Skocz do zawartości

Książki o Księżycu w astrologii


Ariesza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super User

Przychodzę z pytankiem do bardziej doświadczonych. Zaimponowała mi wiedza innych użytkowników na temat umiejętności predykcji w astrologii. Dla mnie za wysokie progi, ale pomyślałam, że mogłabym zacząć od czegoś względnie prostego - popularnej obserwacji faz Księżyca i interpretacji Księżyca w kole, co w sumie również wydaje się zadaniem na bardzo długie miesiące/lata. Jest trochę książek o Księżycu na polskim rynku (od księżycowych poradników działkowicza po poradniki analizy Księżyca w kosmogramie/natalu), i oczywiście całkiem sporo po angielsku. Czy są jakieś tytuły, które znacie i polecacie, albo wręcz przeciwnie - odradzacie?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Ariesza a nie było już pytania o książki z zakresu Księżyca i astrologii? Wrzuciłam nawet wtedy spis treści z jednej z anglojęzycznych książek, na zachętę, dla wszystkich.  
Jeśli chodzi o samą wiedzę, to w każdej pozycji coś znajdziesz - i nie ma wg mnie idealnej książki, omawiającej Księżyc od a-z. W większości będzie dość pobieżnie albo po prostu standard( autor autora powiela), co niektóre mogą mieć „smaczki”, w postaci dwóch, trzech zdań które mogą wywołać u nas moment „Aha”. 
Może książka Carol Rushman nie wpisuje się idealnie w Twoje pytanie na temat pozycji stricte o Księżycu, ale… może pokazać, że prognozowanie aż tak skomplikowane nie jest( nie mówię, że astrologia, to pestka), dużo jest tu logicznego myślenia i kojarzenia( jeśli poznasz już podstawy). Potem wiedza przypomina takie „doklejanie”kolejnych warstw i kojarzenie kolejnych rzeczy. 
Wracajac do samego Księżyca, to spojrzałam na półkę i mam tu też pozycję Amy Herring „Astrologia Księżycowa” o dziwo w języku polskim. Kupiłam to chyba z racji omawiania progresywnego Księżyca, masz tu też omówione pozycje natalne, w domach i znakach oraz zestawienie progresywnego i natalnego razem. 
Jeśli chodzi o prognozę na podstawie dziennej wędrówki Księżyca, najbardziej wartościowe jest obserwowanie samemu, co się wtedy dzieje u Ciebie. Na początek możesz prowadzić notatki( ja wciąż żałuje, że się nigdy za to nie zabrałam by notować, może więcej bym zauważyła). 
Dla mnie trudne są dni w miesiącu kiedy Księżyc jest w Raku bo tu robi kwadraturę do Saturna i Plutona - ciekawa jestem, co Ty zauważysz w momencie kiedy Tobie T Księżyc będzie ustawiać się w kwadraturze do maleficznych planet( tu tez zależy od ich położenia - u mnie z racji 1 domu „wali” na całego, może przy Plutonie czy Saturnie w 3 czy 9 domu przechodzi bokiem albo nie w każdym miesiącu jest zjazd). 
Jak coś to pisz, pytaj :) 
 

  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...