Skocz do zawartości

manipulacja?


octavia

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proszę o pomoc w interpretacji kart.

ciągle męczy mnie taka jedna rzecz w moim związku..

często się kłócimy i czasem mam wrazenie, ze on manipuluje podczas tych kłótni. 

za kazdym razem zwracam mu na to uwagę, odpowiada na to argumentami które są w sumie dobre i potem wychodzi na to, ze się mylę. mimo tego i tak jakoś nie daje mi to spokoju.. cos mi nie gra i sama nie jestem w stanie zrozumieć co dokładnie.

 

czy on stosuje na mnie jakieś techniki manipulacji? (ogólnie)

as buław, 7 kielichów, 3 miecze, król monet 

 

7 kielichów to karta iluzji a na dodatek te as buław mam wrazenie, ze te kielichy mocno podkreśla

3 miecze i król nie mam pojęcia co tu mówią

 

czy mną manipuluje podczas sprzeczek?

rycerz buław , 7 kielichów, rydwan

 

co powinnam zrobić?

pustelnik, 5 mieczy, 3 buław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Pomożemy, ale spróbuj najpierw zinterpretować sama :)

 

11 minut temu, octavia napisał:

as buław, 7 kielichów, 3 miecze, król monet 

Przy tej części, do której dopisałaś parę swoich słów pomyślałam, że może wpędzać Cię w poczucie winy hasłami typu „zobacz, ile dla Ciebie zrobiłem”.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak manipuluje, próbuje z premedytacją (Kr. Monet) wbijać Ci szpilę 3 miecze wymyślając historie z kapelusza wzięte. Przychylę się do Ariesza, iż chce wzbudzić poczucie winy w Tobie.  

Straszny narwaniec z niego. Aż zipie chyba, gdy się kłócicie, sprzeczacie.   

 

Karty radzą, abyś nie brała sobie tego do serca, zajrzała w głąb siebie i nie dała mu wejść Ci na głowę. Dystans... odwróć się na pięcie.  

 

Rada kart potwierdza, tylko że rzeczowy nie jest i mataczeniem aż  kipi z jego strony. Czyli manipuluje.  

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego tzw. gaslighting . Moc tej techniki polega na tym, ze osoba manipulowana ma nie zorientowac sie ze jest manipulowana i uwierzyc w wersje manipulatora zapominajac o swojej. Jesli twoja intuicja ci podpowiada ze cos jest nie tak zaufaj temu. Poczytaj o tym i pomysl czy nie jestes ofiara gaslightingu. Ja bym tez przemyslala ilosc klotni w relacji i czy warto sie w ogole klocic.
 

Karty wyszly przytlaczajace. 2 razy pojawia sie ta 7 kielichow - zdezorientowanie. 3 mieczy to jakis bol w jego sercu, a to moze oddzialywac na jego ego, albo sprawic ze z latwoscia przyjdzie mu granie ofiary. As bulaw, rycerz bulaw, ogniste energie, takie osoby lubia miec los w swoich rekach i sprawowac kontrole nad wlasnym zyciem, o ile taka sila moze byc produktywna to moze byc tez wykorzystywana w zlym celu. Rydwan przy tych kartach tez moze mowic o kontroli. Krol monet pokazuje ze on jest przy tym calkowicie swiadomy swojego otoczenia i czerpie korzysci z tego. Sam siebie sadza na tym tronie dzieki temu tez ma wszystko pod kontrola i tak dazy do stabilizacji czy to w zwiazku, czy to w swojej glowie...
Mi ostatnio na czytanie, ktore zreszta jest tutaj w jednym z tematow, wypadla Krolowa monet i uwazam ze pokazala mi osobe ktora patrzy tylko na wlasne dobro, osobiste korzysci jakie moze wyciagnac z naszej sytuacji.
 

1 godzinę temu, octavia napisał:

co powinnam zrobić?

pustelnik, 5 mieczy, 3 buław


Moim zdaniem
1. przeanalizowac obiektywnie sytuacje w samotnosci
2. nie dawac sie stawiac na swoim
3. zadac sobie pytanie czy takie dyskusje maja sens

  • Lubię to! 1
  • Medal 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...