Skocz do zawartości

Pomoc przy identyfikacji kamieni


Ariesza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super User

W moje ręce wpadły ponownie kamienie, które znalazłam jako dziecko centralnie na chodniku w mieście. Będę wdzięczna za pomoc przy identyfikacji tych znalezisk - różowe to zapewne kwarc różowy (chcę się upewnić), ale to białe od zawsze mnie zastanawiało. Czy jest to zwykły kwarc czy coś innego? Zdjęcia starałam się zrobić tak, by oddawały w miarę prawdziwe kolory i połysk.

Czy te kamyki mogą mieć jakieś ezo zastosowania, czy nie za bardzo?

Nowy-projekt1.jpg

Nowy-projekt2.jpg

Nowy-projekt3.jpg

Nowy-projekt5.jpg

Nowy-projekt8.jpg

Nowy-projekt7.jpg

IMG-0639.jpg

 

 

Edytowane przez Ariesza
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Białe wygląda na typowy kwarc, to drugie też, ale takie bywają też skalenie. On ma taką samą strukturę jak biały, czy różnią sie jakoś?

 

A zastosowanie ezo - to zależy tylko od Ciebie. Minerały są tak samo magiczne jak wszystko inne, jeśli nada im się formułę i obdarzy wiarą i miłością.

Tako rzecze mater Ágnes i przekonałem się, że tak jest. 

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
26 minut temu, Ejbert napisał:

Białe wygląda na typowy kwarc, to drugie też, ale takie bywają też skalenie. On ma taką samą strukturę jak biały, czy różnią sie jakoś?


Są podobne - ten różowy ma ubity róg (widoczny na zdjęciu) i wyłania się tam mały fragment, który ma podobny błysk do białego kamienia. W dotyku i wadze są również podobne. Widzę różnicę w samej strukturze, ale może to wynik obić pod innymi kątami - różowy ma w przekroju cząstki czy tez delikatne prążki układające się w jedną stronę, jak mięso. Biały jest bardziej nieokreślony i ma formę narośli. Nie znam się na kamieniach i możliwe, że to tylko wynik połamania tych kamieni w rożny sposób.


 

Edytowane przez Ariesza
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Różowe wygląda na strukturę kwarcu. Skalenie mają połysk, są charakterystyczne - w tych kolorowych są to jakby połyskujące drobinki, mniejsze lub większe, ale widoczne. Tutaj tego nie ma, a przekrój na odłamie bardziej pasuje do kwarcu niż do skalenia. 

  • Lubię to! 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Ariesza napisał:

@Ismer Czy dobrze rozumiem: diagnoza dla obu to kwarc? :D

 

Moim zdaniem tak :) 

jak znajdę swój skaleń, taki zwykły kamuszek, to wrzucę fotę tutaj - różnica jest widoczna. Oczywiście o ile uda mi się ją zrobić przyzwoicie, bo nie zawsze kamyki są chętne do współpracy ;)  

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...