Skocz do zawartości

Sprzedaż mieszkania i zakup działki


Priestess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Mamy z mężem w planach "pobudować się" i w tym celu planujemy sprzedaż mieszkania, które kiedyś kupiliśmy jako inwestycję na ten cel. Podjęłam współpracę z agentką, która sporo naobiecywała, ale od miesiąca jakoś mało rwie się do pracy i właściwie temat stoi. Coś tam robi, ale niewiele, jestem już sfrustrowana, tym bardziej, że znaleźliśmy działki, które nam się podobają i nie chciałabym, aby nam uciekły sprzed nosa. 

 

Pytanie 1. 

Czy do końca sierpnia uda się znaleźć klienta realnie zainteresowanego zakupem mieszkania? (np. takiego, z którym podpiszę umowę przedwstępną bądź umówię spotkanie u notariusza)?

Wisielec, Sprawiedliwość, 9 monet

No trzeba będzie poczekać, Wisielec sugeruje cierpliwość i konieczność odroczenia. Może chodzi o to, że do połowy sierpnia w lokalu są jeszcze obecni najemcy i może przeprowadzka im się przedłuży? I to są te sprawy formalne, natury prawnej (Sprawiedliwość), które coś odwlekają? Tak czy inaczej 9 monet to dobry omen, przyjdzie pora na zysk, ale za chwilę. Może ta Sprawiedliwość sugeruje też, że podpisana zostanie jakaś umowa przedwstępna, ale transakcja nie zostanie w pełni sfinalizowana jeszcze. 

 

W takim razie, czy do końca września uda się powyższe?

10 kielichów, Królowa kielichów, Cesarzowa

Tak, wydaje mi się, że karty wskazują na okres do końca września. Być może ta sprawiedliwość w poprzednim rozkładzie to właśnie jakieś wstępne formalności, które odwleką sprawę, aby znalazła ona swój finał miesiąc później. 

 

Czy sprzedam za satysfakcjonującą mnie kwotę?

Cesarzowa, Rycerz buław, 9 kielichów

Zdecydowanie tak, może nawet będzie nieco wyższa, niż zakładałam pierwotnie. Cesarzowa to karta płodności, obfitości, zbiorów, 9 kielichów mówi o nasyceniu, zadowoleniu, wręcz nadmiarze, a buławowy rycerz sugerowałby jakąś inicjatywę i działanie (skojarzyło mi się z licytacją, kontrofertą). 

 

Pytanie 2. 

Jakim wyborem okaże się zakup działki:

 

T - 2 buław, 4 kielichów, księżyc

No słabo.... 2 buław sugeruje, aby to rozważyć, obrać inną drogę, bo mogą wyjść zniechęcające (4 kielichów) przeszkody i niemiłe niespodzianki (księżyc). tak jakby działka posiadała wady, o których jeszcze nie wiem. 

 

K - 6 kielichów, 7 monet, 4 monet

To też nie będzie dobra inwestycja, może lepsza niż poprzednia, ale nadal niesatysfakcjonująca. 6 kielichów może wskazywać na idealizację czegoś, co jest dość mierne, lepiej trzymać pieniądze i nie kupować. 

 

inna, której jeszcze nie znalazłam - Paź mieczy, królowa kielichów, 2 kielichów

Zdecydowanie szukać dalej, zasięgnąć więcej informacji, kierować się intuicją, bo czeka na nas coś, co nas bez reszty zachwyci i okaże się wyborem idealnym (2 kielichów kojarzy mi się tutaj z takim mocniejszym zabiciem serca, czymś pasującym doskonale jak rękawiczka na dłoni). 

 

Weryfikacja w przeciągu mam nadzieję kilku miesięcy :D

Czy ktoś zechce podpowiedzieć? :bukiet3i:

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też obstawiam wrzesień za kwotę, z której będziesz zadowolona - teraz mamy czas wakacji i ludziom jest co innego w głowie :D

 

Z trzech działaek - T, K, inna - najbardziej podoba mi się K

6 kielichów - transakcja, ciepło, dobra aura

7 monet - można tam coś wychodować? może z czasem przyniesie jakieś profity

4 monet - chyba nie zechcesz wypuścić tego z rąk

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
4 godziny temu, Venilia napisał:

też obstawiam wrzesień za kwotę, z której będziesz zadowolona - teraz mamy czas wakacji i ludziom jest co innego w głowie :D

 

Z trzech działaek - T, K, inna - najbardziej podoba mi się K

6 kielichów - transakcja, ciepło, dobra aura

7 monet - można tam coś wychodować? może z czasem przyniesie jakieś profity

4 monet - chyba nie zechcesz wypuścić tego z rąk

 

Mi też się podoba ta najbardziej, póki co :D

Dzięki za pomoc :)

 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

Pytanie 1. 

Czy do końca sierpnia uda się znaleźć klienta realnie zainteresowanego zakupem mieszkania? (np. takiego, z którym podpiszę umowę przedwstępną bądź umówię spotkanie u notariusza)?

