Skocz do zawartości

Ikosaedr z Oazy Ad-Dachila


Quiddity

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W ramach swojej praktyki magicznej odtworzyłem tzw. Ikosaedr z Oazy Ad-Dachila (Icosahedron from Dakhleh Oasis - jakby ktoś chciał wygooglać więcej na temat). 

 

To potężne narzędzie dywinacyjne posiadające niemal dwa tysiące lat historii. Dwudziestościenna kostka pokryta imionami egipskich bogów zapisanych w demotycznej grece. Zostało odkopane w 1980 r. przez archeologów w egipskiej nekropolii. Głęboko wierzę, że złożonością i możliwościami to narzędzie dorównuje tarotowi i runom.

 

Odtworzyłem, w zasadniczych zrębach, system wróżebny związany z tą kostką, co potwierdzają moje dotychczasowe doświadczenia. Natomiast dokończenie dzieła wymaga wielu prób, na możliwie dużej grupie osób.

 

Zapraszam do uczestnictwa w działaniach zmierzających do wskrzeszenia tej starożytnej formy wróżbiarstwa. 

 

Proponuję wróżbę na każde zadane pytanie.

Na każde z pytań odpowiem za pomocą Ikosaedru, w oparciu o system Ankh - przedstawiając wróżbę/radę dotycząca drogi związanej z pytaniem, wróżbę/ostrzeżenie związane z przeszkodami na tej drodze i wróżbę/syntezę dotyczącą bezpośrednio celu/pytania.

 

Zależałoby mi na pytaniach możliwych do zweryfikowania w jakimś rozsądnym czasie, ponieważ moją prośbą do pytających jest jedynie feedback. Nie musi być rozbudowany. Wystarczy trafione/nietrafione

 

Edit: Proszę o zadawanie pytań, które mogą zostać obiektywnie zweryfikowane. Tak, aby można było sprawdzić, czy coś się wydarzyło czy nie wydarzyło. Najlepiej dotyczące realizacji jakiegoś celu. 

IMG_20230825_124307.jpg

Edytowane przez Quiddity
  • Lubię to! 2
  • Cool 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Super! Pytania jakie mają być, tzn. typu prostego, np. "czy wygram w turnieju szachowym" "jak przebiegnie impreza w sobotę" "kiedy odwiedzę teściową" 

czy też takie bardziej złożone, życiowe, trudniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ejbert napisał:

Super! Pytania jakie mają być, tzn. typu prostego, np. "czy wygram w turnieju szachowym" "jak przebiegnie impreza w sobotę" "kiedy odwiedzę teściową" 

czy też takie bardziej złożone, życiowe, trudniejsze?

Każde pytanie to doświadczenie, które pomoże mi ukończyć system dywinacyjny. Natomiast z mojej perspektywy istotne jest, żeby dało się zweryfikować możliwie szybko trafność wyniku. Ale im więcej prób, różnego rodzaju zagadnień przedstawianych wyroczni, tym lepiej. To skomplikowane przedsięwzięcie, które możliwe jest do wykonania, jedynie w oparciu o praktykę. Za każde pytanie będę wdzięczny! 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Okej, to na początek pytania proste zadam: czy w październiku wystawią w teatrze interesujący mnie spektakl?

Będę to wiedział za ok. tydzień, góra do dwóch.

jeśli tak, to czy będzie w nim grała interesująca mnie osoba?

jeśli się wybiorę do teatru, to czy mi się ta sztuka będzie podobała?

 

te dwa pytania do weryfki będą jak się odbędą :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ejbert napisał:

Okej, to na początek pytania proste zadam: czy w październiku wystawią w teatrze interesujący mnie spektakl?

Będę to wiedział za ok. tydzień, góra do dwóch.

jeśli tak, to czy będzie w nim grała interesująca mnie osoba?

jeśli się wybiorę do teatru, to czy mi się ta sztuka będzie podobała?

 

te dwa pytania do weryfki będą jak się odbędą :D

 

Wyrocznia Qaret el-Muzzawaqa przemówiła:

W październiku wystawią w teatrze spektakl, który Cię zainteresuje, z uwagi na osobę autora (reżysera?). W każdym razie mężczyzny, człowieka pióra, obdarzonego talentem do błyskotliwych pomysłów. Będzie w nim grała interesująca Cię osoba. Jeśli zignorujesz niewielkie problemy zdrowotne (najprawdopodobniej ból głowy) udasz się na spektakl.

