Skocz do zawartości

Pomoc dla początkującego


patrycja1905

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Jeżeli dodaje temat w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Po 8 latach przerwy wracam do rozkładania kart. Moje początki były trudne i nie dojrzałe, dzięki czemu napędziłam sobie tylko strachu i szybko i w panice pozbyłam się kart. Nie chce popełnić tych samych błędów dlatego chciałam Wam zadać parę pytań i prosić o pomoc.

 

Wcześniej pracowałam jedynie na kartach w pozycji prostej wydawało mi się to prostsze. Miałam dwie książki z opisami kart gdzie interpretacje całkowicie się od siebie różniły i robiło to ogromny mętlik w mojej głowie. Więc czy dalej powinnam, nawet początkowo stosować tylko kart w pozycji prostej czy odrazu uczyć się różnić w pozycji odwróconej ?

 

Jak zacząć, jakim pytaniem sprawdzić czy możemy dzisiaj rozmawiać ?

Miałam koleżankę, prosiłam ją żebyś na coś mi spojrzała. Wyciągnęła dwie karty i mówi, że dzisiaj nic z tego nie będzie. Zapytałam dlaczego, odpowiedziała mi że wyszło jej że nie był ten dzień tygodnia który był. Nie spytałam jakie konkretnie pytanie zadała niestety, że wyszła jej ta środa.

Nie wiem czy zapytała "jaki dzisiaj jest dzień ?" Wtedy myślałam że zapytała "Czy dzisiaj jest piątek i wyszło jej, że nie.

 

I tak chciałam rozpoczynać też swoją naukę od stawiania dwóch kart na tak/nie. Szukałam odpowiedzi które karty oznaczają tak a które nie i już dzięki temu wiem, że nie powinno się zadawać pytań zaczynających się od "Czy" albo na zwykłe tak/nie.

I tu moje plany zupełnie się rozmyły, ponieważ myślałam że tak najłatwiej będzie mi znaleźć odpowiedzi na pytania i nauczyć się znaczenia kart. 

Dla początkujących pytania tak/nie na proste pytania np "Idę na rozmowę o pracę, czy dostanę ją?" są też nie wskazane ?

Jeżeli tak, to powinnam zmienić to pytanie na "Jak potoczy się moja rozmowa o pracę?" ?

 

Dlatego też chciałabym poprosić o kilka prostych rozkładów od których ewentualnie mogłabym zacząć.

 

Narazie wyciągam po jeden karcie dnia rano dla siebie i dla narzeczonego, i zapisuje to w zeszycie co nas danego dnia spotkało i 1-2 karty na interesujące mnie pytanie starając się formować je od "jak".

 

Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i odpowiedzi! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...