Skocz do zawartości

Które karty związek?


Emma1

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawia mnie jakie karty sugerują ze dwie osoby wejdą w związek, jakie macie doświadczenia?

nie raz jak komuś stawiam karty i pytam się dosadnie czy będzie zwiazek to np są karty 

paz buław, król buław, 6 buław 

zadna z tych kart nie są kartami które mówią o związku ale jednak są pozytywne i romantyczne.

lub as monet, król bulaw , 4 bulaw 

tu już myśle ze bardziej bo as monet wskazuje na szanse a 4 bulaw chyba mówi o związku ale nie o takim oficjalnym. Kapłan, 2 puchary  tez mi się kojarzy ze związkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
44 minuty temu, Emma1 napisał:

tu już myśle ze bardziej bo as monet wskazuje na szanse a 4 bulaw chyba mówi o związku ale nie o takim oficjalnym.


Na 4 Buław, o ile masz talię RW, masz scenę dożynek - ta karta mówi o świętach, wakacjach, wyjazdach na wieś  i może wskazywać na… wesele. Albo imprezę ogólnie. Z odpowiednimi kartami może wskazywać na trwały związek, dla przykładu Kapłan + 4 Buławy to po prostu ślub. Z lekkimi kartami z kolei może pokazywać takie luźne chodzenie, wakacyjny romans.


As Monet to bardzo dobra karta na związki - to jest bogactwo duchowe, otrzymanie tego, czego się chce. To jest karta czegoś, co jest dla nas ważne, cenne, jak wartościowy związek. Monety są powiązane z żywiołem ziemi i  sugerują stabilny związek. Taka ciekawostka, raczej nie mająca współcześnie przełożenia, bo to bardzo stare znaczenie i nikt go dziś nie używa: dawniej ta karta oznaczała pierścionek zaręczynowy. 

  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
1 godzinę temu, Emma1 napisał:

paz buław, król buław, 6 buław 


Mam dwa wyczytane ciekawe sposoby na czytanie tego typu kart. Pierwszy nie pamietam skąd mam, ale drugi jest z książki „Tarot w pismach wybitnych okultystów”, i zdaje się był autorstwa samego Waite’a.

 

1) Karta dworska + mały arkan = opisuje osobę z karty dworskiej, najczęściej jej zawód, czym się zajmuje, kim dokładnie jest.

 

2) Król + giermek tego samego koloru = oznacza myśli i zamiary króla. Taka interpretacja wynika z uznania, że w średniowieczu giermkowie służyli głównie królowi. Byli też posłańcami i biegali załatwiać różne sprawy, stąd interpretacja giermków jako wiadomości i zaproszeń.

 

Królowa + rycerz tego samego koloru = myśli królowej, bo według romantycznych wizji ponoć rycerze służyli swoim królowym.

 

W ten sposób karty powyżej sugerują, że propozycja bycia ze sobą wyjdzie ze strony mężczyzny. To on czuje się zdobywcą.

 

 

Edytowane przez Ariesza
  • Lubię to! 1
  • Medal 1
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...