej szanse?

Paź Denarów małymi krokami powinna cie wyprowadzić ku dobremu. 

Nie od razu trafamy z lekami. 

Bo na początku możesz mieć takie wrażenie w tej 5 Denarów że czegoś brakuje, możesz być trochę rozczarowana. 

Ale warto z lekarzem rozmawiać. 

Pytać się o wszystko. 

 

 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
20 godzin temu, panna.marta napisał:

Zapytałam jeszcze kart co będzie jeśli u niej zostanę i dam jej szanse:

 

5 monet, paz monet, as monet dołożone 9 monet 

 

Same monety , ale sekwencja ze złego do dobrego. Może warto ?

Nie ma kart Mieczowych które sugerowałyby stres związany z leczeniem. W 5 Monet faktycznie czegoś może brakować i będą próby załatania tej dziury - może leki które przepisze lub kuracja będzie droga? 
Paź Monet to ktoś uczynny, pomocny, życzliwy -farmaceuta w aptece? Może ktoś zasugeruje tańszy odpowiednik stad ten As Monet. 9 Monet sugeruje samodzielność i zadowolenie - tak jakbyś w jakimś momencie miała skorzystać z innej opcji która się pojawi. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...