Pierwszym wrażeniem będzie rozczarowanie (lub smutek), ale ostatecznie uznasz spektakl za wartościowy (co będzie miało związek z nadzieją).

IMG_20230825_195239.jpg

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Wow, czuję się zaintrygowana i gratuluję zacięcia odtwarzania starych metod :) Bardzo ciekawy posążek na zdjęciach, to Twój? Z jakiej kultury pochodzi? Jego nietypowość kojarzy mi się trochę z lovecraftowskim klimatem :)

 

To ja też poproszę dwa pytania, jedno z szybką weryfikacją, a drugie - ważniejsze dla mnie - będzie zweryfikowane w późniejszym terminie.

 

1) Planuję kupno domeny. Adres www, który mi się spodobał, jest przez kogoś zajęty do 31.08.2023. Pytanie: czy dotychczasowy właściciel przedłuży sobie posiadanie tej domeny na kolejny rok? A może ją zwolni i to ja będę ją mogła kupić?

 

2) Czy dostanę do końca tego roku wymarzoną pracę?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja kolejna :tak:

 

Czy zatrudnię się w nowym miejscu pracy? na rozmowę wstępną zostałam zaproszona, ba nawet przypomniano mi o niej. 

 

Weryfikacja do max. 3 tyg. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przedmiot.

Dolaczam sie z pytaniem. Stracilam dostep do internetowego konta w pewnym miejscu (z wlasnej glupoty ). Czy uda sie go odzyskac? Przyjmijmy czas na weryfikacje do konca wrzesnia. Jesli sytuacja rozwiaze sie wczesniej to przybede z informacja;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ariesza napisał:

Wow, czuję się zaintrygowana i gratuluję zacięcia odtwarzania starych metod :) Bardzo ciekawy posążek na zdjęciach, to Twój? Z jakiej kultury pochodzi? Jego nietypowość kojarzy mi się trochę z lovecraftowskim klimatem :)

 

To ja też poproszę dwa pytania, jedno z szybką weryfikacją, a drugie - ważniejsze dla mnie - będzie zweryfikowane w późniejszym terminie.

 

1) Planuję kupno domeny. Adres www, który mi się spodobał, jest przez kogoś zajęty do 31.08.2023. Pytanie: czy dotychczasowy właściciel przedłuży sobie posiadanie tej domeny na kolejny rok? A może ją zwolni i to ja będę ją mogła kupić?

 

2) Czy dostanę do końca tego roku wymarzoną pracę?

1. Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

 

Domena zwolni się. Przeszkodzić w jej zdobyciu może lenistwo. Poza tym, zastanów się dobrze, czy przypadkiem nie kieruje Tobą próżność i płytki materializm. Sukces może okazać się pozorny. 

 

2.Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

 

Nie zdobędziesz. Powinnaś zweryfikować swoje oczekiwania. Pozbyć się skłonności do dramatyzowania i przesady. Ale jeżeli nie poddasz się bezczynności i niezdecydowaniu oraz okażesz wytrwałość i przede wszystkim zachowasz realne spojrzenie, to do końca roku dowiesz się czego naprawdę pragniesz. 

 

P.S. Latarenka z figurką Sheela-na-Gig to takie narzędzie alchemiczno - okultystyczne, które zrobiłem ostatnio, żeby wzmocnić komunikację z pewnym interesującym, ale nazbyt jeszcze bełkotliwym duchem. Przyznam, że fotki rzutów na tle figurki zamieściłem żeby trochę podkręcić zainteresowanie tematem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alieninside napisał:

To ja tez poprosze.

Czy najemca X sie dzis wyprowadzil lub planuje sie wyprowadzic na dniach

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

Nie wyprowadzili się i w najbliższych dniach nie wyprowadzą się. Powinno dojść do spotkania. Spotkanie powinno odbyć się na neutralnym gruncie, w parku lub kawiarni. Spotkanie będzie porą na odwagę i kierowanie się intuicją. Spolegliwość i łagodność będzie przeszkodą w osiągnięciu celu. Jeżeli pokierujesz się wewnętrznym głosem i nie poddasz spolegliwości, osiągniesz cel. Jeżeli nie, nie kontynuuj dalszych mediacji i jak najszybciej wejdź na drogę prawną. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamandium napisał:

 Ja kolejna :tak:

 

Czy zatrudnię się w nowym miejscu pracy? na rozmowę wstępną zostałam zaproszona, ba nawet przypomniano mi o niej. 