Wisielec, Sprawiedliwość, 9 monet

Do końca sierpnia nie, bo osoba potencjalnie zainteresowana nie dostanie jeszcze kredytu, 9 Denarów może mówić, że czegoś do szczęścia będzie jeszcze brakować, ale ogólnie byłabym dobrej myśli :) będzie jakaś obsuwa ze strony jakiejś instytucji.

W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

W takim razie, czy do końca września uda się powyższe?

10 kielichów, Królowa kielichów, Cesarzowa

Tutaj już widać satysfakcję z osiągniętego celu :)

W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

Czy sprzedam za satysfakcjonującą mnie kwotę?

Cesarzowa, Rycerz buław, 9 kielichów

Zdecydowanie tak, będziesz miała poczucie "sytości" :)

W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

Jakim wyborem okaże się zakup działki:

 

T - 2 buław, 4 kielichów, księżyc

na tą bym się nie zdecydowała albo jest na jakimś podmokłym gruncie/podatnym na podtopienia lub będzie problem z podłączeniem mediów ewentualnie za jakiś czas zmieni się zagospodarowanie terenu i wyrośnie Ci po sąsiedzku coś czego nie brałaś pod uwagę i nie będzie to miłe zaskoczenie

 

W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

K - 6 kielichów, 7 monet, 4 monet

W tym przypadku jestem optymistycznie nastawiona, miłe dla oka otoczenie, będzie przytulnie, co prawda możesz mieć tu sporo pracy lub nie do końca będziesz zadowolona, jednak 4 Denarów odczytywalabym jako miły kącik (mały, ciasny,ale własny) , rozsądna inwestycja :)

W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

inna, której jeszcze nie znalazłam - Paź mieczy, królowa kielichów, 2 kielichów

Być może jeszcze będziesz się rozglądać, ale moim zdaniem wrócisz do opcji K :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
1 godzinę temu, Lunaria napisał:

Do końca sierpnia nie, bo osoba potencjalnie zainteresowana nie dostanie jeszcze kredytu, 9 Denarów może mówić, że czegoś do szczęścia będzie jeszcze brakować, ale ogólnie byłabym dobrej myśli :) będzie jakaś obsuwa ze strony jakiejś instytucji.

Tutaj już widać satysfakcję z osiągniętego celu :)

Zdecydowanie tak, będziesz miała poczucie "sytości" :)

na tą bym się nie zdecydowała albo jest na jakimś podmokłym gruncie/podatnym na podtopienia lub będzie problem z podłączeniem mediów ewentualnie za jakiś czas zmieni się zagospodarowanie terenu i wyrośnie Ci po sąsiedzku coś czego nie brałaś pod uwagę i nie będzie to miłe zaskoczenie

 

W tym przypadku jestem optymistycznie nastawiona, miłe dla oka otoczenie, będzie przytulnie, co prawda możesz mieć tu sporo pracy lub nie do końca będziesz zadowolona, jednak 4 Denarów odczytywalabym jako miły kącik (mały, ciasny,ale własny) , rozsądna inwestycja :)

Być może jeszcze będziesz się rozglądać, ale moim zdaniem wrócisz do opcji K :)

Dzięki bardzo ciekawe jest to co piszesz. Działka T i działka K są obok siebie, K faktycznie jest mniejsza (tak jak piszesz, ciasne ale własne ;) ), a działka T ma problematyczny kształt trapezu i jest blisko drogi, która z czasem faktycznie może stać się kłopotliwa, jeśli gmina przejmie część pasa pomiędzy drogą a działką, to musiałabym znacznie odsunąć budynek od jej granicy, więc to też się zgadza. 

 

Te kwestie formalne to przypuszczam, że może być wpis do księgi wieczystej, na który czekam od paru miesięcy, być może to to.... 

Dzięki pięknie :)

:thanks:

Edytowane przez Priestess
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
39 minut temu, Priestess napisał:

Dzięki bardzo ciekawe jest to co piszesz. Działka T i działka K są obok siebie, K faktycznie jest mniejsza (tak jak piszesz, ciasne ale własne ;) ), a działka T ma problematyczny kształt trapezu i jest blisko drogi, która z czasem faktycznie może stać się kłopotliwa, jeśli gmina przejmie część pasa pomiędzy drogą a działką, to musiałabym znacznie odsunąć budynek od jej granicy, więc to też się zgadza. 

Super, dzięki za wstępna weryfikację :) trzymam kciuki, żeby udało się wybrać najlepszą opcję :koniczynka:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprawy będą stały w miejscu i nie będzie podpisania żadnej umowy. 

9 monet to nie 10. Tutaj raczej zostaniesz wygodnie we własnym mieszkaniu. 

 

Nwm, czy do końca września, ale myślę że masz szansę w znaku zodiakalnego skorpiona. Wtedy znajdzie się jakaś para. 

 

Myślę, że jakaś kobieta będzie się targowała w tym rycerzu. I sprzedaż za dobrą kwotę, ale nie tą wymarzoną. 

 

T - lepiej zwrócić uwagę na inną. Będziesz niezadowolona. Księżyc to lęki, więc bardzo zła opcja. 

 

K - ta też nie jest najlepsza. 

