Skocz do zawartości

Książki nt. magii


Emma1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od ostatniego czasu szukam książek na temat rytuałów , białej i czarnej magii , o księżycu .. jak fazy księżyca na nas wplywają , tarocie. Nie mogę znaleźć nic co by było porządnie napisane po polsku , te tematy zazwyczaj są nie dokładnie napisane.. mało jest zawartych informacji dla osoby która chce zgłębić się w te tematy. Dlatego pisze ten post czy ktoś z was zna dobre książki na któreś z tych tematów? Niestety szukam tylko po polsku, nie umiem angielskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Emma1 o Tarocie powinno być trochę po polsku. Ja zaczynałam od Hajo Banzhaf. Alicja Chrzanowska to też klasyk. O! Suliga też warto. 
Nie wiem jak teraz, może jest coś więcej po polsku i ktoś jeszcze dopisze. 
Mam wrażenie, że Polska to nie jest kraj dla ezoteryków( dużo książek pojawiło się w latach 90, teraz to białe kruki trudno dostępne). 
Jeśli chodzi o magię to nie pomogę, mam wrażenie, że to raczej „podziemna prasa”. Możesz zajrzeć na stronę Cedrowe Wzgórza - ale z tego, co teraz sprawdziłam to mają w ofercie 3 swoje książki( może Cię jednak zainteresują). 
O księżycu to bardziej od strony astrologi mogę Ci podać. 
Więcej możesz znaleźć na internecie raczej - może być coś w wykładach Warszawskiej Szkoły Astrologii na YouTube( tam są darmowe wykłady, w płatnych wiem, że było coś o magii planetarnej). 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Przede wszystkim, jeśli pytasz o rzeczy „na serio”, to przeczytaj dowolny słownik symboli (np. Kopalińskiego), Biblię, mitologię i… coś o historii Europy/świata.
 

Tego rodzaju rzeczy sprawią, że:

 

a) nie dasz się oszukać czytając książki magiczne. Jeżeli chcesz korzystać z cudzych przepisów na rytuały, to będą tam symbole, które będą wstawione w dobrym lub kompletnie błędnym kontekście. W najlepszym razie gotowy rytuał nie wpłynie na Ciebie i nie zadziała. W późniejszym czasie będziesz umieć budować własne rytuały ze świadomością, czemu i kiedy użyć pewnych symboli.

 

b) zachodnia ezoteryka rozwijała się pod wpływem różnych kultur i filozofii (od hellenizmu i greckich filozofów po nauki Wschodu) i znajomość historii pozwoli Ci rozeznać się co skąd pochodzi i jakie ma znaczenie.

 

Po za tym nawet najwięksi ezoterycy sadzili przeokrutne babole i dopuszczali się czasem mistyfikacji, które do dzisiaj są powtarzane jako prawda. Przykład: egipskie pochodzenie Tarota i egipski rodowód tego słowa. Pewnie się z tym spotkasz, ale prawda jest taka, że tłumaczenia tego rzekomo egipskiego słowa zostały dokonane w czasach, gdy… hieroglify egipskie nie zostały jeszcze odkodowane przez naukowców, o wymowie słów nie wspominając.

 

Jeżeli chodzi o książki typowo o magii, to możesz sprawdzić, czy będzie pasować Ci coś z tego (nie musi, bo podaję niżej dużo staroci autorstwa „dziadków” zachodniej ezoteryki, ale niektóre z pozycji da się znaleźć w PDF, jeśli dobrze pokopać):

 

- „Magija współczesna”, Donald Kraig

- „Historia magii”, Eliphas Levi

- „Magija w teorii i praktyce”, Alisteir Crowley

- „Goecja” - jest kilka wydań i tłumaczeń, najbardziej znane jest autorstwa Alisteira Crowleya

- „Dwanaście stopni do oświecenia”, Israel Regardie

- „Elementy rytuału”, Deborah Lipp

- „Magia chaosu”, Phil Hine

- „Wysoka magia”, Eliphas Levi

- jeśli interesuje Cię wicca i witchcraft, to można zajrzeć do książki Gardnera i podobno fajne są książki Vivienne Crowley - ja osobiście nie czytałam

- cokolwiek o kabale


Jeśli chcesz współczesną książkę o czarnej magii po polsku, to może się nadać „Rosyjska czarna magia” Natashy Helvin. Ale może nie ucinaj głów kurczakom, bo tam takie rytuały są, i zastąp to czymś.

 

Osobiście bardzo lubię „Tajniki magii świec” Bereniki Tern - ma ten temat dobrze opisany, w tym bardzo rozbudowane znaczenie kolorów. Są tam też przepisy na magiczne proszki i klątwy, jeśli Cię to interesuje.


Ale tak od siebie doradzę, żeby czarną magię sobie zostawić na koniec: nie dlatego, że jest „zła”, tylko wymaga dobrego zrozumienia jak działa magia i jak wykorzystywać w niej własny umysł i emocje. Lepiej poćwiczyć czarowanie na czymś bardziej pozytywnym, zanim się zabierze za odgrywanie sędzi.

 

 

Edytowane przez Ariesza
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Książki nt. magii

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...