Skocz do zawartości

Wypłata


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

W ostatnim miesiącu wypłacono mi za małą wypłatę. W tym powinni mi wyrównać. Podobno kierowniczka wysłała wypłaty już w niedzielę, do mnie nic nie doszło, więc nwm czy to prawda. Mają czas do jutra. 

Czy firma wypłaci mi wynagrodzenie do 10 dnia miesiąca? 

 

Rycerz kielichów, Rycerz Monet, 4 miecze 

 

Uważam, że Rycerz Kielichów to ja. Jestem jeszcze pozytywnie nastawiony, że ta wypłata będzie terminowo. Ale rycerz denarów jest przyblokowany 4 mieczy. Tak jakby ten przelew został wstrzymany celowo? 

Postrzegam w tym przypadku Rycerza denarów jako te pieniądze za pracę, które się zatrzymały gdzieś po drodze. 

 

Z podsumowania Wisielec, więc wszystko przyjdzie, ale opóźnione. 

Weryfikacja maksymalnie do jutra, może nawet dziś. Co sądzicie?

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie zdanie do twojego. Wyplate dostaniesz, po prostu spozniona bo to bardzo czuc w 4 mieczy, no i wisielcu.

Moze byc jeszcze tak, ze bedziesz musial o sobie w jakis sposob grzecznie przypomniec(?) i dopiero ona do Ciebie dotrze w rycerzu monet.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja: 

Dostałem dziś. Miała być wypłata z wyrównaniem, a szczerze mówiąc znów zapłacili mniej...

Brak słów 

4 mieczy to chyba zamrożone pieniądze. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 15:40, nastek96 napisał:

Weryfikacja: 

Dostałem dziś. Miała być wypłata z wyrównaniem, a szczerze mówiąc znów zapłacili mniej...

Brak słów 

4 mieczy to chyba zamrożone pieniądze. 

4 mieczy może oznaczać zła kondycję firmy . Może powinieneś się tym zainteresować . Może lepiej poszukać czegoś tak na wszelki wypadek . Oni mogą nie płacic dlatego że nie mają po prostu na to pieniędzy 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nwm, bo mojej koleżance też źle wypłacili drugi raz, ale reszta pracowników dostała tyle ile się należy. 

Choć też mi to przez myśl przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Josei napisał:

4 mieczy może oznaczać zła kondycję firmy . Może powinieneś się tym zainteresować . Może lepiej poszukać czegoś tak na wszelki wypadek . Oni mogą nie płacic dlatego że nie mają po prostu na to pieniędzy

 

 Kartę 4 Miecze interpretuję jako ; ja mam czas, poczekam. Firma po prostu może trochę olewać pracowników. Z drugiej strony firma  pewnie sama  jest uzależniona od czynników zewnętrznych. Służba zdrowia jest w nie najlepszej kondycji i jakoś nikomu, żadnemu rządowi jak do j pory, nie spieszy się z reformami. Bo bo co. Sami lekarze też nie, bo kto by się leczył prywatnie. W sumie na całym świecie tak jest. Państwowa służba zdrowia zapewnia podstawową opiekę. Na specjalistów trzeba mieć kasę, ewentualnie dodatkowe ubezpieczenie. Sporo ludzi u nas już takie ma. Płacisz co miesiąc,  ale w razie poważniejszej choroby masz zapewnioną kompleksową obsługę.

Także @Josei możesz mieć rację. Z drugiej strony  jw napisałam.. 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuje już w służbie zdrowia.

Narazie zmieniłem branże, ale punkt za pamięć :)

Mam wrażenie, że firma może do nas podchodzić hmm ,,niezbyt poważnie". Niby z kulturą, ale jak piszesz olewczo.

Dziękuję :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nastek96 napisał:

Spytałem o kondycję finansową mojej firmy i wyszła Wieża. Wygląda jakby się chyliła ku ruinie. Gratuluję intuicji ;)

To świadczy że mają jakieś problemy . Może są tylko chwilowe bo jest koniec roku i pod koniec roku wiele firm przeżywa kryzys . 

