Skocz do zawartości

Czy w Polsce za magię można iść do więzienia? O książce „Rosyjska czarna magia”.


Ariesza

Rekomendowane odpowiedzi

A tak trochę poważniej, to rzucanie klątw za pomocą zakopanej martwej kury, to tradycja okultystyczna mająca tysiące lat. 

Oczywiście zakopanie jej tak, żeby ofiara ją zobaczyła nastawione jest raczej na efekt psychologiczny. Nikt poważny nie ogłasza, że rzucił klątwę. 

Tutaj dla przykładu ciekawe znalezisko z Aten (sprzed ok. 2300 lat). Naczynie pokryte imionami kilkudziesięciu ofiar, wypełnione szczątkami kury i przebite gwoździem, a następnie potajemnie zakopane w pobliżu Agory.

 

IMG_20230831_231937.jpg

IMG_20230831_232001.jpg

IMG_20230831_232022.jpg

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Każdy czas ma swoje czary. Nie ma znaczenia czego się używa, bo skuteczność polega na czymś innym. Relikty przeszłości odchodzą do lamusa, ale w dalszym ciągu istnieją i są na nie amatorzy. 

Ja jednak, jakbym miał zajmować się czarostwem, to wybrałbym nieiwazyjne metody. Raz, że te ww. są dla mnie mentalnie nie do przyjęcia; dwa, że bywam leniwy i nieczasowy; trzy, że zdecydowanie wolę elegancką współczesność, która, w miarę nowych koncepcji fizyki, tłumaczy wiele zjawisk a ja lubię wiedzieć jak i dlaczego coś działa, przynajmniej w zarysie.

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zresztą rozważania czysto teoretyczne. Nie spotkałem się dotąd w Polsce z przypadkiem, aby ktoś zabijał kury w swojej praktyce. Jedyny troszkę zbliżony przykład znalazłem na Krajnie, gdzie zdarza się podrzucanie martwych ptaków pod łóżko. Ale ptak, którego widziałem też nie wyglądał na zabitego, to było raczej na 100% znalezione truchło. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...