Skocz do zawartości

Dzieci u mężczyzn


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Dużo można przeczytać w jaki sposób odczytać możliwość posiadania dzieci u kobiet, o domach, które odpowiadają za dziecko pierwsze, drugie i kolejne...jednak zawsze jest podkreślenie U KOBIET. 

W takim razie jakie planety, domy świadczą o posiadaniu dzieci przez mężczyzn? 

 

Z zebranych przeze mnie informacji wynika, że płodność lub chęć posiadania dzieci wynika z domu V, którego wierzchołek jest w znaku wodnym. U mnie jest on w rybach, czyli chęć jest.

Jednak jedyną planetą w tym domu jest Saturn, który utrudnia posiadanie potomstwa, opóźnia lub całkowicie blokuje. Co więcej np w moim przypadku Saturn ma kwadraturę z Jowiszem, który teoretycznie powiększa rodzinę, a w tym przypadku może być przeszkodą. 

Co o tym myślicie? 

Na jakie elementy zwrócić uwagę szukając potomstwa w horoskopie mężczyzn? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@nastek96nie spotkałam się z rozróżnieniem domów na te, które mówią o zajściu przez kobietę w ciążę i dzieciach, a tych domach gdzie to mężczyźni stają się ojcami. U obu płci patrzymy na 5 dom. W obu przypadkach mówi się o płodności. 
Saturn może opóźniać stanie się rodzicem, jak również dawać poważną lekcję życia w momencie stania się nim( u mnie i siostry Saturn włada 5 domem - ja nie miałam problemu by zajść w ciążę, ona z kolei ma za sobą ponad 10 lat starania się; z kolei moje dziecko jest niepełnosprawne, jej na szczęście w pełni zdrowe). 
To samo mogło się zadziać w męskim horoskopie. 
U mojego ex męża, Rak jest na szczycie 5 domu, Księżyc w Baranie, w opozycji z Plutonem i Kwinkunksie z Saturnem.  Tu też dopatrywałabym, że posiadanie potomka będzie związane z problemami( dochodzi jeszcze fakt, że ex mąż nie utrzymuje z synem kontaktów). 
Myśląc o posiadaniu dzieci, warto spojrzeć na 11 dom bo jest to miejsce mówiące o adoptowanych, przysposobionych dzieciach. Można nie mieć własnych, jednak partner lub partnerka może mieć z poprzedniego związku potomstwo. 
plus oczywiście dochodzi nastawienie do tematu posiadania dzieci. Raki w tym przodują, a jest to też bardzo widoczne u facetów mających Słońce w Raku( dzieci tu grają ważną rolę z życiu - chociażby ostatnie video Elona Muska z synem - nie każdy celebryta, wpływowy człowiek obnosi się z chęcią posiadania dzieci( lub już z posiadanym potomstwem). 
Znam przypadki, gdzie facet solarny Rak, lata z dziećmi na płace zabaw, zajęcia, wakacje, a z kolei mama skupia się ba pracy zawodowej( tu facet jest tą „kwoką” z dziećmi). 
 

Co ciekawe, czytałam, że tranzyty Saturna lub Jowisza do urodzeniowego Słońca w męskim horoskopie, mogą pomoc w staniu się ojcem :) 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź. No u mnie akurat dom 11 jest w niepłodnym znaku Panny. 

A co konkretnie w Twoim horoskopie świadczyło o chorym dziecku? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@nastek96 - nie uważam by Panna nie była płodna ;p ale nie w tym rzecz. Jeśli pisany byłby Ci ktoś z dzieckiem, to stawiam, że w 11 domu mogłyby być jakieś planety, możliwe, że władną 11 domu silnie podkreślony w horoskopie.
Jeśli chodzi o płodność, patrzymy też na Księżyc, w jakim znaku i aspektach. 
 

U Ciebie trochę dzieje się w 11 domu. Masz tam Węzeł Pn, Chirona oraz Merkurego, a nów w koniunkcji ze szczytem 11 domu. 
Masz również kwadraturę Jowisz/Saturn gdzie obie planety są związane z 5 domem, zostanie rodzicem może wiązać się z pewnymi perturbacjami ale bym tego zdecydowanie nie wykluczała( faktycznie sprawa może się przeciągnąć w czasie). 
 

U mnie, tak jak pisałam Saturn jako władca 5 domu, gdzie Saturn jest w szerokiej koniukkcji z Plutonem( pewnie już poza klasyczną orbą, jednak nie ignorowalabym jego obecności). 
Saturn jest jakby w oblężeniu przez malefiki: Marsa i Plutona. Na klasyczny aspekt koniunkcji to się nie łapie, uważam jednak, że ma wpływ na sprawy za które odpowiada Saturn. 
 