Jeżeli chodzi o ten przelew to mam podobne wrażenie jak Liliana że będziesz musiał się upomnieć o niego .

Rycerz kielichów w pytaniach o pracę pokazuje kogoś kto dąży do uznania i musi się pokazać .Ogólnie pokazuje postęp.

Później jest rycerz denarów który pokazuje odpowiedzialność i realizację zamierzeń . To też  nagroda i otrzymanie tego co nam się należy . 

Więc jeżeli Ty pokażesz się w rycerzu kielichów czyli on się przypomnisz to dostaniesz to co Ci się należy . 

Oni sami raczej tego mogą nie zrobić . 

Żadna firma która ma dobrą kondycję finansową nie traktuje tak pracowników . 

4 mieczy to jest brak ruchu .Okres stagnacji .Pokazuje że kurczą nam się zasoby finansowe że mamy zastój . 

Dla mnie coś u nich w tym momencie może być nie tak ale to nie oznacza że zaraz upadną . Ale o swoje się musisz upomnieć 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już się upomniałem. Wyjaśniałem  wynagrodzenia z poprzedniego miesiąca i z tego również od razu się upomniałem.

Poprzednio dłuuuugo musiałem wyjaśniać sprawy. Mam nadzieję, że teraz pójdzie szybciej. 

Wpadłem na to, że tych dwóch rycerzy to może być też dwóch pracowników. Ja i koleżanka. 

  • Lubię to! 3
  • hmmm 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nastek96 napisał:

Dzięki. Już się upomniałem. Wyjaśniałem  wynagrodzenia z poprzedniego miesiąca i z tego również od razu się upomniałem.

Poprzednio dłuuuugo musiałem wyjaśniać sprawy. Mam nadzieję, że teraz pójdzie szybciej. 

Wpadłem na to, że tych dwóch rycerzy to może być też dwóch pracowników. Ja i koleżanka. 

Mam nadzieję że się dobrze skończy . 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma to niezły kogucik. 

 

Raz, że stoi na skraju bankrutcwa. 

Co może być zrozumiałe, czy wyrozumiałe dla pracowników w zależności od sytuacji, powodów jakie doprowadziły do takiego stanu. 

 

Dwa, ale nie tłumaczy to totalny bajzel w księgowaniu wynagrodzeń za pracę. 

 

Uważaj, szczególnie przy godzinach pracy, stricte nadgodzinach, tudzież pracy zmianowej. 

 

Gdyż gdyby ewentualnie miało dojśc do ściągania wynagrodzenia drogą egzekucji komorniczej, na pierwszy ogień idą podstawowe uposażenia... z resztą  są najczęściej problemy. 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nastek96 napisał:

No bajzel jest. Ale ostatnią pensje mi wyrównali, więc teraz również powinni.

Myślę, że wypłaca bez żadnego rozlewu krwii :)

Jakby co to "pomożemy" aby trupów nie było. :czarow: 

Edytowane przez adamandium
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 06:58, nastek96 napisał:

Nie pracuje już w służbie zdrowia.

Narazie zmieniłem branże, ale punkt za pamięć :)

Mam wrażenie, że firma może do nas podchodzić hmm ,,niezbyt poważnie". Niby z kulturą, ale jak piszesz olewczo.

Dziękuję :)

Odpukać, pamięć mam jeszcze względnie dobrą. 

 Już wcześniej miałam dopisać i jakoś nigdy nie pasowało; w 4 Mieczach jest info o tym, żeby się upomnieć. Bez tego sami nic nie zrobią. Było; ja mam czas ja poczekam.... gdybyś sam się nie . upomniał oni sami  nic by  nie zrobili.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja: 

Dostałem informację, że wyrównanie będzie (choć nwm jeszcze ile wyliczyli). Rzeczywiście musiałem sam się upominać i dowiadywać o wszystko. Wyrównanie dostanę z kolejną wypłatą.

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc :)

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...