 

Weryfikacja do max. 3 tyg. 

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła: Bądź przygotowana na niespodzianki w dniu rozmowy i zachowaj jasność umysłu.  Przeszkodą do osiągnięcia celu mogą być jakiekolwiek próby oszustwa, szczególnie w odpowiedzi na krytykę, która może być zaskakująco ostra. Trzymaj się drogi, uważaj na przeszkody - osiągniesz sukces i zdobędziesz tę posadę. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lilliana napisał:

Ciekawy przedmiot.

Dolaczam sie z pytaniem. Stracilam dostep do internetowego konta w pewnym miejscu (z wlasnej glupoty ). Czy uda sie go odzyskac? Przyjmijmy czas na weryfikacje do konca wrzesnia. Jesli sytuacja rozwiaze sie wczesniej to przybede z informacja;)

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:
Drogą do rozwiązania tego problemu jest odnowienie/wzmocnienie relacji z osi przyjaźń-miłość. Przeszkodą osoba, która jawi się jako dojrzały, bezwzględny mężczyzna. Trzeba Ci uwolnić swoją wewnętrzną siłę i kierować się sercem, a z pomocą przyjaciela odzyskasz stratę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gringe napisał:

O, to ja mam bardzo szybkie pytanie. Wracam jutro od mamy i lecę z synem samolotem. Czy uda nam się jutro dotrzeć do domu w UK? 

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:
Jutro osiągniesz cel.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dzisiejsze pytania.

Odczytów i interpretacji dokonywałem z dobrą wiarą, według mojej najlepszej wiedzy, co do znaczeń znaków umieszczonych na ściankach kostki.

Z drugiej strony niczego nie wygładzałem, kiedy interpretacja wskazywała niepomyślne informacje.

Niektóre odpowiedzi kostki wydawały mi się dziwne - jak ta wyraźnie wiążąca utratę dostępu do strony internetowej z jakimiś silniejszymi relacjami uczuciowymi - ale wówczas nie szukałem interpretacji na siłę i przekazywałem najprostszy przekaz wynikający z odczytu. 

Proszę jednak pamiętać, że przedsięwzięcie jest nadal w fazie eksperymentu. Tym bardziej jestem wdzięczny za podjęte ryzyko, które zawsze wiąże się z sięganiem do dywinacji.

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie do szybkiej weryfikacji: na dziś zapowiedziała się z wizytą siostra.

Jaki ma w tym cel: towarzyski / relaksacyjny czy w interesie? 

 

I drugie do trochę dłuższej: jesteśmy zaproszeni na urodziny małego dziecka i w związku z tym trzeba kupić prezent.

Pytanie jaki typ prezentu wybraliśmy: 

- zabawkę zwykłą (np. klocki, lalkę, pluszaka, samochodzik itp)

- zabawkę edukacyjną / interaktywną

- bajki

- inny prezent; jakiego typu? 

 

I pytanie jeszcze czy rodzice dziecka  będą zadowoleni z prezentu dla niego?

Pytanie takie jest stąd, że rodzice sugerowali wybór, gdyż maluch ma dużo zabawek i nie chcą, by się one dublowały :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrófka napisał:

Ja mam jedno pytanie do szybkiej weryfikacji: na dziś zapowiedziała się z wizytą siostra.

Jaki ma w tym cel: towarzyski / relaksacyjny czy w interesie? 

 

I drugie do trochę dłuższej: jesteśmy zaproszeni na urodziny małego dziecka i w związku z tym trzeba kupić prezent.

Pytanie jaki typ prezentu wybraliśmy: 

- zabawkę zwykłą (np. klocki, lalkę, pluszaka, samochodzik itp)

- zabawkę edukacyjną / interaktywną

- bajki

- inny prezent; jakiego typu? 

 

I pytanie jeszcze czy rodzice dziecka  będą zadowoleni z prezentu dla niego?

