Skocz do zawartości

Ma Anand Sheela - kobieca prawa ręka OSHO


Ariesza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super User

Ma Anand Sheela była rzeczniczką ruchu OSHO. Zarządzała jego ashramem Rajneeshee w USA, który przybrał formę miasta. Reprezentowała go także w mediach - sprawiając wrażenie energicznej i nieco fanatycznej, i nie stroniącej od szokujących wypowiedzi. 

 

Została oskarżona o próbę morderstwa (planowała morderstwo polityka), atak bioterrorystyczny (zlecony atak biologiczny i zatrucie okolicznych mieszkańców), nielegalne podsłuchiwanie (na terenie ashramu), podpalenie oraz oszustwa imigracyjne.

 

W 1986 roku przyznała się do usiłowania morderstwa i napaści w związku z rolą w ataku bioterrorystycznym w Rajneeshee w 1984 roku. W lipcu 1986 roku otrzymała wyrok czterech i pół roku więzienia federalnego. Została zwolniona za dobre sprawowanie i po 29 miesiącach deportowana do Niemiec Zachodnich. Sheela później przeniosła się do Szwajcarii , gdzie wyszła za mąż i kupiła dwa domy opieki . W 1999 r. została skazana przez szwajcarski sąd za „czyny przestępcze przygotowujące do popełnienia morderstwa” w związku ze spiskiem mającym na celu zamordowanie prokuratora federalnego USA Charlesa Turnera w 1985 r. i skazana na karę więzienia.

Biografia (po ang.): https://en.wikipedia.org/wiki/Ma_Anand_Sheela

Na Netflix dostępny jest także dokument "Bardzo dziki kraj" ("Wild wild country") na temat Rajneeshee i kontrowersji związanych z Osho oraz Ma Anand Sheela.

Kosmogram z tej strony: https://www.astro.com/astro-databank/Sheela,_Ma_Anand


astro_2atw_ma_anand_sheela.52681.274963.thumb.png.daf787ebdc10dbd737833eabba3e210b.png

 

anand-sheela-2.png

Edytowane przez Ariesza
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten dokument i fascynujące jest to, że ona zdaje się nie mieć najmniejszych wyrzutów sumienia czy wątpliwości co do swojego zachowania. 

Ciekawe, że mars i Neptun w domu 9., czyli religia + Słońce w 12 domu też może o tym mówić i o dużej ilości wrogów? no i ten mars w wadze!  Czytałam na naszym forum dyskusje o Marsie w wadze, gdzie chyba Ismer pisała, że taki mars pomimo swojej słabej pozycji, może być równie skuteczny przy osiąganiu celów co mars w baranie. No i zdaje się, że ona faktycznie bardziej drogą dyplomacji sobie radziła. 

Widzicie tutaj jakieś oznaki socjopatii? 

Albo przewodnictwa w grupie? Bo jednak na koniec życia też zajęła się aktywnym uczestnictwem w jakimś miejscowym domu kultury/społecznym, gdzie pełniła wazną rolę, o ile dobrze pamiętam.

 

Edit: jeszcze rzuca się w oczy to, że ma mało wody, a bardzo dużo ambicji (asc jeśli poprawny i słońce w koziorożcu), do tego ta jedyna wodna planeta, uran, atakuje wszystko, czego dotyka. Może to jakoś może tłumaczyć brak empatii. 

Edytowane przez shamansblues
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User

Ja bardzo malutko umiem na razie powiedzieć, ale spróbuję. Mi się rzuca w oczy Księżyc w Baranie, który zaobserwowałam u ludzi nerwowych, przemocowych wręcz. Obsadzony 8 dom - to zauważam u wielu kryminalistów oraz przywódców sekt. Nie oznacza z automatu mordercy, ale zainteresowanie „dziwnymi” sprawami nie z tego świata na pewno. Władca 7 domu czyli Księżyc jest w domu 3 - teraz zgaduję (proszę mnie poprawić, jeśli odjeżdżam), że może chcieć budować z ludźmi bliskie, sąsiedzkie relacje, trzymać ich bliżej siebie.

Opozycja Urana w domu 6 (sprawy zdrowia, praca, dom upadający) do Słońca w 12 - nie wiem czym to może być, może próbami ukrycia czegoś na temat zdrowia i ukrywaniem prawdziwych intencji swojej (rebelianckiej wręcz) pracy?

 

Na razie tyle, im mniej moich głupot tym lepiej ;p

Edytowane przez Ariesza
Słownik probuje być mądrzejszy ode mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...