Skocz do zawartości

Kierunek drzwi


Dzwoneczek111

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wytłumaczenie czy dobrze? 

 

W południe  o godzinie 12:00 słońce jest za mną, gdy stoję twarzą zwrócona do drzwi. Jaki  jest kierunek drzwi według feng shui? 

 

 

Wedlug mnie skoro słońce jest na południu o 12:00 i "stoi" za mną, to oznacza, że drzwi są zwrócone w kierunku przeciwnym, czyli na północ. Wchodzac do domu ide w kierunku na polnoc. 

Czy drzwi mogą być traktowane jako drzwi "północne"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności skorzystałabym jednak z kompasu. Są nawet aplikacje na telefon z kompasem (darmowe) prawie tak dobre jak "normalny" kompas.

 

EDIT

Ale tak co do zasady to podobno w Polsce w południe Słońce znajduje się po południowej stronie nieba. Czyli w samo południe (o 12:00) Twój cień powinien pokazywać północ.

Edytowane przez Mana
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertką w tym temacie wiec być może ktoś mnie poprawi w tym temacie, ale...  z tego co udało mi się dowiedzieć to jeśli stojąc w drzwiach patrząc na zewnątrz i Twój kompas pokazuje północ to właśnie w takim kierunku są one zwrócone i można je np. pomalować na niebiesko.

Z braku lepszych źródeł (na które trafiłam i bym mogła im jakoś uwierzyć) ostatnio słucham kanału na yt Julie Khuu, gdzie czasami wspomina o feng shui.

W książce "Magia porządków z feng shui" (Karen Kingston) za dużo o takich tematach nie ma choć wspomina się np. o bagua - dobra na sam początek, ale mało konkretów i zawsze warto wszystko dwa razy sprawdzić.

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam zanim znajdzie się ktoś bardziej obeznany w temacie.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mana fajnie ze piszesz, dziekuje za odpowiedz.

 

Wyszłam przed dom, przyłożyłam kompas do klamki/drzwi (moja twarz i kompas, przodem do drzwi tak jak wchodzę do domu) i pokazuje 340* (północ). Czyli kierunek drzwi to północ? Taka moja zagadka, którą próbuje rozwiązać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...