Pytanie takie jest stąd, że rodzice sugerowali wybór, gdyż maluch ma dużo zabawek i nie chcą, by się one dublowały :)

Dziękuję za te pytania. Są doskonałą ilustracją na tle której pozwolę sobie omówić pewne zjawiska.

Pytanie pierwsze jest klasycznym przykładem pytania nieweryfikowalnego. Cele mogą być nieuświadomione i różnie interpretowane przez uczestników relacji. Ty odniesiesz wrażenie, że ktoś przyszedł w interesie, ponieważ wyraźnie wciąga Cię w jakaś intrygę, ale dla niego cel może być drugorzędny, a wciąganie innych w intrygi to jego sposób na relaks i rozrywkę. Ktoś może być szczerze przekonany, że działa w celach towarzyskich, bezinteresownie aby wzmocnić np. więzi rodzinne, a tymczasem jego podstawowym celem jest budowanie swojego wizerunku jako ciepłej i uczynnej osoby, aby ugasić swoje kompleksy, braki, wypełnić czymś pożerającą go pustkę. Cele mogą się nie wykluczać. Można mieć wiele celów - "piec kilka pieczeni na jednym ogniu". Tak czy inaczej, to jest wyrocznia, a nie poradnia psychologiczna. Proszę zauważyć ponadto, że w pytaniu tkwi założenie, że dojdzie do spotkania.

Oczywiście chodzi o wydarzenie z przyszłości, więc możliwe jest przygotowanie Ankh dla tego zdarzenia, przy czym przygotowaną wróżbę należy traktować jako wróżbę na kolejne spotkanie z siostrą 

Drugie pytanie dotyczy zdarzenia, które już miało miejsce. To tak jakby pytać tarota, w którym roku miała miejsce bitwa pod Olszynką Grochowską. Tego rodzaju pytania wymagają po prostu innych instrumentów. Poza tym to pytanie o ocenę. O jakie przeznaczenie zabawki chodzi, deklarowane przez producenta? Dla dziecka zabawka typowo "rozrywkowa" może mieć walor edukacyjny, jeśli nauczy się dzięki niej czegoś nowego. Dla kogoś rozwiązywanie skomplikowanych łamigłówek może być wspaniałą zabawą, która jednak niczego go nie uczy, a jedynie pozwala się cieszyć z posiadanych już umiejętności. Dla innego prosta układanka może być wyzwaniem i męczarnią. Tak czy inaczej to drugie pytanie nie nadaje się do sporządzenia Ankh.

Nie mam teraz dużo czasu, ale rozwinę ten fragment. W tej chwili zadam jedynie wstępne pytanie.

Dlaczego np. egipscy bogowie (czy jakieś inne "siły") mieliby w ogóle odpowiadać na pytania dotyczące repertuaru teatru w październiku, zaginionych kluczy etc.? Zastanawiali się nad tym Państwo? Przecież na pierwszy rzut oka wydaje się to całkowicie absurdalne!

 

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

Siostra przyjdzie jako matka lub osoba odwołująca się do twojego macierzyństwa lub w kwestii związanej z ciążą lub macierzyństwem. Jej lub twój skostniały system myślenia stanowi przeszkodę mogącą prowadzić do kłótni. Jest osobą oczekującą jakiejś zmiany, ale to tylko marzenia na jawie.

Edytowane przez Quiddity
  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
27 minut temu, Quiddity napisał:

Dlaczego np. egipscy bogowie (czy jakieś inne "siły") mieliby w ogóle odpowiadać na pytania dotyczące repertuaru teatru w październiku, zaginionych kluczy etc.? Zastanawiali się nad tym Państwo? Przecież na pierwszy rzut oka wydaje się to całkowicie absurdalne!


To jest rzecz, nad którą głowił się niejeden użytkownik tego forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Quiddity za wyczerpującą informację dotyczącą wyroczni.

Ale pozwolę sobie zauważyć, że to Tobie potrzebne są różnorodne weryfikowalne pytania. Takie więc zadałam.

Jeśli pytania mają być na boską miarę, jeśli bogom nie pasują takie pytania, bo są zbyt trywialne, to trzeba o tym napisać na wstępie i nie szukać możliwie zróżnicowanego spektrum.