 

Inna - możesz dostać jakąś ofertę od jakiejś kobiety i dobijesz targu. Możliwe, że to będzie czas skorpiona. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
21 godzin temu, nastek96 napisał:

Raczej sprawy będą stały w miejscu i nie będzie podpisania żadnej umowy. 

9 monet to nie 10. Tutaj raczej zostaniesz wygodnie we własnym mieszkaniu. 

 

Nwm, czy do końca września, ale myślę że masz szansę w znaku zodiakalnego skorpiona. Wtedy znajdzie się jakaś para. 

 

Myślę, że jakaś kobieta będzie się targowała w tym rycerzu. I sprzedaż za dobrą kwotę, ale nie tą wymarzoną. 

 

T - lepiej zwrócić uwagę na inną. Będziesz niezadowolona. Księżyc to lęki, więc bardzo zła opcja. 

 

K - ta też nie jest najlepsza. 

 

Inna - możesz dostać jakąś ofertę od jakiejś kobiety i dobijesz targu. Możliwe, że to będzie czas skorpiona. 

 

Dzięki, ten buławowy faktycznie mi też skojarzył się z targowaniem, ale życzeniowo zinterpretowałam go na swoją korzyść jako kontrofertę z przebitką cenową :D ale może być jak piszesz 

 

A rozwiniesz, czemu K nie wydaje się być dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 6 kielichów, 7 monet, 4 monet

 

Spójrz w K nie masz żadnych kart, które mówią o dobrym samopoczuciu, stabilizacji, sielance...

 

Masz co prawda 6 kielichów, która może oznaczać dom rodzinny, ale to też taka nostalgia, wspomnienia. Do tego 7 monet, czyli zakup by się przedłużał, jeśli w ogóle by się odbył. 

4 monet to może być dom, ale taki skostniały i nieprzystępny. 

Przynajmniej jak tak uważam. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
W dniu 2.08.2023 o 11:08, nastek96 napisał:

 6 kielichów, 7 monet, 4 monet

 

Spójrz w K nie masz żadnych kart, które mówią o dobrym samopoczuciu, stabilizacji, sielance...

 

Masz co prawda 6 kielichów, która może oznaczać dom rodzinny, ale to też taka nostalgia, wspomnienia. Do tego 7 monet, czyli zakup by się przedłużał, jeśli w ogóle by się odbył. 

4 monet to może być dom, ale taki skostniały i nieprzystępny. 

Przynajmniej jak tak uważam. 

dzięki, bardzo ciekawe spojrzenie :tak:

może za bardzo się na tę działkę nakręciłam....

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
15 minut temu, nastek96 napisał:

To tylko moja propozycja interpretacji. Ktoś inny może się nie zgodzić.

no właśnie o to chodzi, aby mieć różne perspektywy :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 10:23, Priestess napisał:

Pytanie 1. 

Czy do końca sierpnia uda się znaleźć klienta realnie zainteresowanego zakupem mieszkania? (np. takiego, z którym podpiszę umowę przedwstępną bądź umówię spotkanie u notariusza)?

 

Wisielec, Sprawiedliwość, 9 monet

Sprawa zdecydowanie die przeciągnie 

 

W takim razie, czy do końca września uda się powyższe?

10 kielichów, Królowa kielichów, Cesarzowa

 

jest szansa i to większa niż we wrześniu 

 

Czy sprzedam za satysfakcjonującą mnie kwotę?

Cesarzowa, Rycerz buław, 9 kielichów

Tak będą zainteresowani 

 

Pytanie 2. 

Jakim wyborem okaże się zakup działki:

 

T - 2 buław, 4 kielichów, księżyc

nieciekawie. Dużo niejasności nawet przy tych kartach to bym chyba odpuściła 

 

K - 6 kielichów, 7 monet, 4 monet

Myśle, ze inwestycja to jest całkiem Ok, ale zalegalizowanie tego będzie die ciągnęło 

 

inna, której jeszcze nie znalazłam - Paź mieczy, królowa kielichów, 2 kielichów

znajdziesz coś dla siebie może te miecze to początkowo twoje nerwy, ale później karty są całkiem dobre.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Maestro

@panna.marta @nastek96 @Venilia @Lunaria 

Weryfikuję:

Dopiero teraz udało mi się sprzedać mieszkanie.... Trwało to zbyt długo, choć w listopadzie faktycznie było wielu zainteresowanych. Ostatecznie, nikt nie złożył zadowalającej oferty, więc zdecydowałam się na jeszcze większy remont, aby znaleźć szybciej kupującego. Opłaciło się, sprzedałam za więcej, niż pierwotnie zakładałam, transakcja szybka, gotówkowa, mimo że z różnymi przebojami i niespodziankami... 

 

Spodziewałam się, że duże mieszkanie będzie się sprzedawać dłużej, ale nie sądziłam, że tyle to potrwa.... Jestem wykończona całym tym procesem! :D Ale było warto. 

 

Co do działki zdecydowaliśmy się na działkę K- jakimś cudem o dziwo czekała na nas! Udało się nieznacznie zbić cenę i jeszcze w tym miesiącu będziemy finalizować zakup. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w interpretacji :thanks:

 

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...