Ogólnie, uważam, że całość horoskopu pokazuje z czym będziemy mieć do czynienia przez życie. W tym ważny jest tu też Księżyc( nam go w Rybach), u mnie mówiący o poświeceniu. 
Słońce w 8 domu tez stawia przede mną życiowe wyzwania. No jest tego trochę i na pewno Saturn jako władca 5 domu nie pomaga :/ 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie info w internecie, że znaki wodne są płodne, a znaki jałowe to panna, lew i bliźnięta. 

Czyli w ciągu przyciągam, że obecnie i we wczesnych latach 30, a może nawet później ojcostwo mi nie grozi. 

 

Czyli ty właściwie nie masz wyraźnych wskazań wskazujących na trudne macierzyństwo, a jedynie zbiega się wiele mniejszych czynników, które zadziałały w taki sposób. Jedynie też Saturn w V domu plus drobne modyfikatory, aczkolwiek bardzo liczne. 

 

A jak to jest, jeśli u mnie Saturn jest położony w drugim znaku danego domu. W sumie to pytanie ogólne. Jeśli planeta jest położona w drugim znaku konkretnego domu, czy to osłabia jej siłę? 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
24 minuty temu, nastek96 napisał:

A jak to jest, jeśli u mnie Saturn jest położony w drugim znaku danego domu. W sumie to pytanie ogólne. Jeśli planeta jest położona w drugim znaku konkretnego domu, czy to osłabia jej siłę? 

Musiałam popatrzeć na Twój horoskop by zrozumieć pytanie. Chodzi Ci, że jak dam zaczyna się w jednym znaku i zawiera jeszcze kawałek kolejnego, tak? Nic się nie dzieje. Analizujesz Saturna jak planetę w 5 domu, w Baranie. Saturn tutaj nie jest zamknięty w znaku - byłoby rak gdyby znak Barana zawierał się w 5 domu a 6 dom zaczynałby się w Byku. 
 
 

 

28 minut temu, nastek96 napisał:

Znalazłem takie info w internecie, że znaki wodne są płodne, a znaki jałowe to panna, lew i bliźnięta. 

Czyli w ciągu przyciągam, że obecnie i we wczesnych latach 30, a może nawet później ojcostwo mi nie grozi. 

…. Nie kierowałaby się tymi przesłankami przy wyborze antykoncepcji lub zupełnie z niej bym nie rezygnowała ;p 

Znaki mogą być jałowe ale są i inne czynniki w horoskopie które noga dać potomstwo :) 

 Saturn w Twoim 5 domu może dać Ci „szkołę życia” związaną z dziećmi- może opóźnić ich przyjście ba świat, a może dam problemy po ich pojawieniu się. Tu jest sporo możliwości. 
Saturn jest w upadku w znaku Barana więc tez jego działanie jest…. skomplikowane( Saturn lubi działać powoli a Baran go ciśnie by szybciej - z tego pośpiechu mogą być problemy). 

  • Dobre! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka głupot nagadała w takim razie, że kolejny dom osłabia planetę. 

 

24 minuty temu, Gringe napisał:

Nie kierowałaby się tymi przesłankami przy wyborze antykoncepcji lub zupełnie z niej bym nie rezygnowała ;p 

Haha nie o to pytałem :sark:

Nie bój się, nie stracę zdrowego rozsądku :)

 

Wszystko bez pośpiechu. Narazie nie planuje, ale sobie razem z Blackraven rozkminiamy nasze horoskopy z ciekawości. Dziękuję Ci, bardzo mi pomogłaś :)

Edytowane przez nastek96
  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Godzinę temu, nastek96 napisał:

Koleżanka głupot nagadała w takim razie, że kolejny dom osłabia planetę. 

Wiesz, ja się z tym nie spotkałam w literaturze. Mogę mieć luki i nie wszystko wiedzieć jednak ;p 

Kontrowersje budzi planeta zamknięta w znaku, tu są różne głosy choć ja osobiście spotkałam się z dyplomatycznym: to trzeba obserwować. 
Ty tego problemu nie masz z Saturnem - i nie uważam by był osłabiony poprzez przebywanie w 5 domu i w znaku który nie jest na szczycie tego domu. 
 

Tranzyty do Saturna i Jowisza oraz obu tych planet do Słońca urodzeniowego warto obserwować - wtedy mogą zadziać się jakieś rzeczy w kierunku powiększenia rodziny. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...