 

Co do mojego pierwszego pytania: nie pytałam, czy dojdzie do spotkania, tylko o co jej chodzi. Mamy z siostrą interesy i bardzo możliwe, że będzie chciała właśnie o nich porozmawiać.Ale może też chcieć się jedynie zrelaksiwać, bo mieszkam z dala od miasta.

Co do drugiego: nie chodzi o ocenę zabawki przez dziecko, wyraźnie napisałam, że chodzi o ocenę rodziców i nie jest to pytanie puste, ma uzasadnienie, lecz przecież nie będę pisać czemu, bo to ma być to eksperyment na trafność przecież.

Stąd pytanie o przeszłość, która ma ścisły związek z przyszłością. I nie, nie jest to pytanie typu o datę bitwy pod Olszynką, tą znają (a przynajmniej powinni znać) wszyscy Polacy i historycy. 

A odpowiedź na pytanie co kupiliśmy znamy tylko my i ew. wyrocznia.

 

Jeśli ta wyrocznia ma odpowiadać na same poważnie życiowe sprawy, to moim zdaniem, zanim sprawdzisz trafność takiego wyrokowania, musisz poćwiczyć na sprawach błahych. Dlatego bogowie mają teraz odpowiadać na takie pytania, żeby mogli Ciebie sprawdzić, czy w ogóle sprostasz temu zadaniu. Wyrocznia, doradztwo to nie jest zabawa. Żeby zostać mistrzem trzeba dużo ćwiczyć i po to wszak założyłeś ten wątek, czyż nie? 

Edytowane przez mrófka
  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
16 godzin temu, Quiddity napisał:

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:
Jutro osiągniesz cel.

Tak, dolecieliśmy szczęśliwie do domu i obyło  się bez stresu w samolocie( jak lecieliśmy do Polski, to młody był przerażony i myślałam, że jednak wyproszą nas z samolotu na pasie startowym). 
Dziękuję za wróżbę :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gringe napisał:

Tak, dolecieliśmy szczęśliwie do domu i obyło  się bez stresu w samolocie( jak lecieliśmy do Polski, to młody był przerażony i myślałam, że jednak wyproszą nas z samolotu na pasie startowym). 
Dziękuję za wróżbę :) 

Bardzo dziękuję za odpowiedź zwrotną. Pozdrawiam!

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrófka napisał:

Dziękuję @Quiddity za wyczerpującą informację dotyczącą wyroczni.

Ale pozwolę sobie zauważyć, że to Tobie potrzebne są różnorodne weryfikowalne pytania. Takie więc zadałam.

Jeśli pytania mają być na boską miarę, jeśli bogom nie pasują takie pytania, bo są zbyt trywialne, to trzeba o tym napisać na wstępie i nie szukać możliwie zróżnicowanego spektrum.

 

Co do mojego pierwszego pytania: nie pytałam, czy dojdzie do spotkania, tylko o co jej chodzi. Mamy z siostrą interesy i bardzo możliwe, że będzie chciała właśnie o nich porozmawiać.Ale może też chcieć się jedynie zrelaksiwać, bo mieszkam z dala od miasta.

Co do drugiego: nie chodzi o ocenę zabawki przez dziecko, wyraźnie napisałam, że chodzi o ocenę rodziców i nie jest to pytanie puste, ma uzasadnienie, lecz przecież nie będę pisać czemu, bo to ma być to eksperyment na trafność przecież.

Stąd pytanie o przeszłość, która ma ścisły związek z przyszłością. I nie, nie jest to pytanie typu o datę bitwy pod Olszynką, tą znają (a przynajmniej powinni znać) wszyscy Polacy i historycy. 

A odpowiedź na pytanie co kupiliśmy znamy tylko my i ew. wyrocznia.

 

Jeśli ta wyrocznia ma odpowiadać na same poważnie życiowe sprawy, to moim zdaniem, zanim sprawdzisz trafność takiego wyrokowania, musisz poćwiczyć na sprawach błahych. Dlatego bogowie mają teraz odpowiadać na takie pytania, żeby mogli Ciebie sprawdzić, czy w ogóle sprostasz temu zadaniu. Wyrocznia, doradztwo to nie jest zabawa. Żeby zostać mistrzem trzeba dużo ćwiczyć i po to wszak założyłeś ten wątek, czyż nie? 

Ach. Muszę Cię przeprosić! Skupiłem się na aspektach dotyczących dwóch pierwszych pytań i tak zająłem nimi umysł, że faktycznie w ogóle nie dostrzegłem trzeciego pytania! Pytanie o to, czy rodzice będą zadowoleni z prezentu dla dziecka dotyczy przyszłości i jak najbardziej nadaje się dla wyroczni. Naprawiam swoje przeoczenie. 

 

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

Dokonany wybór nie spodoba się i zostanie to w dostrzegalny sposób zamanifestowane. Twoja cierpliwość zostanie poddana próbie. Nie poddawaj się gniewowi. Jeżeli na spotkaniu pojawi się alkohol nie pij, jeżeli ktoś inny będzie go nadużywał wróć do domu. 

 

4 godziny temu, mrófka napisał:

 

Edytowane przez Quiddity
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quiddity każdy ma własny sposób postrzegania tego, czym jest wróżba i w jaki sposób może wpłynąć na przyszłość.

Ale nie o tą kwestię tu chodzi,  nie o merytorykę, Ty założyłeś ten temat, ponieważ chcesz rozwijać system i, cytuję:

 

W dniu 25.08.2023 o 17:36, Quiddity napisał:

 

Odtworzyłem, w zasadniczych zrębach, system wróżebny związany z tą kostką, co potwierdzają moje dotychczasowe doświadczenia. Natomiast dokończenie dzieła wymaga wielu prób, na możliwie dużej grupie osób.

 

Zapraszam do uczestnictwa w działaniach zmierzających do wskrzeszenia tej starożytnej formy wróżbiarstwa. 

 

Proponuję wróżbę na każde zadane pytanie.

 

Zadałam więc pytania i nie oczekiwałam wykładu o wróżbach, tylko odpowiedzi na pytania.  W tym temacie nie interesuje mnie jak Ty podchodzisz do zagadnienia nt. czym są wróżby, chcę tylko wziąć udział w Twoim eksperymencie.

Uważam, że to co napisałeś poza odpowiedziami na pytania jest ciekawym materiałem na osobny wątek i może uda się go wyodrębnić? 

 

Moje pytania są bardzo proste i szybko je zweryfikuję, a dodam jeszcze, że prezenty dla dziecka nie są wybierane na odczepnego, myślałam nad nimi pod kątem osobowości i stopnia rozwoju malucha.

Wiem, że tak małe dziecko interesuje się i cieszy każdą zabawką, lecz do utrzymania jego uwagi nie każda się nadaje. Dlatego dałam kilka możliwości, wszystkie jednak  odpowiadające tej konkretnej jednostce.

Inny prezent to jest sugestia rodziców, lecz też starannie dobrana pod kątem upamiętnienia jego urodzin, lecz on jest do nacieszenia czy docenienia w przyszłości, nie teraz.

 

Piszę o tym tutaj, byś zapoznał się z tym, jak różne są motywacje i drogi myślenia pytających. Spotkasz się w praktyce tak z  pytaniami pustymi, dennymi jak i z poważnymi, głębokimi i moim zdaniem tylko praktyka uczyni mistrza, trzeba być przygotowanym na wszystko.

 

Teraz pierwsza weryfikacja: spotkanie było towarzyskie, przebiegło w spokojnej i miłej atmosferze, nie było powodów do kłótni, wręcz przeciwnie - śmiechu i radości było co niemiara :)

 

Edytowane przez mrófka
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mrófka napisał:

@Quiddity każdy ma własny sposób postrzegania tego, czym jest wróżba i w jaki sposób może wpłynąć na przyszłość.

Ale nie o tą kwestię tu chodzi,  nie o merytorykę, Ty założyłeś ten temat, ponieważ chcesz rozwijać system i, cytuję:

 

 

Zadałam więc pytania i nie oczekiwałam wykładu o wróżbach, tylko odpowiedzi na pytania.  W tym temacie nie interesuje mnie jak Ty podchodzisz do zagadnienia nt. czym są wróżby, chcę tylko wziąć udział w Twoim eksperymencie.

Uważam, że to co napisałeś poza odpowiedziami na pytania jest ciekawym materiałem na osobny wątek i może uda się go wyodrębnić? 

 

Moje pytania są bardzo proste i szybko je zweryfikuję, a dodam jeszcze, że prezenty dla dziecka nie są wybierane na odczepnego, myślałam nad nimi pod kątem osobowości i stopnia rozwoju malucha.

Wiem, że tak małe dziecko interesuje się i cieszy każdą zabawką, lecz do utrzymania jego uwagi nie każda się nadaje. Dlatego dałam kilka możliwości, wszystkie jednak  odpowiadające tej konkretnej jednostce.

Inny prezent to jest sugestia rodziców, lecz też starannie dobrana pod kątem upamiętnienia jego urodzin, lecz on jest do nacieszenia czy docenienia w przyszłości, nie teraz.

 

Piszę o tym tutaj, byś zapoznał się z tym, jak różne są motywacje i drogi myślenia pytających. Spotkasz się w praktyce tak z  pytaniami pustymi, dennymi jak i z poważnymi, głębokimi i moim zdaniem tylko praktyka uczyni mistrza, trzeba być przygotowanym na wszystko.

 

Teraz pierwsza weryfikacja: spotkanie było towarzyskie, przebiegło w spokojnej i miłej atmosferze, nie było powodów do kłótni, wręcz przeciwnie - śmiechu i radości było co niemiara :)

 

Dziękuję. Upewnię się tylko chodzi o urodziny dziecka, czy o spodziewane spotkanie z siostrą?

Zakładam, że z siostrą? Czy inne elementy wróżby dotyczącej tego spotkania również się nie sprawdziły?

Edytowane przez Quiddity
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Racja, to nie jest temat merytoryczny, pt. czym są wróżby i jak to działa w przestrzeni, założenie jest kompletnie inne.

Dlatego proszę o skupienie się na pytaniach i odpowiedziach, a inne rozważania albo niech mają miejsce w osobnym temacie albo je usunę.

Założyciela tematu proszę o decyzję, co chce zrobić oraz o doprecyzowanie, jakich pytań do wyroczni oczekuje a na jakie nie będzie udzielał odpowiedzi.

  • O.K 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 23:20, Quiddity napisał:

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:
Drogą do rozwiązania tego problemu jest odnowienie/wzmocnienie relacji z osi przyjaźń-miłość. Przeszkodą osoba, która jawi się jako dojrzały, bezwzględny mężczyzna. Trzeba Ci uwolnić swoją wewnętrzną siłę i kierować się sercem, a z pomocą przyjaciela odzyskasz stratę.


Weryfikacja- udalo sie odzyskac, szybciej niz sie spodziewalam:) Idac za rada podzielilam sie problemem z przyjaciolka, ale raczej nie miala wiekszego wkladu w sytuacje niz wysluchanie mnie.
Dziekuje za wrozbe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lilliana napisał:


Weryfikacja- udalo sie odzyskac, szybciej niz sie spodziewalam:) Idac za rada podzielilam sie problemem z przyjaciolka, ale raczej nie miala wiekszego wkladu w sytuacje niz wysluchanie mnie.
Dziekuje za wrozbe.

Cieszę się. Dziękuję za weryfikację. Pozdrawiam!

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
W dniu 25.08.2023 o 22:38, Quiddity napisał:

1. Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

 

Domena zwolni się. Przeszkodzić w jej zdobyciu może lenistwo. Poza tym, zastanów się dobrze, czy przypadkiem nie kieruje Tobą próżność i płytki materializm. Sukces może okazać się pozorny. 


Weryfikacja: zwolniła się, ale nie kupiłam jej. Z tego co zauważyłam po paru dniach, została zajęta przez osobę trzecią. Nic straconego - po prostu w tym czasie znalazłam i zajęłam nazwę, która mi bardziej odpowiadała.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ariesza napisał:


Weryfikacja: zwolniła się, ale nie kupiłam jej. Z tego co zauważyłam po paru dniach, została zajęta przez osobę trzecią. Nic straconego - po prostu w tym czasie znalazłam i zajęłam nazwę, która mi bardziej odpowiadała.

Bardzo dziękuję za weryfikację!

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieñ dobry 

A ja mam 2 pytania, weryfikacje  pierwszego dodam dziś po 20

1.moja córka nadal będzie w klasie z dziewcznka o imieniu Alba?

2.znajde  pracę w tym miesiącu?

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
W dniu 25.08.2023 o 20:07, Quiddity napisał:

 

Wyrocznia Qaret el-Muzzawaqa przemówiła:

W październiku wystawią w teatrze spektakl, który Cię zainteresuje, z uwagi na osobę autora (reżysera?). W każdym razie mężczyzny, człowieka pióra, obdarzonego talentem do błyskotliwych pomysłów. Będzie w nim grała interesująca Cię osoba. Jeśli zignorujesz niewielkie problemy zdrowotne (najprawdopodobniej ból głowy) udasz się na spektakl.

Pierwszym wrażeniem będzie rozczarowanie (lub smutek), ale ostatecznie uznasz spektakl za wartościowy (co będzie miało związek z nadzieją).

 

Spektakl będzie wystawiony :)

Nie wiem jeszcze, czy będzie w nim grała interesująca mnie osoba, przypuszczam, że tak, lecz to będzie zweryfikowane po przedstawieniu.

 

Co do powodów wystawienia: trudno mi ocenić, z jakich konkretnie względów teatr gra daną sztukę, lecz wiem, że nie z powodu jej reżysera czy autora. Repertuar jest zmienny, dobierany tak, by nie dublować sztuk by się one nie przejadły, by była pełna widownia.

 

Jeśli chodzi o wrażenia, to także będzie o tym dopiero, jak obejrzę przedstawienie.

Fabułę znam, ale to nie to samo, co gra aktorska.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 22:39, Quiddity napisał:

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:

Nie wyprowadzili się i w najbliższych dniach nie wyprowadzą się. Powinno dojść do spotkania. Spotkanie powinno odbyć się na neutralnym gruncie, w parku lub kawiarni. Spotkanie będzie porą na odwagę i kierowanie się intuicją. Spolegliwość i łagodność będzie przeszkodą w osiągnięciu celu. Jeżeli pokierujesz się wewnętrznym głosem i nie poddasz spolegliwości, osiągniesz cel. Jeżeli nie, nie kontynuuj dalszych mediacji i jak najszybciej wejdź na drogę prawną. 

Wszystko sie zgadza. Najemca sie nie wyprowadzil a i zaplacil zaleglosc. Co do spolegliwosci i uleglosci to nie moge zweryfikowac. Napewno byly upomnienia do zaplacenia zaleglosci ale z zachowaniem dobrych manier, uprzejmosci i wyrozumialosci.

Edytowane przez alieninside
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 16:43, Quiddity napisał:

Dokonany wybór nie spodoba się i zostanie to w dostrzegalny sposób zamanifestowane. Twoja cierpliwość zostanie poddana próbie. Nie poddawaj się gniewowi. Jeżeli na spotkaniu pojawi się alkohol nie pij, jeżeli ktoś inny będzie go nadużywał wróć do domu

 

Prezent został przyjęty z zadowoleniem.

Rodzice nikogo nie wyróżniali, nie manifestowali emocji związanych z podarunkami, ale myślę, że byli zadowoleni ze wszystkich prezentów, które otrzymało dziecko.

Próba cierpliwości to chyba dotyczy tego, że jeszcze nie otrzymałam feedbacku :D

ale oni mają taki trochę opóźniony zapłon.

Na gniew nie było okazji. Alkoholu nie piłam, w ogóle prawie nikt nie pił, a o nadużywaniu mowy nie było.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 10:48, Chloe Fernández napisał:

Dzieñ dobry 

A ja mam 2 pytania, weryfikacje  pierwszego dodam dziś po 20

1.moja córka nadal będzie w klasie z dziewcznka o imieniu Alba?

2.znajde  pracę w tym miesiącu?

Z góry dziękuję 

Byłem zaangażowany w pewien projekt i nie zaglądałem na forum. Stawiam zatem Ankh jedynie odnośnie 2-go pytania.

 

Wyrocznia Quaret el-Muzzawaqa przemówiła:
Drogą do celu jest zaufanie swojej wiedzy i umiejętnościom. Przeszkodą uleganie emocjom. Jeśli podążysz drogą i ominiesz przeszkodę znajdziesz pracę z ludźmi lub zwierzętami. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...